Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Valamit tényleg elronthattak - Redmi Note hasonló paraméterek mellett röhögve megy két napot. Még nálam is, ez pedig nagy szó :)

(#2) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Drága Redmi Note. :D
A DTS szoftveres fícsör, vagy hardveres?

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#3) dsr


dsr
senior tag

Nekem nem tetszik annyira.

(#4) Lecs@


Lecs@
addikt

4.4.2 - vel lett volna ajánlott a teszt. Nagyon sokminden javult KitKattal. 2 hónapja használok eme remekművet, és csak szeretni tudom ! :K

ui : Nexus5, LG G2, LG G3, Galaxy S4, Lenovo Vibe Z, P780 stb-stb készülékek használata utáún írom ezt.

Aktuális szoftververza :

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#5) csongi válasza MuzikJunkie (#2) üzenetére


csongi
veterán

Nincs semmi ujdonsag ebben. Lassan minden kinai gyarto kiadja kiadta ezt a herdveres keszuleket.
A kerdes az, hogy mit kap az ember 90k kifizetese utan? Mivel kap tobbet mintha egy kinai shopbol rendeli meg 25% olcsobban, ugy hogy mindent kifizetett utanna.
A teszt szokasosan jol sikerult!! :R
Bar neha jo lenne egy kis valtozas, mert sablonosak.
De ez legyen a legnagyobb bajunk:)! Minden fontos info benne van, es orulok hogy, par het nyustoles utani tapasztalatok is bekerulnek az irasokba :) :R

(#6) Švejk válasza Lecs@ (#4) üzenetére


Švejk
őstag

Nos, hadd egészítsem ki: 4.4-el és 15k-val olcsóbban ajánlott lett volna a teszt.
De ennyiért már Nexus 4-et kap az ember, ami -akármennyire is jó a 6592- más kategóriát képvisel.

Szerk: Ja, hogy már 4.4 is van rá. Akkor mea culpa :)

[ Szerkesztve ]

(#7) Lecs@ válasza csongi (#5) üzenetére


Lecs@
addikt

Én Kínából rendeltet vásároltam. Csakis a garancia, ami többet kapsz. ( ami engem nem érdekel )

(#6) Švejk lehet félreérthető voltam. Én ajánlottam volna 4.4.2 - vel szívesen a tesztet, mert szerintem sok pozitiv változás észlelhető 4.4.2 - ben. Nekem ez a 73 k - s vétel tökéletes ár / arány értékben. Szeretem a Nexusokat is, de N5 - nél is sokkal jobban szeretem ezt. ( akku, huawei UI stb miatt )

(#1) kcsa : ez kacsa

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#8) szabi820 válasza kcsa (#1) üzenetére


szabi820
tag

Nekem is volt Redmi Note-om de hogy röhögve nem vitt két napot az tuti.

(#9) kcsa válasza szabi820 (#8) üzenetére


kcsa
veterán

Egy egész munkanapot kibír hotspot módban, és még estére is marad kraft. Ha nem hotspotként használom, akkor csomó nyomkodással megy két napot.

(#10) MuzikJunkie válasza csongi (#5) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Persze, hogy nincs benne újdonság, nem is azért írtam.
Most gyorsban lecsekkoltam a kínai árát, 75 dollárral drágább a Redmi Note-nál. :U Khm, az azért sok.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#11) Lecs@ válasza MuzikJunkie (#10) üzenetére


Lecs@
addikt

Ne egy másik kínai, régebbi kiadású , gyengébb hardverrel rendelkező készülékhez viszonyítsd az árat.

Ja, 15 K - val drágább ? Hát annyival többet is hoz. Redmi - m is volt 4-5 napig. ( de ez nem vitatopik, és nem a Redmi topikja szerintem, úgyhogy ezen nem vitázom )

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#12) MuzikJunkie válasza Lecs@ (#11) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Bocs, de én Redmi Note-ról írok, nem Redmi 1S-ről (vagy nem tudom melyik régebbi Redmire gondolsz)... és azért tettem offba.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#13) kcsa válasza Lecs@ (#11) üzenetére


kcsa
veterán

márpedig ez a hardver ugyanaz. Valamit benéztél.

(#14) Lecs@ válasza kcsa (#13) üzenetére


Lecs@
addikt

Be. Ti a Redmi Note - ről írtok. Én meg Redmi - re gondoltam. :R [link] Árban, az egyforma hardveres itt ugyanannyiba kerül. 998 vs 999.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#15) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Hát azért az alig különbözik a Note 3 Neo-tól az egy kicsit túlzás. Egy "kicsit" erősebb soc hajtja a samsungot dupla annyi belső tárhellyel, meg ilyen apróságok.

(#16) MuzikJunkie válasza Lecs@ (#14) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Nem para! :)

Minidealen találtam G750-et, ott 279 USD, de már látom, hogy Alin ugyanannyi, mint a Note... de ezen nem veszünk össze, a G750-ben van DTS (bár sanszos, hogy ez szoftveres cucc), a Redmi Note-ban meg nagyobb akku és MIUI.

Kéne írni egy összehasonlító tesztet btw. :))

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#17) kcsa válasza MuzikJunkie (#16) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyi erővel Note-ban meg Dirac van. Jelentsen ez bármit is :DDD

Összehasonlító teszt az menő lenne valóban.

(#18) halkow


halkow
őstag

Ennyiért sok is nem tudja a 2napot 60k ért lenne jó ajánlat a telenorban

Alcatel onetouch idol2s the king

(#19) Lecs@ válasza halkow (#18) üzenetére


Lecs@
addikt

Olvass, értelmezz. "Valami porszem kerülhetett viszont a gépezetbe, mivel a G750 maximum bő egy napos üzemidőre volt képes a tesztidőszak alatt, a YouTube videózást pedig nagyjából 5-6 óráig bírta. Egy szoftverfrissítés persze javíthat a dolgon, de sokkal többet várna az ember egy ekkora teleptől." --> segítek : szoftverfrissítés 4.4.2 javított már a dolgon. Nálam tökéletes az akku.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#20) Prevent


Prevent
aktív tag

Nemcsak az S-Pen miatt jobb vétel a Note 3 Neo, hanem az LTE miatt de legfőképp a jobb hardver miatt is. De ha már itt tartunk a Samsung garancia miatt is. Ha van még valami(biztos) akkor rögtön írom is. :)

Eszembe is jutott: a 16 Gb is több mint 8 Gb :)

+Headset is jár a Note 3 Neohoz :)

+Note 3 Neo ahogy látom jobb képeket is készít. 13 Mefapixel ide vagy oda :D

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#21) Csapoati válasza Prevent (#20) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én se nagyon látok egy indokot sem a Note 3 Neo ellenében a Huawei mellett (a 10 ezres árelőnyön kívül). :(

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) halkow válasza Prevent (#20) üzenetére


halkow
őstag

Ez meg a másik, ez egy katasztrófális árazás ilyen márkának 90k! 100 körül már p7 et is kapni lecsókám :) ami a csúcs modelljük, a note 3 neo mellett el bújhat szerintem az összes

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#23) Lecs@ válasza Prevent (#20) üzenetére


Lecs@
addikt

És a laggoló , és ízléstelen kinézetű Samsung UI miatt ? Vagy a Knox miatt ? Vagy a folyton garanciára kiéhezett készülékek miatt , mert sűrűn romlanak ? Ezért kell a Samu házhoz házig szerviz. Sok-sok Samu csúcskategóriám volt. Tudom miről beszélek. Soha többet.

Halkowkám. 73 K - ért vettem. P7 nekem nem kéne. ;)

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#24) halkow válasza Lecs@ (#23) üzenetére


halkow
őstag

Na Annyiért már vállalható db

Alcatel onetouch idol2s the king

(#25) Prevent válasza Lecs@ (#23) üzenetére


Prevent
aktív tag

A felsorolt dolgokban akkor is jobb a Neo :)

Kit érdekel a Knox? S5-nél és N3Neonál se foglakoztatott. Legalábbis nekem semmi hátrányom nem származott. Esküszöm ezt jól megmagyaráztad. Háztól-házig. Igen , természetesen soha nem javították ki a keletkezett hibát ugye? Kétlem... Nekem a Note 3-on sehol nem volt beégés és a hangszórójával se volt probléma. Attól, hogy neked időszámitásunk előtt egy S2-es beégett hát mit mondjak megesik az ilyen :)

G750 és Note 3 Neo tulaj veszekszik. Ennek sincs sok értelme, akár be is fejezhetnénk :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#26) helixP válasza Švejk (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Egy kártyával, 0,5 collal kisebben :)

Prevent: Egy kártyával :)

[ Szerkesztve ]

(#27) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Kár, hogy a facelift A6 nem ledes :DD Amúgy meg én úgy gondolom, hogy ez a képminőség már a mindennapokban simán vállalható kategória.

(#28) MuzikJunkie válasza Prevent (#20) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

NFC! :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#29) volvos70


volvos70
csendes tag

Akárhányszor teloról olvasok tesztet mindig felmerül bennem az mért is kell megtekergetni meg recsegtetni.

(#30) Gery85


Gery85
tag

Nem rossz,engem ugyan a prestigio 5508erdekelne ha lehetne kapni,de sehol sincs. Vagy csak en nem talalom??

(#31) Lecs@ válasza Prevent (#25) üzenetére


Lecs@
addikt

Én már be is fejeztem. Hisz Samsung téma nem ebbe a topikba való. Peace.

Xiaommi - val meg nem is vitázok, hisz azt is szeretem. Lenovot is.

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#32) Prevent válasza Lecs@ (#31) üzenetére


Prevent
aktív tag

Már hogyne lenne ebbe a topikba való. Hisz az utolsó oldalon alternatívaként van feltűntetve :)És a cikkíró egy olyan dologgal emeli a G750 fölé(S-pen) amit az emberek 95%-a nem használ. Ok LTE-t és NFC-t se nagyon. Viszont 16 Gb tárhellyel rendelkezik, 64 Gb-ig bővíthető (nem 32-ig), jobb hardverrel rendelkezik és még sorolhatnám.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#33) Lecs@ válasza Prevent (#32) üzenetére


Lecs@
addikt

Rendben akkor folytasd :)

512 GB

(#34) devast válasza Lecs@ (#4) üzenetére


devast
addikt

T00 az nem td-scdma -s vezió? Nálam a G700-nál az U00 a kínai belpiacos wcdma, a T00 pedig td-scdma.

(#35) Prevent válasza Lecs@ (#33) üzenetére


Prevent
aktív tag

Jobb DAC xd
Najó nincs kedvem :)

Jobb és kész.

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#36) Lecs@


Lecs@
addikt

Amúgy a Honor 6 - on gondolkodon éppen. Picit Neo feletti paraméterekkel. És egy árban vele. Ha már dobálózól a számokkal. Picit nézz utána.

Csak pár adat : "

Also known as Huawei Glory 6

GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G Network HSDPA 900 / 2100
4G Network LTE 1800 / 2100 / 2500
SIM Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)
Announced 2014, June
Status Coming soon. Exp. release 2014, July
BODY Dimensions 139.6 x 69.7 x 7.5 mm (5.50 x 2.74 x 0.30 in)
Weight 130 g (4.59 oz)
DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 1080 x 1920 pixels, 5.0 inches (~445 ppi pixel density)
Multitouch Yes, up to 10 fingers
- Huawei Emotion UI 2.3
SOUND Alert types Vibration, MP3 ringtones
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
- Dolby Digital Plus sound enhancement
MEMORY Card slot microSD, up to 64 GB
Internal 16/32 GB, 3 GB RAM

Tudom , neo akkor is jobb ! És akkor is ! És akkor is ! Mert Neod van ! :C :C

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#37) Lecs@ válasza Lecs@ (#36) üzenetére


Lecs@
addikt

ui : Ja, bocsi. új ár kb 90 K.

512 GB

(#38) Kornel válasza Lecs@ (#36) üzenetére


Kornel
veterán

ez milyen soc?

(#39) babkukta


babkukta
senior tag

Kezd alakulni, de még most se az igazi :(

Üdvözlettel, Tibi

(#40) Prevent válasza Lecs@ (#36) üzenetére


Prevent
aktív tag

Ez a telefon... Na ez nem idevaló. Ennyi erővel írok Samsungot ami ezt kiröhögi.

És amúgyse Phablet...
buktad. :)

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#41) Kornel válasza Prevent (#40) üzenetére


Kornel
veterán

egyébként nem tudom mit erőlködsz itt.
a teszt végére írtak egy hivatalos mo-i nyitóárat
1 hónap múlva 75-80 lesz max., annyit is ér.
alternatív módon pedig 65k körül be lehet szerezni, újan!
természetesen kínai garival.

ugyanez a specifikáció, ld. az aláírásomba is 47k-ba volt nekem.
szvsz annyiért mutass nekem samut :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Lecs@ válasza Prevent (#40) üzenetére


Lecs@
addikt

Mutass Samut, amelyik ebben az árban kiröhögi ? Plíz. S5 200 K - ért :U

Szerintem te buktad.

Tehát 90 K - ért kérem a Samsungodat. S3 ? :N :(

De erőlködj csak :D

[ Szerkesztve ]

512 GB

(#43) MinionFlasH válasza Lecs@ (#42) üzenetére


MinionFlasH
senior tag

Hagyd a francba, Neked ez tetszik, ő meg a tükre előtt simogassa szarvasbőrrel a neoját...

(#44) batai15


batai15
félisten

tetszik a telefon, de a 90k sokallom.
Gondoltam lehet ilyen kellene következő telefonnak, de árát nézve letettem róla.
Akkor inkább 50ért ismét vennék egy hongmit.

(#45) Prevent válasza Lecs@ (#42) üzenetére


Prevent
aktív tag

Mutass egy helyet itthon ahol a Glory-dat megtudom venni 90-ért. De főleg amelyiknek 5,5 hüvelykes a kijelzője és ilyen hardver van benne :)

Mindhárom kategóriából kiesik :)

Ezt sajnos mégis te buktad :(

S3 meg nemtudom, hogy jön ide... Mellesleg 70-75 az új ára nem 90.

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#46) Kornel válasza Prevent (#45) üzenetére


Kornel
veterán

talán olvastad ezt az index cikket, ezért a samsung dicséret?
egyébként nem reagáltál az általam felhozott érvekre.

(#47) Prevent: személyid azért van legalább? :)
egyébként sajnálom, hogy ki kell ábrándítsalak, de a samsungod és az iphone-od is kínában készül, az apple pl. ugyanannál a foxconn-nál gyártatja a készülékeit, mint a xiaomi.
tudom nehéz most feldolgozni, hogy neked is szar kínai telóid vannak ezek szerint, de próbáld majd meg :K

[ Szerkesztve ]

(#47) Prevent válasza Kornel (#46) üzenetére


Prevent
aktív tag

Hagyjálmár légyszives Kínával. Régen is sz@r cuccaik voltak ez most se változott. Majd nézd meg a telefonod 7-8 hónap múlva.

Életemben nem voltam az Indexen. És nem is fogok.
Kivétel ezalól az Index érdekeltségű homár.

[ Szerkesztve ]

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#48) batai15 válasza Prevent (#47) üzenetére


batai15
félisten

MEgint butaságot mondasz. Kínában jobb cuccok készülnek néha mint az összes samsung, htc stb gyártó telefonja! Nem véletlen pl a xiaomi sikere!

(#49) helixP válasza Prevent (#47) üzenetére


helixP
nagyúr

(#50) dilajoska1 válasza Prevent (#47) üzenetére


dilajoska1
őstag

igaz hogy 5 col. Hamarosan jön hozzá a 4.4. Ja és ne a márkát nézd. Amúgy ezek a telefonok se készülnek rosszabb alkatrészekből mint a samsung :) sőt......

[link]

Note 3 NEO
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.