Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:33:07

LOGOUT.hu

Huawei Ascend G300

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Nem jár rossz úton a Huawei... :R Csak ez az akkuidő.... :Y

[ Módosította: mukibuci ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#2) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ha ez nem kerül szolgáltatói kínálatba ... ( akkor a termékreferensek hozzáértése megkérdőjeleződik finoman is szólva ...)

+

"nehéz belekötni a készülékbe"

csúnyák az UI ikonjai ... habár samsung fanok előnyben, a tulszaturált színes ikonokkal :DDD

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Kind, az Alcatel OT995 képernyő fényereje nem volt gyenge? Az MWC alkalmával feltöltött youtubeos videókon nekem nagyon úgy tűnik, de a tesztben nem esett róla szó.

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

Szolgáltatós árral nagyon jó lesz.
Nekem már jobban tetszik mint a Skate.

(#5) Monos84


Monos84
tag

Üdv.

Valóban jónak ígérkező készülék lesz a többi között. Pláne, hogy lesz ics is.
Kérdezném, hogy fényérzékelő, közelségszenzor, flash támogatás, wifi hot-spot ?

(#6) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Benchmarkokban miért nem hasonló tudású és árú készülékekkel hasonlítjátok össze?

a 2 magos gépek nyilván agyon verik, sokkal érdekesebb lenne, egy Skate, egy Blade, egy Xperia Neo, Galaxy W, Galaxy S, Alcatel ot995, stb...tehát olyan gépek amik azért a környékén vannak, és vásárláskor lehetséges alternatívák.

[ Szerkesztve ]

(#7) DemonDani


DemonDani
addikt

Qualcomm MSM7227A lapkakészlet, amely kissé idejétmúltnak tűnhet a mai felhozatalban (és az is).

Ez mi? a zsír új Cortex-A5 ami mindent támogat, beleértve az Ice Cream Sandwichet is, idejét múlt? :W :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) rep3at


rep3at
őstag

Még egy év és már talán nem ezt a 7227-et erőlteti mindenki hanem váltanak a már lassan aggastyánkorba kerülő 8250-re.

Forward thinking. كرر

(#9) sheep


sheep
addikt

ennyi pénzért inkább live vith walkman

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#10) SkyLaci válasza sheep (#9) üzenetére


SkyLaci
őstag

hát az más kategória, múltkor néztem, nagyon pici kijelzője van, és azért a kijelző sokat számít.

(#11) Rotate válasza DemonDani (#7) üzenetére


Rotate
veterán

igen, én is ezen csodálkoztam... új fejlettebb SoC, egy a GPU nem mai darab, Adreno 200, de a teljesítmény jócskán túlmutat a 7227T-n is...

kedves híríró, tessék jobban utánanézni, illetve Benchmarkokban vele hasonló szintű eszközökkel hasonlítani, mert ennek ilyen formában semmi értelme...

(#12) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hasonló kategóriájú telefonokkal lehetne egy összehasonlítás, hogy lássuk az új "népchipset" teljesítményét. :K

(#13) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo uton halad a Huawei, egesz jo keszulek az arat figyelembe veve :)

"There is nothing permanent except change"

(#14) embe


embe
nagyúr

1 év ZTE Blde telóval töltött házasság után bízok a kínai márkákban. Persze nem mindegyikben. Ebben a két márkában igen. Azt a Blade telót a vele egy árban lévő ismertebb márkákkal összehasonlítva többet kaptam a pénzemért.
Ha bejön a a jósolt ár, akkor ez is nyerő lehet. Bár igaz a Blade idejében egyedülálló volt, mert nemigazán volt abban az árban és tudásban konkurense. Most azért egyre több van a piacon.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) littlelion21


littlelion21
addikt

Öööö...akárhogy nézem, ez a "gyenge közepes" kamera még mindig jobb mint a tegnapi Sony-é (ami egyébként egy kiváló készülék)...

(#17) amanoba válasza littlelion21 (#16) üzenetére


amanoba
őstag

én nem mertem ezt leírni, aszittem csak én látom rosszul, ami ott király, itt elmegy.. :B

a telefon szimpatikus, de szerintem még így is túl van árazva, 40 körül tudna jobban labdába rúgni, a kifutó modellek mellett, amik hasonlóan 50 körül mennek, igaz régebbiek.
szerintem, csak azért, mert ez új telefon, nem fogják tömegek ezt választani...

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#18) Rotate válasza amanoba (#17) üzenetére


Rotate
veterán

50-ért 4"-os új készülék, jobb procival mint általában az olcsóbb telefonokba raknak, beígért ICS-vel, mutass ilyet :) jó ott az olcsó Sony Ericssonok, de kissebbek, ami nagyobb meg drága... nyilván ez is ennél csak olcsóbb lesz idővel, de szerintem nagyon jó helyre van ez belőve :)

(#19) amanoba válasza Rotate (#18) üzenetére


amanoba
őstag

nem tudok mutatni.
viszont nem is vitatom az árpozicionálást, és csak azt feltételezem, hogy sikeresebb lehetne...
de majd az idő eldönti. :)

[ Szerkesztve ]

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#20) Rotate válasza amanoba (#19) üzenetére


Rotate
veterán

pár hónap alatt úgy is lemegy majd 50 köré :)

(#21) Chromo válasza littlelion21 (#16) üzenetére


Chromo
csendes tag

Szvsz nem a kamera a gyenge pont, hanem a kijelző. Egy 262K árnyalatos panel ebben a méretben, a gyakorlatban elég csúnyácska szokott lenni...
Egyébként ígéretes telefon, csak kerüljön be a szolgáltatókhoz.

(#22) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nem domborít rosszat az új Qualcomm SoC. A benchmark eredmények alapján majdnem hozza a Nexus S-emben levő Hummingbird szintjét, már amennyire lehet hinni ezeknek. Az pedig kérem azt jelenti, hogy az abszolút alsó kategóriát leszámítva eljutottunk oda, hogy nagyjából minden droidos okostelefon olyan hardvert kap (gondolom ez lesz most az új standard vas), ami a mindennapokban kompromisszumok nélkül használható. Nice... :)

(#23) hallerlaller válasza Chromo (#21) üzenetére


hallerlaller
addikt

Ezt én se értem 262k szín és IPS? :F

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#24) Rotate válasza hallerlaller (#23) üzenetére


Rotate
veterán

nem különösen veszed észre a különbséget, max egy kicsit fakóbb lesz, de ennyi...

(#25) helixP válasza amanoba (#17) üzenetére


helixP
nagyúr

Én sem mertem leírni, de ugyanez jutott eszembe nekem is :)

(#26) hallerlaller válasza Rotate (#24) üzenetére


hallerlaller
addikt

De ez nem ellentmondás? Az IPS-ek nem 16m színűek alapból?

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#27) Rotate válasza hallerlaller (#26) üzenetére


Rotate
veterán

gondolom IPS-ből is van gyengébb kiszerelés, vagy pedig nem IPS és elírás van a cikkben...

(#28) Flash86


Flash86
tag

Jó lenne tudni mennyibe kerül a kis gép... Mostanában az Alcatel meg a Huawei és a ZTE eléggé használható és best buy mobilokat dobálnak ki!

"Kezdetben vala a sötétség, és ahogy nézem, az is maradt"

(#29) GhanBuri Ghan válasza Flash86 (#28) üzenetére


GhanBuri Ghan
őstag

Mármint papíron, mert boltba egyik sem akart még megérkezni.

(#30) MLM válasza próbakocka (#2) üzenetére


MLM
csendes tag

Érdekesség képpen:
http://www.vodafone.hu/sajto/kozlemenyek/20120229.pdf

(#31) hallerlaller válasza Rotate (#27) üzenetére


hallerlaller
addikt

Sima mezei TFT lesz, különben sem hallottam még 'fakó' IPS-ről :N

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#32) aljuzer45


aljuzer45
csendes tag

Hát kezd fejlödni,sajna az elözö kaszlija H.ideosX3.(U8510) nagyon-nagyom gagyika lett,ára ia magasan vala hyengécske teljesitményéhez viszonyitva,Nos az "Android" már nagyon elszála más-másképpen mükszi a kaszlikon. :C :P :(

focsoro

(#33) dj_lac


dj_lac
csendes tag

milyen app van az utolsó képen (a térkép mellett), ami alkalmazásokra lebontva figyeli az adatforgalmat? köszi

ZTE Blade CM 7.2 > Amoi N828

(#34) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nem rossz, bár a felület nekem nem bejövős.

(#35) ben11


ben11
őstag

A cikket csak átfutottam,de jól látom, hogy nincs flash támogatás?
Meg a táblázatban pár adat hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#36) borotvahab


borotvahab
csendes tag

Aztarohadt! hát ez kell nekem :DD egy tökéletes telefon számomra. milyen régóta várom :K 50000ért nagyon jó lenne, és ha tényleg lesz ICS akkor rohanok érte... Kínába?

(#37) Rotate válasza borotvahab (#36) üzenetére


Rotate
veterán

ha minden jól megy, áprilistól lesz a vodánál... ha nem megy jól akkor nem :D

(#38) sheep válasza ben11 (#35) üzenetére


sheep
addikt

flash támogatás már amúgy sem lesz a jövőben, sztem emiatt sem erőltetik
meg ugye ardeno200...

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#39) szezso15


szezso15
addikt

Elég tetszetős telefon, egy 50k-s árral best buy! :K

Egyébként csak szerintem hasonlít ez az új MSM7227A a régebbi QSD8250-re? :) Oké, az Cortex-A8-as, gondolom azért erősebb linpack-ben. (majdnem kétszer)

[ Szerkesztve ]

*Hajrá Loki!* i15+

(#40) kemdom válasza sheep (#38) üzenetére


kemdom
tag

armV7, tehát KELL lennie flashnek... nemtom, miért mondják, hogy nem...

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#41) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kell! :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#42) tjb007 válasza szezso15 (#39) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, csak szerinted hasonlít rá.
A kettőnek köze nincs egymáshoz semmilyen szinten sem és sosem volt Cortex-A8 -as a 8250.

(#43) szezso15 válasza tjb007 (#42) üzenetére


szezso15
addikt

Rendben, akkor ezt bebuktam...:) De a QSD8250 nem egy Cortex-A8 magra épül? :F

*Hajrá Loki!* i15+

(#44) Graphics válasza szezso15 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Utána kutattam, a 8250 Scorpion procis, nekem is mondjuk Cortex A8-as rémlett, de biztos van aki jobban tudja.

"Egyedi fejlesztésű chipsetről van szó, melynek Scorpion névre hallgató alkalmazásprocesszora 1 GHz-en, DSP-je (digital signal processor, az a chip, amelyik a hálózati kommunikációért felel) pedig 600 MHz-en ketyeg. Léteznek készülékek, melyekben a gyári sebességnél lassabban (768 MHz, Acer Liquid) pörög a Snapdragon — lassabb chipeket elvileg nem kínál a Qualcomm, úgyhogy ezeket valószínűleg a gyártók tekerik lejjebb, hogy miért, azt nem tudni. Teljesítmény szempontjából jelenleg a Snapdragon a nyerő: 1 GHz-es sebességen az ARM-Cortex A8-as mag ugye 2000 DMIPS-es teljesítményt nyújt, míg a Scorpionból 2100 DMIPS-et lehet kihajtani, a különbség tehát szinte jelentéktelen."

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) tjb007 válasza szezso15 (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem. A Qulacomm -nál a 7x25A és 7x27A az olyan SoC amiben licencelt, Cortex magot használnak.
A 8250 -ben ia Qulacomm saját fejlesztésű Scorpion magja van ami a Coretex-A8 -hoz hasonló megoldás de semmiképpen sem arra épül.

[ Szerkesztve ]

(#46) Graphics válasza tjb007 (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor csak hasonlít :), ha cikkben is hasonló számokat produkál :), és mivel szinte, ugyanazt az utasításkészletet is használja, ez már nevezhető hasonlóságnak, mégha gyártástechnológialag különbözőek / 65-45nm/, ja és persze a nevük is ,Codename: Snapdragon S1

További hasonlóságok keresésére: QSD8250 vs. MSM7227A

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) szezso15 válasza Graphics (#44) üzenetére


szezso15
addikt

és (#45) tjb007: Köszönöm a felhomályosítást, akkor én voltam félreinformálva! :K :R

*Hajrá Loki!* i15+

(#48) tjb007 válasza Graphics (#46) üzenetére


tjb007
nagyúr

Te is más irányból közelíted meg a témát meg én is.
Legközelebb majd nem rendezem le ennyire egyszerűen ezt a témát hanem kifejtem részletesen és akkor nem kell majd ehhez hasonló eszmecserét folytatni róla.

(#49) Remus389 válasza hallerlaller (#31) üzenetére


Remus389
veterán

+1 ráadásul az IPS előállítása drágább(kb 2*) mint a hagyományos LCD(TN film?)

valószínű nem IPS, csak lódítanak a sárgák

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#50) Graphics válasza Remus389 (#49) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

TFT-LCD azt hiszem amire gondoltál. azokat szokták ebben az árszegmensben tolni. Ritka kivétel pl a AMOLED-es Blade

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.