Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Misály válasza utomi (#149) üzenetére


Misály
addikt

És?

(#152) Dr.Anonymus válasza utomi (#149) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

te tudod hogy a sense-en vannak pl. témák amivel minden testreszabhatóságot überel ez a felület? :U

(#153) utomi válasza Dr.Anonymus (#152) üzenetére


utomi
senior tag

Nekem nem ez a testre szabhatóság. De ha valakinek inkább ez a fontos akkor persze ott a Sensation.

És?

Kérdeztek, válaszoltam. Van talán valami problémád vele?

mikor mész már vissza az SGS2 topicba? komolyan nekem nem kell Sensation mert tökéletesen megfelel az O2x is, a kijelzője is jobban tetszik az enyémnek, de nem állok le itt szemetelni mint te... komolyan ennyire fontos, hogy azt hidd igazad van?

fáj, hogy nem mindenki szerint az SGS2 a mindent verő csúcsszuper jujjdejó telefon? ugyanmár... nőjj fel...

Azért mégis idejöttél és leírtad. Egyébként csak reflektálok néhány felvetésre. Nem hinném, hogy ez tilos. De ha nem kérdeznek többet vagy nem nyilvánítanak többet véleményt az SGS2-ről akkor én se fogok ide írni.

[ Szerkesztve ]

(#154) Rotate válasza utomi (#149) üzenetére


Rotate
veterán

mikor mész már vissza az SGS2 topicba? komolyan nekem nem kell Sensation mert tökéletesen megfelel az O2x is, a kijelzője is jobban tetszik az enyémnek, de nem állok le itt szemetelni mint te... komolyan ennyire fontos, hogy azt hidd igazad van?

fáj, hogy nem mindenki szerint az SGS2 a mindent verő csúcsszuper jujjdejó telefon? ugyanmár... nőjj fel...

(#155) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Nagyon állat!!!Nekem HTC Wildfire S van de azzal is megvagyok elegedve.....Az Android 2.3.3-as meg nagyon kiraly!!! :D

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#156) Napfénysüti

Ez elég jó készülék lett a HTC-től. Jó ez a külön skálázható processzor talán így kevesebbet fogyaszt egy átlag usernél.

Més que un club!

(#157) Misály válasza utomi (#153) üzenetére


Misály
addikt

A 2. pontodra reagáltam, ilyeneket más rendszerek is tudnak ( nem mellesleg még mindig vicc számomra, hogy egyesek annak örvendeznek hogy hozhat létre a menüben mappákat, mekkora feature 2011-ben, ejj )

Szóval és? Ha nekem nem jön be az SGS2 mert ratyi a kamerája és olyan rendszer van rajta ami szintén nem gyere be akkor mivan? Győzködsz napestig?

MOD-oknak előre szólok, semmi kedvem flame-elni. Csak kíváncsiskodom.

[ Szerkesztve ]

(#158) utomi válasza Misály (#157) üzenetére


utomi
senior tag

Egyrészt én ezt csak custom launcherekben láttam másrészt pedig ha neked nem jön be akkor ok. Szíved joga és nem is akarlak győzködni.
Őszintén szólva senkit se akarok győzködni mert marhára nem érdekel, hogy ki mit vesz, iPhone-t, HTC-t, Blackberryt, vagy WP7-et. Nekem attól se jobb se rosszabb nem lesz. Pusztán csak leírom a véleményemet.

(#159) Misály válasza utomi (#158) üzenetére


Misály
addikt

"Egyrészt én ezt csak custom launcherekben láttam másrészt", én meg láttam máson is, na?

(#160) Alpár™ válasza Misály (#157) üzenetére


Alpár™
csendes tag

Ha a Galaxy SII-nek ratyi a kamerája, akkor ennek gyakorlatilag nincs is, annyira használhatatlan, értelmetlen.

Ismét kiváló teszt! Kellemes csalódás a Sensation, de nagyon bánom, hogy a htc nem tudja kinőni a hibáit. A kamera maradt az átlagos (gyenge), képernyője meg közepes. Bizony nekem ezek fontos dolgok, főleg a képernyő. Inkább többet Sense-t sem használok, csak filmeknél, játékoknál legyen már normális szine a 100+ ezres telefon képernyőjének. Mert a htc-k bizony fakók, szintelenek. Ez tény. Mindenkinek más az értékrendje, de mivel a htc ezt még nem tudta legyőzni, ezért a Sensation számomra felejtős.

(#161) raulicio


raulicio
senior tag

Pedig ha már összehasonlító teszt, akkor pont ezért kéne az Atrix, mert ott legalább a képernyőfelbontás nagyobb. Ott lehetne összehasonlítani és nem kellene a felbontás mögé bújni...

(#162) Straw válasza utomi (#149) üzenetére


Straw
senior tag

Köszi a választ, tényleg érdekelt és nem kötekedésnek szántam, viszont a HSZ-ed feléhez legalább egy vonalat húzhattál volna hogy az már nem nekem szól.

Ettől függetlenül, ez nekem egyáltalán nem számit amiket itt leÍrtál, ez nálam nem szempont, nekem bőven elég a 7 képernyő, még meg sem tudom tölteni, akkor nincs szükség ikonátméretezésre, ha jól emlékszem a kétújjal összehúzós lekicsinyitős minden oldalt egyszerre látok feature a Déziben és a legendben volt elöször mint Helicopert view, tehát azt nem mondanám a TW extrájának. (de lehet ezt a részt félre értelmeztem).
Barátnőmnek Wave-je van, még az első ami tény és való hogy jó, a kijelző szép csak épp 15 perc után kifolyik a szemem, nem tudom hogy a SAMOLED+ mennyivel izgatja jobban a retinámat de ha csak egy kicsit is kevésbé már jó vásárt csinált a samu, ellenben a TW-t sosem fogom szeretni, számomra olyan ázsiai gagyi hatást kelt, az hogy szinte minden más szinű, de ez egyéni vélemény. Ahogy az is hogy egyszerűen zavar az oldalra görgetés, de nem csak itt hanem a szifonon is. Vagy lehet csak ennyire megszoktam a lefelé görgetést.

42

(#163) ThorsHUN válasza Misály (#157) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Elore szolok, hogy az utomi fele sgs2 teriteses ize ellen vagyok!

Ugyanakkor SZERINTEM a tesztekben latottak alapjan az sgs2 kameraja a legjobb a dual magos mezonybol. Az UI meg hiaba igyekeznek (szinten szerintem) tovabbra is a fapados hatast kelti a sense-el szemben.

Valamint tovabbra is szerintem az sgs2 vs sensation kuzdelembol az sgs2 kerul ki gyoztesen es meg jobban elhuzva, mint anno a desire vs sgs osszecsapasban. (Mondjuk tudomasom szerint az sgs2ben mar nem az a brutalis audio chip figyel, mint az sgsben... amihez mellesleg nem irtak meg a megfelelo drivert, igy kihasznalatlan lehetosegkent lebegett a semmiben a voodoo megerkezeseig)

Az sgs-rol tobb helyen olvastam, hogy eleinte boven tele volt bugokkal. Ezt sikerult orvosolni, de kivancsi vagyok igy lesz-e az sgs2 eseteben is?

Szerk:
Jah igen es a kijelzo.
Egy a lenyeg: lathato legyen tuzo napsutesben is. Hiaba csodaszep, vagy szinhu vagy akarmi, ha napfenyben semmit sem latsz belole. Az LG uj kijelzojerol eleg sok jot irtak...

[ Szerkesztve ]

(#164) crey válasza Integra (#147) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Akkor kérlek Integra mutasd, hogy mi lehetne járandó út? :)

Honnan szerezzen folyamatos ellátással egy gyártó megfelelő paneleket, ha egyszerűen elérhetetlen szinte minden a piacon, és miután a HTC nem gyárt saját paneleket, lökheti a tudományát. Hm? :)

Milyen panel kellene a prémium kategóriába? IPS, esetleg az LG új Nova-ja, vagy Samoled+ ezek szerint.

És honnan a fészkes fenéből szerzik be?
Ha meg nem tudnak készüléket szállítani, az nagyobb blama, mintha SLCD-vel szállítják - nem gondolod?

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#165) ThorsHUN válasza crey (#164) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A meizu is megoldotta, igaz, hogy "picit" kisebb tetelszamban gyart telefonokat, mint a HTC:)

(#166) raulicio válasza raulicio (#161) üzenetére


raulicio
senior tag

ár az is igaz, hogy ott meg a rom verzió miatt nem lenne teljesen egyértelmű a dolog...

(#167) ForRedGlory válasza utomi (#119) üzenetére


ForRedGlory
félisten

hagyd, helyből utálja a SGS-t és az SGSII-t...

(#168) crey válasza ThorsHUN (#165) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azt hiszem saját magad is megválaszoltad a kérdésedet. Nem 10 000 eladott példánynál van a gond.

Hanem az éves szintem lekötött gyártókapacitás százezres / milliós darabjairól. Nem beszélve a spare partokról, mert kicsit más a HTC és a Meizu szervíz hálózata is....

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#169) Integra válasza crey (#164) üzenetére


Integra
titán

te tényleg nem érted, hogy egy adott témát egy absz oda nem tartozó dologgal próbálsz meg indokolni? nem érzed a logikai hibádat?
attól hogy beszerzési gondjaik vannak, attól még az s-lcd nem nagy durranás. két teljesen más történet. ezt érted?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#170) utomi válasza Straw (#162) üzenetére


utomi
senior tag

Ettől függetlenül, ez nekem egyáltalán nem számit amiket itt leÍrtál, ez nálam nem szempont, nekem bőven elég a 7 képernyő, még meg sem tudom tölteni, akkor nincs szükség ikonátméretezésre, ha jól emlékszem a kétújjal összehúzós lekicsinyitős minden oldalt egyszerre látok feature a Déziben és a legendben volt elöször mint Helicopert view, tehát azt nem mondanám a TW extrájának. (de lehet ezt a részt félre értelmeztem).

Ezeket a dolgokat az ALKALMAZÁS indítóra írta. Vagyis amikor a jobb alsó sorban lenyomod a kis gombot, hogy ALKALMAZÁSOK. Bejön egy lapozható felület ahol sok ikon van. Nos én ide vonatkoztatva írtam a fentebb említett funkciókat.
_________________________________________________________

"Egyrészt én ezt csak custom launcherekben láttam másrészt", én meg láttam máson is, na?

Van egy stílusod. Felőlem. Inkább kerülj el ok?

[ Szerkesztve ]

(#171) Oppenheimer válasza ThorsHUN (#163) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez igy igaz, az SGS-t nagyon sokat kell mokolni, hogy ertekelheto dolog
jojjon ki belole. Epp ezert nem hoznam ki egyertelmu gyoztesnek a Dezi vs SGS kuzdelemben.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#172) Alpár™ válasza ForRedGlory (#167) üzenetére


Alpár™
csendes tag

+1
Vele nincs mit kezdeni. Megrögzött Apple fan. Alapból utál mindent, ami Samsung. Talán azért, mert nagyon jól tudja, hogy manapság éppen a koreai az a gyártó, aki a htc-vel együtt komolyan felveheti a versenyt az almával. Sőt ... Éppen ezért, hogy ezt kompenzálja és, hogy magát hitegesse - itt kitölti a mérgét, amiatt, hogy a Samsung milyen komoly gyártóvá is vállt az utóbbi időben. De ő ezt nem képes bevallani, egyebet sem hallani tőle, csakhogy a SuperAMOLED milyen rossz és kellemetlen. Habár mai napig inkább használnék ilyen képernyős telefont, amely sok szempontból az iPhone 4 IPS paneljét is lenyomja. Nem beszélve a SuperAMOLED+ ról. De nem érdemes rá időt pazarolni, teljesen falra hányt borsó. :)

[ Szerkesztve ]

(#173) tunkiih


tunkiih
őstag

elég jó telefon,de valahogy sose jöttek át a htc mobilok.. :U

(#174) r4z


r4z
nagyúr

Végre, a Desire méltó utódja :))

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#175) Straw válasza ThorsHUN (#165) üzenetére


Straw
senior tag

Olyan felbontású IPS panelt akkora méretben ami az iPhone4-ben a M9-ben van ha jól tudom csak az LG és a Sharp tud gyártani, mivel az LG gyárt az Almának csak a Sharp maradt a Meizunak. Viszont a Sharp sem gyárt annyi telót hogy ne tudnának másnak is kijelzőt gyártani, ha már van gyáruk használják is ki.

[ Szerkesztve ]

42

(#176) raulicio válasza crey (#164) üzenetére


raulicio
senior tag

pont ez a htc legnagyobb problémája. Ugyan azt a hardwaret ma már bármelyik gyártó összerakja, hasonló minőségben. Pont ezért van szükség az egyedi megoldásokra a harware-k terén is. Ebbe a versenybe pedig a htc nem tud beszállni, mert nem gyárt hardware-t. bukta...

(#177) joey04 válasza ForRedGlory (#167) üzenetére


joey04
titán

inkább a samsungot, mert mindent erőből akar megoldani, csak láthatóan nem megy nekik. bár az utálat erős, azt csak a te kenyered, inkább az erőlködés miatti hibák és hiányosságok azok, amiket utálok. :)

172: kíváncsi vagyok mikor buksz le, vagy szakad el a cérna (megint)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#178) crey válasza Integra (#169) üzenetére


crey
MODERÁTOR

És ki állította, hogy az S-LCD prémium kategóriás kijelző, vagy akkora nagy bumm?
Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mi az oka annak, hogy a konkurens jobb kijelzők helyett, az S-LCD-t teszik bele a készülékeikbe.

Miért lenne itt bármilyen logikai hiba?

Te meg azt értsd meg, hogy józsika beloggol a nickjével ide, elolvassa a tesztet, majd röffen egyet, hogy "mé' nem SAMOLED?! fú de fosch", amitől a hideg futkos a hátamon, és ilyenkor próbálnék józsikának segíteni azzal, hogy elmagyarázom neki az okokat, mert még a végén tudatlanságban hal meg.

Tele lesz a topic ehhez hasonló hozzászólásokkal, amiből a laikus azt szűri le, hogy a Sensation egy hordó fos. Ami nem igaz, legfeljebb nem olyan magas szintű a használt kijelző technológia, mint amit a konkurensek nyújtanak. Ráadásul totálisan hülyén terjesztik ezt tovább, anélkül hogy az életben kipróbálták volna.

Mi történik akkor, ha megtalálja ezt a topikot egy laikus vásárló, aki pl. egy 5800-ról, vagy ne adj isten egy butafon-ról vált? Azoknak aztán olyan mindegy, hogy Amoled/S-LCD/IPS panel dolgozik a gépben, már attól elájulnak, hogy látják, qHD felbontáson tudnak olvasni, netezni, filmet nézni.

Ez egy szakmai fórum, ahol természetesen lehet pro-kontra bizonyos technológiákról (sőt kell is) vitázni. Mind emellett, egymást is segítjük a különböző hozzászólásokkal, a tulajok a tapasztalataikkal, a hozzá értők a szakmai hozzászólásaikkal. De a marhaságokat, félinformációkkal senkinek nem segítünk.

Most már érted az én logikámat?

(#176) raulicio:

Vannak ellenpéldák arra is, hogy nem minden a hardware. De igen, ez a későbbiekben nagy bukta lehet a HTC-nek, ha nem tud azoktól a konkurensektől függetlenedni, akik jelenleg a beszállítói is.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#179) Gyula88 válasza Bog (#36) üzenetére


Gyula88
tag

Reméljük jól fog sikerülni, nagyon vártam ezt a tesztet is, de a holnapira is nagyon kiváncsi vagyok. Nagy segítség lenne egy szubjektiv összehasonlító teszt végre, amiben minden előny és hátrány meg van emlitve.
Remélem miután elolvasom az összehasonlító tesztet okosabb leszek és el fogom tudni dönteni melyik lenne nekem a legmegfelelőbb.
Köszönöm elöre is :DD

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#180) bencurio96


bencurio96
tag

tyűha, ez aztán komoly készülék lett:) a kamerát én is sajnálom, de ez a hátlap :Y ...valami frenetikus!! Grat a tervezőknek!!!! :)

„Hogyan lehet megállítani Messit? Lelőni nem lehet ugyebár, így aztán meg kell akadályozni, hogy átvegye a labdát” – morfondírozott a találkozó előtt Rio Ferdinand.

(#181) nuke7


nuke7
veterán

nekem már a promo video eladta a telot :DDD
százszor inkább ilyet vennék mint iphone 4-t ami még szerintem drágább is... :U
egy dolog nagyon hiányzik, sajnos az unibody miatt nincs rajta fizikai qwerty...
egy igazi "üzlet" embernek, akinek mondjuk van is rá keresete és mondjuk szeretne email-t is írni telóról nagyon kell egy olyan, hiába, a virtuális tényleg nem az igazi...

https://youtube.com/user/nuke7

(#182) Alpár™ válasza joey04 (#177) üzenetére


Alpár™
csendes tag

Milyen lebukásról, cérnáról beszélsz? Hogy jön ez a SuperAMOLED-el összefüggésbe?

(#183) Integra válasza crey (#178) üzenetére


Integra
titán

persze értem a logikád, hibás, de ne erőltessük.
a te hozzászólásod se kevésbé laikus emiatt a hiba miatt, mint egyszerű mezei júzeré, csak máshol, de hagyjuk, mert most sem érted, halottnak a csók. :)

laikus meg nyugodtan tudja csak, hogy ebben a kategóriában ez a kijelző nem divik. mindegy hogy szállitási gondok vannak vagy sem. és kész.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#184) ForRedGlory válasza Alpár™ (#182) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Remélem nem olyan lebukásról beszél, amire gondoltam, bár ha Te vagy Jessica Alba, egye fene... :DDD

(#185) kokler válasza Integra (#183) üzenetére


kokler
aktív tag

Miért van ez a kijelzők harca mindenhol? Kinek mi tetszik azt veszi oszt' kész!

Egyébként én az SGS2 megjelenésekor árnyékban és napsütésen is összemértem a Desire-vel (Amoled-es) és legnagyobb csodálkozásomra maximális fényerő mellett sem volt se jobb, se rosszabb a Desire mint a csodálatos Amoledplus... ;)

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#186) debrejo válasza David75 (#150) üzenetére


debrejo
senior tag

Nézd, ez ízlés kérdése. Én, aki minimum egy, de inkább másfél-két évig használok egy telefont, tapasztalatból tudom hogy ennyi időt egyetlen egy sem bírt ki karc nélkül. Pedig volt fém borítású telefonom is.
Két hónap után általában még mindig új egy telefon és vigyázok rá, másfél év után már kevésbé, gyakorlatilag oda esik ahova pottyan, kulcs nemérdekel ha mellette van (bár a mostani tepsik mellé 1 darab kulcs nem férne a zsebbe).
Az utolsó telefonom ami kibírt egy betonra esést az a Siemens C25 volt. Az utódjai ilyesfajta igénybevétel után mind nyugdíjba mentek. Sarkítva nekem fontosabb az hogy a telefonom karcmentes legyen és maradjon illetve védve legyen az esetleges karcoktól mint az hogy ultraslim legyen és fém borítású. Nem cserélem 2 havonta, nem szeretem ha úgy néz ki bármim is mint egy hányás.
Ha majd egyszer lesz egy olyan tartós teszt, amiben kimutatkozik hogy 2 (!) év után is hibátlan maradt az a telefon normális használat mellett (nincs tok, zsebben volt hordva, nem volt dédelgetve), akkor elgondolkodom én is a tok/casemate jogosságán.
Addig meg használom :)

PS: betonra bármilyen telefont ráteszel, semmi baja nem lesz. Ellenben ha rálépsz vagy belerúgsz...Na ott kezdődnek a problémák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#187) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

a htc kezd appl-esödni,
van aki imádja, van aki gyűlöli, kettő közt nincs sok.. :)
(legalábbis a fórumot elnézve mindenképpen, lassan már csak popcorn meg kóla kell.. ;] )
a cseheknél már bolt előtt várakozás is megvan.... :DDD

(#188) utomi válasza kokler (#185) üzenetére


utomi
senior tag

:C :Y :W :R :DD :D :DDD :))

(#189) crey válasza Integra (#183) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Ok, akkor kérlek magyarázd el hogy mi jelenleg a te logikad, mert azt leszamitv, hogy engem nézel hulyenek, mást nem látok. Valószínűleg velem van a baj.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#190) David75 válasza debrejo (#186) üzenetére


David75
őstag

Az iphone 3G-met 2 évig használtam úgy hogy egy percet se volt tokban ugyan ilyen hanyag módon és a kijelzője sehol sem volt karcos, mi több a fém keret se. Az más kérdés hogy a hátlap a legócskább mű anyag ami a tokban is karcolódik emiatt hajszálkarcos volt. Ha a hátlap fém lett volna akkor két év után se lett volna rajta egy darab karc se. Egyébként pedig a telefon van értem és nem én ő érte...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#191) Integra válasza Dr.Anonymus (#187) üzenetére


Integra
titán

de van, elég sok, és ez az igazi lényegi különbség is a kettő között.
androidot mókolhatod ahogy kedved van, mass storage, no buzi itunes, nincsen kötöttség..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#192) Integra válasza kokler (#185) üzenetére


Integra
titán

én látok rendesen különbséget, de én valszeg x-men vagyok vagy nemtom.... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#193) madgie válasza Integra (#191) üzenetére


madgie
titán

JB-vel a szifont/ájpedet sem kell ájtúnszolni, sőt T-Pot-tal Total Commanderben is pakolgathatsz rá, ha arra van gusztusod (Dropbox-szal egyszerűbb, én e-book-okat is úgy toltam rá, zsigerből kerülöm az itunes-t)

(#194) Overcome85 válasza Integra (#191) üzenetére


Overcome85
tag

Nem tudom miért akkora nagy baj az iTunes!?
Nekem volt iPhonom és igaz először furcsa volt de aztán nagyon megszerettem mert nagyon gyors és egyszerű a használata a marketről nem is beszélve.
Sztem hanyagoljuk már ezt az iPhone fikázást és ezt úgy mondom mint DHD tulaj szóval semmi elfogultság nincs bennem.
A Sense-s widgetek és alkalmazások meg nagyon jók,látványosak és hasznosak.
Sztem ezen kár vitatkozni.

(#195) kokler válasza Integra (#192) üzenetére


kokler
aktív tag

Tuti X-Men vagy, ezt már bizonyítottad más fórumban is :))
Viccet félretéve tényleg nem láttam pl. fényerőben különbséget. Nagyon szép az SGS2 kijelzője, de engem már nem ver földhöz az tuti. Nincsen akkora különbség, mint amekkora a hipe általában :K

''Mindenhol jó, de nem vagyok otthon...

(#196) zack válasza crey (#178) üzenetére


zack
nagyúr

"Mi történik akkor, ha megtalálja ezt a topikot egy laikus vásárló, aki pl. egy 5800-ról, vagy ne adj isten egy butafon-ról vált? Azoknak aztán olyan mindegy, hogy Amoled/S-LCD/IPS panel dolgozik a gépben, már attól elájulnak, hogy látják, qHD felbontáson tudnak olvasni, netezni, filmet nézni."

Ezért nem értem, miért jön fel minden tesztnél ez a kijelző vita, mint valami vallási háború. :U
Volt AMOLED, SAMOLED kijelzős okostelóm (Omnia2, Wave1), de volt a kezemben Wave2 is (S-LCD) és az i4, ami most van, IPS.
Az egyetlen gondom az volt a Samsungokkal ami a kijelző hiányosságaiból adódott, hogy bizonyos háttereknél, képeknél, sávosodott, és nem volt szép a szín átmenet.
Az hogy túlszaturált, szvsz. szokható, és egy idő után fel sem tünik. Mi több, nem is biztos hogy annyira fontos egy 3.5-4 colos kijelzőn az RGB szintér 98%-a.
Simán vállalható, még a sima AMOLED és akár az S-LCD is.
Itt minden azon múlik milyen magasra teszi a júzer a lécet. Egy i4 után nem biztos hogy bármi más tetszene a júzernek, mivel a jót könnyű megszokni. De ha nincs magasra téve a léc, és be van tartva a fokozatosság, mind árban, mind technológiában akkor szinte minden kijelző az S/AMOLED-től kezdve nagy élmény lehet.

Itt vagyok az élő példa pl. a füles mizériámat tekintve. Tavaly még jó volt a Sennheiser CX500. Aztán elkezdtem a magasabb árkategória felé nézelődni, és ahogy lépkedtem feljebb, úgy szóltak egyre jobban a zenéim, és értékeltem a minőségi javulást. Hova tovább közel 1 hónapja megvettem az egyik legjobb IEM fülest (Sennheiser IE8), aminél most úgy érzem nincs feljebb. A kijelzőknél ill. az okostelóknál is fennáll, hogy nem rögtön kell megvenni a legjobbat, mert nem lesz viszonyítási alap, mihez képest a legjobb, és kevésbé fogja értékelni a júzer. Ez a fokozatosság az élet szinte minden területére behelyettesíthető.
Szóval az itt a fő gond, hogy sokan ezt a fokozatosságot nem ismerik, ezért nem tudják igazából értékelni azt, amijük van.

Akinek "nem jött volna át", miről is hadováltam, kár ezen vitázni melyik mennyivel jobb. Akinek most van először S-LCD, SAMOLED kijelzős telója, annak szinte ez a mennyország, és ezt fogja isteníteni, ami így is van jól, mert nincs jobb viszonyítási alapja. Aki pedig IPS-t használ annak meg minden más gyengébb lesz.
Ez egy tipikus "fekvő nyolcas vita". :)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#197) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Húú, nagyon bejövős a teló, végre egy htc a dhd-n kívül, aminél azt érzem hogy kell, akarom. Sztem a kamerának sincs komoly baja, más gyártóktól láttunk már ratyibbat. Nagyon szép a külső és a belső is, remélem még az ára is megy kicsit lejjebb akkor meglesz a köv telóm úgy érzem, grat HTC végre újra magára talál! :K

OFF: fehérben nem lesz? mert akkor az lehetne a Sensation White :DDD

(#198) Chosen


Chosen
addikt

Ez a rendszer messze van a Smooth-tól a két mag ellenére is.

(#199) ThorsHUN válasza kokler (#185) üzenetére


ThorsHUN
őstag

A desire kijelzojen kozvetlen napfenyben konkretan semmi nem latszik.
Ha a samoled+ is ugyanilyen akkor kossznemkerem:)

(#200) cudarz


cudarz
tag

Ahogy hozzánk is elér, megveszem azonnal. Bárki bármit mond, a Sense a legjobb dolog ami egy telefonnal történhet. Nekem DHDm van, bnőmnek i4-e, sokkal jobb a DHD kezelőfelülete. A DHD hátlapja az egyetlen ami nem nagyon tetszik, viszont amit most produkáltak, az veri a teljes konkurenciát.
Én speciel kéthavonta egyszer használom a fényképezőt, ha nem lenne benne, engem az sem zavarna. Azok akik meg ezen csámcsognak, azok vegyenek egy digitális fényképezőgépet, könyörgöm, nem telefonnal kell fényképezni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.