Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-15 14:56:57

LOGOUT.hu

HTC Desire (codename: Bravo)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Sefter


Sefter
veterán

tartalmas cikk, gratulálok hozzá :)
eloszlattátok a kétségeimet, hogy ez vagy X10..beállok a HTC táborába én is

[ Módosította: radi8tor ]

Psn ID: sefter_hun

(#2) 33as


33as
senior tag

Nagyon jó írás gratula-Gubro :K

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#3) JanFe


JanFe
aktív tag

Tetszett a cikk es a telefon is. Szivesen elfogadnek egyet :K

"There is nothing permanent except change"

(#4) zaskar


zaskar
senior tag

Korrekt, mindenre kiterjedő teszt, ami megerősített abban, hogy melyik legyen az első érintős telefonom. Azért egy kérdést feltennék Gubronak: milyen a WIFI vételi érzékenysége? A Legend topikjában olvastam olyasmit, hogy annak elég gyenge. Nem szeretném, ha ilyen téren visszalépés lenne a mostani N82-höz képest.
Köszönöm előre is.

(#5) Alec


Alec
tag

Alul microSD csatlakozó, igen, a HTC lecserélte a sok-sok éve használt miniUSB (igazából ExtUSB, de a miniUSB csatikkal is ment) csatlakozót a 2012-től szabvánnyá váló microUSB-re.

microUSB akart lenni gondolom

(#6) Lirion


Lirion
addikt

A telefon tetszik, a teszt nem. Elhiszem én, hogy nagyon jó telefon, de én ilyen nyálas tesztet még nem olvastam itt a mobilarenán. Sokszor inkább tűnik reklámnak az egész, mint tesztnek.

(#7) Gubro válasza Alec (#5) üzenetére


Gubro
senior tag

Jogos, javítottam, köszi.

WiFi érzékenységről: tapasztalataim szerint rendben van, nem akart gyengélkedni.

(#8) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Grat a cikkhez.

Lirion: Pont azert orultem volna ha Bocha kapja meg a telot tesztelesre, mert ha az o tollabol olvashattunk volna hasonlokat, akkor az sokkal meggyozobb lenne:)

Kerdes:
A kijelzo verofenyes napsutesben (azaz tulkeppen itthon az ev feleben) tenyleg annyira gaz, hogy olvashatatlan?

(#9) Begi


Begi
senior tag

Ez kapható lesz magentáéknál?
Mert akkor megvárom:).

(#10) papi77 válasza ThorsHUN (#8) üzenetére


papi77
addikt

Sajna az amoled az napfényben ilyen gááááz...! Arról nem is beszélve,h a fehér szín az inkább szürkés-kék... :U

Az első: NOKIA 1611

(#11) ThorsHUN válasza Begi (#9) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Nekem aszonta a Mobilemeetingen a HTC-s csaj, hogy majusban varhato a pannonnal es a Tnel.

(#12) student


student
őstag

Ez egy csoda! és csak 130ezer ;]

(#13) dkt


dkt
csendes tag

Jó teszt...
Nekem már csak valami direktebb összehasonlítás hiányzik a HTC Legend-del, ami ugye a Desire egyszerűbb és olcsóbb testvére.
Kérdezném a tesztelőket vagy a hozzáértőket, hogy mi a véleményetek: ezek után minden "épeszű" ember spóroljon a Desire-re, vagy továbbra is van egy réteg, akinek a Legend lehet a jobb választás és bőven elég a tudása-sebessége?
Ami a kettő összehasonlításában érdekelne:
- vételi minőség és érzékenység (telefonálás)
- WiFi érzékenység (a Legend tényleg sokkal gyengébb, vagy ez csak mesterségesen gerjesztett hisztéria)
- akkumulátor idő (talán ez lenne a legfontosabb, mert pl. ha a Legend többet bírna, az akár eldönthetné a választásomat, de a tesztekből nem ez derül ki).

(#14) Gondwana


Gondwana
addikt

FM-transzmitter (még?) nincs benne?
(ezt várom, hogy felélesszék a HD2-höz is, ha már a hardver benne van)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#15) 33as válasza ThorsHUN (#8) üzenetére


33as
senior tag

Szerinted Bocha nem véleményezte a tesztet a háttérbe? :F
Szerintem jó lett a teszt, tudod nem mindenkinek egyforma a stílusa....még jó!

Egyébként meg tuti a telefon, a hétvégén 2 órát "nyúztam" és megmondom őszintén semmiben nem volt rosszabb a mint a 3GS-em ! :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#16) 33as válasza papi77 (#10) üzenetére


33as
senior tag

De a fekete az fekete! :P

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#17) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Dehåt ez is olyan nagy mint az X10, egy mini våltozat is jòl jönne, olyan 20%-os mèretcsökkenèsel, csuklòpånt rögzitö szem igazån elfèrt volna, èn böngèszès közben hasznål(nåm)om (ha a belealvås veszèlye fenyeget) ès vìz fölötti fotòzåskor

Cseberből vederbe

(#18) joeshow válasza dkt (#13) üzenetére


joeshow
csendes tag

Teljesen direkt összehasonlítást nem tudok adni mivel ezt a szépséget még nem volt alkalmam megnyomkodni de egy boldog Legend tulaj vagyok így próbálok választ adni. Nekem a tesztből(és a tesztekből) nagyon úgy tűnik hogy a nagytestvére lett a Legendnek és nem "leváltása"(persze nem is erre szánták). Legendel telefonálással még semmi gondom nem akadt mindig tiszta volt és semmi vételi probléma. A WiFi érzékenység egy furcsa téma, tényleg gyengébbnek tűnik mint sok más mobilban(ahol az X1 szerint tökéletes a vétel ott a Legend 50% ot mond) de szakadással semmi gondom nem volt a lakás minden pontján ugyanúgy van vétel, kávézóban teraszon sem szakadt egyszer sem bár csak 1 "csíkot" mond. Tehát elvileg tényleg gyengébb de sebességbeli vagy egyéb problémám még nem volt vele. Az akkumulátor időm pedig 2-3 nap(amikor mejött mindig 3G/WiFi on-nal sok nyomkodással 1-nap)most net csak akkor megy ha kell kb napi egyszer 20 percet zenehallgatás kb 30-40 perc. Összehasonlítani sajnos nem tudom a Desire-el lehet ebben mindben jobb de én nagyon úgy látom hogy csak a processzorban különböznek ők ketten lehet hogy ez a sebességfröccs a Desire mellé dönti a mérleg nyelvét de amit én eddig láttam nem feltétlenül veri tönkre a Legendet(funkcióban OS-ben megegyeznek, sebességgel semmi gond a Legend CPU-val).
A Desire a nagy testvér ami tény hogy jobb mint a Legend, viszont én több újítást vártam tőle én a külső miatt most is a Legend melett teszem le a voksom.

PhoneBio: Alcatel 303 - Nokia 3310 - Sony Ericsson Z600 - Sagem my700x - Sony Ericsson p910i - Sony Ericsson P1i - Sony Ericsson X1 - HTC Legend - HTC Desire - Samsung Galaxy SIII

(#19) moonman


moonman
titán

esküszöm vennék, ha nem lenne HD2-m, egyetlen bajom van vele: méretre szinte milliméterre megegyezik a HD2-vel, a kijelző mégis sokkal kisebb.

(#20) rankesz


rankesz
veterán

Én a video részhez hozzáírnám hogy a HTC a jövőben igéri a 800x480 kiterjesztését 720p-re.

(#21) daninet


daninet
veterán

Valaki elmondaná nekem, miért annyira óhajtott a Google Earth Android telefonokra, amikor ott a maps ami gyakorlatilag a 3d épületeket leszámítva ugyan az.
Mapsban is van street view (PC böngészőben) nem lenne egyszerűbb belegyógyítani ezt a funkciót is, és kész? :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#22) student válasza rankesz (#20) üzenetére


student
őstag

és ezt te el is hiszed?

(#23) aram01


aram01
nagyúr

de jó hogy nem vettem telót(most akartam) inkább megvárom ezt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#24) t72killer válasza joeshow (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A legendnél valószínű bekavar (árnyékol) a szép alu ház :(. Hiába, a műanyag nem olyan tetszetős, és a hőátadása is gyengébb, de rádiós eszközökhöz az való... Vagy egy nagyon profin antennának tervezett ház. (laptopoknál láttam pl a fedélbe épített wifiantennát)

#19 sebaj, majd a következő körre benevezünk:) A desire-t én átmeneti állomásnak látom: pl kijelzőnek SAMOLED kéne (+legyen 4.3-4.5"-os átmérője), illetve porcinak egy tegra 2 szintű valami 1080p lejátszással, HDMI kimenettel. Ha marad az android platform nyíltsága és rugalmassága, akkor én tuti átnyergelek wimo-ról.

#27: az EVO sajnos amcsi telhálózatra tud csak csatlakozni (1900/800MHz), ráadásul wimax-os, európában (ill a közeljövőben az USA nagy részén is) az LTE lesz a menő.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) 33as válasza moonman (#19) üzenetére


33as
senior tag

Akkor majd megveszed a HTC EVO-t! ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#26) moonman válasza 33as (#25) üzenetére


moonman
titán

és kiteszem asztaldísznek. :U

(#27) Segal válasza student (#22) üzenetére


Segal
veterán

Az EVO már tudja a HD videót....
Maradjunk annyiban hogy ez 100%.
Nagyon meggyöző a telefon de én azt hiszem megvárom ennek még az utódát az lesz az igazi összeérett cucc.
Tippem: Mégnagyobb AMOLED kijelző, 8 megapixel 2 LED-el, HD videó, bt 3.0, Android 3.0

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28) 33as válasza moonman (#26) üzenetére


33as
senior tag

Na jó, az európai verzióra gondoltam! :P

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#29) Samus


Samus
addikt

Nekem jelenleg a Samsung Omnia HD az álom. Valahogy a HTC gépeit mindig csak távolról csodáltam, mindig túl drága volt...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#30) Begi válasza ThorsHUN (#11) üzenetére


Begi
senior tag

Köszönöm.
Ez elég jó hir.

(#31) moonman válasza 33as (#28) üzenetére


moonman
titán

európában nem lesz, ezt usába tervezték. de ha lenne valami hasonló, még a váltáson is elgondolkodnék. a Desire nekem kicsi. :D

(#32) rankesz válasza student (#22) üzenetére


rankesz
veterán

Már miért ne hinném, Szoftverfrissítésként igéri a HTC, ahogy a DivX támogatást is.
MWC-n már volt tesztszoftver ami tudott 720p-ben felvenni

[ Szerkesztve ]

(#33) 33as válasza moonman (#31) üzenetére


33as
senior tag

Nehogy már.... nem azt írtad, hogy neked elég lesz a wm7 tudása is! :DDD

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#34) alamuszi


alamuszi
senior tag

Király, ez a készülék, végre....

"Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

(#35) moonman válasza 33as (#33) üzenetére


moonman
titán

hol? jelenlegi formájában nem kéne a WM7, megvárom a második, harmadik generációt, amikorra már hivatalosan is ígérik a hiányosságok pótlását is. ha most kéne vennem, erősen gondolkodnék a HD2 és a Desire között, csakhát leírtam, mi bajom utóbbival.

(#36) t72killer válasza moonman (#31) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

a kijelző fajtájára is érdemes odafigyelni, a Samu nagyon ütős SAMOLED-et kezdett el használni (és remélem, h a desire utódjában már ez lesz. az amoledre sokan panaszkodnak, h nem elég fényes napfényben :)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) moonman válasza t72killer (#36) üzenetére


moonman
titán

napfény... informatikus vagyok.

(#38) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jó ez a teló :Y :K
Köszi a tesztet! :R

(#39) Integra válasza moonman (#35) üzenetére


Integra
titán

de jön nagyobb kijelzős htc sense gép hamarosan. az nem jó?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) moonman válasza Integra (#39) üzenetére


moonman
titán

pontosan melyikre gondolsz?

(#41) t72killer válasza moonman (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) #16820480 válasza rankesz (#32) üzenetére


#16820480
törölt tag

egyébként pontosan mire jó az a 720p videófelvétel? azt leszámítva, hogy 5 perc alatt elfogy a tárhely a telefonon...

(#43) kokyt válasza moonman (#37) üzenetére


kokyt
senior tag

B+ :C Leestem a székről :DDD

sheratan: Csupán lehetőség. 1-2 napig/hétig elvan vele az ember, utána meg nem használja. Éppen olyan mint a legtöbb "feature" manapság, hangzatos.

[ Szerkesztve ]

(#44) Gubro válasza moonman (#40) üzenetére


Gubro
senior tag

"fetrengve röhögő szmájli"

(#45) Probber


Probber
őstag

Ronda és okos. HTC Chokito :DDD

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#46) 33as válasza #16820480 (#42) üzenetére


33as
senior tag

Csak egy new feature! :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#47) Neil Watts válasza moonman (#37) üzenetére


Neil Watts
veterán

ON: Nagyon jo a telefon! Vodanal lesz?
OFF: moonman: B+ :DDD:DDD

(#48) Jadro válasza #16820480 (#42) üzenetére


Jadro
veterán

Normális minőségben elkészítve nagyobb élmény a mérete miatt. A TV-m még crt, ott majdnem mindegy, de egy 22-es LCD monitoron már nem annyira mindegy a méret. Én egy 720p videót is készítő fényképezőt vettem hogy a kislányom rövid szösszeneteit megörökítsem. Meg kell mondjam sokkal jobb mint a régi bélyegvideókat nézni. Persze ha csak mobilon akarod nézni a videót, akkor nem kell a 720p.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#49) Magnum_


Magnum_
nagyúr

korrekt telefon - korrekt teszt.

ennyi a hozzáfűzni valóm :D

I humbly and respectfully decline™

(#50) ByB válasza dkt (#13) üzenetére


ByB
addikt

Én használtam Legend-et és Desire-t is, a különbség két fő területen mutatkozik meg: a kijelző és a gyorsaság.

Míg a Legend-nél kellett egy programkezelő, amin keresztül néha be-becsuktam a programokat, hogy gyorsuljon a rendszer, addig a Desire elmosolyodik és vállat von. A kijelzőnél pedig igen sokat számít 0.5 inch plusz, sokkal kényelmesebben lehet netezni vele.

Apróságokban is vannak eltérések, mint például a Desire esetében van multitouch a Maps-nél, Legend-nél nincs, illetve a komplexebb alkalmazások futtatásánál is előny az erősebb hardver.

A WiFi jel tekintetében tényleg hátrányban van a Legend (talán az aluház miatt?), az akkumulátor időben pedig nincs drasztikus különbség, masszív használat közepette 1 napot, okosan használva 2 napot bírnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.