Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Engem a kijelző zsanér megfogott.. Azt sasoltam, hogy az most hova is hajlik vissza? Olyan furának hat az egész.. :)

(#2) zolee5016


zolee5016
őstag

ez kemény.... :Y
Nagyon bejövős!

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#3) NeAndrew


NeAndrew
csendes tag

Külsőre nem túl meggyőző. Valami minimalista design kívánatosabb lett volna, mint ez a giccs, de legalább az aranyszínt elhagyhatták volna.

(A zsanér várható élettartamáról meg ne is beszéljünk.)

(#4) Z a hangya


Z a hangya
tag

Csak az a fényes felületű képernyő ne lenne :B

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#5) Graphics válasza NeAndrew (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ott a sima rézszínű, meg hátha lesz valami grafitos is.

Amúgy is van a piacon számtalan más opció :)

A zsanér élettartamára vonatkozó infóid vannak? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) CsonkaImo válasza Graphics (#5) üzenetére


CsonkaImo
addikt

Ez a réz színű, vagy bronz, csak a képek lehet csalnak egy kicsit. Bár nekem nincs arany hatása, és szerintem a giccstől is messze áll a design. Szép, letisztult és elegáns.

(#7) dkekesi


dkekesi
tag

Ebből szeretnék 15 vagy 17 colos méretben.

(#8) access_denied válasza NeAndrew (#3) üzenetére


access_denied
senior tag

Engem is kiráz a hideg az arany / réz színű cuccoktól. Még mindig Macbook 2016.

(#9) Veneno


Veneno
újonc

És ezen fut a facebook ? :D

(#10) VIBO


VIBO
őstag

Nagyon állat :)
A logo régóta ilyen? Nagyon bejön az is :)

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#11) cowk válasza NeAndrew (#3) üzenetére


cowk
tag

"Külsőre nem túl meggyőző."

had tippeljek, macbook aired van?

(#12) flexxx2


flexxx2
őstag

Nekem is bejön(ne) ha költenék ennyit notira.

(#13) Magnat


Magnat
veterán

Sztem ekkora méretben az fhd nem elég ,hanem qrva sok... Windowson sajnos nem igazán megoldott a dolgok átméretezése, mint mondjuk a mobil oprendszereken.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#14) hallador


hallador
addikt

Jó gép ez, de inkább egy valamilyen klasszikus business masina.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) shteer


shteer
titán

új logója van a Dolce & Gabbana-nak? :))

..szerintem jónak tűnik

(#16) prolad


prolad
őstag

Gyönyörű gép, elképesztő, hol tart a technika. Zsanér megoldás élettartamára azért kíváncsi leszek.

(#17) Decske


Decske
aktív tag

Lenyűgöző gép. Ha megengedhetném magamnak biztos számításba venném. Nagyon bejön ez a réz-fekete kombináció. Hihetetlen hol tartunk már miniatürizálásban. Picit vastagabban, nagyobb akkuval még nagyobbat ütne. :)

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#18) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én is inkább egy üzleti szériát vennék, ettől függetlenül egészen elképesztő ez a notebook.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#19) davidsone válasza shteer (#15) üzenetére


davidsone
addikt

Nagyon sukár a cuccos...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#20) NeAndrew válasza cowk (#11) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Nem használok laptopot, ha vennék, akkor is thinkpad T4xx/T5xx vagy Macbook pro-ra tenném a voksom.

Ha nem lenne rajta a hp logó azthinném valami aliexpress-es gagyi :U

5# A zsanér élettartamára vonatkozó infóid vannak?

A klasszikus, bevált megoldásokkal szemben nem látom az előnyét ennek a mechanikának.

[ Szerkesztve ]

(#21) access_denied válasza cowk (#11) üzenetére


access_denied
senior tag

Ezt úgy írtad, mintha a Macbook ciki lenne. Kicsit komolytalan.

(#22) Graphics válasza NeAndrew (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Előnye , hogy vékonyan kivitelezhető.

A Lenovonál pl a Yogánál kellett speciális zsanért készíteni, ami nem mellesleg jól is néz ki.

A HP meg ilyet csinát, majd kiderül a tartóssága.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#23) atike


atike
nagyúr

Tényleg durván néz ki.... Az ára fölött elsiklottam, vagy nem szerepelt...?

(#24) zdanee válasza NeAndrew (#20) üzenetére


zdanee
őstag

Rengeteg aliexpresses gagyit láthattál, ha nem használsz laptopot és erről ez jut az eszedbe...

Oh, wait... ez egy Macbook Air koppintás... Nyilván azok is mind gagyik :)

/OFF

Nagyon tetszik a zsanér, de egy ilyen vékony kijelző baromi törékeny lehet. 2mm vastag, és a zsanérok sem túl szélesek, szép csak nem tűnik túl strapabírónak. A helyükben egy ilyen gépbe biztos Core M-et tettem volna, passzív hűtéssel, ennek a célközönsége bőven meglenne azzal is, nem tudom elképzelni, hogy valaki ezen photoshopot indítson el, inkább a "főnökasszony facebook-gépe" érzés. A másik gondolatom, hogy ez a bizonyos célközönség nem feltétlenül tudja, mi a különbség az USB-C és egy nemi betegség között, szóval legalább egy normál USB-A jó lett volna...

Ami viszont konkrétan taszító, az a két "speciális kiadás".

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - LG G8X - Cube i7 Stylus - Pebble Time - Remix Mini 2G - GPD Win

(#25) Graphics válasza NeAndrew (#20) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert szerinted Aliexpressen csak gagyi van? Vagy csak simán trollkodsz? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) .mf


.mf
veterán

Jól néz ki, a fekete és réz színkombinációja kifejezetten tetszik (kicsit steampunkos beütésű), de a gép maga nem kellene. Ez inkább műtárgy (divatkellék, főleg a luxuskivitelek? bár legalább az alap ízléses), mint használati tárgy.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#27) kiliman


kiliman
tag

Komoly kis gép lett. Az üzemideje lehet csak kritikus, mivel kisebb benne az akksi mint a macbookba és még a proci is erősebb, hűtés is kérdéses.

Közben látom, hogy a hűtés megvan oldva, de azért rendesen visszavesz.

[ Szerkesztve ]

(#28) F34R


F34R
nagyúr

Nekem 15 kg-s biblia vastagsagu 17-es notebook kell ;] , kurvul a vilag vagy mi ez a vekony fetishizmus?

(#29) hallador válasza F34R (#28) üzenetére


hallador
addikt

NA, akkor ez a te masinád:

Eurocom Panther 5D (Clevo P570WM)

:D

Igaz csak 6 KG töltő nélkül, de csak megleszel vele valahogy :DDD

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#30) FefeeX


FefeeX
veterán

rMBP és MBA tulajként nekem ez a HP masina kinézetre marhára bejön.
Mondjuk már egy hónapja volt kb hír róla, akkor ajánlgattam egy kolleginának (mert szerintem inkább csajos), de szerintem abszolúte inkább pasis :)
Giccsesnek szerintem bőven nem giccses, ettől függetlenül tény, hogy nem minimalista design. Ha Windows-os kicsi notit keresnék, tuti ezt venném. (mondjuk kérdés, nincsenek-e benne olyan buktatók (pl az emlegetett zsanér lehet ilyen), mint a korai szériás ZenBookokban - pl a töltő, amit anyámnak kb tizedjére sem tudtak véglegesen megcsinálni, mert tervezési hibás)

(#31) MK VII válasza F34R (#28) üzenetére


MK VII
veterán

Ez a trendi látod.. :D
Az anorexia elérte a notebookokat is. :K

(#32) gutriqper


gutriqper
tag

Ez valami szörnyen ízléstelenül néz ki. Nem gyere be egyáltalán.

(#33) NeAndrew válasza Graphics (#25) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Nyilván nem csak gagyi van, de a no-name kínai gyártól termékei általában nem tesztelt, gyengén supportált termékek. Nincs is jobb mikor nincsenek rendes driverek, vagy az akkumulátor élettartama fél év után 0-ra csökken.

#24 Rengeteg aliexpresses gagyit láthattál, ha nem használsz laptopot és erről ez jut az eszedbe...

A logó nélküli lapotokról bizony ez jut az eszembe. Az irodában az össze dell latitudet végigtapiztam, a családban több thinkpad is van.

(#34) Graphics válasza NeAndrew (#33) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De volt ilyen terméked, hogy ekkora tapasztalat van? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#35) Magnat válasza access_denied (#21) üzenetére


Magnat
veterán

Nem akarnék flamelni, de bizonyos tekintetben Apple cuccot birtokolni eléggé ciki. Nem azért, mert a termékei szarok, hanem mert a vásárlóik jó része nem azért veszi mert jó, hanem mert trendi (már ettől a szótól is kiráz a hideg).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36) FefeeX válasza Magnat (#35) üzenetére


FefeeX
veterán

Azt tudod, hogy aki így összemossa az almatulajokat, az ugyanazon a szinten van, mint azok, akik azért veszik meg, mert menő? Vagy még rosszabb... Nehéz sztereotípiák nélkül kibírni, de ha sikerül, minden sokkal jobb lesz. Csak a mai világban már a rosszindulat lett az alap...

(#37) access_denied válasza Graphics (#25) üzenetére


access_denied
senior tag

Szerintem abszolut nem trollkodik, sokkal inkább Te kötözködsz, de segítek megelőzni a további bajt:

"Aliexpresszes gagyi" <> Aliexpressen csak gagyi van

(#38) davidsone válasza F34R (#28) üzenetére


davidsone
addikt

ennyi. ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#39) Fecogame


Fecogame
veterán

Wow, ez nagyon tetszik!

Ennek a cikknek hatására úgy döntöttem, a következő laposom egy hasonlóan vékony példány lesz :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#40) access_denied válasza Magnat (#35) üzenetére


access_denied
senior tag

Részben igazat adok, de van ennél sokkal fontosabb érv is.

Ismeretlen a víruskereső fogalma, stb. Ha lehetőséged nyílik, akkor beszélgess egy IT biztonsági szakértővel és utána döntsd el, hogy Windows noti vagy Macbook.

[ Szerkesztve ]

(#41) NeAndrew válasza Graphics (#34) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Nem, de pár éve amikor bejöttek, láttam én is, utánaolvastam és sok jót nem olvastam róla. A nagy gyártók laptopjaival is vannak driver problémák, remélem nem gondolod hogy a kisebb gyártóknál jobb a helyzet? Te ilyet használsz? Esetleg valami más tapasztalat? :)

review

(#42) emmm válasza shteer (#15) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe. :D

(#43) NeAndrew válasza access_denied (#40) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Ennél fontosabb, hogy egy unix alapú rendszer amin out of the box műkodik a legtöbb szoftver, nem kell wine-al szórakozni, és van csomagkezelő is.

(#44) tDr1v3r válasza Magnat (#35) üzenetére


tDr1v3r
veterán

lol

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#45) hallador válasza access_denied (#40) üzenetére


hallador
addikt

Ma már ez nem igaz. Ennyi erővel a Linux jobb, ha csak ezt a kritériumot veszem figyelembe. Persze, ha azt is, hogy újra kell tanulni a MacOSX-et, és a komplett rendszer működését, akkor már nagyon nehezed fogod tudni elmagyarázni egy átlagusernek, mennyivel jobb lesz neki, egy olyan országban, ahol 99,9999 % Windowson szocializálódott, és utána tért át másra.

[link]

[link]

Még lehetne sorolni. Ez urban legend kategória már, nem a 2000-es éveket éljük.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#46) Graphics válasza NeAndrew (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sajnálom, de nem kívánok vitába szállni ez ügyben.

Mivel Te Kínából nem rendeltél, megragadtál ott, hogy csak a klónok léteznek... :) Elég nehéz vitázni úgy, hogy neked nincs tapasztalatod, rólam emg azt gondolod, hogy klónokkal van tapasztalatom.

Sokáig tartana a dolog. Főleg , hogy egy 2013-as cikkel akarsz érvelni... Köszi, de ebben nem veszek most részt.

@access_denied: Lezongoráztuk, de köszi :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Magnat válasza access_denied (#40) üzenetére


Magnat
veterán

IT-val foglalkozom leginkább Win alatt és soha nem volt vírusproblémám. De mondom még egyszer, nem gondolom, h bármelyik Apple cucc szar lenne - bár a biztonság sokat változott az utóbbi időkben, most sajnos nem találom azt a cikket amiben pont vmi szagember nyilatkozta, h a Win mára az egyik legbiztonságosabb rendszer lett, de itt egy másik amit találtam: Windows? NO, Linux and Mac OS X Most Vulnerable Operating System In 2014

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#48) Magnat válasza FefeeX (#36) üzenetére


Magnat
veterán

Nem mondtam, hogy ez jó vagy rossz dolog csak azt, hogy emiatt pl ciki.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#49) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Kitett magáért a hp ám terhelés alatt ha ennyire lemegy az órajel akkor nem jártak volna jobban egy m-mel? A desgin nagyon adja, kár, hogy kicsit csicsa lett az a fényes réz színű elem.

Finn the human

(#50) FefeeX válasza hallador (#45) üzenetére


FefeeX
veterán

Rohadt sokat kell magyarázni egy Mac működését, kezdjük ott, hogy ez tényleg OOB működik a Wines beállításkényszerekkel szemben. Ráadásul a Win7-->Win8-->Win10 beállításait is újra kellett tanulni minden alkalommal...

Az meg, hogy volt már rá évente 1-1 speciálisan behúzható "vírus", mert ugye azért maradjunk abban, hogy a hagyományos értelemben terjedő vírusok OSX alá nem léteznek, megint nagyon messze van a Windowshoz képest; és egyébként a Linux alá is van annyi féreg és sebezhetőség, mint az OSX alá, de igen, ilyen szempontból a linux is sokkal jobb rendszer, mint a Windows.

4!!! kollegámnak kellett rendberaknom a gépét 2 hónap alatt, mert Win10 alatt behúztak valami szart, ami a böngészőket korrumpálja, nem tudsz keresni, stbstb.

Nem ezért nem tudod meggyőzni a magyarokat arról, hogy használjanak OSX-et, hanem mert az átlagfizetéshez képest a Mac (amin elérhető az OSX tisztán) rohadt drága. Plusz, mert nem is akarok én pl személy szerint meggyőzni senkit arról, hogy mit használ vagy használjon, mindenki használja azt amit jónak talál.

Magnat: azért általában nem az oprendszer a hibás egy vírus vagy egyéb féreg terjedéséért, hanem maga a felhasználó. Emellett nem feltétlen azért több a Win alatt a fertőzés, mert a Win szarabb, egyszerűen csak sokkal elterjedtebb.
Egyébként soha nem éreztem cikinek egy almás cuccot sem. Illetve ez ebben a formában nem igaz. Ha valakinek olcsó, igénytelen, szakadt ruházata van, de van hozzá új ájfónja, azt cikinek érzem egy rövid ideig, de igazából annyira nem érdekel, hogy különösebben foglalkozzak vele. Mondjuk egyébként ilyen szempontból ugyanez van egy Galaxy S6-S7, LG G4 és más egyéb felsőkategóriás telefon esetében is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.