Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Koszonjuk a cikket jo kis "gepecske " ,lassan lejar az en notimon is a garancia lehet hogy megcsinalom majd ugyan ezt a muveletet otthon finoman elovigyazatosan mert olcsobb mint kifizetni sulyos penzeket valami szervizben

(#2) ncc1701


ncc1701
veterán

A notimat kb 2 hetente átfújom kompresszorral. Nyilván mikor elöregszik a venti, akkor cserélni kell, ezen nem segít. De jobb tisztán tudni. :)

(#3) Mura


Mura
csendes tag

Ügyes kéz és türelem, gratula. Nekem főleg a műanyag "karmok" a nagy elenségem, azokat szoktam véletlenül letörni...

Hozzáteszem, hogy ezek a consumer gépek rémisztően rosszul szerelhetőek, valószínűleg szándékosan. A business (különösen a workstation) gépeknél egy ilyen művelet 10 perc kávézással együtt. Kedvencem a 8510w, ott egy ilyen művelet úgy néz ki, hogy csak a billentyűzetet kell kivenni (4 csavar alulról, utána billentyűzet ki - amit nem karmok, hanem elhúzható "pöckök" tartanak), utána már ott is van a hűtő, lecsavaroz, tisztít, pasztáz, cserél - ha kell. Minden vissza és kész is.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az SSD hiánya nem feltétlenül a gép hiányossága. Meg gondolom azt Te is tudod, hogy SSD nélkül linux alatt azért nem olyan rossz a helyzet ;]

Amúgy jó gépnek tűnik ahhoz képest hogy abszolút konzumer kategória.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) alcsa


alcsa
senior tag

Amennyi "porcica" volt azon a bordan, csoda hogy nem melegedett tul az egesz, hogy hol tudta kifujni a meleget, nem tudom. Talan ezert is ment tonkre a venti, mert elorkodve kellett fujja.

(#6) Latza


Latza
aktív tag

Én is nemrég cseréltem ventit a tesóm G6-jában, lényegében ugyanez volt a baja. De azért durva, hogy külföldről rendelve fele annyiba kerül az alkatrész mint itthon, és akkor még a szerelési költségről nem is beszéltünk. Szóval megéri valamennyire érteni hozzá. :DD
Ehhez képest a korábbi Fujitsu-Siemens laposánál meg egy pár csavar tartotta burkolatelem alatt ott volt közvetlenül a venti. De biztos nem direkt nehezítik meg a házi barkácsolást az újabb gépeknél... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#7) ONEFREE válasza Latza (#6) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Én megakasztanám a ventit és nyomnám a magasnyomású levegőt a kiáramló racsnál.... :DDD :P

[ Szerkesztve ]

(#8) hcl válasza Apollyon (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Winnyóc van rajta. De SSD bármin dob.

@Latza : Legtöbb gépben nem ilyen egyszerű :(

@alcsa : Érdekes, van pár, ami simán bírja ezt is, venti és gép is. Van, ami nem...

@Mura : Egyáltalán nem különösebb mutatvány szétszedni :) A legtöbb noti annyi, hogy ha valamit nagyon feszegetni kell, akkor ott még valami fogja.

@ncc1701 : Ez nem öregedett el, simán ilyen gagyi... Éppen lejárt a gari a gépről...

@xmaas : Ha nem rossz, ne javítsd meg; porszívózd ki, aztán ha lesz hibajelenség (melegedés, stb) akkor majd szétszedheted.

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) TK36


TK36
aktív tag

"Igazából nem nehéz, bár az egész gépet szét kell bontani " - :D
ez jutott eszembe: Jól sikerült a műtét, de belehalt a beteg.

Köszi a cikket, és a nagyítható képeket is.

(#10) hcl válasza TK36 (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem halt az bele, csak macerás egy venti miatt szétszedni az egészet.
De Fuitsu S7010, 7110, T61, ilyesmi cuccokat is szét kell... Újabb Döllökről sajnos nem tudok nyilatkozni :B

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) westlake


westlake
félisten

"beszerződött"
:D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#12) #30550784


#30550784
törölt tag

tipp máshogyan is kivehető a billentyűzet.alulról kinyomva egy tompa tárgyal.

(#13) hcl válasza #30550784 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi! :R

Én az első szétszedős videón ezt láttam, pont megfelelt :D De beleírom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) tocsa válasza ncc1701 (#2) üzenetére


tocsa
senior tag

Fujni baromsag, mert aazal mindazt a port, ami ezeken a kepeken is latszik befujnad a belsejebe szerteszet...
Amugy akkora mennyisegu por teljesen normalis egy gepnel 1-2 ev hasznalat utan.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#15) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Én egy 3 évesToshiba Satellite a660-ban cseréltem ventit, mert meghalt. Itthon 13-16 ezerbe fájt volna munkadíjjal együtt, távolkeletről freepostával 3200 magyar fizetőeszközbe került, a szétszedéséről a neten kerestem videót, sikeres volt a beavatkozásom, nem törtem el egy pöcköt sem, azóta működik. Tehát nem lehetetlen a házi javítás, egy-egy ilyen cikk jó támasz lehet vállalkozókedvűeknek, köszönet érte!

Üdv.: KamuMazsola

(#16) ONEFREE válasza tocsa (#14) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

A szellőztetés egy zárt rendszer!!!Minél zártabb annál jobb..Nem megy a laptopba sehová a por...De vannak emberek akik mielőtt összecsavarozzák az első nagy tisztítás után újra pasztázzák és pluszban még le is szigetelik az apróbb réseket tömítettségi hibákat teflon szalaggal.. És utána elég csak kifújni magasnyomású levegővel a kémény oldalon.Sok időt megspórol az ember ezzel és nem utolsó sorban a véletlen rossz mozdulatból adódó meg hibásokat is szépen csökkenti.. :DDD Plusz ha használsz GPU hőmérséklet visszajelző gadget et azzal azt is megtudhatod hogy kb mennyire tömődött el a szellőztető rendszer..Ha nagyon lassan hűl le akkor nem árt ha kitakarít az ember .. :DDD

Persze rutinosuknak ezt nem kell mondanom..

[ Szerkesztve ]

(#17) hcl válasza ONEFREE (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja. Meg van gyártó (Acer) akik meg a levegőszívó nyílásokat szokták leszigetelni, nehogy valahol szívjon frisset a venti. Nem érdemes leszigetelni amúgy belül, a por úgyis bejut, akárhol, de legalább légáramlás sem lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) ONEFREE válasza hcl (#17) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Én a hűtőborda és a ventilátorház kapcsolatának szigeteléséről beszéltem..Mert nem minden kontaktus néz ki ilyen jól a borda és a venti között.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl válasza ONEFREE (#18) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az sem sokat számít...

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) tocsa válasza ONEFREE (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

Ajjajj. A kemeny oldalon ne fujjal semmit, mert pont azzal fujod vissza a port a hazba. Ott maximum szivjal. Fujni a bemeneti nyilasokon fujjal. A szellozes abszolute nem egy zart rendszer: a levego bemegy a bemeneti nyilasokon es reseken, es kifuj mas nyilasokon. Ha zart rendszer lenne, akkor megoldhato lenne a pormentesseg, de sajnos nem az. Ha visszavezetned a kifujt meleg hot a beszivo nyilasokhoz (ergo zart rendszer), akkor megfozned a rendszert.

Leszigetelni a nyilasokat? Haaat... hogyan javitod utana? Hogyan szeded szet ha kell? (pl felesegem laptopjanak a zsanerjat mar tobbszor is csereltem). Egyes esetekben indokolt, mint pl bizonyos extra design-os Apple termek kijelzok tudnak beporosodni ket folia kozott. De amugy en nem szigetelnek. Ha kell szetszedek, takaritok, es ha mar ott vagyok pasztazok is.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#21) vinczlac


vinczlac
újonc

Üdvözllet Mindenkinek!
A pavilion g7-esemnek megsérült a burkolata-pontosabban a bal oldali zsanér fordul a kijelzővel együtt és nyitja szét a burkolatot.
Próbáltam szétszedni a cikk alapján, de a bal oldalon a CAPS LOCK billentyű alatt nem sikerül, és nem látom, hogy mi rögzíti még ott. Tudnátok-e segíteni.
Köszönettel
VL

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.