Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Honkydoo


Honkydoo
őstag

.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2) buherton


buherton
őstag

Én építenék, még hozzá ebből [link]. Egy ilyennél szerintem nem számít, hogyan néz ki. Az ilyet be kell vágni a szekrénybe és el kell feledkezni, hogy ott van. Az enyémet már a pókok is beszőtték :D . Bármelyik Linux megteszi, de DE ne legyen rajta.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#3) MineFox54 válasza Honkydoo (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

ClearOS? CentOS-on alapul (régen ClarkConnect volt a neve.) Van neki live demója is a webfelületről: http://www.clearfoundation.com/Software/live-demo.html

Amúgy egyébként webes felületnek jó a webmin is. Az meg elég sok linuxra rámegy.

[ Szerkesztve ]

(#4) MineFox54 válasza MineFox54 (#3) üzenetére


MineFox54
őstag

Lejárt a limit:

Egyébként csakis építés ;)

(Bár, be kell hogy valljam, egy kész szervert használok itthon,de azért az nem microserver :D (dual p3, eatx, ~2 centivel vastagabb táp), egy Xseries 220 szépséget :))

[ Szerkesztve ]

(#5) buherton válasza MineFox54 (#4) üzenetére


buherton
őstag

Mire használod?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#6) MineFox54 válasza buherton (#5) üzenetére


MineFox54
őstag

Mindenre. Igazából szórakozom rajta mindenféle hülyeséggel. De pl néha megy minecraft szerver, meg ilyenek. És bírja. Csak a net szar falun.

(#7) gery2123


gery2123
őstag

Én is építenek, és vannak nagyon szép itx házak 15k körül. Sharkon, LcPower, Raijntek.

-- PSN_ID: GerY2123

(#8) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Jelenleg az Arch linux-al próbálkozom. Tényleg jó a wiki-je. :)
Viszont nincs hozzá webmin. :( Nem ismer valaki hasonló webes admin felületet Arch linux alá?

Ami lesz a serveren:
- apache + php + mysql
- owncloud
- mopidy (talán)
- nfs
- ssh

Amit tudnia kell a servernek:
- tűzfal
- átjáró
- dhcp
- wifi (master mode)

Én örülnék, ha a jelenlegi nagy házból át tudnék költözni egy kicsibe.

gery2123:
Ismersz olyan itx házat amiben 3db 5.25-ös hely van, és itthon is kapható? Azért kell ennyi, mert van egy hot-swap rack-em, ami pont ennyi helyet foglal el.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Köszi, hogy az építés mellett vagytok! :C Jól esik azt látni, hogy mások is hasonló véleményen vannak. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#10) buherton válasza Honkydoo (#8) üzenetére


buherton
őstag

Pont írni is akartam, hogy az Arch-al vigyázz, mert elborult elméknek való. :D Mondjuk én is most próbálgatom beállítani Banana Pi-n.

Ez miért is nem jó? [link]

Íme a kívánt ház..

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) buherton válasza Honkydoo (#8) üzenetére


buherton
őstag

Multimédiára én egyértelműen a Plex-et javaslom. Mindent tud. Web-en keresztül streamelni, DLNA szerverként működni, Android és iOS appja is van. Nagyon hosszan lehet sorolni, hogy mit tud, és valami eszméletlen.

Arch Wiki

Te ezen a wiki-n mindent fenn van? Bármit keresek, mindig az első találatok között van az Arch wiki. :D

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) MineFox54 válasza Honkydoo (#8) üzenetére


MineFox54
őstag

Én debian mellett vagyok, de te tudod :).

(#13) Honkydoo


Honkydoo
őstag

#10:
A legjobb rendszer amivel eddig találkoztam.. :D
A wiki-ben azt írják hogy a webmin oldaláról kéne letölteni magát a webmin csomagot. A gond az, hogy amikor telepítem, nem lehet kiválasztani az Arch linux-ot mint rendszert. :( Nincs is már a támogatási listán. Régen valszeg ott volt, de úgy olvastam lekerült.

Nah ez nem jó, mert a háznak 1db 5.25-ös helye van nekem 3 kell. :D

#11:
Ami azon a wikin nincs fenn az nem is létezik.. :D
A Plex tényleg jó cucc ismertem már én is, bár lehet maradok a miniDLNA-nál. A plexel az a bajom, hogy minden filmet kitesz a kezdőlapra. Nem tudom lehet e kategorizálni?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#14) MineFox54 válasza Honkydoo (#13) üzenetére


MineFox54
őstag

Lejárt az idő.
Amit mond hogy szedjünk le, az ez a zip. Ebben van egy setup.sh és azzal kell felrakni.

(#15) buherton válasza Honkydoo (#13) üzenetére


buherton
őstag

Jaj. Én 3,5"-ra gondoltam pedig tényleg 5,25"-t írtál. A Plex-nek nem használom a DLNA részét (ki lehet kapcsolni), mert jobb a miniDLNA.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.