Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hklk


hklk
csendes tag

Omg. Előrébb hozták április 1-et...

Ez kb. a "bármely file tömörítése 2 byte-ba" téma...

[ Szerkesztve ]

(#2) rii


rii
nagyúr

hát akkor most mindenhol, ahol internetről leválasztott gépek vannak, távolabb viszik akár 1 m-re is a neten levő társaiktól ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#3) bkercso


bkercso
nagyúr

Nem baj, a színvonal már nem elvárás srácok! :(

Fordítom a cikket: valakik csináltak valamit a Ben Gurion Egyetemen. Csak két gép kell hozzá, meg valami "szenzorok" a hőadatok érzékeléséhez. Majd megértjük, ha elmondják.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#4) Flashback válasza bkercso (#3) üzenetére


Flashback
addikt

+1
Ugyanez jutott eszembe...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Dany007 válasza bkercso (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Orulok hogy nem csak nekem volt total homaly a "cikk"...

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hogy mi? A hőadatokból jelszó lesz?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tehát a netről leválasztott gépet megfertőzik egy malware-rel.
értem.
Palinak szabadságra lenne szüksége.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) vedini


vedini
őstag

emlékeztek pár éve volt itt egy hasonló cikk, a lényege hogy a kondik cicergéséből mikorfon segítségével...

workworkwork...

(#9) Gyula84


Gyula84
veterán

édes istenem :U

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#10) dajkopali válasza bambano (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

az iráni gépek sem voltak netre kötve, és ott is az volt az első kihívás, hogy megfertőzzék őket - megoldották

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) macman507


macman507
aktív tag

Ez már tényleg a hiszem, ha látom kategória.
Meg, ehhez a célgépet meg is kell előbb fertőzni malware-el :U

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#12) SchumiBácsi válasza rii (#2) üzenetére

Sztem ez csak úgy biztosan nem működik mókolás nélkül, kellhet valami különálló szenzor, mert kötve hiszem hogy a netes gép-nek pölö a CPU szenzora segítségével bekukkantanak egy leválasztott rendszerbe. Aztán ha mégis így van akkor jól lehőszigetelik+zaj a leválasztott gépeket és már lőttek is a megoldásnak, el lehet indulni az elektromágneses irányba. De ez a módszer is ugrott, ha tesznek be egy vaskosabb lemezt a gépek közzé... de egyébként ki más találhatna ki ilyesmi módszert mint az Izraeliek...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#13) hokuszla válasza Gyula84 (#9) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Jól mondod.
Izraeli tudósok mindenre képesek még a lehetetlenre is.
Mert ők azok ... különben ... :W

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#14) dajkopali


dajkopali
addikt

a rendelkezésre álló minimális információk alapján nekem is erős kétségeim vannak, de ne feledjétek, egy proof-on-conceptről van szó
e megoldások az alapkutatásokhoz hasonlóak, elsődleges céljuk, hogy bizonyítsák, hogy egy adott technológiai megoldás lehetséges - mindegy, hogy van-e "értelme"
egy adott időpillanatban ezek 99 százaléka kuka, mivel nem lehet őket sehogy sem felhasználni, sok később is végleg a szemétkosárba kerül, de ahogy telik az idő, sokról kiderülhet, hogy felhasználható - esetleg nem is ott, ahol tervezték
illetve az ilyen merész ötletek inspirálhatnak más kutatásokat is, melyek már közvetlen gyakorlati hasznot is hoznak
szóval azért egy-két kemény szóval nem lehet leírni az ilyen próbálkozásokat

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#15) bambano válasza dajkopali (#14) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem nincsenek kétségeim, ezeket a trükköket lehet értelmes célra is használni.
például azt, hogy a vinyó beépített hőszenzorával lehet külső hőmérsékletet is mérni. ha pedig a külső hőmérsékletet tudod befolyásolni, akkor lehet adatot átvinni ezzel, mégha lassan is.

csak értelme semmi. volt már hasonló cikk, ott hangszórón és mikrofonon keresztül vittek át nem hallható jelekkel adatot, az hihetőbb volt. ez csak egy kicsit bonyolultabb.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#16) buherton válasza bambano (#15) üzenetére


buherton
őstag

Ennyi értelme van ennek a technológiának: [link] :D

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#17) Jim Tonic válasza dajkopali (#14) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ok, kicsit félreérthető volt a fogalmazás emiatt:
ezeket szenzorok érzékelik, és ezeket az információkat ki lehet elemezni, vissza lehet következtetni arra, hogy épp mit csináltak.
Ehelyett itt szerintem arról van szó, hogy a malware-k kommunikálnának egymással hőkibocsátás és érzékelés útján. Ami elviekben lehetséges, gyakorlatban meg egy csomó tényezőnek össze kellene játszania.

szerk.: Addig tököltem a hozzászólásommal, míg Bambano megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#18) justaview


justaview
őstag

bizonyos feltételek megléte esetén sikerülhet
Na ez a biztos mutatója annak, hogy valami hülyeség.

A módszer magja, hogy a számítógépek egyes alkatrészei a végrehajtott feladatoknál különféle hőadatokat nyújtanak, ezeket szenzorok érzékelik

A leválasztott gép 40cm-re van. És hol vannak a szenzorok???
Egy másik gépben? Ja, ok, így világos. ...és ugyanezen szenzorokkal később be is lépnek a gépbe rakétákat kilőni... :DD

Ez jó volt, tényleg köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) sztanozs válasza dajkopali (#10) üzenetére


sztanozs
veterán

Igen, de ott fertőzött USB kulcsokat és windows sebezhetőséget használtak, nem hőadatokat.
Ezeket a hőadatokat legfeljebb már megfertőzött gépek közötti kommunikációra lehet használni...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) sztanozs válasza bambano (#15) üzenetére


sztanozs
veterán

Mondjuk szerver vasakban ritkán van mikrofon meg hangszóró...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) bambano válasza buherton (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

jó ez, legfeljebb hátbalövöd magad...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) Ursache


Ursache
senior tag

"a leírás szerint legalább 40 centiméter szükséges, távolabbról már nem működik a technika"

Akkor nem inkább legfeljebb?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#23) bdlackoo


bdlackoo
tag

nem volna egyszerubb az usbs raketat atdugni az online gepbe?

dinosaurs are jesus ponies

(#24) Hieronymus válasza dajkopali (#14) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tulajdonképpen minden információ rendelkezésre áll a működés megértéséhez.

Az adott gépre egy szoftvert csempésznek.
Ez a program felel az információ begyűjtésért és továbbításáért.
A másik gép hőmérsékletet figyel. Ebből kitalálható, a gép hűtésével manipulálnak. Morze jelként használható a hőingadozás. (A PC nem hőtárolós kályha, viszonylag gyorsan lehet változtatni a hőmérsékletét.)

Az átvihető adatmennyiség nem túl izmos. Viszont a szoftvert lehet cserélni a megfigyelendő gépen, amivel pontosítani lehet az adatgyűjtés irányát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) Armahun


Armahun
addikt

Szórakoznak itt a hőmérsékletekkel, mikor ugyan abba a konnektorba van dugva mind a két gép. :U

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#26) bambano válasza Armahun (#25) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#27) azbest


azbest
félisten

Most már legalább tudom, hogy miért pörgeti időnként a skype indokolatlanul a procit. ;]

(#28) _Atesz


_Atesz
addikt

Itt is kezdődik ez a "brit tudósok felfedezték" szindróma?

(#29) peter9228


peter9228
aktív tag

Maga az ötlet nem annyira új: [link] (nyilván nem ugyanaz a kettő, de szerintem ez alapján jutott eszükbe)

(#30) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Na előkapartam a régi C64-est és bekapcsoltam, aki feltöri a rajta lévő adatbázist, az megkapja azt a majd 3,5 milliárdot amit szombaton nyerek a lottón. :)

(#31) zdanee


zdanee
őstag

Ennél szerintem a Rowhammer sokkal izgalmasabb (és veszélyesebb) módszer: [link]

Dióhéjban:
DDR3 memóriában védett memóriaterületet tesz írhatóvá, amivel pl privilégium-szintet emel. Előfeltétel, hogy tudd, hol van fizikailag a memóriában, amit át akarsz írni, és a fizikailag előtte és utána lévő memóriához legyen hozzáférésed a saját privilégium szinteden. Ezek után nincs más dolgod, mint a saját lefoglalt memóriaterületedet gyorsan írod-olvasod, és a közte lévő bit egy pont után átfordul. Mivel a modern procik ilyen gyors írás-olvasásnál cachelnének, a lefoglalt és "megdolgozott" területnek nagyobbnak kell lennie, mint a cache, pártíz megákról beszélünk. A módszerrel sikeresen tudtak Linux alatt privilégium-szintet emelni, reprodukálható módon.

Akit érdekel, itt a GitHub: [link]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#32) Dhampir válasza hokuszla (#13) üzenetére


Dhampir
félisten

Pedig jó dolgokat fejlesztenek ott.

Ez is mind jó dolog.

Komoly kutatások folynak ott. :)

(#33) Pttypang válasza dajkopali (#14) üzenetére


Pttypang
veterán

Fonok, egy kis typo, a cikkben legalabb 40 cm van irva, szerintem az inkabb legfeljebb, vagyis maximum 40 centi lenne inkabb.

Latom mas is észrevette

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#34) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Úgy vélem, ennek a cikknek nem csupán a tartalma/mondanivalója egy bizonyos szint alatti, hanem már a címe is abnormális.
Ám hogy választ is adjak az abban feltett kérdésre : megfelelő felhasználónév és jelszó megadásával.

Ötlet : Nem lehetne különválasztani valahogy a bulvárszutykot az értelmes tartalomtól ? Mondjuk külön sorolva, negyedik fület nyitva a hírkategóriáknál, vagy egyéb módszerrel ? Kezd már unalmassá válni az elvileg szakmai oldalon a sok spamhír.

Értem én, hogy a klikkszám az Egyigaz Isten minden szájton, csakhogy az ember egy idő után elkerüli azokat a területeket, ahol folyton szarba lép.

PHlikk ? Mai naPH ?

(#35) dunc


dunc
nagyúr

40 cm oké, kinyújtom a kezem, és rádugok egy pendriveont! :U

(#36) razorka777


razorka777
veterán

Én gondolat átvitellel szoktam gépeket fertőzni.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

Jó régen én olyat olvastam, hogy a vincsesztert egy mellette levő szobából le lehet olvasni. Annak idején az iraki háborúban az amerikaiak egy műhold segítségével beindítottak egy titkos programot az Intel processzoraiban az irakiak rakétavédelmi számítógépein, ezzel blokkolták azt. Ki tudja, hogy a hadiipar mire képes. Általában legalább 20 évvel megelőzi a polgárit.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) Alert89


Alert89
tag

Amit itt elmondtak a kutatók, szerintem rég nem a jövő, hanem már a létező valóság....

(#40) nubreed válasza hokuszla (#13) üzenetére


nubreed
veterán

Ez a brit tudósokkal egyenértékű kategória.

Szvsz totál felesleges volt ez a cikk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41) Klepti válasza zdanee (#31) üzenetére


Klepti
tag

Az nem semmi, köszi, hogy megosztottad, tényleg érdekes :)

(#42) X Factor válasza vedini (#8) üzenetére


X Factor
addikt

Van sok érdekesség, biztonságtechnika tanszéken tudtak olyat a srácok, hogy 30-40m távolságból (1 fallal), dekódolni a leütött billentyűket, egy nem csatlakoztatott (értsd szó szerint, tehát gépbe benem kötött) billentyűzetről.

Ezzel reprezántalva, h. olyan helyen ahol minősített adatokkal foglalkoznak, igencsak fontos dolog, h. semmilyen elektromos jel, lehetőség szerint ne juthasson ki.

Make things work

(#43) Jim Tonic válasza X Factor (#42) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Hol van tanszéke a biztonságtechnikának? :) Nekem ez a sztori is kissé meredek.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#44) Hintalow


Hintalow
senior tag

Bezzeg az oroszok ezt megoldják egy olmosbottal is, lecsapkodnak mindenkit a szobában, oszt odaülnek pötyögni :D

Szovjet Oroszországban a számítógép tör fel (össze) téged :P

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#45) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

És az megvan, hogy a gép által kiadott mechanikus zajokból nyernek ki adatot?! Nincs?! Pedig komoly dolog.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#46) droberto87


droberto87
csendes tag

Amennyire én értem a leválasztott gépen lévő maleware kapja el a jelszavakat, lop el adatokat és úgy kommunikál a hálózatra kötött társával, hogy meleg-nem meleg, igen-nem, 0-1 bináris formátumban üzenetet küld neki. Az érzékelő meg feltehetően a mellette lévő gépben lévő 2-3 hőmérő. Ha így is van a cikkből mondjuk ez nem jön le...

(#47) Jhonny06


Jhonny06
veterán

És ez most miért nagy kaland? Fizikailag közel kell kerülni a gépekhez ahhoz, hogy működjön a módszer. Eddig is ezer módon meg lehetett fertőzni gépeket, ha már ott voltál előtte (itt ez a nehéz rész), ez akkor lenne érdekes, ha nem kéne ott lenni. Nem jutottuk előrébb..

[ Szerkesztve ]

(#48) Dhampir válasza Jhonny06 (#47) üzenetére


Dhampir
félisten

Fizikailag közel kell kerülni a gépekhez ahhoz, hogy működjön a módszer.

Mi történhet ebben az esetben? :D

(#49) Gabor970


Gabor970
addikt

izraeli kutatók.... a végén: akár egy rakétát is kilőni. Gratulálok!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#50) mikej95


mikej95
aktív tag

Azt értem, hogy Netanjahunak kellettek a szavazatok, de legalizálni a kemény drogokat... :DDD

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.