Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na popcorn bekészít...

Még V6-ból se adtak ki minden készülékre megfelelően stabil ROM-ot.

Viszont ami érdekes, hogy ez nagyon közeli dátum, eddig is voltak akkor gondolom infómorzsák

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Vincent45


Vincent45
tag

A MIUI 6-os még nem 5.0 hanem csak 4.4.4,abból is egy problémás béta változat a hivatalos.

(#3) gyurkikrisz válasza Graphics (#1) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

CM > MIUI ;]

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#4) Tomi_Ohl válasza Graphics (#1) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tudtommal már van mindenhol stabil.

őúáű Mi2/Mi2S/Mi4i/Mi Note Pro-n 5.0.2-s.

Várjuk, talán kicsit materiálosabb lesz.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#5) Graphics válasza Tomi_Ohl (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Van, de azért pár készülék kimaradt a felhozatalból, és nem hiszem, hogy nehéz lett volna a váltás / Redmi*Hongmi, Hongmi Note 3G

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) #65577472 válasza Graphics (#5) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az hagyján, de Mi Note is kimaradt a szórásból :D

(#7) batai15


batai15
félisten

kíváncsi vagyok, de meg eszem a kalapom ha csak 4.4 el jön ki.
Amit várok hogy a sok bloatware részt pucolják ki végre és egy ui frissítés sem árt.

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Remélhetőleg jobb lesz mint a 6. Az kb 5 percet volt a telefonomon.

(#9) #65577472 válasza Ricardo (#8) üzenetére


#65577472
törölt tag

Pedig k***a jó a v6.

(#10) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Vagyuláék is postolták a facebookra, igaz ők már pár modellt is felsoroltak.

https://vertigostore.eu

(#11) nemlehet válasza Ricardo (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

5 perc alatt aztán lehet véleményt alkotni....

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) eventus


eventus
veterán

Reméljük a 6 hiányosságait (amik korábban voltak), pótolják! Droid vonalon a kedvencem, használtam is sokat. Teljesen új élmény, sok valóban okos és hasznos funkció. Mellesleg igényes.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#13) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Remélem a tipográfiát amit a 6-oson útközben szépen elb.sztak kijavítják.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#14) Ricardo válasza nemlehet (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Anno használtam Miuit. Az állapotsáv számomra nagyon csúnya a hatban, aránytalanul kicsi feliratokkal, és ikonokkal [link]
[link]
Ez csak egy példa. arra elég volt, hogy belenézzek, és megítéljem, hogy amit látok tetszik vagy sem. A használhatóság megítélésére valóban kevés, de ránézésre sem tetszett. így ment a levesbe. Remélem a következő jobb lesz ezen a téren.

[ Szerkesztve ]

(#15) Garada


Garada
őstag

Kíváncsi leszek a 6 után képes lesz e számottevő újdonsággal előállni. :)

(#16) #65577472 válasza eventus (#12) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én egy 3 hónapos EMUI kirándulást leszámítva tavaly október óta használom a v6-ot. Nagyon sokat fejlődött azóta, nem nagyon hiányzik már belőle semmi, kenterbe veri az összes kínai custom romot.

(#17) blod001 válasza Ricardo (#14) üzenetére


blod001
tag

Szerintem meg pont, hogy az állapotsáv néz ki nagyon jól. Egységesek az ikonok, stílusban, méretben. Jó ránézni. A második kép, amúgy valami custom téma.

(#18) Ricardo válasza blod001 (#17) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem túl kicsik. Például a wifi ikon szinte észrevehetetlen.

A másik, hogy elvileg angol nyelvű romban elég sok kínai karakter volt. Például ráböktem valamelyik opcióra, feldobott egy ablakot, volt egy két három soros szöveg, alatta két lehetőség "yes" "no" Nem ártott volna tudni mi a kérdés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Miui 7 Note 5-tel, egyszerre bejelentik. :K :DDD

(#20) Cobra.


Cobra.
őstag

Nem tudok hozzászólni a V6-hoz, mert február óta ígérgetik, de még mindig csak nagyon béta van Hongmira...Persze a 2 éves modell a kínaiaknak is "régi", nem éri meg vele komolyabban foglalkozni. Gondolom V7 is csak az idén megjelent készülékekre lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ricardo válasza Ricardo (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Esetleg ugyanez "magyarul" :DDD [link]

Bár ez a kép V5, de én a hatnál futottam bele ebbe.

[ Szerkesztve ]

(#22) blod001 válasza Ricardo (#21) üzenetére


blod001
tag

Xiaomi MI3-am van, nálam minden full angol nyelvű és a wifi ikon is teljesen normálisan látható.

(#23) petrson válasza Ricardo (#21) üzenetére


petrson
senior tag

Nagyon nem vagy képben, szerintem ne erőltesd. MIUIHU mond valamit?

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#24) Ricardo válasza petrson (#23) üzenetére


Ricardo
félisten

;)

Letöltéseknél nincs ott a nexus 4

[ Szerkesztve ]

(#25) petrson válasza Ricardo (#24) üzenetére


petrson
senior tag

Nos, akkor nincs miről beszélni ;)

S23 / Watch Active2 / Xiaomi Pad 6

(#26) <Adamsky> válasza #65577472 (#9) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Kinek a pap, kinek a papné ... " :)
Sajnos a 6-os nem aratott osztatlan sikert. Tudásban nagyon sokáig elmaradt a v5-öl, így a kinézetet leszámítva semmilyen változást (pozitívat oszt' végképp) nem hozott. Talán ennek is köszönhető, hogy máris jön az új. Ezzel a legrövidebb életű a 6-os Miui lesz a sorban.

tDr1v3r és Ricardo
+1
A nem kicsit metroszexuális színek egy dolog, de az olvashatóság / használhatóság (pl. napfényben) sokat romlott a 6-ossal. Ki lehet próbálni. Itt van két kép (1, 2). Könnyen megfigyelhető, hogy ha az ember veszi le a fényerőt, akkor melyik marad tovább látható.
Szóval jó lenne, ha nem csak az Android-ból kapná meg a legfrissebbet (bár én már megvártam volna az M-et a helyükben), hanem a felületet is átdolgoznák picit.

[ Szerkesztve ]

(#27) #65577472 válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


#65577472
törölt tag

Én v5-öt is nagyon szerettem, nehezen szakadtam el tőle, de pár nap v6 után már nem lett volna az a pénz, hogy visszaváltsak. Nyilván nem végeztem felmérést, de szerintem a userek max 5-6%-a tette meg ezt, de hogy nem a nem létező tudásbeli különbség miatt, az is biztos. Ha v7 csak fele annyit fejlődik, mint v6 a v5-höz képest, az már brutál lesz. Jelenleg el nem tudom képzelni, hogy milyen ficsőrt, vagy finomhangolást képesek még belepakolni a romba, Tominak lesz igaza, itt már inkább a Material-ra fognak keményebben rágyúrni.

(#21) Ricardo Szerintem se erőltesd, le vagy maradva nagyon, nem tudsz már semmit a v6-ról. Én Multit használok (Vagyuláék nem tervezik Mi Note-ra a MIUIHU-t, de már előbbinél sem találkozom csirkelábbal, és fullra ki van gyomlálva, az én dolgom már csak a skinezés volt).

(#28) Ricardo válasza #65577472 (#27) üzenetére


Ricardo
félisten

"Szerintem se erőltesd, le vagy maradva nagyon, nem tudsz már semmit a v6-ról."

Ezen szerettem volna változtatni azzal, hogy felteszem és használom. A képek alapján tetszett, de a telefonra feltéve valahogy nem az fogadott amire számítottam. Talán majd a V7

<Adamsky>:

"de az olvashatóság / használhatóság (pl. napfényben) sokat romlott a 6-ossal. "

Egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#29) tDr1v3r válasza <Adamsky> (#26) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem a színekkel nincs bajom, de az hogy a szövegeket összetömörítették a fejléceknél meg egyéb helyeken... nem értem. Undorítóan néz ki, hányingerem van tőle. Nekik hogyhogy nincs?

Igaz az ikonok miatt az iOS-el se vagyok elégedett (szerencse hogy van jailbreak), de az legalább ilyen téren nincs elbaszva. Bár igaz hogy ott inkább a funkcionalitásra, átláthatóságra feküdtek rá az eye-candy helyett. De akkor is... a MIUI 6 tökéletes lenne ha az eredeti designmegoldásokba nem nyúlkáltak volna bele.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#30) #65577472 válasza tDr1v3r (#29) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ezt én sem értem. Most arra gondolsz, hogy pl. a beállítások fejlécében kisebbek a betűk, mint a menüpontoknál?

(#28) Ricardo Ez MIUI, olyanra skinezed, amilyenre csak akarod, nincs határ.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ricardo válasza #65577472 (#30) üzenetére


Ricardo
félisten

Azt tudom, de addig el kell jutni. Magyar verziót nem találtam a nexus 4-re. Az angol meg ami felkerült egy csomó kínai karaktert tartalmazott. Biztos lehetett volna csiszolni rajta, de az emlékeim szerint a korábbi verziókkal nem volt ilyen gond. Ahogy előttem is írták valahogy nem az igazi a V6 (pedig a képek alapján szép),nem véletlenül jön máris a 7.

(#32) tDr1v3r válasza #65577472 (#30) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nem, hanem arra hogy belenyúltak az eredeti szövegmagasságba. A régi ilyen volt, de megváltoztatták kisebbre a felső szöveggombok méretét.

Ugyanezt eljátszották a Clock-nál is de visszarakták egy idő után. Hogy azóta (november) mi történt nem tudom, de a videókban mindenhol csak a kicsi méretűt látom...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#33) #65577472 válasza Ricardo (#31) üzenetére


#65577472
törölt tag

Azt kell megértened, hogy Nexus 4-re csak portolt MIUI létezik, ami soha nem lesz olyan, mint egy hivatalos. Én is angol Multit használok, és egy darab csirkeláb sok, annyi sincs benne.

(#34) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nos próba gyanánt feltettem a 6ot, de kb 10 perc alatt annyi hiányossága jött elő, hogy igencsak megkérdőjelezhető a létjogosultsága. Fent hagyom még egy ideig, de ilyen buta romot még életemben nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#35) Freddycom válasza Cathulhu (#34) üzenetére


Freddycom
őstag

Mennyi és mi az az annyi?

(#36) #65577472 válasza Cathulhu (#34) üzenetére


#65577472
törölt tag

G2-re raktad fel? Az is csak portolt, csodát ne várj, fene tudja, milyen tákolmány az, és mi mindent hagytak ki belőle a stable/developer-hez képest.

(#37) Ricardo válasza #65577472 (#33) üzenetére


Ricardo
félisten

"Azt kell megértened, hogy Nexus 4-re csak portolt MIUI létezik, "

Tudom, de egy próbát megért.

(#38) ZolkoW


ZolkoW
őstag

kicsit túl optimistának érzem az 5.1.1-et, de ne legyen igazam! :)
kíváncsian várom...

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#39) #65577472 válasza Ricardo (#37) üzenetére


#65577472
törölt tag

Persze megért, csak portolt rom alapján nem tudsz messzemenő következtetéseket levonni. Én anno zárt BL-es Xperia Z-re is felraktam a portolt v5-öt, az viccnek is rossz volt a hivataloshoz képest.

(#40) Ricardo válasza #65577472 (#39) üzenetére


Ricardo
félisten

"csak portolt rom alapján nem tudsz messzemenő következtetéseket levonni."

Ez így van. Nem is mondtam hogy rossz a MIUI. nekem a telefonomra elérhető változat nem tetszett amikor feltettem.Mondjuk ahogy nézem a nekem nem tetsző dolgok egy része, (pl az értesítősávban lévő ikonok, betűk mérete) a normálban is benne van.

(#41) Cathulhu válasza #65577472 (#36) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, G2-re, de meglepoen gondtalanul mukodik, csak felrakni szopas.
Ami bajom van, az nem is olyan, hogy fagy, vagy lassu, hanem bizonyos funkciok amiben gyenge.
Pl a notification bar-nal nagyon rossz szvsz, hogyha bekapcsolod a notif. ikonokat, akkor azok szinesek, teljesen kilog a designbol. A notificationoket csak balra swypeolva lehet eltuntetni, mert jobbra swypeolva a gyorskapcsolok jonnek elo (egykezes hasznalatnal ez rettento kenyelmetlen).
Az ebresztoora is borzaszto, nem lehet csak rezgesre allitani egyes ebreszteseket, csak globalisan levenni a hangerot 0-ra, snooze is szinten csak globalisan allithato, valamint ha auto-silence be van allitva, akkor a snooze mintha nem is lenne. Ezek amik rogton az elso 10 percben elojottek es maris a pokolba kivantam az egeszet. Ha valami rendes Xiaomi telefonon nem igy van, akkor javits ki.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#42) #65577472 válasza Cathulhu (#41) üzenetére


#65577472
törölt tag

"Pl a notification bar-nal nagyon rossz szvsz, hogyha bekapcsolod a notif. ikonokat, akkor azok szinesek, teljesen kilog a designbol."

Ha a gyorskapcsolókra gondolsz, azok nálam fehérek.

"A notificationoket csak balra swypeolva lehet eltuntetni, mert jobbra swypeolva a gyorskapcsolok jonnek elo (egykezes hasznalatnal ez rettento kenyelmetlen"

Eddig fel sem tűnt. Ezek szerint annyira csak nem kényelmetlen, egy swipe mozdulatot egykezes használatnál nem nagy varázslat mindkét irányba elindítani. Mondom ezt úgy, hogy 5,7"-es telefont használok.

"Az ebresztoora is borzaszto..."

Nem használom ezen a telefonon az ébresztőt, nincs most kedvem tesztelni.

Összességében hihetetlen, hogy milyen problémákkal küzdesz, de akkor a MIUI nem neked való. :B

[ Szerkesztve ]

(#43) <Adamsky> válasza #65577472 (#27) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Rég próbáltam, és nem vezetek listát arról, hogy miket fejlesztettek / javítottak azóta, szóval a teljesség igénye nélkül:
- lock screen-en olyan zenelejátszó vezérlő, ami 3rd party alkalmazást is kezel. Ez talán már van, de mintha csak a gyári player-t tudná vezérleni.
- a lock screen testreszabhatósága. Most, ha jól tudom, akkor csak feloldani lehet a telefont v. a kamerát indítani. Ennél még a v5 is többet tudott: üzenetek, telefon, kamera, feloldás.
- az elején a quick settings-ben még a sorrendet se lehetett változtatni. Most már lehet, de jó lenne, ha a szükségtelen ikonokat ki lehetne szedni. Aztán ott a zenelejátszó vezérlője. Eltüntethetetlen, és 3rd party alkalmazásokkal nem tud mit kezdeni.
- a kamera szoftver nem tudom, hogy most hol tart, de az elején a funkcionalitása kimerült a "point & shoot"-ban. Szinte semmit nem lehetett állítani.
- aztán volt v. van valami olyasmi, hogy a gyári alkalmazások beállításait nem az adott alkalmazásban kell keresni, hanem a "Settings"-en belül

[ Szerkesztve ]

(#44) Cathulhu válasza #65577472 (#42) üzenetére


Cathulhu
addikt

Bocsanat, ha masok az igenyeim, sajnos az ember mar csak ilyen. Es igen, valoban nem nekem valo, ezt realizaltam en is, talan a 7.
(Nem a gyorskapcsolokra gondoltam)

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) <Adamsky> válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... hmm, szórakozik velem a blog motor. Ez lemaradt az előzőből:

- ha töltőre v. PC-re kötöd a telefont, vagy épp lehúzod, akkor tilinkózik. Mindezt kicsit sem diszkrét módon teszi. Ez miért nem kikapcsolható?

Szóval nekem most "szégyenszemre" egy Xposed-al megtámogatott 5.1.1-es AOSP fut a Mi2s-emen. Szerettem a v5-öt, de tudásban nem hozott (pl. gesture kezelés miért nincs?) semmi újat, testreszabhatóságban pedig szvsz. visszafejlődött.

Egyébként pedig no para! Láttuk mi volt a 6-os Miui-nál. Ugyanígy be volt harangozva, mint ezt most, mindenki azt hitte, hogy másnap már szedheti a telefonjára. Erre kiderült, hogy még csak most indul a zárt körű (!) beta teszt, és majd egyszer - ki tudja melyik telefonra - lesz. Még azt se lehetett tudni, hogy milyen Android verzióval. Sok készülék mind a mai napig nem kapott végleges / stabil 6-os Miui-t, erre itt a 7-es. Persze én jobb, ha nem szólok egy szót se, mert annak ellenére, hogy lassan 2 éves a készülékem, az enyémre (igaz csak dev.) van Lollipop-os 6-os Miui, míg a "nagy utódok" (Mi3, Mi4) 4.4-en döcögnek. Ez szvsz. elég nagy szégyen ...

[ Szerkesztve ]

(#46) #65577472 válasza <Adamsky> (#43) üzenetére


#65577472
törölt tag

"- lock screen-en olyan zenelejátszó vezérlő, ami 3rd party alkalmazást is kezel."

Ez csak annak hátrány, aki használ 3rd party zenelejátszó appot.

"- a lock screen testreszabhatósága. Most, ha jól tudom, akkor csak feloldani lehet a telefont v. a kamerát indítani. Ennél még a v5 is többet tudott: üzenetek, telefon, kamera, feloldás."

Témák ezreivel meg tudod oldani, hogy az üzeneteket is meg tudd nyitni a lockscreen-ről.

"- az elején a quick settings-ben még a sorrendet se lehetett változtatni. Most már lehet, de jó lenne, ha a szükségtelen ikonokat ki lehetne szedni."

Úgyis csak 9 db látható egyszerre, a többi elfér lentebb, úgysem látod.

"- a kamera szoftver nem tudom, hogy most hol tart, de az elején a funkcionalitása kimerült a "point & shoot"-ban"

Külön hsz kellene ahhoz, hova fejlődött mára a kamera szoftver. Élő HDR-től kezdve a Chroma flash-en át rengeteg funkció került bele.

"- ha töltőre v. PC-re kötöd a telefont, vagy épp lehúzod, akkor tilinkózik. Mindezt kicsit sem diszkrét módon teszi"

Ezt nem tudom értelmezni, vagy csak melegem van, passz.

Gyerekek elfáradtam, mások az igények, mindenki éljen boldogan AOSP-n, v5-ön, vagy amin akar :B

[ Szerkesztve ]

(#47) tDr1v3r válasza #65577472 (#33) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Na oké, de a multi az nem hivatalos gyári hanem buherált. A gyáriban van nem kevés csirkelábas rész (meg borzalmasan fordított szöveg).

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#48) #65577472 válasza tDr1v3r (#47) üzenetére


#65577472
törölt tag

A Multi a hivatalos gyári verzió csirkelábaktól megszabadított változata, kiegészetve több nyelvvel :B

[ Szerkesztve ]

(#49) tDr1v3r válasza #65577472 (#48) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ami bizony nem hivatalos. NEM fogják hivatalosan ajánlani az en.miui.com-on.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#50) <Adamsky> válasza #65577472 (#46) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"- ha töltőre v. PC-re kötöd a telefont, vagy épp lehúzod, akkor tilinkózik. Mindezt kicsit sem diszkrét módon teszi"
Ezt nem tudom értelmezni, vagy csak melegem van, passz.
Gyerekek elfáradtam ...

Dobj be egy hűvös kakaót (vagy amivel hűteni szoktad magad), és nyugodj le! Ha, továbbra se bírod, akkor a fórumozás nem Neked való. ;)

Neked nem pittyeg, a telefon, ha csatlakoztatod (vagy épp lehúzod) az USB csatit?

Az pedig, hogy "én nem használom", meg "nincs rá szükségem" gyenge kifogás egy funkció hiányának elmismásolására.

Egy ROM - szerintem - három dologtól tud jó (a legjobb) lenni:
- ha gyors, és stabil
- a végletekig testreszabható
- felhasználóbarát és (nem vagy) szép GUI

Az tény, hogy sok szempontból régen a Miui volt az úttörő, de mint tudjuk a másolás Kínában népi hagyomány. Érdemes megnézni, hogy mit tudnak a mai konkurensek, és mit tud most ehhez képest a 6-os Miui. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.