Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A kinézetre tényleg nem lehet panasz, de ilyen szegényes filmválasztékkal nem szavazok neki sok esélyt. Lehet, hogy csak én vagyok béna, de az archívumban csak három heti filmet mutat, és abból is egy heti a mostani. Ez összesen 15 film. Ezért kifizetni 990 Ft-ot havonta szerintem egy kicsit túlzás. Persze, egy év múlva, ha már több mint 260 film lesz fent, akkor már sokkal elfogadhatóbb lesz ez a havidíj. Csak élje meg...

[ Szerkesztve ]

(#2) erahurka válasza mustang08 (#1) üzenetére


erahurka
félisten

Sajnos az elmúlt két hétben nem változott a kínálat, csak a meglévőket variálták :(

(#3) sutykuru


sutykuru
tag

Azt a 15 filmet legálisan rakták ki az oldalukra?

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Ehhez képest a Telekom Moziklub (amit ingyen kapok) kínálata kicsit komolyabbnak tűnik. [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) b.


b.
félisten

Ez ki szerint jó? mert szerintem übergagyi és silány választékú és röhejes a netflixhez hasonlítani... Ennél még A filmbox is jobb havi 1250 Ft[link] és sokkal több magyar film és sorozat, több kategóriában. és a telekom is jobb.Nem is értem ezt a heti 5 filmet 1000 ft. Akinek van kábel vagy műhold 1450 Ft a HBO hűségidővel. Érdekes lenne ha ilyen silány filmekért és silány minőségért. vízjelezett képpel kifizetnék 1000 Ft ot. .. érhetetlen ez ....

2 kérdés. - netflixen ki jelezte hogy várható magyar felirat értékelhető formában az év végéig?

- melyik mobilszolgáltatónál éri meg csupán HBO go előfizetést váltani? mert jelenleg hűségidővel is többe kerül, mint mondjuk az elég drága UPC nél HBO HD csatornával az előfizetés a komplett pakkra.

Ha reklámnak lett szánva a cikk jó lett volna akkor úgy kidobni, mert ajánlani semmiképpen nem merném senkinek, mert ennél jobb és minőségibb szolgáltatást kap már most is a vásárló magyar nyelven több helyről is. A netflix meg a címben pedig ......

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#6) UnA


UnA
Korrektor

"Silverlight-ot használ a rendszer, amit jelenleg csak az Edge támogat ... Ezt mondjuk nem nevezném végzetes hibának, hisz egy IE vagy Edge minden gépen van."

Ez azért így nagyon béna. Nálunk itthon csak egy gépen van Windows, de ott se használna senki Edge-et magától. Arról nem is szólva, hogy a netes tartalom-fogyasztás alapvetően eltávolodott a Windows platformtól, tehát már csak ezért sem jó ötlet.

(#7) erahurka válasza b. (#5) üzenetére


erahurka
félisten

Szerintem jó, illetve lehetne jó.

Kisebb a választék az tény, de elfogyasz-e bárki ennél a 20 darabnál többet egy hónapban? Ha időmilliomos az illető, akkor nyilván igen. Ha meg nem, akkor tök jó kis válogatás lehetne ez a szolgáltatás.

FilmBox Live-ot hagyjuk már, a HD műsorok képe is olyan mintha a monitorra hánytak volna :U

(#8) b. válasza erahurka (#7) üzenetére


b.
félisten

20 film egy hónapban? szeretnék annak az embernek a helyében lenni, aki abból a 20 filmből mind a 20 filmet meg szeretné nézni és abból megtalálja mindig a saját hangulatának és színvonalának megfelelőt. Én átnéztem a választékot és talán a havi kínálatból találtam 1 filmet, amit még nem láttam és le tudna kötni.
legegyszerűbb médiaszerver programok ( Serviio) konnektelnek a netre és az eredeti plakátot dobják be a filmhez 2 másodpercen belül, stáblistával kiegészítve.

Filmbox nem egy netflix szintén, ez tény de nem tudom miről beszélsz. Ingyen kipróbálható 1 hétig . Van csomó FHD tartalom, esetleg nézz rá. Ami nem Hd az is ilyen minőségű, mint az ajánlott oldal. ( jel nélkül a sarokban)
Az pedig nem elhanyagolható, hogy sokkal nagyobb választékból szemezgethetsz mind a Telekom, mind a Filmbox oldalán.( HBO-t nem is írom) Az ott lévő filmek minősége és felhozatala pedig simán eléri ezt a színvonalat, mint a cikkben említett szolgáltatás filmjei. ( amik nekem szintén csapnivalóak,) + elérhető az eredeti nyelv és felirat.
A lényeg hogy aki akar az most is ennél sokkal jobb szolgáltatást talál magának magyarul, idegen nyelven meg hát a Netflix ugye..

Az pedig hogy lehetne jó. Lehetne, ha valóban a magyar Netflix lenne...
De egy olyan szolgáltatást indítani, ami Silverlightra épül eleve szánalom és epic fail..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) dabadab válasza UnA (#6) üzenetére


dabadab
titán

Igen, egy most induló szolgáltatást a 2012 óta halott Silverlightra (ami ráadásul amúgy is csak egyedül asztali Windowson működött) alapozni nem tűnik egy nagyon átgondolt lépésnek.

DRM is theft

(#10) xmaas válasza dabadab (#9) üzenetére


xmaas
őstag

+1 Ilyen baromsag hogy Silverlight muszaj legyen maskep nem lehet hasznalni hat finoman szolva vicces ,2015-2016 ban indulo szolgaltatasnak az lenne a minimum ha barmilyen rendszeren akar mobilon is lehessen hasznalni szepen anelkul hogy semmi extra marhasagokat meg plugineket kelljen telepiteni, nemtudom melyik zseni talalta ki a dolgokat ott naluk de finoman szolva erdemelne par nyaklevest hogy ennyire hulye ,

(#11) erahurka válasza b. (#8) üzenetére


erahurka
félisten

És a Full HD tényleg Full HD? Mármint én telefonról próbáltam tavaly decemberben, de azért elvárható lenne 2015-ben, hogy ha valami HD, akkor azt a mobilapp is úgy jelenítse meg.

Gondolom lesz majd mobilapp, és akkor nem lesz útban a silverlight.

(#10) xmaas: Minden film előtt van egy pár másodperces MS reklám, hogy Edge-et és Win10-et ajánlanak a szolgáltatás használatához. Gondolom kis Microsoft pénz is lehet a dologban.

[ Szerkesztve ]

(#12) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Hát nem tudom, de ez elég ótvar... igaz nekem csak Netflixem van, de ezt bármelyik streaming szolgáltatás bucira veri.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13) vadtehen


vadtehen
csendes tag

"Ezt mondjuk nem nevezném végzetes hibának, hisz egy IE vagy Edge minden gépen van."

Ez azért elég meredek kijelentés. Nekem nincs.

(#14) dabadab válasza erahurka (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Gondolom kis Microsoft pénz is lehet a dologban."

Én azért azt gondolnám, hogy a Microsoft nem egy évek óta döglött platformot akarna promózni.

DRM is theft

(#15) Syl válasza xmaas (#10) üzenetére


Syl
nagyúr

>baromsag hogy Silverlight muszaj legyen maskep nem lehet hasznalni

Külön vicces, hogy Silverlight & IE/Edge követelmény mellett iMac, iPad és iPhone fotók vannak a cikkben :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#16) b. válasza erahurka (#11) üzenetére


b.
félisten

Ahol nem full HD ott HD. Igen valódi. Én Samsung Tv-n használtam ( om) és ha megnézed a honlapjukat van még divat csatorna, természetfilm,otthon, kultúra. / igazából a kábelcsatornák)
Ezeket mind nézheted pluszban az előfizetéssel, hűségidő nélkül. Nem istenítem, én lemondtam a szolgáltatást, de ezt hetifilmet kenterbe veri oda vissza.
Igazából az zavaró, hogy nem néztél utána a dolgoknak és főleg a cím, . Ezen a netflixhez hasonlításos dolgon nem tudom túltenni magam. Még a HBO GO is messze van tőle, nem hogy ez.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) vicze válasza UnA (#6) üzenetére


vicze
félisten

Erre azért még rá kontráznék ezzel: "Support for ActiveX has been discontinued in Microsoft Edge, and that includes removing support for Silverlight. "
Fő az alapozás. :)

(#18) zooly


zooly
aktív tag

Nagyon gyanus, hogy ez full illegal :)

https://www.ratingraph.com/

(#19) mustang08 válasza zooly (#18) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Nem hinném, mert, akkor több film lenne fent. :D

(#20) erahurka válasza b. (#16) üzenetére


erahurka
félisten

Használtam FilmBox Live-ot, arról nem tehetek, hogy a mobilappjuk ezek szerint használhatatlan. Más alternatíva meg nem igen van.

(#21) #20655360


#20655360
törölt tag

15 film az kemény. Ennyivel én nem tettem vna ki liveba az oldalt.
Mennyi számít amúgy jónak? Netflixen hány van kb (sorozatokon kívül)?
Nem vagyok egy nagy filmnéző.

(#22) viharhozo válasza dabadab (#9) üzenetére


viharhozo
addikt

Olyan nagyon nem ertek hozza, de vmi oka csak van, mert az Amazon nevu garazsceg Prime-ja is Silverlightra epul.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#23) atike


atike
nagyúr

Máris többet ér itthon, mint a Netflix... :DDD ;]

(#24) b. válasza #20655360 (#21) üzenetére


b.
félisten

netflix jelenleg nem teszi elérhetővé a teljes kínálatot nálunk. Folyamatosan bővül. . Ami amúgy 1157 sorozat és 4593 film
persze okos regisztrációval ez könnyen orvosolható, de hivatalosan már most is 10 % ot bővült a kínálat az induló 171 sorozat és 548 film hez képest. jelenleg kb 200 sorozat 600 film érhető el, de eredeti nyelven csak,.
Akit ez zavar annak a HBO Go való, ahol szintén több ezer óra film és sorozat van fent.
Telekomnál is több száz film és archív műsor van fent, ami elméletileg előfizetőknek ingyenesen is elérhető lehet bizonyos szolgáltatások mellé, de hűségidővel szintén 990 Ft.

erahurka(#25) :Az "újdonság " szó 2010 és 11 ben készült filmek esetén erős. Már több közszolgálati Tv is lejátszotta mindet.

viharhozo( #22): ott van a gond sajnos, hogy horribilis összeg lesz az átállás másik felületre ott is és a HBO Go felületén is, a kompatibilitásról nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) erahurka válasza #20655360 (#21) üzenetére


erahurka
félisten

Itt az a lényeg, hogy minden héten kapsz 5 új filmet, tehát havi 20 olyan darab van (lenne) kínálatban, ami újdonság. Az archívum változó, van ami csak egy hétig érhető el, van ami a kezdetek óta.

Netflixen több száz film van egyébként, plusz sorozatok.

(#26) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Szeretem az a mondatot, hogy a "filmkritikusok válogatásában". Tehát nézhetetlen művészfilmek hada? Vagy valami limonádé film is kerülhet vagy az már szentségtörés?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#27) dabadab válasza viharhozo (#22) üzenetére


dabadab
titán

Az Amazon Prime-on a Silverlight a PC-s lejátszásnál is erősen nyugdíjas státuszban van: a default a html5, a Silverlight fallbackként működik, ha valaki régi windowsos szoftvereket használ, az egyéb eszközökön (tabletek, konzolok, TV-k, mindenféle lejátszókütyük) meg szóba se jön a Silverlight.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#28) aram01


aram01
nagyúr

Nem támogatja a tv-m böngészője, vicc oldal. Kuka.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) DrBubo77


DrBubo77
addikt

2016-ban Silverlight-os szolgáltatást? Annak idején az RTL Most-on is rühelltem ezt a hülye Silverlight-ot.

És a filmkínálat, khhm... :F

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#30) Shyciii


Shyciii
veterán

Silverlight-ot használ?? Már itt elbukott az egész :D

(#31) vicze


vicze
félisten

(Nem a szolgáltatás védelmében)

Mindenki ennyire korlátozott szellemileg, hogy a cikkben leírt baromságokat nem veszi észre?
EDGE-ben nincs, nem létezik Silverlight, MS réges-rég kinyírta.

Egészen mellesleg IE alatt Netflix is Silverlight-ot használ, mert más értelmes protokollal nem lehet megoldani rajta a DRM-et, amit EDGE, Safari, Chrome támogat HTML5-tel. Egészen tavaly decemberig FF is csak Silverlight-tal támogatta a Netflix-et! Ajánlom mindenki figyelmébe milyen korlátozásokkal jár a HTML5 bizonyos böngészőkön.

Az hogy az adott szolgáltató nem oldja meg Siverlight nélkül a stream-et ami amúgy 720p-re lenne korlátozva Chrome-ban(!!!) SL nélkül, az már az ő problémájuk.

(#32) erahurka válasza vicze (#31) üzenetére


erahurka
félisten

A technikai segítségben Silverlight-ot emlegetnek, ezért írtam azt.

(#33) b. válasza vicze (#31) üzenetére


b.
félisten

egyértelműen régebbi böngészőkről beszéltünk, ahol szükség van rá a kompatibilitás miatt.Többi jogos.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) vicze


vicze
félisten

#32 erahurka: Akkor elég rosszul értelmezed, mert ott az van, hogy Win8-10 alatt NEM kell SL se IE se EDGE alatt.

[ Szerkesztve ]

(#35) DrBubo77 válasza vicze (#34) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ha már valaki reklámoz egy szolgáltatást, azt tehetné pontosabban, jobban utánanézve a részletekre.
Nem bántani akarom a cikkírót, de ez így elnagyoltnak tűnik.

A szolgáltatás milyenségéről ő persze nem tehet, hacsak nincs érdekeltsége a dologban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#36) UnA válasza vicze (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

A Netflix és az Amazon Prime is működik Linuxon (és két éve is működött), szóval lehet, hogy vannak benne technikai problémák, de mégis meg tudták oldani.

(#37) viharhozo válasza dabadab (#27) üzenetére


viharhozo
addikt

Mondom, nem ertek hozza, nalam Win 7+legfrissebb Chrome-on a telen meg biztosan Silverlighton ment a Prime es az HBO Go is. Azota nem neztem.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#38) vicze válasza UnA (#36) üzenetére


vicze
félisten

Olvasd el amit írtam, nem mondtam, hogy nem megy, hanem hogy korlátozásokkal. A működik és minden jól megy között van különbség. Tudsz videót nézni csak épp FHD nincs, működik 720p-ben többnyire csak Chrome-mal azt ennyi. Amazon hogy megy FF-ben? ;]
Az meg hogy milyen lejátszót tol az orrod alá az adott oldal simán csak useragent dönti el, backenden ott van mindenkinél a Flash, SL, HTLM5 lejátszó is, ez tök stream független, csak elég nehéz kitalálni, hogy melyiket kapd, és melyik jó neked. Szenvedek ezzel sokat különböző platformokon, desktop Linuxon különösen vicces HTML5-öt kényszeríteni, ha nem akarsz flashet.

Az egész HTML5 gányolás továbbra is úgy vicc ahogy van, pont annyira szabványos mint az IE, egy centit nem jutottunk előrébb vele sajnos. :(

(#39) csab2


csab2
veterán

1. Mi van a fuso-val? Úgy emlékszem az okos TV-men ott van az app.
2. Tudomásom szerint a Telekomhoz, az HBO GO-hoz TV-előfizetés kell, anélkül nem megy.
3. A UPC-nél is ez van szerintem.
4. A Filmboxhoz kell TV-előfizetés?
5. Jó lenne egy átfogó cikk, ami szépen bemutatná a Mo-n elérhető vod szolgáltatásokat.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#40) erahurka válasza csab2 (#39) üzenetére


erahurka
félisten

Filmboxhoz nem kell tv előfizetés, de egyes szolgáltatóknál a HBO GO is kérhető magában, valamivel olcsóbban mint a legalapabb HBO csomag.

Fuso appod működik is? Azt hiszem a Windows appot próbáltam tavaly de nem ment.

(#41) UnA válasza vicze (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Oké. Gyorsan ki is próbáltam és nem megy az Amazon Firefoxban... ami érdekes, mert kb. egy éve próbáltam, akkor csak az ment - már ha jól emlékszem. ;) Amúgy nálam ez HD - FullHD abszolút érdektelen, de persze attól másnál lehet sarkolatos kérdés.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy össze lehetne mosni szabványossági szempontból a HTML5 és az IE only dolgokat, mert például a Silverlight a jövőben (sem) várható egyéb platformokon.

(#42) vicze válasza UnA (#41) üzenetére


vicze
félisten

Ha ment akkor az még Flash volt sajnos(csak fél éve használom), HTML5-t sose tudta FF, Netflixet is csak december óta támogatja. :( Most már mehetne, ha az Amazon lenne olyan kedves és aktiválná oda is a HTML5-öt, de cseszik...

Egyáltalán nem az IE mellett vagyok(sőt, a SL az ördög hozadéka), hanem az ellen, hogy pont most amikor kellene, nem létezik egy olyan platform amivel szabványosan DRM-esen lehetne streamelni, és ez erősen gátolja a VOD szolgáltatásokat sajnos, mert belevágsz és egy idő után belefulladsz az inkompatibilitás tengerébe, ha nincs elég pénzed, hogy platformonként fejleszt a lejátszót. :(

(#43) ZoPád


ZoPád
tag

a megcélzott fogyasztói réteg is 900 tagú lehet :DD

Because this is the "Oh no, you didn't say that!" generation, where a shocking comment has more weight than the truth..

(#44) adise válasza erahurka (#32) üzenetére


adise
őstag

ez a te oldalad ugye? :))

(#45) erahurka válasza adise (#44) üzenetére


erahurka
félisten

A Hetifilm? Nem. Miért lenne?

(#46) UnA válasza vicze (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Alapvetően egyetértek, kivéve a végszóval, mert én optimista vagyok ;)

(#47) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

korr: a Király beszéde a top250-ben van, #233 :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#48) stevve


stevve
nagyúr

Még jó, hogy 1000 tagig ingyenes, mert amint fizetős lesz, elmegy mind az ezer, ha van eszük.

Ez lehetett egy jó szakdolgozat, de hogy pénzt érjen, illetve konkurens legyen a nagyokkal... nem tudom, milyen tündérmesében lehetséges ez. Maga a technikai alap is halott...

Amúgy meg érdekes, hogy azért megy a sírás a NEtflix ellen, mert nem szinkronos, de itt meg az a baj, hogy az? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) csab2 válasza stevve (#48) üzenetére


csab2
veterán

Ha szinkronos az a baj, ha nem szinkronos akkor meg az a baj. 😀

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#50) gergejly


gergejly
aktív tag

Háát , nem állnék hozzá ilyen pozitívan, hogy jó lesz majd. Ugyanis olyan világban élünk egy ideje, ahol sokminden létezik, és majdnem ugyanennyi sok minden egy rakás szar is egyben. Főleg az interneten, ami
felhasználói szemmel nézve sosem volt még ilyen bugos, hajtépő és tolakodó.
:))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.