Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) section9


section9
őstag

Nagyon sok jót hallottam róla, tervezem kipróbálását majd Raspberry Pi-n. :K

(#2) Hebehebe


Hebehebe
tag

Nosztalgia :) mennyit nyúztam, meg az UGH-t is :DD

(#3) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Battle Chessről kérek írást :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#4) Xaels


Xaels
félisten

Mennyit gyűrtük mi is a DOS-os verziót még 386-oson. Mai napig az egyik kedvencem, mert tartalmilag nagyon rendben van és a retrot is szeretem. Manapság inkább a Snes verziót szoktam elővenni emulátorral.

(#3) Plazmacucci: az is milyen komoly volt. Fura, hogy mai napig nem készült még egy olyan szórakoztató és véres játék a témában.

Mondjuk a Blackthorne is megérne egy ilyen írást.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) gbors


gbors
nagyúr

jók ezek a retro cikkek :R a korai (pre-)Blizzard játékok igencsak ott vannak a szívem csücskében :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#6) RichieTri


RichieTri
senior tag

ez zseniális játék "volt"..
emlékszem egy pályára ahol a nyilassal kellett kilőni egy kapcsolót, de a kapcsoló pár képpel odébb volt. váltani kellett egy másik vikingre, hogy a nyílvessző ne tűnjön el. pár nap és némi idegsejt ráment :D

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#7) atike


atike
nagyúr

Ez volt a másik nagy kedvenc a Golden Axe mellett... :) Köszi a cikket, jó nosztalgiázni! :R

(#8) trufa12


trufa12
addikt

Gyakorlatilag az igazi blizz a diablo 2-vel eltűnt , nemde ?
és ők készítik a torchlightot ..?

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#9) Plazmacucci válasza Xaels (#4) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az mekkora volt még :) Flashback meg Another world is jöhetne. Vagy Bermuda syndrome.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10) Xaels válasza Plazmacucci (#9) üzenetére


Xaels
félisten

Mondjuk ez a 2 kapott Remake-t is. Another World-öt most próbálgatom Nexus5-ön, de agybajt kapok egy résznél mert mindig túl messzire dob vissza. Emlékeztem, hogy egy elég nehéz játék volt, dehogy ennyire?

Én a klasszikus 2D platformereket nagyon szeretem. Ilyen téren jöhetne SuperFrog, Megaman, Sonic, Prehistoric, Donkey Kong, Super Mario, Heart Of Darkness, Castlevania, Dangerous Dave, Commander Keen, Dizzy, UGH! Earthworm Jim, Jazz JackRabbit, Rayman, PoP és van még dögivel.

Nálunk az első játék amivel kezdtük az a Dyna Blaster volt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#11) DBob


DBob
őstag

"A The Lost Vikings legjobb verziója talán a mai napig az első, SNES-verzió. A látványvilág itt a legkidolgozottabb, a zenék talán itt szólnak a legjobban"

El kell ismerni, tényleg hiányoznak bizonyos képi elemek a DOS-os verzióból is.
De ez a portolás során elkövetett trehányság, mint architektúrából adódó hiányosság.

Na de hogy a zene jobb lenne SNES-en? :F

(#12) blaca83


blaca83
őstag

Tényleg nosztalgia...! :C Én is nagyon szerettem és jó pár órát játszottam vele. Akkor el sem tudtam képzelni, hogy ekkora grafikai és egyéb fejlődés lesz majd "pár év alaltt". :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#13) bali93


bali93
tag

Úristen mennyit játszottam annak idején ezzel a játékkal, pont a napokban vettem elő nosztalgiázás gyanánt.
JJRabbit 2 után a kedvenc játékom retro platformer kateg.-ben. :B

(#14) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Jesszus mennyit játszottam én a DOS-os verzióval. :D :Y

Live-Die-Respawn

(#15) sztanozs


sztanozs
veterán

Baszki, mennyit nyomtam... Az utolsó pályát soha nem sikerült megcsinálnom, pont mint a Flashback-nél - bár ott out-of-memory-val indult az utolsó pálya háttér nélkül (úgy azért elég nehéz lett volna megcsinálni).

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) atike válasza sztanozs (#15) üzenetére


atike
nagyúr

Optimalizálni kellett volna a config.sys-t... :) Mit össze lehetett állítgatni.. És micsoda eredményeket értünk el vele... :DDD

(#17) sztanozs válasza atike (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem még QEMM-se sikerült, ráadásul videohangkártyám se volt. Vsz rossz volt a crack.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Szerintem ide tartozik meg, hogy a WoW-ban Badlands zonaban 2 kuldetes erejeig csatlakozik Olaf, Baelog es Erik hozzank (sajat kepessegekkel), valamint Uldaman instaban mindegyikrol el van nevezve egy-egy cucc, amit lootolni lehet. Otletes cameo szerintem. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#19) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

Számtalan játékkal játszottam gyermekkoromban, anélkül, hogy ma pl. a nevükre emlékeznék. Többek között ez is a számomra (eddig) anonim klasszikusok táborát gyarapította. Aztán elég volt megnézni a menüt... :)

Köszönöm az írást! :R

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#20) Blade_W


Blade_W
tag

Sajnos kimaradt gyerekkoromban, viszont ez bőven kárpótolt érte. A zene fantasztikus, és a játékmenet is hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#21) FefeeX válasza Blade_W (#20) üzenetére


FefeeX
veterán

Én PC-n Fury-ztam, de nagyon tetszett az is. Mondjuk kb százával lehetne sorolni a kiváló platformereket, csak párat abból, amik még nem voltak :)
Hocus Pocus, Gods, Duke Nukem

(#22) Xaels válasza FefeeX (#21) üzenetére


Xaels
félisten

HP jó volt és a Gods-nak is egyedi atmoszférája volt, de a Duke Nukem platformer nem volt igazán jó.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23) FefeeX válasza Xaels (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudom, nekem anno nem volt meg, a szomszédba jártam játszani, de nekünk tetszett ;]

Ja még valami: Titus the fox, The blues brothers :)
SNES: Joe and Mac (a gyerektáborban volt össz. 1 db SNES, szóval ilyen örökkévalóság-várás volt :) )

[ Szerkesztve ]

(#24) Plazmacucci válasza Xaels (#22) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja a Bitmap Brothers féle Gods hatalmas game :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25) Xaels válasza FefeeX (#23) üzenetére


Xaels
félisten

Akkoriban szerintem a Commander Keen és a Dangerous Dave in the Haunted Mansion is sokkal kidolgozottabb és összetettebb volt, az első PoP játékról nem is beszélve. Duke nagy beszólásai és fenegyereksége meg csak a 3D-ben jelent meg. Persze akkortájt az ember mindennek nagyon tudott örülni.

De ott volt a Contra is ami nagyon jó kis széria volt. Bionic Commando.

Titussal is sokat toltuk, nem volt túl könnyű. A Blues Brothers meg párban nagyon jó móka volt. Amivel még nagyon sok időt csesztünk el az a Oddworld széria kicsit későbbről meg volt egy Sleepwalker c. játék ahol egy szerencsétlen kutyával kellett egy alvajáró gyereket oltalmazni az utcán.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#26) FefeeX válasza Xaels (#25) üzenetére


FefeeX
veterán

A titust még nagylemezen kaptam meg (5,25") de a kocsiban a hátsó ablakban maradt és hullámpala lett belőle sajnos :)

(#27) Xaels


Xaels
félisten

Nálunk a Dyna Blaster és a Cisco Heat volt az első két játék, de elég hamar kaptunk Street Rod-ot, bár sokat nem értettünk hozzá akkoriban, de a fekete-fehér VGA monitor is csúcsnak számított a környéken. HDD nélkül és NC nélkül a DOS parancsok a tudatunkba égtek :D

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#28) Jackie_Chan válasza FefeeX (#26) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Anno gyerekként öcsémmel végig toltuk jó párszor Super Nintendo-n és NAGYON szerettük.
Aztán mikor láttam más hardveren fura volt,hogy egyes pályákon nem volt háttér.
A másik nagy kedvenc a Giana sisters volt ami azóta megélt egy tuningot.

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#29) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Mekkora játék volt!

(#30) edward2


edward2
addikt

Eszméletlen nagy játék volt. Ezt be lehet valahol szerezni? Steam / gog?

(#31) Viktor77 válasza edward2 (#30) üzenetére


Viktor77
titán

Battle.netről ingyenbe, a Rock 'n' roll Racinggel, és a Blackthorne-nal egyetemben.

[link]

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#32) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nekem megvolt papíron az összes pálya kódja.

Egyre emlékszem: BBLS, ahol buborékokon keresztül kellett ugrálni.

Már persze, amelyik karakter tudott ugrani. A kardos-íjásszal nehéz volt.

Game over-nél az égő hajó... micsoda emlékek. :D

(#33) Ryder62


Ryder62
őstag

Nosztalgia, PC-n is és NES-en is gémeltem vele.

Amúgy meg Factory track :)

(#34) kelly416


kelly416
veterán

Ez mekkora király játék volt... még most is szeretem a hasonlóakat, de ezt sem ártana átteni androidra.

(#35) m0h0senator


m0h0senator
őstag

4RN4 az utolsó előtti pálya kódja ;] :DD

An odyssey through the realm of consciousness.

(#36) foka válasza BomiBoogie (#32) üzenetére


foka
aktív tag

Én is ceruzával papírra gyűjtöttem a kódokat :K

kelly416: dosbox turbo alatt megy a win 3.11 a telómon, lehet ez is beüzemelhető, csak el van tolva a felbontás miatt a képernyő eléggé, az egér irányítása meg gyalázatos.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#37) szupermacs


szupermacs
veterán

Nekem nagyon nem tetszett ez a játék. :/ Nem csoda, hogy nem is ettől lett híres a Blizz. Az idő és a nosztalgia sok mindent megszépít, de ezt nekem sosem tudta... :( World of Warcraftban viszont volt Lost Vikings referencia, ott jópofa volt, hogy nem felejtették el teljesen.

(#38) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Jó volt elolvasni, kis nosztalgia. Köszönöm az írást. :R

Sic Parvis Magna

(#39) Neovenator válasza Plazmacucci (#24) üzenetére


Neovenator
senior tag

INTO THE WONDERFUL :DD

Whacky Wheels-el nem tolta senki? FANNTASZTIKUS zenék...
Dune első része?

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#40) sztanozs válasza Neovenator (#39) üzenetére


sztanozs
veterán

Dune első része megvolt - azon tanultam meg angolul :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#41) FefeeX válasza Neovenator (#39) üzenetére


FefeeX
veterán

Whacky Wheels király volt :)
Dune-t én a másodiknál kezdtem

(#42) 30z.Samu válasza Neovenator (#39) üzenetére


30z.Samu
félisten

De, mind a kettővel. :)) Wolf 3d, Doom, Heretic, Ken, volt valami fekete macskás is. Annak a nevére nem emlékszem. Meg volt egy macis is, amiben vonatozni kellett. :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43) BomiBoogie válasza Neovenator (#39) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Whacky Wheels! :DDD

A cápa volt a kedvencem, valamiért gyorsabbnak tűnt a többieknél. :D

A Dune-ből nekem a 2 volt meg, még ma is megállja a helyét, egy hiányossága van: nem lehet egyszerre több egységet kijelölni. :(

(#44) töltelék


töltelék
csendes tag

Hogy én ezt hogy imádtam! :)) Volt egy-két pálya, amit túl kellett léptetnem (viva la pályakódok) a nehézsége miatt, a kettőben kimondottan azért, mert rossz volt a crack valami megmagyarázhatatlan erők működtek...
A Whacky Wheels is nagy kedvenc volt, bár közepes vagy nagyobb nehézségi fokon sosem tudtam aranyat szerezni... de kacsavadászatban király voltam :B
Hamár retro: a Stunts-ra emlékszik még valaki?

"Nem zavarsz, ellenkezőleg; zavarsz."

(#45) RichieTri válasza töltelék (#44) üzenetére


RichieTri
senior tag

Stunts...nagy királyság
egymásnak építettük a pályákat és próbáltuk megdönteni a köridőket :D

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#46) 30z.Samu válasza töltelék (#44) üzenetére


30z.Samu
félisten

Stunts! Gyaa! Milyen pályákat építettem...haverjaim nem bírtak rajta végigmenni, olyan kanyarokat tettem bele. :D Meg a rámpák is jók voltak. :D Imádtam azt a játékot.

Sic Parvis Magna

(#47) sztanozs válasza töltelék (#44) üzenetére


sztanozs
veterán

Stunts jó volt, de a Death Rally-t jobban szerettem. Bazz, középiskolás évek...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48) 30z.Samu válasza sztanozs (#47) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem ez még általános. :D Aztán az Indiana Jones sem volt rossz, stratégiában a Civilization. :D

Sic Parvis Magna

(#49) sztanozs válasza 30z.Samu (#48) üzenetére


sztanozs
veterán

Indiana-t hányszor elővettem... de csak évekkel később tudtam végigvinni leírás alapján. :U
Civ mellett nekem még Railroad Tycoon (első) - jobban szerettem, mint a Civ-t.
Aztán UFO - első rész. Végigvittem vagy 10x, még a klónját is kijátszottam iPAQ-en...
Albion - az első játék, ami eredetiben megvolt... :B

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50) edward2 válasza Viktor77 (#31) üzenetére


edward2
addikt

Úristen blackthorne na azzal is gyaktam nagyon csak gyerekként túl nehéz volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.