Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Jé, nincs rajta a 12345678910! :P Ez például egyik barátom wifi hotspot jelszava. :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) kymera válasza saelin (#1) üzenetére


kymera
senior tag

password - ez jó :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#3) the_blu36 válasza kymera (#2) üzenetére


the_blu36
tag

Nekem erről ez a klasszikus jut eszembe:
Sziki-szökevény

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#4) galocza


galocza
aktív tag

a foucault ingában a jelszavas kérdésre azt kellett beírni: "nem tudom" 8)

ja, amúgy meg mindenkinek legyen joga hülyének lenni. amúgy is gyakoroljuk e jogunkat nap mint nap.

[ Szerkesztve ]

(#5) #06658560 válasza saelin (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Csak nem nagy Űrgolyhók rajongó?

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem az a "leggyakoribb jelszó" lista, amin egy sör sincs, nem valós :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) 8th


8th
addikt

Nocsak, a hello már nem divat?

(#8) Bird


Bird
addikt

Nálunk a Hivatalnál a default jelszó a "Titok123" vagy, ha változtatni kell, akkor "Titok321". :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#9) bambano válasza Bird (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

annak idején az akadémiai szféra levelezőrendszerében a "titok" volt az alapértelmezett jelszó.
na ezt magyarázd el egy nem magyar anyanyelvű tanárnak, aki a magyart csak töri...
"kértem neki postafiókot"-"igen".
"mi a jelszó"-"titok"
"de legalább nekem mondd már meg, hisz nekem kérted"... aaargh... :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#10) Bird válasza bambano (#9) üzenetére


Bird
addikt

:DDD

A legviccesebb pass amivel találkoztam az "Elfelejtem1957" volt. Ebben az évben született a kolléga... Főleg a régi motorosokkal van gond. :C

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#11) buherton


buherton
őstag

Vicces egy picit ez a leggyakrabban használt jelszavak listája. Ha a felhasználók 99%-ka használna olyan erősségű jelszavakat, mint pl: C$@k_Aze'rt_sem_to:Röd_fel, és csak 1 % valami egyszerűt, akkor is ugyanígy nézne ki a lista. Hogy miért? Mert az egyszerűbb jelszavak sokkal nagyobb eséllyel fognak egyezni, mint a speciális karaktereket tartalmazó. Akkor meg mi értelme ennek?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#12) #06658560 válasza buherton (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

A bonyolult jelszó akkor bukik szépen, amikor többnyelvű környezetet kell használni. OS+klavi+nyelv+pogram beállítás szinten. Ezt még fejeljük meg a mondjuk min 6, max 8 karakter hosszal, 90 naponta új jelszóval, ami nem lehet az előző n szimpla módosítása. Ha van napi hat-nyolc ilyen rendszered, ahova be kell lépned, az agyad eldobod tőle gyorsan.

(#13) Dhampir válasza Bird (#10) üzenetére


Dhampir
félisten

Ők is régi motorosok. :D

No meg a "régi motorosok" csináltak titeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14) Dilikutya válasza saelin (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Persze, hogy nincs, túl hosszú. A legtöbb helyen 8 vagy 10 karakter a minimum. Ott számolgatják a userek az ujjukon a kiskutyájuk, kismacskájuk, kislányuk nevét, és ha nem elég, még tesznek hozzá egy számot a végére...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) Dezsike


Dezsike
tag

- Mi a jelszó?
- Nem mondom meg.
- De mondd már meg!
- Az előbb mondtam.

(#16) Dhampir válasza Dilikutya (#14) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem gond, majd Cain & Abel eljátssza velük a "bibliodrámát". :D

(#17) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem az a bajom, hogy egy jelszó vagy erős, vagy változtatgatom, de a kettőt egyszerre nem tudom.
Nem tudok havonta új erős jelszavakat megtanulni.
Ráadásul, mint rendszergazda sok jelszót kell ismernem, képtelenség minden elvárásnak megfelelni.

(#18) Dilikutya válasza BatchMan (#17) üzenetére


Dilikutya
félisten

Képtelenség mindig mindenhol másik jelszót használni, és még cserélgetni is. Céges gép, céges email, privát email 1-2 db, Facebook, különböző fórumok, webshopok, könnyen összejöhet elég sok jelszó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) jonnyjoker01 válasza buherton (#11) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igen, pont ez lenne a lényeg, amíg van gyakori jelszó, addig nem biztonságos néhány ember fiókja.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#20) buherton válasza jonnyjoker01 (#19) üzenetére


buherton
őstag

Pont ezt írom, hogy ha a userek 99%-ka használ bonyolult jelszavakat és csak 1% ilyen egyszerűt a lista akkor is hasonlóan fog kinézni. Ergo ennek a listának a polgárpukkasztáson kívül nincs más értelme.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) mikung


mikung
aktív tag

Az abc123 csak a tizedik. :))

(#22) BatchMan


BatchMan
senior tag

Ahhoz hogy egy ilyen statisztikát csináljunk, ahhoz látni kell a jelszavakat. Egy jó rendszerben a rendszergazda sem látja, csak át tudja írni. Hogy lehet egy ilyen statisztika reprezentatív?

(#23) dabadab válasza BatchMan (#22) üzenetére


dabadab
titán

Ezek a toplisták a mindenféle kiszivárgott jelszóadatbázisokból készülnek.

DRM is theft

(#24) fene_vad válasza Dilikutya (#18) üzenetére


fene_vad
senior tag

Csak egy jól felépített rendszert kell használni. Utána már csak a nyűg marad, ami a tényleges jelszócsere adminisztrációját jelenti.
Nem kis idő persze, amíg az ember összeírja, hogy hova is kell jelszó, eldönti, hogy mi számít szenzitívnek, ahol teljesen unique jelszót használ, és hol lehet egy átgondolt "algoritmussal" jelszómintát site-onként változtatva kvázi-egyedi jelszavakat használni.
De csak egyszer kell megcsinálni, utána már csak használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.