Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) McDog


McDog
aktív tag

Lehet, hogy kellene a gumin kívül 2 plusz tartó biztonság szempontjából, ami nem is kell hogy megfeszüljön, hogy ezt a lepottyanást elkerüld, mondjuk nadrág gumi..., csak ha véletlenül elszakadna a postás...

(#2) hodostamas


hodostamas
addikt

Nálam egyszerűen csak egy szivacson van a vinyó, szintén semmi rezgés nem tud átjutni a házra. Alig van hangja :)
Anno én is próbálkoztam ilyen lógatásos módszerrel, de aztán egyszerűbb volt csak rárakni kis szivacs szeletekre :)

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Puffanásra annyira ne gerjedj, mert bekapcsolt gép esetén könnyen döglik a winyó, ha leesik...
Alá kellene csavarozni 2 tartót, amik a gumizott állapottól lejjebb 1-2mm-re vannak.
Illetve rendes gumit használni, mondjuk biciklibelsőből.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) galocza


galocza
aktív tag

postás gumi sok mindenre jó.
hűtőszekrény zörgéstelenítésére, szegény ember kábelrendezője, remekül fogja a tetőt az ételhordón stb, de vinyót nem bíznék rá.
postás gumi szakad, azért van annyi kis postás.

(#5) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Nekem gatyagumi-féleség van a vinyó alatt, anyám varrósdobozában találtam. Ha elérik benne a gumi, még mindig fogja a műszálas textil, ami a benne lévő kis gumiszálakat burkolja. :D

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#6) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Gondoltam én is a gatyagumira, csak mivel műszálas, így s biztonság kedvéért távolabb tartom a géptől (nem nevetni!). De valami biztonsági rögzítőt ki kéne találnom a rosszabb napokra. Eddig csak egyszer szakadt működés közben, de akkor csak keresztbe volt rajta két gumi. Ennek ellenére semmi baja a winyónak (100/100) és már lassan 10000 üzemóra van benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) ncc1701


ncc1701
veterán

Én ezt úgy oldottam meg a szuper halk noctua ventik beszerelése után, h a nonstop működő gépet áttettem egy olyan szobába, ahol nem számít, ha hallani a vinyót. :)

(#8) Syl válasza hodostamas (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

+1
Ilyen szivacs, rá a vinyó és jó éjszakát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#9) hcl válasza BigBlackDog (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Semmit nem árt neki. Ha gondolod, behúzhatod ántisztátikuss zácsiba (a gatyagumit).

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Esetleg ilyen buborékos légpárna, amivel az ilyen törékeny dolgokat vonják körbe? :U

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#11) Locutus


Locutus
veterán

D4mm-es hőálló szilikongumi (a pirosas, keményebb), meg D6mm-es puha szilikon gumi (a fehér, puhább) :)
Lényegében 5.25 helyre csináltam felfüggesztést a 3.5 winyonak.

Ez egy WD5000AAKS volt, de bazira rezgős típus, vibrált az egész ház tőle. A felfüggesztés után síri csend, semmi rezgés :) Mostmár egy 2.5" winyo van a helyén, de ugyanígy felfüggesztve.

Arra azért érdemes gondolni, hogy ilyen esetben a hőt sem adja át a házadnak, tehát a winyo hűtése valamelyest romlik.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#12) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Én anno tesómtól nyúltam le két hajgumit erre a célra :D
Ott is megvan az az előny, hogy ha a gumi el is szakad, még mindig tart a textil.

(#13) Male


Male
nagyúr

Gumis lógatásnál, ha más nem, legalább kötelet érdemes alá tenni... akár úgy is, hogy hozzáér, de nem feszes. A rezgést így nem viszi át, viszont ha elszakad a gumi, nem esik a vinyó.

Amúgy ami nálam legjobban bevált: közönséges szilikon, amit a fürdőszobákban használnak például... kinyomni egy vastag réteget a megfelelő formában/helyre, és ha megszáradt, rátenni a vinyót. Rezonancia volt nincs, szakadásveszély sincs, és évek alatt sem lapul ki.

(#14) BigBlackDog válasza Male (#13) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Van itt kreativitás, nem számítottam ilyen sokszínű ötletekre, megoldásokra. :)
Szerencsére öt keresztbe-hosszában rátett guminál elég kicsi az esély, hogy egyszerre szakadjanak el. Eddig szépen darabonként volt szakadás, így nem zuhant nagyot, hanem, centiről, centire ereszkedett le, amíg hozzá nem ért valamihez. Ilyenkor jött a figyelmeztető bugó hang, hogy ideje cserélni.

(#15) Male válasza BigBlackDog (#14) üzenetére


Male
nagyúr

:) Látszik, hogy volt és van rá igény, tökéletes bolti megoldás meg nem nagyon van :)

Azért a többel is érdemes vigyázni: kb együtt öregszenek, ha egy elszakad, a többi is már szakadás közeli állapotban lehet, és az extra súlytól szakadhat is rögtön. (nekem 4 tartotta pár éve, az egyik szakadt, hallottam, és fél perc múlva már a többi is követte, a kötél tartotta meg a vinyót)

(#16) patex1983


patex1983
őstag

Én így oldottam meg:

4 db gumiláb van a vinyó aljára csavarozva és a gépház aljában csücsül. Csak akkor hallani, ha teljes csend van és nagyon dolgozik a HDD, egyébként néma.

X

(#17) vince


vince
őstag

én is (egykor videokártya, alaplap dobozában lévő) szivacsra tettem a merevlemezeket, hangjuk nincs és nem esnek le, a hűtésükről egy halk ventillátor gondoskodik :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#18) Geffry


Geffry
aktív tag

Folpack közé nyomtam szilikonpasztát, kilapítottam és amikor végre átkötött akkor a vékony hártyából vágtam párnákat, ezek közt ment a vinyó a beépítőkeretbe. (antec 900)
Mindenki a gépére szabottan oldja meg :D bár szvsz az SSD felé rakni a vasdarabot hogy puffanjon... meredek...

A szivacsos dolog tűnt eddig a legjobbnak, gyors, egyszerű fájdalommentes. De azért érdekes cikk lett.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#19) Ton-ton


Ton-ton
tag

Sajnos ez a gumis megoldás nálam sem vált be (még az ősidőkben, amikor nem is lehetett itthon rezgéscsillapítókat kapni).
Gyakorlatilag rezgéselnyelőnek leginkább a polifoam csík, vagy az öntapadós ablak tömítő (legvastagabb U vagy E keresztmetszetű) vált be.
Illetve a zúgásra még egy megoldás jöhet szóba, a gépházad súlyának növelése. Ugyanis legtöbbször ez a hang a vékony lemez házaknál jött elő. Tehát sokszor elég volt 1-2 téglát betenni a gépházba. (ettől még átadódott a rezgés, azonban nem tudott a kuckó berezonálni).

http://qtp.hu

(#20) Oldmobil


Oldmobil
aktív tag

Nálam két keménygumi lap (~3-4 mm vastag) tartja a lemezt, ez elég merev ahhoz hogy hozzá lehessen csavarozni és akár a gép mozgatása közben is biztosan megtartsa. A két kb. 6x12 centis keménygumi lapot odacsavaroztam egy meglévő 3,5-ös HDD hely két oldalára, onnan lefelé lógnak, közéjük került a HDD, szintén odacsavarozva. Kézzel alig mozdítható, viszont minden rezgést, hangot elnyel.

[ Szerkesztve ]

(#21) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Három réteg szivacs segített eltüntetni a zajokat, most a CTG-400 ventiját hallom csak, a vízhűtés pumpája 1000 RPM-n teker, és egy Gelid Silent venti pörög 170 RPM-n még a vinyóknál.

Még lehetne csökkenteni a zajt, majd egy BeQuiet! táp lesz a megoldás :D meg Coolink Swif2-es ventik. vagy még a Gelid-ből egy pluszba

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) vince válasza Ton-ton (#19) üzenetére


vince
őstag

téglát a házba :DDD Eddig ez a legeredetibb :C

[nyelvtan ON]
(#18) Geffry
SSD felé rakni a vasdarabot
Szerintem ezt helyesebb lenne fölének írni. Tudom, hogy a fel/föl, felette/fölötte, stb esetén mindkettő forma helyes, de a felé első sorban azt jelenti, hogy valami irányában, míg a fölé egyértelműen azt, hogy nem alá :)
[nyelvtan OFF]

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Jézusom... a méregdrága gyári rezgésmentesítőt kidobod két, rosszul felrakott postásgumi kedvéért?
ha a vinyótartó gumibakjai szerinted nem jók, akkor az nem azt jelenti, hogy gatyagumizni kell, hanem azt, hogy rossz házat vettél.

A cikked ellenpéldának egyébként jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) FatalEror


FatalEror
addikt

Fonott monofil horgász damillal való belógatás az 5'25-s helyre is hatásos.
:)

HardCore is my LifeStyle

(#25) aram01 válasza FatalEror (#24) üzenetére


aram01
nagyúr

Fonott monofil-ez a kettő üti egymást

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#26) Graphics válasza aram01 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, oda egy vessző nem ártott volna :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) Syl


Syl
nagyúr

Gyengék vagytok, gyerekek! CPT.Pirk megoldása mindent visz! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) FatalEror válasza Syl (#27) üzenetére


FatalEror
addikt

Te is az vagy,láttam olyat is aki körbenyomta purhabbal.. :P

aram01:

Ja egy vagy kellet volna,de lejárt a szerk. idő. :((

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#29) aram01 válasza FatalEror (#28) üzenetére


aram01
nagyúr

biztos nem melegedett neki :D

szerk: nem baj (most már :P )

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#30) CPT.Pirk válasza Syl (#27) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kössz a reklámot! :DDD

Amúgy tényleg jól működött, a vinyók nem adták át a rezgést semminek és a himbálózást is jól viselték.

Később áttértem arra a módszerre, ami itt a cikkben is van, szinte olyan, mint amit én csináltam, csak egyszerűen kifeszítettem két ilyen sárga gumit az 5.25-ös tartó két oldala között 1-1 fogpiszkálóval, és erre tettem a vinyót. Mivel pár hónap után elnyíródott a gumi, most már jó ideje egyszerű szivacsos lapon áll az 1 darab vinyóm, pont megfelelő, nem adja át a rezgést semminek, hangtalan.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#31) Syl válasza CPT.Pirk (#30) üzenetére


Syl
nagyúr

A logout bejegyzésed linkje el van nálam mentve. Szerintem óriási. :D

Nálam a gépben (mini-itx) csak egy SSD van. Vinyó(k) csak igény esetén kerülnek bele a Sharkoon USB3 dokkolóba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) aram01


aram01
nagyúr

és ahhoz mit szólnátok ha ilyen műanyag neccbe lógatnám a vinyót? olyanba mint amibe a krumpli van,persze rövidebbre vágva :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) CPT.Pirk válasza Syl (#31) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hehe, köszi!

Am. nem veszek SSD-t, még mindig nem éri meg, viszont van normális áron hibryid HDD, na egyszer majd olyat beszerzek. Ott van sebesség és tárhely is egyszerre.

aram01: Így kell ezt csinálni :C

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#34) BigBlackDog válasza bambano (#23) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A házat nem azért választottam, hogy legyen benne hdd rezgéselnyelő, nem tudom miért gondolod ezt. Más, drágább házakba is hasonló gumi-alátámasztásos megoldást láttam -már ahol van-, ami a rezgést bizonyos szinten ugyanúgy átviszi. Én legalábbis hallottam gyári megoldások mellett mind a rezgésből eredő rezonanciát. Te esetleg mást tapasztaltál, vagy nem vagy ennyire allergiás a búgásra?
"két, rosszul felrakott postásgumi " Ezt hogy érted pontosan? Melyik kettőre gondolsz az öt közül? Hogy lenne jól felrakva szerinted?

(#35) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

HDD zajcsökkentése: HDD kiszerel -> SSD beszerel. ;]

(#36) vince válasza FoxiestFox (#35) üzenetére


vince
őstag

1-2(-sok) TB-nyi SSD-t kérnék, szigorúan frankhitelre ;]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#37) hcl válasza FoxiestFox (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Vagy gép kikapcsol :))
A HDD attól még zajos marad :P :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Syl válasza CPT.Pirk (#33) üzenetére


Syl
nagyúr

128 gigás Samsung 830, a 12.04-es ubi rendesen lötyög rajta :DDD
A virtuális gép image fájlok 500-as WD Black, filmek pedig WD Green vinyókon pihennek. Ha valamire szükség van, a sharkoon dokkolóba egy pillanat műve beledobni a lemezt. Na meg persze ott van még egy egy terás samsung hdd a routerre kötve (openwrt).
Szóval a gépbe beszerelni semmi szükség a zajos hdd-ket :N

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#39) SidCorky


SidCorky
senior tag

Nem is rossz ötlet, úgyis több raklapnyi postásgumi van itthon, még a csúzlizós korszakomból, lesz mire felhasználni őket :D Jó írás, köszönöm

(Hopp, új rang :C )

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#40) Ygg


Ygg
senior tag

Kreatív, de kicsit veszélyesnek tűnik.

(#41) Locutus


Locutus
veterán

Befőttesgumikat én sem használnám. Hő hatására elöregszenek, kemény lesz és elszakad.

Amit fentebb raktam be képet, azon a piros hőálló szilikonkábel jobb erre a célra. Nekem évek után sem romlott az állapotuk. A képen lévők is több mint 1 éve vannak bent.

Szerk: Még egy tipp: Lego technik cső :) Az is jó féle, ha valakinek régről maradt.

[ Szerkesztve ]

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#42) tome0001 válasza patex1983 (#16) üzenetére


tome0001
senior tag

Szintúgy használom én is évek óta. szerintem is ez a legjobb megoldás winyókerregési zajok ellen.

(#43) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Én szivacsos/polifoam-os megoldást választottam, de sajnos ezt is át kell gondolnom, mert nincs szellőzése, és bemelegszik az elektronika felőli rész.

Szerintem majd szivacs állványt készítek

alul egy rezgéselnyelős réteg
középső rész vágható szivacs keményebb kivitel, amin szikével vágok szellőzési lehetőségeket, így a ventilátor útjában lesz, és átjárja a levegő,

legfelül pedig megint rezgéselnyelős szivacs :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) mszl válasza McDog (#1) üzenetére


mszl
aktív tag

Szia!

Bizony a postás gumi elég gyorsan öregszik, bomlik!!!!!!
Cseréld le valamilyen tartósabb gumira!!

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#45) capulet75


capulet75
addikt

Tiszteletem.
Lehet kapni igényes zaj és hőcsökkentő borításokat vinyóra, még csak nem is drága.
Ha már sufni akkor tegyél alá és az oldalára egy vékony szivacsréteget, főlé meg egy Scythe S-flexet. Úgy rendben lesz mindenhogy.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#46) aram01 válasza capulet75 (#45) üzenetére


aram01
nagyúr

ez az avatar nagyon zsír :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) capulet75 válasza aram01 (#46) üzenetére


capulet75
addikt

köszönöm :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#48) kerekfej


kerekfej
addikt

HDD zajcsökkentése=SSD :)

(#49) capulet75 válasza kerekfej (#48) üzenetére


capulet75
addikt

Árban 500GB SSD = 5000GB HDD ;)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#50) aram01 válasza kerekfej (#48) üzenetére


aram01
nagyúr

ha van lovesz

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.