Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mokus1


mokus1
addikt

Jó cikk.Érdekes lett volna ha mind a 3 karit egybetudtad volna kötni :R

(#2) Quiksilver


Quiksilver
aktív tag

Grat a teszthez :R

Az embereket két dolog foglalkoztatja az ősidők óta: 1.Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#3) No-kia


No-kia
őstag

nagyon jó teszt lett :R megkérdezhetem mennyi időbe telik egy ilyen teszt elkészítése? :B

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) joshua7


joshua7
veterán

Újabb bizonyosság, h nem éri meg 4850-ről 4870-re váltani.
A teszthez gart., megérte végignyálazni. :R

Semper Fi

(#5) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Azért a P45-tel vigyázni kell. A CF technológia főleg azt szereti ha a CF-be kötött PCI-E sávok közös hídban vannak. Ezt Intel fronton csak az X38 és az X48 tudja.
P35-P45 nem igazi CF alaplap, bármennyire is benne van a leírásában.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) craine12


craine12
tag

Sok időt fordíthattál rá, minden elismerésem (kár a CFX-ért). Két dolog, apróság: a P45-ösön max. a foglalatok x16-osak, CF-ben 2x8 PCIe sáv áll rendelkezésre. A VX450-es minőségét pedig másik cégnek kell köszönni ;) Ők kb. a matricát tervezték.

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#7) tkesy válasza No-kia (#3) üzenetére


tkesy
őstag

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat... :R

(kedden álltam neki, de nem csak ezzel foglalkoztam, úgyhogy kb 3-3,5 nap kellett hozzá..)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#8) tkesy válasza craine12 (#6) üzenetére


tkesy
őstag

Igazad van, lehet, hogy ki kellett volna emelnem külön, hogy a P45 csak 2*8 sávot használ CF-üzemmódban...
Tápokban meg nem vagyok jártas annyira, hogy tudjam ki mikor honnan veszi a belsőt... :) :B De a matrica is jól néz ki ;) :D

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#9) luw2win válasza tkesy (#8) üzenetére


luw2win
őstag

Grat a teszthez :R
Nem gondoltam volna h egy 450-es elviszi a CF-t... tényleg nagyon jó táp

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#10) kavicssli


kavicssli
addikt

Nagyon jó és érdekes írás!
Viszont a COD4 eredmények azok nagyon ütnek! :Y :C

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#11) poffsoft


poffsoft
addikt

Szép! :C
Sok idődet elvehette egy ilyen alapos teszt!

[ Szerkesztve ]

(#12) Abu85 válasza tkesy (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem a P45-ben egyszer van 20 sáv az északi hídban míg 8 sáv van a déli hídban. Az egyik kari x16-ban fut míg a másik x8-ban. De itt az a baj, hogy a CFX akkor működik tökéletesen, ha az alaplapon egy chipből van kiosztva a két kártyának a PCI-Express sáv. Ergo a P35, P45 nem igazi CF alaplap. Az X38, X48 az már igen.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) ttower


ttower
aktív tag

A netem általában -> A neten általában
gondolom ez akart lenni.

jó cikk. kár hogy nincs asztali gépem. hiányzik az állandó szerelés.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#14) Solten válasza craine12 (#6) üzenetére


Solten
addikt

Köszönet a Seasonic mérnökeinek, a Corsairnak meg hogy átmatricázták... :D

Saor Alba

(#15) Genius007 válasza ttower (#13) üzenetére


Genius007
őstag

Notebook pwr ? :DDD

Grat. a cikkhez! :R
Érdemes volt végig olvasni! :)

https://hardverapro.hu/apro/razer_blade_16_2023_i9_13950hx_rtx_4090_16gb_32gb/hsz_1-200.html

(#16) Axel(diid)


Axel(diid)
tag

Gratu!!
atom 1 teszt lett
:R
Főleg a GRID es rész!

geil? az meg mi? valami kenőcs?

(#17) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

kár, hogy seasonic beles a vx450. azért le a kalappal a corsair mérnökei előtt. :) :P :DDD

(#18) WiZARD válasza Axel(diid) (#16) üzenetére


WiZARD
addikt

GRID meghálálja a 4 magot.
meg a 3dmarkok is :)

Devil May Cry 4 értékeket tudok hasonlítani, ott viszont nem ér semmit a 4 mag.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#19) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

egy kis elírási hiba:
"A netem általában valami"
netem helyett neten-t akartál írni

(#20) SzlobiG


SzlobiG
félisten

"DX10-nél nem választható 1280*1024-nél magasabb felbontás. (bár ez lehet programozói döntés volt)"

Lehet nagyobb felbontást nálam megy 1680X1050-be, csak a HZ-el kell variálni asszem nekem 59Hz-en lehet állítani a felbontást korlátlanul. Kicsit "bugos", de lehet állítani.

Amúgy Grat a teszthez! :K

(#21) Sonja


Sonja
veterán

Pár elírási hibát találtam. :)

A GRID teszt végén ezt írtad: "A GRID után itt sem fordítottak nagy figyelmet a CF kiaknázására..." - Itt valószínűleg másik játék nevét akartad írni a GRID helyett.

Utolsó mondat a képeknél:
"Pár kép a gépről, pár sem s fényképezőgépünk, sem én nem álltam a helyzet magaslatán..." - ehelyett "bár sem a fényképezőgépünk" lenne inkább! ;)

A teszt pedig jó és legalább (számomra) elérhető procival lett tesztelve! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#22) schwartz válasza Abu85 (#5) üzenetére


schwartz
addikt

A 975X hogy viszonyul az altalad emlitettekhez?

If he dies, he dies.

(#23) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Grat! Tetszet a teszt! :C :R :C

Rock Katona

(#24) tkesy válasza Sonja (#21) üzenetére


tkesy
őstag

#13;#19,#21 : Köszönöm az észrevételeket, az említett hibákat javítottam..

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#25) ttower válasza Genius007 (#15) üzenetére


ttower
aktív tag

az :K

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#26) BullZeye válasza craine12 (#6) üzenetére


BullZeye
veterán

jaj de milyen szép is az a zöld matrica! :C

nekem is ilyenem van, és akkor ezexerint nem kell HX520 vagy 620ra cserélnem ha netán CFre fáj a fogam :F
meg ha késöbb lehetőségem adódig, márpedig fog, akkor sztetek minimális ráfizetésssel invesztáljak egy HX520 vagy 620ba? :)

(#27) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Szép teszt. :K
Csak arra lennék kiváncs ,miért ilyen kevés 3dmark 06-ba a CPU score.

(#28) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Grat. :R Ezeket teszem is el könyvjelzökbe mindig. Most nemigen tudok velül foglakozni csak átfutom öket, de HD48xx vásárlás elött tuti átolvasom az összes hasonlo tesztet.

(#29) tkesy válasza Andrew_31 (#27) üzenetére


tkesy
őstag

Hogy érted azt, hogy kevés? Mihez képest?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30) craine12 válasza Abu85 (#12) üzenetére


craine12
tag

Én úgy olvastam, hogy 2* x8 módban megy, nem pedig x16 + x8-ban. A P45-ösök közt meg van olyan, ami még egy harmadik, fizikailag 16, de gyakorlatilag 4 sávot tartalmazó PCIe sínnel is rendelkezik. Ha azt is bekötnék az északiba - lévén, hogy az általad leírtak alapján a délibe nem férne el -, akkor a maradék 1-2 x1-es PCIe már működésképtelen lenne... Ettől függetlenül lehetek rosszul informálva.

BullZeye: azért a "gyári" fekete sem rossz ;)

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#31) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Jó cikk, grat, lehet én is benevezek majd egy ilyen tápra :Y

(#32) ViSAS


ViSAS
senior tag

Grat a teszthez, számomra nagyon érdekes volt. :C

(#33) feka007


feka007
nagyúr

Kár, hogy a Crysist kihagytad, kíváncsi lennék, hogy két ilyen leveri-e a GTX 280-at az alatt, szerintem igencsak alap teszt lenne a Crysis, mivel talán még mindig a legigényesebb program jelenleg. :)
Azt látni, hogy ezek a kártyák már jóval gyorsabbak a 8800 GTX-nél, de ezt a sebességet már a tavaly ősszel megjelent kártyáknak is kellett volna produkálnia.
Remek lett az RV770, de ha cserélni fogok ősszel, akkor valószínűleg GTX 280-ra fogok.

[ Szerkesztve ]

(#34) Hunter2


Hunter2
addikt

Cod4-nél a textura settingsben miért nem toltál mindent maxra?

(#35) tzsolesz válasza feka007 (#33) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Akkor elárulom neked, hogy biza a 4850 CF minden egyes tesztben alázza a GTX280-at. De az igazi nagy durranás csak a 4870X2 lesz. :R

(#36) X@b3e válasza tzsolesz (#35) üzenetére


X@b3e
addikt

Főleg normális driverrel és ha nem csak minden második játék használja ki a második GPU-t...

Szép teszt! :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#37) ttt


ttt
senior tag

Jó cikk grat!

A végefele azért még a tudnák tudnékra javítandó. Nem vagy Te hatökör :D

(#38) Rossi


Rossi
addikt

Jó teszt gratula.

Én még várok pár hónapot, hogy kicsit csökkenjen a 4850 ára (bár a Sapphire most is csak 37k... no comment), nem sürgős a helyzet, a 3650 OC is jól muzsikál. Kisebb dilemmát okozott a most 55k-ért kapható 4870, de amint látom, bőven megteszi majd az 50-es is.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#39) tzsolesz válasza X@b3e (#36) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Természetesen ahol nem működik a CF ott GTX280 porig aláz mindent. :Y De már csak egy darabig, és neki is meglesz a méltó ellenfele. :R

(#40) Pero válasza tzsolesz (#35) üzenetére


Pero
senior tag

már van teszt 4870X2 ről ahogy látom egéssz jól sikerült.
HD4870X2 teszt by anandtech

[ Szerkesztve ]

(#41) feka007 válasza tzsolesz (#35) üzenetére


feka007
nagyúr

Ja, lehet, hogy én is inkább olyanra fogok cserélni.

(#42) nap


nap
addikt

Elvezet volt olvasni a tesztet. Kicsit sok volt benne a 3DMark, de szepek a grafikonok, a screenshotok. Egyre jobban elbizonytalanodok, hogy 50-es vagy 70-es. ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#43) feka007 válasza Pero (#40) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem semmi. :R Remélem nagyon lenyomja majd a 9800GX2/GTX 280 árát

(#44) Gábor vitéz válasza joshua7 (#4) üzenetére


Gábor vitéz
tag

... vagy jobban megéri egy gddr5 memóriás 4850-re vadászni. (mert hűtőcsere + kis tuninggal = 4870)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#45) Pero válasza feka007 (#43) üzenetére


Pero
senior tag

hát a GTX 280 árát nyomhatja, de jópár játékban meg is veri, sőt néhol nem is kicsit, sőt van ahol az SLI-s 280as rendszert is megveri, de van ahol ki is kap.mindenesetre a fogyasztása azért számottevően alacsonyabb mint 2 GTX280-nak.

Gábor vitéz: nemsokára jönnek a nem ref hűtős 4850esek sőt 1 már kint is van de azt inkább még a ref-esek közé sorolnám. de több helyről i s lehetett hallani kósza hírként, hogy a 4850esek jobban húzhatóak, akár a 4870 órajelei föléis simán.

[ Szerkesztve ]

(#46) Pero


Pero
senior tag

[link]
[link]
a korábbi tesztből kiindulva illetve, hogy az X2 csak 1 db GTX280hoz képest lesz drágább, biztos árcsökkenés várható a 280asok terén. bár azért kíváncsi leszek a 55nm es nvidia cuccokra.

(#47) feka007 válasza Pero (#46) üzenetére


feka007
nagyúr

Nem lenne rossz, ha lemenne 60-ra az ára, akkor befizetnék egyre.

(#48) edipqe


edipqe
senior tag

ritka szerény író jó kis cikkel. :R

A szerénység és alázat csak ugy árad a cikkből, sokaknak lenne mit tanulnia a cikk írójától. Neveket nem mondok inkább.......nem szidok puncsosokat ;)

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#49) Syl


Syl
nagyúr

Jó kis teszt!
De ki fizeti a villanyszámlát? :U
Prohardveres mintára a gép fogyasztását is jó lett volna megmérni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

gratula a cikkhez. ;)
nagyon korrekt lett, szépen összeszedett, jól kialakított.
a rengeteg táblázat különösen tetszik. én is akarok 2 ilyen 4850-es karit CF-be, úgyhogy sokat segítettél :R

:R :R minden elismerésem :R :R

látszik hogy nem csak úgy nekiesve "írjunk valamit hogy legyen ilyenünk is" stílusban írtad. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.