Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Mi is nemrég cseréltük ki otthon a konyhában a 3 db 40W-os spot izzót 3W-os LED izzókra. Előtte mondtam édesanyámnak, hogy azért nagy dologra ne számítson, nem lesz akkora fénye, viszont sokkal kevesebbet fogyaszt és elvileg az élettartama is hosszabb. Ehhez képest jött a meglepetés, mert sokkal világosabb lett a csere után a konyhában.

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Régóta vauzom. [link]
Kifutó hirdetésem. Sztem több nem lesz.

(#3) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A következő projekt a "csináljunk laptop fénycsőből és inverterből előszobai lámpát" c. dolog lesz :D

Ha már senki nem veszi meg azokat a CCFl csöveket :)

@ Jofi81 : 3W-os LED izzó azért már valamit csak villant :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#4) Dluinet válasza hcl (#3) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"csináljunk laptop fénycsőből és inverterből előszobai lámpát" már várom

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#5) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Én azért mindkét képen azonosora állitottam volna a fehéregyensúlyt ha a korrekt összehasonlítás a cél.

(#6) hcl válasza arnyekxxx (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Állíthattam volna, de a két kép így mutatja a kép lampion közti színbeli eltérést is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) arnyekxxx válasza hcl (#6) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de nem mutatja a valós viszonyokat, az ember agya kompenzál, a fehéret fehérnek látja akkor is ha 2700K-s izzó meg akkor is ha 4000k-s hideg neon adja a fényt, de a fényképezőgép ezt nem tudja megmutati magától, épp ezért van benne wb korrekció

[ Szerkesztve ]

(#8) hcl válasza arnyekxxx (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az energiatakarékos fénye atom sárga volt szemmel is... Fénypor kérdése.
A Fuji meg meglepően jól lövi be a WB-t, és a színeket. ;) Kül. akkor csinálhattam volna napfény WB-vel is, és akkor az is egy fix pont lenne.
Amiért sokkal sárgábbnak tűnik, az az alulexponáltság, ert azt viszont megfigyeltem, hogy ilyenkor sokat mélyülnek a színei.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Háhh, akkor jövök ide is jaszkarizni :DDD Ajándék gyanánt vándorolt hozzám a cucc, de annyira ütős, hogy most veszek hozzá(800huf... :D) asztali E14 foglalatos lámpát, mert 2db 40W-os íróasztali lámpát körberöhög a 6W-jával. A világítástechnika nagyon király dolog :K

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#10) hcl válasza hoffman_ (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ahhoz képest, hogy csak 170lm, ja, akkor meggyőző.
Én most rendelek Dealextreme-ről 210lm -es E27-est, a lakás legkisebb helyiségébe ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) SentryGun válasza hoffman_ (#9) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Apummal mi is kb. két hónapja váltottuk le a meggyengült fényerejű energiatakarékos izzókat a hallban 4 db. 12W-os Osram LED ([link]) körteégőre.
Azóta nappali világosság van a hallban (illetve az azóta ugyanilyen típusokkal felszerelt szobákban), és mindezt 48W-ból. Mókás.
És ami még a LED-ek előnye, hogy nincs beizzási idejük, azonnal teljes fényárba borítják a helyiséget.
Már régóta használunk szerte a házban LED fényforrásokat, de ezek az új osramok elképesztőek (a kezdetekkor piacra dobottaknak még igencsak szúrófénye volt (max irányított fényként lehetett használni őket)).

[ Szerkesztve ]

(#12) hcl válasza SentryGun (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mibe fáj egy ilyen?

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) SentryGun válasza hcl (#12) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Mi az obiban vásároltunk be belőlük. Ott ~10e Ft környékén volt darabja.
Húzós, de a jóval hosszabb élettartam, és radikálisan alacsonyabb fogyasztást is érdemes figyelembe venni.

[ Szerkesztve ]

(#14) hcl válasza SentryGun (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Uh. Na az neem egy darabig nem opció.
Marad a Dealextreme-s 200lm-es cucc teszt jelleggel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) SentryGun válasza hcl (#14) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Egyébként ki kell tapasztalni, mert mind más és más. Én Hong Kongból decemberben rendeltem 12W 60 SMD LED-es ([link]) izzót is próbának. Egyrészt meglepően kicsi, kb mint egy 8W-os, egyenes energiatakarékos izzó (rendeltem már olyat is, amin ugyan több (normál) LED van, de kb. olyan vastag mint egy kukoricacsutka, ergo nem minden lámpába jó - azok az olcsóbbak). Simán használható fényereje van (annyit nem tud azért mint az Osramok), de jelenleg a kamrát simán erőlködés nélkül bevilágítja.
Hall/nappali világításra esetleg a nagyobb, 240 LED-es kivitelek jobbak.
Aki már járt Egyiptomban, vagy Törökben ott is egyik másik bazári üzletet (egyre többet) full ilyenekkel világítják ki, és bődületes fényerőt produkálnak. Igaz az arabok fel is nyomnak belőlük min. 50-et (egyszer megszámolom) a plafonra.

[ Szerkesztve ]

(#16) hcl válasza SentryGun (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem az a lényeg, hogy hány LED van benne, hanem hogy milyen a fényereje (lumen, vagy candela).
De amúgy ja, én is akartam G23-as cső helyére ilyet, az se férne el a lámpámban -> nem lett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) SentryGun válasza hcl (#16) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Hát manapság már abból is mindent firkálnak a dobozokra. A fent említett 12W-os osram, ha hinni lehet a gyáriaknak 810 lm fényerejű.
A koliba vettem magamnak a neoncsövekkel teleszórt szobába sima körte formájú, de halogén technológiás, 140W-os philips gyártotta izzót (lévén ha már fizetem, hadd legyen világosság darabonként 3 Euróért), aminek a dobozán 1920 lm virít.
A ledes osram még ezt is kenterbe veri szerintem, pedig elvileg fele annyit tud lumenben.

[ Szerkesztve ]

(#18) hcl válasza SentryGun (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Pedig a halogént nem sok minden alázza. Spektrumban is lehet különbség.

Az igazi kamu amúgy az, ha rá sincs írva a fényerő a dobozára (Landlite mondjuk... Beszívtam, vettem, mert olcsó, aztán kiderítettem, hogy 50lm :D ).

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Izzó: amiben izzószál van. A (fénycsőben)*, (neonban)*, LED-ben, ívlámpában nincs, így a megnevezés nagyon nem helyes, még ha ez is van elterjedve. (Legalábbis mi még így tanultuk.)

(*: ott ugye van, csak nem az adja konkrétan a fényt.)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#20) hcl válasza szaszlaci (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, de a köznyelv izzónak hívja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Helló.

Létezik valahol olyan útmutatás/weboldal, stb., ami megadja, hogy egy bizonyos méretű helységbe mekkora fényerejű és milyen színhőmérsékletű világítás ajánlott?

Kösz előre is a válaszokat.

(#22) hcl válasza S-Attila (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, de fényerőből jó sok, színhőmérsékletből meg ami tetszik :)
800lm elég egy 2*3m-es helységbe.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) Dluinet válasza hcl (#22) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én az 1100 és 1200lm szeretem, színhőmérsékletből meg nem szeretem ez a 2800 K (kripton sárga), sem a 8000 K (led kék), nekem a 3200-3800 K (halogén fehér) tetszik.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24) hcl válasza Dluinet (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elégséges fényerő a szoba méretétől is függ.
Különben nekem is a fehér jön be.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) S-Attila válasza hcl (#22) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Értem, köszönöm. :R

(#26) Pttypang


Pttypang
veterán

Érdekes, csak ugye elég nagy beruházás, ha ilyenekkel szeretnéd teleküldeni a lakást.. :/

Everybody lies.

(#27) hcl válasza Pttypang (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az... és nem mindegy, mit veszel.
Nálam szép lassan megy, két olvasólámpában (nem ebben, ami itt van a cikkben) és a WC-ben (:D) van LED most. Oda beváltak.
Az olvasólámpás baromi jó izzó, csak nagyon spot, máshova nem jó :S És ~1000Ft volt.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.