Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Pár ezrest biztos megspóroltál. Nem olcsón melóznak a szakik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) hcl válasza Vakegérke (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez volt a lényeg, én meg már nem félek a 220-tól.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) fkenny


fkenny
senior tag

Tiszta szívből gyűlölöm ezt, bojlert. Az előző is HAJDU volt 30évig bírta 3-4évente kitakarítás és nem volt vele gond. A mostani, hát az, hogy 1 év után ilyen probléma jelentkezett, mint nálad nem is lenne gond, garanciálisan megcsinálták, hoztak újat, majd a rosszat összetörte a szerelő el is ment, fél évig gond nélkül. Fél év múlva, elkezdett csepegni az elektronikán keresztül. Kijött egy "hód" ( Mogács után szabadon) A hód, mint szakember olyan, hogy sör szaga van, télen is gumipapucsba jár, ami eredetileg világoskék volt, de akkor már fekete volt, mindenhez értett csak a szakmájához nem. Nem is ez a lényeg, meghúzta a csavarokat, kicserélte az elektronikát és elment. ( Nem pecsételt a gari jegyre...) 2 hét múlva ugyan ez a móka, már akkor közöltem vele papírra rá fog írni nincs mese... Addig izmozott a 120kilójával az én 50kilómmal szembe, nem sok esélyem volt. Ez még eljátszottuk 4x az ünnepek alatt. 2hétig ment 2hétig nem.... ( A családban mindenkinek gerincsérve, van jól esett 20liter forró vízzel mászkálni nap, mint nap) A végén felhívtam a főnökét az ő mobiljáról, és elküldött szó szerint az anyámba, mikor reklamálni mertem, hogy az anyaghibás bojlert nem hajlandó kicserélni 7(!) gányolás után. Felírtam a számát, és éjszakánként üdvözöltem őt, hogy mekkora egy szemétláda. Végül Bari barátommal konzultálva magam megcsináltam most ősszel és az óta érdekes mód nem csepeg és fűt minden gond nélkül. Az elmüről is tudnék mit írni... :)

Bocsánat, hogy így belepiszkítottam az írásodba, de ez nagyon kikívánkozott belőlem! :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#4) hcl válasza fkenny (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem baj. Szeretjük az ilyen szak (r) embereket. (Miért nem hívtál másikat?)
Fogyasztóvédelemhez kellett volna menni. És nem megijedni a 120 kilótól, hanem videózni. Ha bánt, ő kerül bajba. Nem kicsibe.

A bojler meg annyira mégsem lehet rossz, ha meg lehetett javítani... Igaz, a régebbi szabályzók tartósabbak voltak (otthon 20 évet ment egy 120-as, régebbi, az is azért lett cserélve, mert a gáz olcsóbb volt, mint a villany.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) fkenny válasza hcl (#4) üzenetére


fkenny
senior tag

Anyaghibás a bojler, gumiám pasztával van beleragasztva a tömítés, és az összes csavart ki kellett cserélnem, mert megtépte az állat. Volt videó és fogyivédelem is, semmit nem értem vele. Mikor majd szét kell szednem, kántálni, fogom a nevüket, mert a gumiám elég erősen ragaszt... Írok majd róla már egy logoutos bejegyzést, képekkel, videóval, hangfelvétellel... Mocsok egy banda mind...:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#6) hcl válasza fkenny (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Neeee. És a fogyvéd mit mondott? Mondjuk tök jó az is, hogy az nem hatóság... Szóval sok cég figyelmen kívül hagyja a határozataikat. A Hajduval nem beszéltetek? Hiszen egy olyan bojler, ami nincs jól tömítve, eléggé veszélyes is lehet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) fkenny válasza hcl (#6) üzenetére


fkenny
senior tag

nem sokat, midenért mi voltunka hibásak... A HAJDU mindent rendben tett, örüljek hogy nem jelentettek fel a videók miatt... Am érdemes a túlfolyó szelepet cserélned ha a gyári van, mert hibás szinte mind.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#8) hcl válasza fkenny (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az jó... szeretjük a magyar hatóságokat...

Nyáron lesz anódcsere, majd akkor a szelep is - köszi az infót :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) enterlaci


enterlaci
senior tag

Jó cikk, hasznos írás!

Sajnos a régi ZE-vel szemben a ZEK nem ajánlott típus szerintem, vékonyabb szigetelés, gyengébb általános minőség - ahogy ezt írjátok is többen. :(

Egyébként a hőfokszabályzó tekergetése nélkül, talán jobban járnál egy állandó hőfokon tartással, csak ne vedd fel 3-as erősségre.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#10) hcl válasza enterlaci (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem tapasztaltam még, hogy olyan hihetetlen rossz lenne, ez a szabályzó összeégés meg lehet majd' véletlen is. Nem is meglepő. Én kicsit combosabb bimetallt tettem volna bele...
Viszont a régebbiek jobbak voltak, az tény. Nagyon otthon majdnem 20 évig régebbi Hajdu volt, de nem tudom, milyen.

Az állandó hőfokkal nem járnék jobban - alig van használva, a reggelre melegített víz este még frankón jó egy zuhanyra :) Ha többen laknánk, nem csak eggyedül lennék rá, akkor jobb lenne állandóan feltekerve.
(Úgy is lett kitalálva a 120L, hogy ketten + albérlő, aztán ketten + gyerek, csak közben másképp alakultak a dolgok :S )

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) svbpetya


svbpetya
újonc

Szia!

Hasonlón én is túlesetem (nekem nem kapcsolt be), viszont úgy sikerült "megjavítanom", hogy a tekerő melletti kis piros gombot (safety felírat) megnyomkodtam a csavarhúzóval.
Lásd csodát működött és kapcsolt.
Az ezer forintos kérdésem, az mi a szösz az a kis piros? Biztosíték, minek? Bimetál visszaállító vacak?
Nem szedem szét, mert éppen működik.
Nem értem miért kezdett újra működni, nem túl logikus és ötletem sincs mi volt az?
A hőfokszabályozó belsejéről tennél fel egy képet?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12) hcl válasza svbpetya (#11) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hőbiztosíték. Ha túlmelegszik a cucc, akkor kiold. Vissza lehet nyomni, ha nem old le hosszabb időn belül, akkor nincs is baj, de ha ok nélkül kiold, az azt jelenti, hogy valamitől túlmelegszik a cucc. Pl. baromi vízköves (mikor volt vízkőtlenítve?)

Képet teszek fel (írj rám privátot, mert elfelejtem), de amúgy nem érdemes a szabályzót hackelni, mert _jó_ sosem lesz. A hőbiztosítékkal játszani meg (pl. kikötni) azért nem érdemes, mert ha nem old ki, rohadt nagyot tud robbanni a bojler.
(Biztosíték - minek, pont ezért, nehogy felrobbanjon.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok! Hajdu 120-literes bojlert pucoltam ki,mert vízköves volt!

Minden jól össze van rakva.Fűt meg minden de a meleg víz nem jön a csapból,csak a biztonsági szelepen keresztül!

Mi lehet a gondja? :B

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#14) Rico45


Rico45
őstag

Megoldódott!

A nyomás szabályzó ment tönkre!
:R

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#15) hcl válasza Rico45 (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp, erre amúgy sem tudtam volna válaszolni, mert különösebben nem értek hozzá :D Sry, eflejtettem az előzőre... :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) LaciBácsi


LaciBácsi
friss újonc

Ha hőfoktúllépés miatt kapcsol le a szabályozó, akkor hogyan lehet visszaállítani? Vissza lehet egyáltalán?

(#17) VIPowER válasza LaciBácsi (#16) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#18) hcl válasza VIPowER (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:R , különben nekem kellett volna kitúrni :)

Viszont magától nem kapcsol le hőfoktúllépés miatt. Ha ez történik, akkor vagy a szabályzód rossz, vagy vízköves benne a jövő hét is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) VIPowER válasza hcl (#18) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha vízköves, azt lehet hallani felfűtés közben, bár Ő nem hiszem hogy hallgatózott volna, vagy a szabályzó ahogy írtad.

(#20) puritan


puritan
csendes tag

Sziasztok!

Ért itt valaki a régi hajdú 10l-es kis konyhai bojlerekhez?

A réges régi kis bojlerekre az van írva, hogy Hajdú Forbach. Van egy ilyenem 5 literesben. Abban nem műanyag tartály van, hanem réz.
A 10 literesekben is létezik réz tartályos változat? Mert abban még csak műanyagosat láttam...
Ha igen, kívülről hogy néz ki, hogyan lehet megkülönböztetni a műanyag tartályostól?

(#21) hcl válasza puritan (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez sajnos egy Logout cikkhez tartozó topic, nem nagyon olvassa senki.
Itt jobb eséllyel találsz segítséget

Mutogatni való hater díszpinty

(#22) puritan válasza hcl (#21) üzenetére


puritan
csendes tag

Köszi!
Megpróbálom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.