Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Kissé didaktikus lett de remélem hogy hatni fog.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Személy szerint és a saját tárhelyemről szeretek linkelni, mert ott nincs semmilyen korlátozás.

Kérdés: mennyi idő után törlődnek a képek?

(#3) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

1920*1080-as képek feltöltési lehetősége nagyon hiányzik! HD-s fórumba mindenképpen, meg a logout ilyen jellegű írásaihoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4) Spancer RE


Spancer RE
aktív tag

Egy pici hiba: :B
"kattintva pár másodperC után az feltöltésre kerül."
;)

[ Szerkesztve ]

(#5) Racecam válasza _Orbi_ (#2) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Biztos, hogy elolvastad ezt az írást? :F :U

Spancer RE: Javítva. :)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#6) Oliverda válasza _Orbi_ (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ezzel párhuzamosan a kép archiválódik, tehát már nem lesz látható a listánkban és ezzel együtt már a törlésére sincs továbbá lehetőségünk. Természetesen ez nem jelenti azt hogy a feltöltött képünk elveszett, pusztán csak az örök tármezőkre távozott."

Tehát ha 7 napon belül nem törlöd ki akkor már megmarad örökre.

Spancer RE: Köszi, javítottam.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) Fecogame


Fecogame
veterán

Tetszik! Ezentúl hasznát fogom venni :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#8) pohár


pohár
félisten

Ebben csak az a hatalmas cumi, hogy a max felbontás 1600x1200, nagyon sok embernek pedig 22" monitora van, 1680x1050 a felbontása... :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9) Racecam válasza pohár (#8) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

És? Kisebb képet nem tud megjeleníteni? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#10) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Jó kis írás, és hasznos. Köszi. :)

Annyi, hogy én átméretezésre PIXResizer nevű progit használom, az is könnyen használható. :)

@pohár: kimented a képet 1680-ban, és átméretezed, kb ez eddig tart...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#11) pohár válasza Racecam (#9) üzenetére


pohár
félisten

Mármint az a baj, ha egy screenshot-ot szeretnék csinálni, nem tehetem, előbb le kell kicsinítenem, már kezd herótom lenni tőle :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#12) Vistaboy válasza pohár (#8) üzenetére


Vistaboy
veterán

Nem inkább 24"-osat akartál írni, 1920x1200-as felbontással? :DDD

Egyébként nekem szinte mindig fullon van, mivel elég sok hírt rakok fel a Gamepodra, és szerintem sem ártana a maximális felbontást legalább 1920x1200-asra növelni, és a tárhely is elég szűkös, konvertálgatástól függetlenül.

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#13) hackeeeee válasza Vistaboy (#12) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na igen, csak mondjuk azért egy 1920*1200-as kép is elfoglal elég sok helyet, még jpg-ben is... Bár tény, hogy annyi kiesne, hogy ne kelljen felbontást állítgatni a képeknél.

Én már megszokásból állítom a képek méretét, ha vmi hirdetést teszek fel. :D

Véleményem szubjektív...

(#14) pohár válasza Vistaboy (#12) üzenetére


pohár
félisten

Vagy 24" :D
Sok embernek nagyobb a monitora, nekem anno a 19" CRT monitoromon volt 1600x1200 a max felbontás asszem :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#15) Khaal


Khaal
őstag

Ha már nincs szükség egy archívumba került képre ahol hol kérhetem a törlését?

Egyébként rá lehet valahogy keresni, hogy miket töltöttem fel eddig, vagy ha az egy hét lejárt akkor már nem?

[ Szerkesztve ]

(#16) r-chee


r-chee
őstag

Hm, erről jó tudni :) . Köszi az infót.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#17) P00By


P00By
nagyúr

Jó és hasznos írás ;)

(#18) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Gyűlölöm a reteklassú képfeltöltő oldalakat, melyek nagy részét a céges proxy blokkolja. :((( Soha nem is használtam ilyen szemetet, inkább saját tárhely, de az utóbbi időben kizárólag a PH!-s. Ennél egyszerűbb és gyorsabb nincs.

Viszont felmerül bennem két kérdés:
- hogy töröltethetem a már feltöltött képeimet, ha másfél év után úgy gondolom hogy már nem aktuálisak?
- ha a motor automatikusan készít egy kisebb előnézeti képet, akkor a nagyobb képek esetén miért nem optimalizál 1600x1200-ra automatikusan? Mondjuk nem szakadok bele az átméretezésbe, csak ha már megvan ez a lehetőség, akkor használhatnánk.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#19) hackeeeee válasza Gh0sT (#18) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A korábban feltöltött képek listájában lehet törölni, nem? :U

Véleményem szubjektív...

(#20) Oliverda válasza Khaal (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

"Ha már nincs szükség egy archívumba került képre ahol hol kérhetem a törlését?"

Jó kérdés. Amúgy miért töröltetnéd? :F

"Egyébként rá lehet valahogy keresni, hogy miket töltöttem fel eddig, vagy ha az egy hét lejárt akkor már nem?"

Nem tudok ilyen lehetőségről, bár valóban jó lenne ha létezne egy dátumozott lista a feltöltött képekről. Mondjuk ez a dátumozás a 7 napon belül feltöltött képeknél sem jönne éppen rosszul.

hackeeeee: Csak a 7 napon belülieket.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) janos1988


janos1988
addikt

Jo lenne tenyleg, ha HD-s meretu kepeket is fogadna a szerver, illetve hat... nem lehetne megnovelni a tarhely meretet leglabb a 10x-esre? :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#22) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jó ötlet volt megírni ezt a cikket.

***

(#23) Oliverda válasza janos1988 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

"nem lehetne megnovelni a tarhely meretet leglabb a 10x-esre?"

Minek? Ez a tárhely (gondolom) elsősorban azért jött létre hogy a topikokba és az írásokba kényelmesebben lehessen képeket beszúrni. Erre 50 mega totál felesleges lenne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Jó írás lett. Mióta van tárhely itt ph-n csak azt használom. Amúgy meg InfraViewnél van egy egyszerűbb program is ami ugyancsak ingyenes. VSO Image Resizer. Ez alapból képátméretezésre van kihegyezve, ráadásul magyarul is tud.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#25) hackeeeee válasza Oliverda (#20) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ja értem. :) :K Azt észrevettem, hogy törlődnek a képek. Mert 1szer majdnem elfoglaltam az összes tárhelyet, és 1szercsak majdnem volt 2,5MB helyem, és nem tudtam felfogni, hogy miért. Aztán rájöttem. :D

De ha már linkelve vannak a szoftverek, akkor PixResizer

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#26) Dany007


Dany007
veterán

Na, csak megírtad :) Jó ötlet volt. És igen látványos a bemutató, h lehetséges 2mpixelben is kiválló minőségű kis képeket beszúrni!

(#27) Oliverda válasza hackeeeee (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak a listádról törlődnek (még mielőtt valaki félreértené). :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) hackeeeee válasza Oliverda (#27) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, télleg. Az kimaradt. Bocsi. :)

De viszont tényleg, utána valahogy, (ha nincs linkelve valahova) akkor hogy lehet elérni a képet?

Véleményem szubjektív...

(#29) Oliverda válasza hackeeeee (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha nem tudod a képhez tartozó linket akkor sajnos sehogy.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) whiz


whiz
aktív tag

Amióta létezik, én is a PH! tárhelyét használom. Gyors, könnyen használható (ja, toronyóra meg lánc nincs, na és?). Nem értem minek kellene növelni a maximális képméretet, ez nem arra van kitalálva, hogy ide töltögessen fel mindenki minden szart... ahhoz simán elég, hogy egy normális, képekkel tűzdelt cikket meg lehessen írni. :U

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#31) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

köszönöm a leírást mindenesetre, mert korábban mint minden kezdő fogtam paintet, sketch/skew azt adtam neki 40-40% vagy 70-70% et :B

:R

korlátos tárhely miatt eszembe sincs bíbelődni és pazarolni az időmet, bár értem, hogy ez miért is lenne jó.

(#32) AMD X2


AMD X2
senior tag

Ez jó téma,mert sok fórumozó valami kis kép feltöltését nagyon bonyolult,vagy rossz módon oldja meg. :C
Pl: CPU-Z, EVEREST , és más pici felbontásban is értelmes kép.

Ne vedd túl komolyan az életet, úgyse kerülsz ki belõle élve!--"Nem lehetsz mindig Te a király... Elég, ha Te vagy az ÁSZ!"

(#33) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Hasznos, köszi! :R
Éppen most akarok egy cikket írni, oda meg a képek miatt ez pont jól jött. :C

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#34) JanR


JanR
addikt

Huuu, nagyon koszi. Mindig is gondolkodtam, hogy hasznalnam a PH keptarat, de eddig nem probalkoztam vele. Ezek utan tuti sor kerul ra!
Kosz megegyszer!:R

(#35) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről már én is tudtam, de mégse használtam. Kéne egy bazi nagy banner a képfeltöltő form felé, hogy

HÉ HAVER, HASZNÁLD EZT KÉPFELTÖLTÉSRE! :D :K

Amúgy szerintem kéne valami olyan ficsőrt belenyomni ebbe a képfeltöltőbe, hogy az ilyen 1-8 megás szörnyetegeket átméretezze kisebbre. Vagy akár be lehessen állítani, hogy a júzer hogy akarja. Az előbbi cucc kb 5 sor lenne GD-vel php alatt, de az utóbbihoz se kellenek hónapok a megvalósáshoz. :N Ja és valszeg így sokkal többen használnák a ficsőrt. :K

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#36) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Mióta van a lehetőség, én is a "belső" képtárat használom. Kicsit szűkös mondjuk néha, de azért használható. Egyébként átméretezéshez ajánlom én még a Microsoft Office Picture Manager-t is. Nagyon egyszerű használni, és valszeg sok emberkének van már fent alapból 2003-as vagy újabb M Office. :)

<-ƘƘ->

(#37) GrandeP


GrandeP
őstag

Hááát... gyakorlatilag nem látom h melyik kép melyik, mivel nincs thumb...

Gyakorlatilag, ha 7 nap múlva törli, akkor meg nincs értelme használni, mert mivan ha olyan kép amit szeretnék ha 2 hét múlva is látszódik....

Stb... stb...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#38) lezso6 válasza GrandeP (#37) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pont az, hogy nem törli, hanem csak a méretének megfelelő tárhelyet visszakapod :U

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) Oliverda válasza GrandeP (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

NEM törlődik CSAK a listádból!

Ennyire érthetetlenül írtam volna le? :F

mod: Kicsit kiegészítettem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#40) szki válasza lezso6 (#35) üzenetére


szki
őstag

Ezért jó az imageshack, ahol van automata "resize image"

Amúgy köszi a cikket!

Mod: ja, hát a reklámokra sose kattintok:) Egyszerűen észre se veszem azokat:)
Nálam nem lassú az imageshack...

[ Szerkesztve ]

(#41) Oliverda válasza szki (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg néha tetű lassúság is... meg partypoker popup. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) #90996736 válasza Oliverda (#1) üzenetére


#90996736
törölt tag

hiánypótló (korábban kerestem hasonló leírást, nem találtam).

köszönöm.

(#43) Ndruu válasza Oliverda (#41) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ez akkor szolgáltató függő lehet, mert lassúságot még nem tapasztaltam az imageshack-en. Képfeltöltő programja is van, amit folyamatosan fejlesztenek. A képeket közvetlenül linkelve nincs popup ablak (én 2 év alatt még egyet sem láttam).

Viszont UP a házon belüli képfeltöltésnek is, mert remekül működik az is. Hirdetésekhez plusz képek feltöltésére tökéletes. Sokan a "nem tudom hova töltsem fel" és "e-mailben küldök képet" szöveggel jönnek, ami nagyon utálatos a mai gyorsan pörgő világban. Nekik üzenjük, hogy HASZNÁLJÁK a Prohardver képfeltöltési funkcióját!

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#44) Racecam válasza AMD X2 (#32) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Gyerekek, nem akarok ünneprontó lenni, sőt én is nagyon hasznosnak találom a leírást (azért is emeltem ki), de olvasni kellene a RIOS Gépház blogot, mert ez mind ott szépen le van írva már amióta létezik. Nem véletlenül van ott a felső vízszintes menűsorban. :K

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#45) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Átméretezésre javaslom a PhotoFiltre 6.3.2 programot . Nagyon gyors a méretváltoztatás, azonnal látszik az eredmény, magyarítható, képszerkesztőként egyszerű, könnyű használni, a vágólapról könnyen beilleszthető a képernyőmentés, amit egy egérmozdulattal körbe lehet vágni, mentéskor nagyon sokféle módon paraméterezhető, plug-in -ekkel komoly tudásúvá bővíthető....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46) lezso6 válasza szki (#40) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát nálam az a baj, hogy tetűlassú. De amúgy én is ezt szoktam használni.

Hirdetésemnél is gondolkodtam, hogy felrakom a képeket PH!-ra, de kb 5 mega lett együtt az összes kép, úgyhogy lemondtam róla - nem volt kedvem külső progival optimalizálni. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#47) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hiánypótló, köszi szépen. :)

(#48) Ndruu válasza Racecam (#44) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem jobban ki kellene emelni a RIOS gépház feliratot. Esetleg a többi lapra is kiterjeszteni, mert jelenleg csak a Prohardver fórum felső részén látható, még a Logout-on sincs kiemelve/feltüntetve. (Ha nem így van, akkor elnézést.)
Itt is látható, hogy az emberek nem találják meg a gépházat.

Harrrr!!!!

(#49) Solten válasza Oliverda (#1) üzenetére


Solten
addikt

Jó lett és hasznos.

Saor Alba

(#50) moonman


moonman
titán

nem használom, mert folyton betelik. saját tárhely jobb, nincs méretkorlát és ha akarom három év után is leveszem.

gyors képbeszúrásra amúgy jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.