Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jofi81


Jofi81
őstag

Nagyon érdekes írás, sokat tanultam belőle! :R

A "Lightning" nem Lighting akar lenni véletlenül?

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat, jó és kimerítő cikk lett! Golyózott a szemem a végére, de hát nem vagyok egy videokártya guru.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) MarioAna


MarioAna
senior tag

Már a címnél tudtam, hogy Abu írta :B . Nagyon jó, részletes, minőségi írás :R .

(#4) R a y


R a y
senior tag

Uhh, még nem olvastam el, de tuti sok munka volt vele:D Grat hozzá :C

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#5) skylaner


skylaner
senior tag

Még nem olvastam el de ígéretesnek tűnik. Valamint a Linkelt Hardver Labor oldal is érdekesnek tűnik.
kösz!

(#6) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ez egy klassz, igényes cikk, bár még csak a felénél tartok. :)

***

(#7) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én még csak átfutottam rajta, de már tetszik! Nagyon jó írás, grat! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#8) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Bírom az ilyen "nem olvastam el, de tuti tök jó" -hozzászólásokat. :D

Egyébiránt valóban részletes, informatív cikk, több ilyen kéne. :)

(#9) rankesz


rankesz
veterán

Durván jó cikk. Eddig is sejtettem hogy vágod a témát (ha nagy bajom volt téged címeztelek a privijeimmel), de most már bebizonyosodott hogy a 3d grafika a kisujjadban one...

(#10) csakegyreg válasza FoxiestFox (#8) üzenetére


csakegyreg
tag

ja nem igaz , hogy nem lehet elolvasni 2 nyamvadt oldalt. amugy olyan jó cikk azt hittem vlami ujságiró irta :D :Y :C

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#11) Med1on válasza ollie (#6) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szar vagy haver tuti vmi külföldi oldalról fordítottad le.
Kis csirusz. ;]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#12) Dr. Romano válasza FoxiestFox (#8) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Már abból látszik hogy milyen jó a cikk, hogy ki írta, hogyan van tördelve, szerkesztve, mennyi képet (és azok mennyi információt) tartalmaz(nak) stb... :)

Természetesen én is elolvasom amint lesz időm.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) ollie válasza Med1on (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

mivan?

***

(#14) Skizz válasza ollie (#13) üzenetére


Skizz
addikt

Szerintem ezt Abu-nak címezte. Elég geek kisfiú...

Abu: Megszokott színvonal, jó tartalom.

(#15) FoxiestFox válasza Med1on (#11) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Te sem leszel itt tartós vendég szerintem.

(#16) Đ@n! válasza Med1on (#11) üzenetére


Đ@n!
tag

Úr isten hova fejlődünk szánalom, hogy ien parasztok az újoncok akik 1* őstagok lesznek, ha nem lépnek valamit a moderátorok. Mi az, hogy csírusz amikor te nem is veszed a fáradságot, hogy ahogy te írtad "lefordítani" és kirakni ide. Ilyet én nem mertem tenni, hogy egy ilyen színvonalas és cikk topikjába beleugatni, sőt most sem merek, meg nincsen rá szükségem se. Lehet, hogy három hónapja vagy itt de 1 nap se járt volna neked ebből a közösségből ezt HSZ-edet látva.

THX a cikkért jó :) Megéri elolvasni :R

skillZ#Oc Team

(#17) #72042496 válasza Skizz (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

A smileyból ítélve szerintem poénnak szánta...

(#18) AMD_ok válasza Med1on (#11) üzenetére


AMD_ok
őstag

Ezért érdemes volt regelni, te kis csirusz :(((

(#19) Skizz válasza #72042496 (#17) üzenetére


Skizz
addikt

A stílusból és a szóhasználatból viszont egyértelmű, hogy nem poénnak szánta.

(#20) #72042496 válasza Skizz (#19) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem egyértelmű, de mindegy, nem ér ez annyit, hogy többet írjunk róla, akár poén, akár nem.

A cikket még nem kommentálom, mert nem olvastam, de úgy néz ki, erre érdemes lesz rászánni a szükséges időt! Ment is a kedvencek közé! :) :R

[ Szerkesztve ]

(#21) aDamker


aDamker
aktív tag

Nem semmi cikk. Az ilyenek barmikor, barmilyen mennyisegben johetnek ;)

(#22) azbest


azbest
félisten

woww.. le a kalappal... épp elkaptam a következő cikket is, amit azóta későbbre dátumoztak :R

(#23) Lenry


Lenry
félisten

nah... elolvastam... tömör, szakmai, és emésztgetni kell, de hiánypótló, és nagyon kellett már az n+1-edik hw teszt mellé...
sajnos lusta voltam elolvasni az azóta előre dátumozott cikket, úgyhogy most kénytelen leszek várni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#24) azbest válasza Lenry (#23) üzenetére


azbest
félisten

A Dávid és Góliát cikkét már meg is nyitottam egy külön ablakban, hogy végig tudjam olvasni átdátumozás előtt ;]

(#25) Bici


Bici
félisten

Köszi a rengeteg infót, még nem olvastam végig, de még ma nekiállok. :K
Egy kérdésem lenne: a csapból is az folyik, hogy a jövő játékaiban nőni fog az ALU:Tex arány, vagyis a shaderek kerülnek előnybe a texturával szemben
(jól értem?).
Ez a gyakorlatban mit jelent? Milyen texturát fognak helyettesíteni shader progikkal?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) pete_21


pete_21
addikt

Nagyon jónak tűnik, még csak átfutottam, de ezt biztos el fogom olvasni :C

(#27) WesTM


WesTM
senior tag

Nagyon jó cikk,várom a folytatást ha lesz!!!! :R :R :R

(#28) leviske


leviske
veterán

Várjuk a többit is!!!! :DDD :C :R

(#29) Abu85 válasza Bici (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy textúrázási utasítások között több számláló utasítás lesz használva. ALU erő van bőven, de a textúrázási kapacitás szűkös.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Bici válasza Abu85 (#29) üzenetére


Bici
félisten

Huhh, ezt nem értem pontosan. :B
Lehetséges a texturázást számláló művelettel elvégezni, vagy kevesebb texturát fognak használni a játékok? Vagyis az új rendszer változtat majd a grafikai elemek jelenlegi felépítésén?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#31) Abu85 válasza Bici (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ahogy a cikk is ír erről... három féle utasítás van a Shader kódokban: textúrázó, számláló és vezérlő. Ugyanúgy lesz textúrázás a jövőben is, csak a felületek árnyalása bonyolultabb Shaderekre fognak épülni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Bici válasza Abu85 (#31) üzenetére


Bici
félisten

Ok, igaz, elöbb olvas, aztán kérdez. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) feka007


feka007
nagyúr

"hiszen már a nyakunkon vannak a DirectX10-es rendszerek"
Már közel két éve, hogy megjelent a G80, nem helytelen egy kicsit a fogalmazás? :F A "nyakunkon" azt jelenti, hogy "mindjárt ittvan" ahogyan én tudom...
Egyébként a cikk nagyon jó, sokmindent megtudtam, amit eddig nem, nagyjából egyetértek a végső eredménnyel is, habár az ATi eddig közel sem csinált akkora baklövést, mint az nV az FX szériával...

Várok egy hasonlóan részletes cikket az eddig megjelent DX10-es generációkról, tehát a G80-R600, G92 (alias butított G80)-RV670 és GT200-RV770 állásról, itt azért már merőben más a helyzet, mint 2002 és 2006 között volt.

[ Szerkesztve ]

(#34) Abu85 válasza feka007 (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A cikk már elég régi, azért van ez a megfogalmazás. Nem írtam át, mert ... ő nem is tudom miért nem írtam át. :U Mindegy ... az a lényeg nem friss az anyag, csak most került ki a Logout-ra. Van még folytatása is csak az késik a szabályzat miatt. Szeptember 3-án jön a DX10-es cikk és 6-án jelenik meg az aktuális RV770-G200 írás.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) feka007 válasza Abu85 (#34) üzenetére


feka007
nagyúr

Így már értem. Csakmert ha nem Házigazda írta volna, akkor azt hinném copypaste.
Na azt várom. :R

(#36) leviske válasza Abu85 (#34) üzenetére


leviske
veterán

ÁÁÁááááááá! RV770-G200!!! :Y :C Remélem az is olyan részletes lesz, mint a DX10-es cikk. :DD

(#37) WesTM válasza Abu85 (#34) üzenetére


WesTM
senior tag

Nagyon várjuk!!!!! :R :R :R Remélem az is hasonlóan igényes anyag lesz!!!

(#38) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hehe én el tudom olvasni a 2 új írást is, itt van elmentve a gépre, mert egy kis ideig kint volt :C
igaz hogy ezt már 2.szorra olvastam el, de még egyszer neki állok mert még mindig nem tiszta minden... eléggé belenyúltál az biztos :R

(#39) #19617792


#19617792
törölt tag

Mostantól biztos vagyok benne, hogy Abu a pokol leges-legsötétebb bugyrába kivánna... ;] :DDD
De a cikk << inkább kiszedem a linket* >> van, én már korábban elolvastam mindet, "Dávid és Góliát"-ost is, részletes, érthető, olvasmányos, jól szerkesztett-illusztrált, bár néha el lehet veszejteni a fonalat.
De ettől még le a kalappal, Abu! :C :R Bravo!

mod, *: Nem szeretném a kedvedet elvenni attól, hogy ide is publikáld az írásaidat, csak gondoltam megnevezem a forrást. De inkább ki is veszem a forrás linkjét. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40) Male válasza Abu85 (#34) üzenetére


Male
nagyúr

Jó cikk, köszi!
Kis elmélet a sok teszt mellett... igazán hasznos!

Amiről még szívesen olvasnék Parhelia... felépítés, mit-miért csinálhatott úgy a Matrox, és miért is nem lett sikeres.

(#41) zseko válasza #19617792 (#39) üzenetére


zseko
veterán

Igen jó cikk az biztos, kár hogy egy az egyben copy-paste. Már én is olvastam régen, meg a többit is ami még azon az oldalon van.
Így viszont biztosan több ember fogja elolvasni, és végül is ez a lényeg. A linket inkább én sem írom ki.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#42) Skizz válasza zseko (#41) üzenetére


Skizz
addikt

Nem értem, mi a bajotok a kopipásztéval. A saját szerzeményét publikálja ide is.

(#43) #19617792 válasza Skizz (#42) üzenetére


#19617792
törölt tag

Nekem azzal, semmi bajom, hogy saját művét (mert ez már mű :) ) ide is publikálja, csak említettem, hogy ezt nem ma írta, hanem már korábban. :B

(#44) Skizz válasza #19617792 (#43) üzenetére


Skizz
addikt

Direkt zeko-nak címeztem. Egy kicsit azt lehetett levenni a hsz-éból, mintha a cikket egy ismeretlen szerzőtől kopizta volna a publikáló, ez kicsit zavart.

(#45) zseko válasza Skizz (#44) üzenetére


zseko
veterán

Számomra ezt tűnt ki, ha tényleg ő írta akkor ezúton elnézést kérek.

HR24.hu

(#46) zseko válasza zseko (#45) üzenetére


zseko
veterán

Lejárt az időlimit... megnéztem az adatlapját, és ott a neve... nem szoktam túl sűrűn adatlapokat nézni, ezért a nevek eddig fel sem tűntek... bocsi mégegyszer. A hozzászólásokból sem volt egyértelmű számomra hogy ő írta.

HR24.hu

(#47) HookR


HookR
addikt

"...csak némileg kibővítve a korlátokat."

Nem inkább 'kitolva a korlátokat', vagy 'kibővítve a lehetőségeket'? :)

Informatív, olvasmányos és nem utolsó sorban hiánypótló irás.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#48) Yany


Yany
addikt

Várom a folytatást. Nekem még ez a ROP nem teljesen tiszta a pixel shader és alu fogalmak között... jó volt olvasni.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49) Samus


Samus
addikt

Igényes, szép cikk, bár még nem végeztem vele, de ennek ellenére tetszik, érdekel a téma is, úgyhogy köszönöm :) .

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#50) h.adam.92


h.adam.92
őstag

atya ég ez teljesen kiégetett :DDD
el kell még olvasni párszor :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.