Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eclipse006


eclipse006
őstag

Azt elfelejtettem leírni,hogy a hifit 12000Ft-ért, a cd játszót 3000 Ft-ért,a hangfalhoz ismerősöm révén jutottam hozzá ingyen :) ,a kábelek (hangfal, ic kábel) összesen 5000 Ft-ba került.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#2) vergilx


vergilx
őstag

nekem is van egy JVC hifim,vmikor a 80'-as években gyártották,2x40w-os.Jelenleg 2db 600w/300w-os hangfalat hajt gond nélkül.

(#3) ceia válasza eclipse006 (#1) üzenetére


ceia
őstag

Az ilyen mini hifik közül egy közepeset sikerült kifognod, szerencsére a designja sem nagyon bántó a szemnek. :)
De ha ennyire igényes vagy a hangzásra, én komolyabb cuccokat vettem volna, és most nem a méregdrágákra gondolok. 5e ft-ot költöttél kábelekre, egy ilyen kategóriájú hifihez, ebből indulok ki. Akkor már tehettél volna még hozzá, és vannak nagyon olcsón használt hifi erősítők, rádiók, a deck pedig talán nem is kell.. A hangfalak gondolom jók, a Telefunken ha nem is csúcs minőség, de tisztességes cuccokat csinált. 13-15e körül már kapni használtan márkás hifi rádióerősítőt. Persze lehet külön erősítőt és tunert is kapni, rengeteget árulnak olcsón. Kicsit több pénzből nem mini hifit, hanem normál méretű hifit lehetett volna összeválogatni, a CD-vel egyező méretben, és az nem csak szebb lenne, de még szebben is szólna. :R

        it's more fun to compute

(#4) eclipse006 válasza ceia (#3) üzenetére


eclipse006
őstag

Konkrétan az interconnect került 3000 Ft-omba, a 2000 pedig hangfalkábelre. Ha ettől javul a minőség,márpedig javul akkor megéri rá költeni, így a jövőben ha netán váltanék a kábel tökéletes lesz.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#5) zazahoho


zazahoho
őstag

ennyi pénzért korrekt rendszert csináltál :K
én esküszöm a külön erősítő-re mert azok akár 20 év múlva is ott vannak minőségben,de nyilván más kategória árban is

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#6) Muki94


Muki94
aktív tag

Aranyos kis írás!
Az STK végfok nem igazán minőségi zenehallgatásra van kitalálva. Otthoni, egyszerű zenálásre megfelel, viszont ha komolyabban szeretnéd megnyitni a füleid előtt a világot, érdemes rászánni a pénzt egy használt készülékre... Denon, Dual, Rotel ,NAD , akár Tecnics tranzisztoros darabjait már 20ezer forinttól meg lehet szerezni. Meglepetéseket tud okozni, amiről azt hitted eddig, hogy jó, hallgatni sem szeretnéd utánuk.
Interconnect kábelt otthon egyszerűen készíthetsz koax kábel felhazsnálásával, csak egy páka kell hozzá, és egy kis türelem.
Hangfal kábel gyanánt tudom ajánlani az utp kábelt, észrevehető különbségek jönnek elő, nála nagyságrendekkel drágább, 1,2mm2 , vagy afölötti kábeltársaikkal szemben is. Nem drága, egy próbát mindenképpn megér.

(#7) eclipse006 válasza Muki94 (#6) üzenetére


eclipse006
őstag

Tervezem a jövőben egy tranyós erősítő beszerzését. A Nad és a Denon nagyon bejön, a következő erősítőm biztos valamelyik márka közül lesz. Egyébként ha jól tudom az STK-ban is tranzisztor van... Itt egy kép, presze a jobb oldalit nézd az az eredeti.

zazahoho: köszönöm :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#8) Muki94 válasza eclipse006 (#7) üzenetére


Muki94
aktív tag

Minden erősítő IC tranzisztort tartalmaz ,csupán tokba öntik őket, és kiegészítik a köréjük szükséges alkatrészekkel. A kép elég érdemes, házilag pótolta a cucc belsejét:D

(#9) eclipse006 válasza Muki94 (#8) üzenetére


eclipse006
őstag

jaja, az valami tákolmány cucc,de láttam már olyat is aminél újraépítettek teljesen egyet, ilyen fém tokos tranyókkal. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#10) szakalistvan válasza Muki94 (#8) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A fene,én az interconectet is UTP-ből csináltam az baj? Meg is hámoztam,semmi árnyékolás,csak az erek. Mikrofonkábel jobb erre a célra?

(#11) DBob válasza Muki94 (#6) üzenetére


DBob
őstag

Nincs az STK ic-kkel különösebb gond. D osztályú végfokokat leszámítva szerintem nem talál jobbat senki ic-ben.
Budget kategóriára teljesen jó, főleg ha sikerül jó hangfalat hozzá találni, jó akusztikával.

(#12) Muki94 válasza szakalistvan (#10) üzenetére


Muki94
aktív tag

Interconnect utp-ből nem jó, mivel nincsen árnyékolása. Egyrészt ez a célja a koaxnak (szerintem). Egyébként a koaxban sem olyan vastag a belső réz szál, kb. mint 2 utp ér. A nagy pro mellette a 99%-os árnyékoltság, és a dielektrummal elkülönítettség!

DBob: D osztály az megént más tészta, analóg szinten maradva az lm3875 "gain clone" végfoknál messze földön nincsen jobb.
-persze ez teljes mértékben szubjektív!!!!

(#13) DeltaPower


DeltaPower
őstag

szimpatikus cucc, a fejen a "made in japan" felirat garantálja a minőséget :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#14) DBob válasza Muki94 (#12) üzenetére


DBob
őstag

Lehet..én nem emlékszem hogy hallottam volna ezt az IC-t. Van fenn a neten pár kapcsolás, de esélytelen hogy emiatt vegyek belőle. Esetleg milyen kereskedelmi termékben használták fel, meg tudod mondani?

(#15) Muki94 válasza DBob (#14) üzenetére


Muki94
aktív tag

Öhm... passz.
Drágább, régebbi végfokokban lehet találni, de hogy melyik rejti őket, fogalmam sincs.
Itt 2 ezer Forint darabja, régebben kevesebb volt.
Pár kapcsolás? Ezt az ic-t sok-sok külföldi és Magyar oldalon is dicsérgetik, tehát nem csak néhány firka készült ez alapján.
Problémája, hogy elég magas tápfesz kell neki (minimum +-30v), ellenben kevés puffer kondi javasolt mellé (1-2ezer uF).
Hogyha valahonnan tudsz olcsón hozzájutni, egy próbát mindenképpen megér!

Egyébként a GainClone a Laboratory 47 nevű audiofil cég GainCard készülékének a hozzávetőleges másolata.

Néhány okosság: 1
2
3

(#16) eclipse006 válasza DBob (#14) üzenetére


eclipse006
őstag

Én úgy tudom, hogy kereskedelmi cuccokban nem nagyon van, szerintem inkább az egyénileg készített erősítőkben. STK-ról tényleg annyit, hogy ha jó alkatrészek veszik körül akkor szépen tud szólni, persze ez csak az én véleményem, mindenkinek más jön be.

DeltaPower így van :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#17) .bableWes


.bableWes
őstag

nekem a kocsiba van jvc hangcucc. és nagyon jok. 4x50watt van benne de szépen szolnak

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#18) kmisi99


kmisi99
addikt

Nekem egy sony hifim van már csak a rádió jó benne se a kazetta se a cd lejáccó nem jó de valahogy meg kéne csinálnom

(#19) eclipse006 válasza kmisi99 (#18) üzenetére


eclipse006
őstag

Ha pontos típust, meg a hibajelenséget leírnád, lehet, hogy tudnék segíteni. A cd játszónál általában a fej megy tropára, Sonyk-ban általában KSS típusú fej van, ára típusfüggő.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#20) kmisi99 válasza eclipse006 (#19) üzenetére


kmisi99
addikt

Valami 15-20 éves sony MHC 5oi vagy 50i vagy 501 vagy 5o1 fogalmam sincs melyik mert semmi feljegyzés nincs róla a neten csak a hifin van ez a felirat és egyik változatára se ad ki semmi használhatót. Amúgy hiába segítenél én már annak is örülök mint a hülye gyerek ha egy ventilátor + - pólusát egy elemhez kötöm és üzemeltetem szóval én meg nem tudnám csinálni meg nem tudom hogy megérné e!!

(#21) eclipse006 válasza kmisi99 (#20) üzenetére


eclipse006
őstag

Értem, akkor így nemsokat tudok segíteni. Viszont azért én találtam képeket hála a Vaterának: link . Gondolom ez az.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#22) kmisi99 válasza eclipse006 (#21) üzenetére


kmisi99
addikt

Igen ez az köszönöm a képtalálatot! Kár hogy én nem tudnám üzembe helyezni :(((

Báár van egy DVD lejátszóm azzal valahogy szerinted össze tudnám hozni mind a kettőn a hifin is meg a DVD lejátszón is van ilyen piros és fehér RCA csatlakozó. Ha egy kábellel összedugom szerinted működtethetném?

[ Szerkesztve ]

(#23) eclipse006 válasza kmisi99 (#22) üzenetére


eclipse006
őstag

Persze, simán, ha van a hifiden aux bemenet (piros, fehér) rca aljzat, akkor minden akadály nélkül. :K Még számítógéppel is összetudnád akár kötni.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#24) kmisi99 válasza eclipse006 (#23) üzenetére


kmisi99
addikt

Géppel aaaa tényleg? Hogy? Mert rca nem nagyon van a gépemen. Asus xonar D1 es hangkarim van!

(#25) kmisi99


kmisi99
addikt

Na megpróbáltam összekötni de nem volt hang egyáltalán azt se tudtam mire kellene mennem
itt van pár kép. Még azt se tudom hogy melyikbe kellene dugni
[link]
[link]
[link]
[link]

(#26) eclipse006 válasza kmisi99 (#24) üzenetére


eclipse006
őstag

Tök egyszerűen, vegyél egy olyan kábelt aminek egyik vége rca csatis a másik pedig jack csatis. Így néz ki. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#27) eclipse006 válasza kmisi99 (#25) üzenetére


eclipse006
őstag

Hát szerintem a dvd-nél a dvd/tv out-ba kell dugni,a hifinél jól van. Azt néztem az utolsó képen hogy van-e aux gomb,de nem láttam, esetleg a function gombal lehetne valahogy auxra állítani :F , ja és a jack átalakító a hifiben gondolom nincs bedugva,mert láttam a képen hogy benne van valamennyire.

Esetleg megvan a hifi távirányítója?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) kmisi99 válasza eclipse006 (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát megpróbálok a function ügyeskedni. A jack átalakító nincs bedugva csak éppen hogy de olyankor pl a rádió hallatszik szóval nem az kavar be de kihúzom teljesen és megnézem úgy

Szerk: na igen a function al átválhatok auxba mindjárt összedobom újra a cuccost és megnézem

[ Szerkesztve ]

(#29) kmisi99


kmisi99
addikt

MŰŰŰŰŰŰŰKÖDIK Kösz!! Na még az hogy hogy hogy tudnám nagyon jó minőségűvé tenni jobb kábel? Jobb lejátszó? Annak idején ez a philps lejátszó vagy 60K volt csak nem tudom mennyire lehet jó

(#30) eclipse006 válasza kmisi99 (#29) üzenetére


eclipse006
őstag

Igazán nincs mit, hát több dologgal is lehetne javítani a hangzáson,de szerintem a legfőbb a hangfal,sokat számít. Nem ismerem a rendszered,de szerintem jelenleg nem javítana sokat ha a káblet lecserélnéd. Annyit tudok javasolni, hogy ha tudod kösd össze a géppel,mert szerintem a hangkarid korrekt darab, lehet hogy szebb hangot produkál mint a Philips kombó.Eredetileg ha jól tudom ez ilyen dvd/videó rendszer, nem kifejezetten cd játszó,de attól még lehet jó. :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#31) kmisi99 válasza eclipse006 (#30) üzenetére


kmisi99
addikt

Jó majd összekötöm a géppel de szerintem nem tudja felvenni majd a versenyt a logitech x-540 emmel!

Amúgy vajon mennyit bírhat a cucc? Mert van két 120W os hangfalam de elég kicsit aztán azokat is jó lenne kipróbálni.

(#32) eclipse006 válasza kmisi99 (#31) üzenetére


eclipse006
őstag

Mélyhangok terén biztos nem veszi fel a versenyt :) , Nos a hátoldalán a hifinek 60 W van feltűntetve,de ez nem az erősítő teljesítménye,hanem amit a hálózatból vesz fel a cucc,ebből ítélve körülbelül én olyan 20W-ra saccolnám az erősítő teljesítményét. A hangfalaknál nézd meg,hogy hány ohmos,rá van irva, ha egyezik a hifijével akkor kösd rá nyugodtan, ha viszont nem(kevesebb) akkor is rálehet csak a hangerőt ne vedd fel a felénél sokkal többre,mert tönkrevághatja az erősítődet!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#33) kmisi99 válasza eclipse006 (#32) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor inkább nem trükközök majd pár év múlva inkább beszerzek egy normális felszrelést addig is ez meg a másik szobába a tv nek. A gépnek meg jó lesz a Logitech úgy is én a rohadt nagy basszust szeretem szóval elégedett vagyok ezzel is

(#34) zsigus


zsigus
őstag

Sziasztok!
Egy nagyon láma kérdésem lenne ami miatt, valószínűleg idiótának fogtok nézni, de vállalom mert kb ~ 5000szer hallottam már azt, hogy végfok, tudom hogy hangtechnikával és erősítővel kapcsolatos, de egyszerűen nem tudom mi az és akitől kérdeztem azt mondta: hát azt így nem tudom elmagyarázni (valószínű ő se tudta).
Szóval akkor mi az hogy végfok, mit csinál pontosan, és miért függ tőle a hangminőség?
Lehetőleg ne túl szakmai választ légy szíves, ez életem egyik legnagyobb kérdése :)
És nemsokára akarok hangfalat építeni. Nagyon köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#35) szuper-t válasza Muki94 (#6) üzenetére


szuper-t
senior tag

Legyünk pontosak FTP kábel kell neki:) az árnyékolt. a sima utp amit a boltban megvesz 90% a csak műanyag borításos.

(#34) zsigus
A végfok pontos meghatározása utóerősítő. azok vagy az a fet(ek)/tranyó(k) ami 1 kis elektronikával karöltve erősítik fel a hangot. igazából jel erősítő.. de aki jobban benne van lehet szebben el tudja magyarázni:) (a végfokot kell hűteni bordával)

[ Szerkesztve ]

(#36) zsigus válasza szuper-t (#35) üzenetére


zsigus
őstag

Ez nekem bőven elég. 1000 köszönet érte! :R

(#37) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Szep cikk, szep rendszer!

(#38) eclipse006 válasza CimbiX (#37) üzenetére


eclipse006
őstag

köszönöm szépen :) :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#39) CPT.Pirk válasza zsigus (#34) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Leegyszerűsítve úgy néz ki ált. a dolog, hogy az erősítő elején az előfok megcsinálja a bemenő jel feszültségének erősítését, a végfok meg hozzá az áramerősítést. A megnövelt fesz és áram együtt eredményezi a kimeneti teljesítményt, ami meghajtja a hangfalakat. Emiatt leginkább a végfok milyensége nyomja rá bélyegét a hangzásra.

eclipse006: nem rossz első írás, ha egyszer elkészülök vele, én is írok majd a 6 csatornás csöves erősítőmről, meg a hozzá kapcsolódó rendszerről.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#40) eclipse006 válasza CPT.Pirk (#39) üzenetére


eclipse006
őstag

Köszönöm szépen, kiváncsian várom, meg persze mások is a bemutatót, elég jól hangzik hogy 6 csatornás csöves erősítő :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#41) CPT.Pirk válasza eclipse006 (#40) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Még odébb lesz a dolog, nem maga az erősítő a bonyolult és amit építek az viszonyaiban nem is drágább egy tranyósnál (építést nézve), hanem a dobozolás, közös hangerőszabályzás, stb. Viszont megéri, sok tranyós dolgom volt, de már a csöves után mindegyik hangját olyan üresnek érzi az ember, egyikre sem cserélném vissza...

Csináltam egy összehasonlítás féleséget még az építés elején, még nem minőségi csatoló kondikkal megépítve, de hallható a hang mássága a quad405-höz képest: [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#42) eclipse006 válasza CPT.Pirk (#41) üzenetére


eclipse006
őstag

Nos, megnézve a videót, elsőre azt a következtetést vontam le hogy a csöves erősítő sokkal élethűbben, csengőbben szól a quadhoz képest. Nagyon durva, hogy még így a videón is kijön a különbség :K , gondolom élőben még durvább. Mi volt a forrás amiről ment a zene?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#43) CPT.Pirk válasza eclipse006 (#42) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A forrás az a gyári felvételekből készült lossless volt, amiket kiírtam audioCD-re, így elvileg egyeznek az eredetivel. Azt meg a rendes CD lejátszón játszottam le. A felvétel meg egy fényképezőgéppel készült, szal tényleg, ahhoz képest tényleg jól visszaadja a youtube. Hozzá kell tenni, hogy a fairplay miatt a quadon minden hangszín szabályzó ki volt kapcsolva, hogy természetes hangja legyen, bár ezt szerintem írtam a videóban.

Ami még nagyon meglepett, hogy mekkorát tud szólni a csatornánként 2-3W csővel. 3*4-es panel szobába több, mint elég.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#44) eclipse006 válasza CPT.Pirk (#43) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor meg pláne nagyon jó lehet a csöves erősítőd, ha még a fényképeződ is visszaadja,mondjuk nem rossz a mikrofonja. Ki volt irva persze,hogy nincs semmi loudness/egyebek, tényleg így az igazi. Arról olvastam hogy ami a csöves erősítőknél pár watt az egy tranyósnál akár többszöröse.
Egyébként én is úgy szoktam hogy a losslesst írom ki cd-kre, mp3-at nem ishasználok ha lehet. Egy biztos ha lesz lehetőségem, csinálok, vagy veszek egy csöves erőlködőt,mert még videón keresztül is meggyőzött!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#45) CPT.Pirk válasza eclipse006 (#44) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ha úgy érzed majd, keress meg. Igazából ha a trafókat valaki megcsinálja (tudok mondani hozzáértő kollégát), onnan már csak össze kell rakni a cuccot (vigyázva az anódfeszre, mert halálos), meg max kicsit beállítani ezt-azt, de annál a kapcsolásnál, amit a felvételen láttál, ott semmit nem kell állítani, csak összerakni. Kb. ennyi az egész: [link], csak jobban le kell osztani a bemenő jelet, mert a számgép kimenete nagyon könnyen túlvezérli a csövet, mivel annak nagyon nagy a bemeneti ellenállása. Csövek meg TV-k végfokához készültek (Pcl/Ecl86), kvázi 500Ft-s kategória vaterán. Egyébként az EL84 csövek kicsinyített változatai, ugyanúgy szólnak, de az EL84-ben nincs előerősítő trióda, valamint mérete miatt jóval több W-t tud, de drágább is.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#46) szuper-t válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


szuper-t
senior tag

Fu végig néztem a videót :O nem gondoltam volna h ilyen különbség van a 2 között. sztem veszek magamon erőt és építek vagy szerzek 1 et valahonnan (HS288 as hangfalaimhoz)

(#47) eclipse006 válasza CPT.Pirk (#45) üzenetére


eclipse006
őstag

Ha meglesz rá az anyagi keretem mindenképp téged foglak megkeresni, csöves erősítővel nincs tapasztalatom, de várom már, hogy legyen :) . Egyébként neked az amit összeállítottál, az összesen trafóval,mindennel, mennyibe került? A csö ára tényleg jó, bőven elég lenne nekem is ekkora teljesítmény.
Megnéztem a linket, nem tűnik bonyolultnak, de azért oda kell figyelni a részletekre, hasonlót szeretnék én is megépíteni.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#48) CPT.Pirk válasza eclipse006 (#47) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nekem 35 körül volt az 5 normál kimenő, a táp trafó, és a mélynyomó csatornájához készült nagyobb méretű trafó, ebben minden költség benne van, az anyagot is a kolléga vette meg.

Kicsit soknak tűnik elsőre, de ha tranyósat építek, mondjuk 6 darab quad405-tel, akkor páronként kell külön trafó, ami szintén 30k körül van. Sőt, hogy abszolút ne legyen áthallás, leginkább 6 táptrafó kell bele.

szuper-t: a 288 az nagyon jó, nekün k is van egy pár belőle. Nálam a felvételen MNC eclipse szériás hangfalak vannak, igyekeztem megtervezni a dobozokat a hangszórók megadott Tie-Small paramétereivel, de marhára doboz hangjuk volt, aztán farigcsáltunk egy lemezt, és végül fülre jó lett. Sajnos műszeres mérés még nem volt, így nem tudom, hogy igazából milyenek...
Amúgy jah, elég durva a különbség, hát még akkor mi lenne, ha egy mai, modern D osztályú, 10% TH körüli erősítővel lenne összevetve, amit pl. 5.1-es dvd lejátszókba építenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#49) eclipse006 válasza CPT.Pirk (#48) üzenetére


eclipse006
őstag

Akkor végülis olcsóbban kijön mint a tranyós társa, nekem sztereo kell csak. Én őszintén drágábbra gondoltam, szóval kellemes meglepetés mindenképp.
A D osztályú és a csöves között ég és föld a különbség. :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#50) krystman


krystman
őstag

Olvastam hogy ezzel a UTP kábellel jobb a hangzás. Most ez tényleg így van? Hallgató a hangzás észrevehetően? Nekem egy VideoTon erősítő és két VideoTon 120-as hangfal van hozzá, és csak sima 220v-os fehér réz kábellel van összekötve a hangfal. Ez jó, vagy érdemes inkább kicserélni a kábelt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.