Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Ez nagyobb poén mint reméltem a cím alapján :).
Mondjuk az tény hogy az AMD procik akkoriban odavertek a P4-nek rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#2) .mf


.mf
veterán

Mozi nekünk nem jut, csak pattogatott kukorica. Induljon a flém ;] :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) br.rak


br.rak
őstag

Javítsatok ki, de nekem úgy rémlik, hogy az intelnek volt egy olyan bonus rendszere, ami alapján, ha egy cég szinte csak intel cpu-s gépeket árult, akkor komoly visszatérítést kapott. Ezt kellett volna vizsgálni, mert azt hogy csaltak egy tesztben az nem újdonság ( teszem hozzá, nem csak az intel és nem csak ebben az iparágban)

(#4) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Minden napra kell vmi baromság :D

(#5) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Akkor lenne igazság, ha évi 20 milliárd dollárt adna az intel az AMD-nek 5 évig (intel r&d büdzsé fele annyi időre, ami alatt egy architektúrát kb kifejlesztenek). Ez nyilván csak álom, és az is marad, és csak kesereg a fan tovább, hogy egyszer volt az AMD is első, csak nem tudta kihasználni, mert ahol érték szivatták.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#6) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez volt az az időszak, amikor a tesztoldalak méregdrága RD (Rambus) RAM-mal tesztelték a P4-eket, a jóemberek meg SD-RAM-mal vették őket, utánna annyit változott a helyzet, hogy megjelentek a Northwood Celeronok, aztán már leginkább azt vették a userek, természetesen szintén SD-RAM-mal. :))

J.

(#7) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Á, az Intel ilyet sose tenne. :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#8) havast válasza br.rak (#3) üzenetére


havast
aktív tag

Volt? :D Kis naív.. Bár nem teljesen így működik. :))

(#9) bullseye


bullseye
addikt

Én meg ebből is kimaradtam! :(

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) rauschie válasza bullseye (#9) üzenetére


rauschie
senior tag

Vicces idők voltak pedig. A Cedar Mill előtti Netburstös Intelekhez még fűteni sem kellett télire, de ha 6600as Geforceot raktál mellé, akkor valami garantáltan leolvadt. Az ati meg az x800gto-t nyomatta, amiből eleinte egy forrasztópákával, később sima bios-frissítéssel lehetett +25% teljesítményt kihozni, nem érezték úgy, hogy a felsőközép kategóriába új magot kéne fejleszteni.

(#11) shteer válasza rauschie (#10) üzenetére


shteer
titán

Erdekes velemeny. Remelem nem lett belole lakastuz.

P4-gyel kezdtem, volt mindenfele belole, 6600GT mellett is, sot tuningolt D805 7600GT SLI-vel de semmi se olvadt le.. Valamit biztosan rosszul csinaltam.

Azt az allitasom meg mindig fenntartom, hogy tobb alkalmazas egyuttes hasznalata eseten a HT-s Pentium konfig hasznalhatobb volt barmelyik AMD-s gepezetnel.

..szerintem jónak tűnik

(#12) rauschie válasza shteer (#11) üzenetére


rauschie
senior tag

Az ki van zárva. KIVÉTEL NÉLKÜL az ÖSSZES northwood és prescott proci leégette az alaplapot, amibe belerakták, csak az Intel lefizetett mindenkit, ahogy a hírben le van írva. Ha még a 6600GT-det sem sikerült leolvasztani, akkor az tuti selejtes volt, de a biztosítékot akkor is le kellett hogy vágja. A HT-t meg csak azért találta ki Chipzilla, mert miután az AMD kifejlesztette a 64 bites architektúrát és kijöttek a kétmagos procikkal, kénytelenek voltak lefizetni a M$-t hogy a Winfos az ő procijukat is kétmagosnak mutassa, mert különben nem tudták volna rámelegíteni a népekre a p4-es hulladékukat dupla pénzért az Athlon64-ek helyett.

(#13) bullseye válasza rauschie (#10) üzenetére


bullseye
addikt

Nem az időkből, a lefizetésből! :)

Bár volt olyan cég, amelyiknek el kellett magyaráznom, miért veri tönkre az 1400-as Athlon az SD RAMos Willamette P4t, mert azt hitték csaltam...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14) shteer válasza rauschie (#12) üzenetére


shteer
titán

ja igen, már emlékszem én is

..szerintem jónak tűnik

(#15) Penge_4


Penge_4
veterán

"amennyiben egy amerikai állampolgár (kivéve Illinois állam lakóit) 2000. november 20. és 2001. december 31. között olyan PC-t vásárolt, melyben a Pentium 4 dolgozott, jogosult a 15 dollárra."

Na persze, hogy minden csak az usákoknak jár! Pedig akár még blokkot is tudtam volna róla szerezni... :O

(#16) VaniliásRönk válasza shteer (#11) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"tobb alkalmazas egyuttes hasznalata eseten a HT-s Pentium konfig hasznalhatobb volt barmelyik AMD-s gepezetnel."

De akkor azt is tegyük hozzá, hogy a Netburst olyan laggolást nyomott játékokban, hogy öröm volt nézni (persze erről a tesztekben mélyen hallgattak, min. fps-t csak a Core 2 megjelenése után kezdtek mérni :U ), a HT pedig csak rontott a helyzeten.
Még emlékszem amikor a szobatársam örült, hogy a Northwood P4-e magasabb átlag-fps-t ér el, mint a Thoroughbred B-m, csak azt nem tudta kideríteni, hogy mitől vannak az ordas nagy negatív tüskék, 6600GT, 6800GT, X800XT, mindegy volt. :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Panthera válasza br.rak (#3) üzenetére


Panthera
őstag

Annak idején én is ismertem olyan céget, ami kizárólag Intelt forgalmazott. Amikor mentünk AMD-s prociért, még ők voltak felháborodva. Ezek szerint nem véletlenül lehetett. :D

(#18) kromatika


kromatika
veterán

Huh.nem semmi.

(#19) ericssonfan2


ericssonfan2
tag

Intelt elvből soha.

"A music lover listens to music with his sound system. An audiophile listens to his sound system with music."

(#20) fsb1000 válasza ericssonfan2 (#19) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem is voltak szigorú elveim, amíg a szűk volt a pénztárcám.
Pl nem jártam (gyors)étterembe. De akkoriban a párizsis zsömle is finomabbnak tűnt, mint most a fácánsült.

(#21) Gaga válasza fsb1000 (#20) üzenetére


Gaga
tag

Persze olyan is van, hogy a kutyaszarnak finom ízt kölcsönöz, ha márkásként adják el jó marketinggel. Szépen csomagolt szemét a jómódú vevőnek, aki csak a súlyos árcédulából tudja megítélni, mekkora szuper dologhoz jutott hozzá.

(#22) fsb1000 válasza Gaga (#21) üzenetére


fsb1000
nagyúr

De mint látjuk az ebül vett extraprofit extrán jobb termékpalettához vezetett. Mint a kapitalizmusban...
Ma már nincs vita azon, hogy PC-s gépekbe melyik gyártó készít jobb CPU-kat.
Persze lehet érzelmi alapon is dönteni.... vásárlóként büntetjük a csúnya kéket és magunkat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.