Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vamp


Vamp
senior tag

Lássuk csak őőő.... Eddig bármikor, amikor az új Volvokon utaztam, és melegebb volt a kelleténél, ment a légkondi:D

(#2) sh4d0w válasza Vamp (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Errefelé meg sorozatban nem, nyilván azért született erről írás...

https://www.coreinfinity.tech

(#3) cizoe


cizoe
őstag

Ez nem jármű/volvo függő. Azt/azokat jellemzi aki/akik nincs/nincsenek tekintettel az utasokra, és 45-50 fokot generálnak a buszona légkondi kikapcsolva hagyásával. :o

Mávon legalább süvít a szél... Minden ajtó ablak nyitva. :D Tisztára mintha egy cabrio vonattal utaznál. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) Vamp válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Vamp
senior tag

Persze, jól tudni hogy ennyire más cégen belül a hozzáállás:D Egyébként melyik vonal? Én az Árpád-híd - Esztergom vonalon utazok sokat.

(#5) Thunderzolee válasza Vamp (#4) üzenetére

Sh4d0w, én szólnék, ha nem menne a légkondi.
Simán belekötök bármelyik sofőrbe ha muszáj.
Télen a fűtetlen buszok miatt ha kell, nyáron meg a meleg miatt.
Szoktam szólni kiégett égőkért is (vagy villógó neonért), gyanús zajok miatt, nem értek abszolút a technikához, de volt már sofőr aki megköszönte, h ha végez a nappal majd kideríti mi zörgött, mit hallhattam, és valóban legközelebb felismerve (elégé feltűnő vagyok), mondta, h ez- és ez a kábel rögzítője kiesett/kilazult a helyéről, és azt hallottam, mikor fékezett kanyarokban, nekiütődött a burkolat alatt valaminek.

Vamp, én is szoktam az Esztergom - Árpád-híd viszonylaton utazni.
Szerintem is rendben van a klíma, engem inkább a lassú sofőrök zavarnak. :((

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hehe. 1999, Pécs felé éste, télen, busszal. Kabát alatt majd' megfagyunk. Valaki előremászik hogy ugyan a sofőr nyomja már be a fűtést. Válasz : maxon megy!
Jó volt...

A régebbi Ikaruson pl. dieselkályha volt, és sokszor nem kapcsolták be a sofőrök, mert ugye ami nem lett elfűtve azt szépen el lehetett csórni... Gondolom ez igaz a klíma többletfogyasztására is... :(((

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) sh4d0w válasza Vamp (#4) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Érd felé...

Thunderzolee: én is szóvá tenném, de nem én utazom ezen a vonalon, hanem az asszony. Már sokszor panaszkodott a fenti jelenségre (nemcsak idén) és most megkért, hogy tegyem már szóvá mások által is gyakran látogatott oldalon...

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#8) Viszlát válasza sh4d0w (#7) üzenetére


Viszlát
addikt

Papa,

rendszám, járat és időpont bediktálásával fel kell nyomni a sofőrt a BKV-nál. Ugyanis nyáron pontosan a légkondi használat miatt megemelik az üzemanyagnormáikat a többletfogyasztás miatt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#9) hcl válasza Viszlát (#8) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Pont ezt mondtam. A többlet a sofőr autójában / esetleg az ára a pénztárcájában landolt ha eladta.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) sh4d0w válasza Viszlát (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a jótanácsot, továbbítottam asszony felé.

https://www.coreinfinity.tech

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. idekinn németéknek van egy olyn dilije, hogy nincs szükség nyitható ablakfelületre a buszokon. Mert minek. Azaz egy szóló járművön összesen van maximum négy, de inkább kető billenthető kis felületecske, meg y tetőszellőzők, amik mondjuk szintén kb kettő per jármű. Csuklós szerelvényen ezek megnőnek, 4/6 illetve 3/4 darabra. De légkondi nincs. Ellenben este este tízkor még világos van, lehet szépen napközben napsütéskor főni a buszon. És a oskáig napsütés miatt este is.

Veszprémben láttam, utaztam oylan bucson, amelyiken csuklós létére és Ikarusz mivolta ellenére összesen volt kettő nyitható ablakfelület.

Az is hülye volt, aki ezeket a konstrukciókat kitalálta.

(#12) NoLF


NoLF
addikt

én is sltam nemrég egy volánosnak, budapest kecskemét vonalon hogy ugyan kapcsolja már be mert megdüglik a nép, olyan tele volt a busz hogy csak állni tudtak jópáran (én is)

válasz: azt nem számolja el a volán... :Y

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#13) tiv83us


tiv83us
veterán

Nem tudom mi faj nekik ebben a legkondiban /illetve tudom, az uzemanyag, de ezzel az erovel sofor se legyen, majd vezet az utas/. Itt nyaron 35C-ben felulok egy buszra vagy egy trolira es szabalyosan befagy a seggem. Ami szinten nem egeszseges, de legalabb megvan az opciom, hogyha fazok, feloltozok...:U

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#14) #06658560 válasza tiv83us (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Felétek még él a tömegközlekedés? Nem midnenki saját ülepe alá növesztett benzintemetővel jár? ;]

(#15) hcl válasza #06658560 (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Akinek van esze az csak akkor megy autóval ha muszáj :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) #06658560 válasza hcl (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

ha jól tudom tivus USÁban él, ott meg csak a legszegényebbek járnak tömegközlekedve.

(#17) hcl válasza #06658560 (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

USA... monnyonle... Birkák.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) Zewa válasza hcl (#6) üzenetére


Zewa
senior tag

Teljesen igazad van. Igaz, én csak a városban tömegközlekedek. Télen az Ikaruszokon a fém fogoszkodok olyan hidegek hogy kesztyű nélkül szinte nem lehet megfogni... :W
Nyáron az Ikarusokon az ablakok kb 40-50%-a nyitható ki az is csak erővel...
Merci buszokon nyáron pedig szintén kurv@ meleg van mert a kis 20cm magas ablakokon nem igazán gyün' be elég levegő.

Vicc az egész. Csodálkoznak miért nem akarják az emberek a tömegközlekedést választani.

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#19) sekli


sekli
addikt

Nem allok be a Volant szidok hosszu soraba, csak az irast szeretnem elismero szavakkal illetni. Nagyon tetszett. :)

(#20) sh4d0w válasza sekli (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi :)

https://www.coreinfinity.tech

(#21) Cathfaern válasza #06658560 (#11) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, azokon nagyon kellemes utazni már tavasszal is, nem hogy nyáron. Ráadásul mivel azok a legnagyobb veszprémi buszok, a legforgalmasabb vonalakon pont azok mennek, így azokon is van a legnagyobb tömeg... hatást el lehet képzelni. Én csak mobil szaunának szoktam hívni amúgy :D

(#22) t1 válasza Cathfaern (#21) üzenetére


t1
addikt

ne is mond, mikor meglátom, hogy az a busz jön, mérlegelek mennyire messze is akartam menni és inkább a gyaloglást választom, vagy várok egy másikat, undorítóak azok a buszok

(#23) sztyui2


sztyui2
őstag

Mi vízilabdások, amikor idegenbe megyünk játszani, akkor általában az általunk "Sárga csodának" nevezett eszközzel(busznak csak jóindulattal nevezhető) utazunk. Namost tudniillik télen nincs fűtés vagy megy a légkondi, nyáron meg nem lehet kikapcsolni a fűtést. Ne kérdezzétek hogy van ez, de télen amikor utazunk mindig a kabátra vesszük még pluszba a fürdőköpenyt is, nyáron meg 1 szál fürdőgatyába jövünk haza, mert ilyen jól meg van oldva a klíma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.