Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Béééla


Béééla
őstag

EZ ipari rendszer lehetett?

Holnaptól megalapítom a Vér Istánv Ipari Fejlesztő Káeftét, és openszósz bizttech rendszereket fogok csinálni... Csak hogy még nagyobbat lehessen röhögni.

Hihetetlen mik nem jutnak piacra.

Bélabá

(#2) ibmfan válasza Béééla (#1) üzenetére


ibmfan
tag

Gondolom, amikor ezeknek a rendszereknek az alapjait letették, még annyira ipari hálózatként képzelték el ezeket, hogy eszükbe sem jutott a biztonsági oldal bonyolítása, mivel még nem volt az internet szabad felhasználásban ennyire elterjedt.

De ha belegondolunk - a repülőgépeken sem mindig volt olyan biztonsági ellenőrzés, mint most.

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#3) EmberXY


EmberXY
addikt

Elgondolkodtató, ezek szerint szinte minden "tartály" támadható lehet a maga módján, gondolok itt pl. a különféle silókra, pl élelmiszergyárak lisztsilói, stb..., úgy tudom, ezekben is automatikus mérőeszközök jelzik, ha utánpótlás kell, vagy víztornyok, stb... Mindig van új a nap alatt... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#4) ibmfan válasza EmberXY (#3) üzenetére


ibmfan
tag

Kérdés, hogy ott a rendszer távoli elérhetőségre (internet) és nem helyi elérhetőségre (intranet) van tervezve.
Meg ne legyünk biztosak, hogy mindenki ilyen botor a szakmában :-)

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#5) Hiftu válasza ibmfan (#4) üzenetére


Hiftu
senior tag

Sose becsüld le az emberi ostobaság erejét!

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#6) ibmfan válasza Hiftu (#5) üzenetére


ibmfan
tag

Nem becsülöm le. Az emberi ostobaság ihlette azt a díjat, amit minden évben kiosztunk az ügyfeleink között a szervizben... De azt képzeld el, hogy az mit tett, akiről elneveztük a díjat...

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#7) qisqaqas válasza ibmfan (#6) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ha nem bizalmas, akkor hallani szeretném. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#8) MarQs válasza qisqaqas (#7) üzenetére


MarQs
senior tag

+1 :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#9) ibmfan válasza qisqaqas (#7) üzenetére


ibmfan
tag

Közkívánatra.

Egyik kedves ügyfelünk, nevezzük csak F.-nek, vett egy laptopot még régebben. Nem kell annyira nagy dolgokra gondolni, kicsi, gyors gépet szeretett volna, egy i5-ös HP 2540P lett az áldozat, amit vásárolt tőlünk a végén. Ugye ez az ügyfelünk egy eléggé beszédes fajta, mindent - akár kéne, akár nem- kommentál, de hát istenem, ilyenből láttunk már rosszabbat is.

A megvásárlás utáni második napon jön tőle reggel egy e-mail (és ugye reggel amikor felébredek, gyorsan a telefonon átnézem a cégeseket is... ...Na ekkor, legalább öt percig nem bírtam kikelni az ágyból a röhögéstől) :

"Kedves André!

A következő tapasztalataim vannak.

Szeretem az új gépemet! :-)

Sajnos elfordulnak számomra érthetetlen dolgok:

- Tegnap elvittem a gépemet tárgyalásra, és fel akartam menni a netre, de nem működött. Gondolom, Wifi vagy vezeték kellett volna hozzá. Kérem szíves tájékoztatását arra vonatkozóan, hogy ezt hogy tudom a lehető legpraktikusabban megoldani. Hogy beszéljem meg ezt a tárgyalópartneremmel, aki esetleg csúcsvezető.
Mit jelezzek, kérdezzek amikor megbeszéljük a találkozót. Mert ugye az lenne az ideális, ha ezt nem is kellene szóba hozni, odamegyek, és minden működik, a net is.

- Az Excelben néha nem működik a felső menüsor, hiába klikkelek egyikre vagy másikra, nem történik semmi. Aztán megoldom egérrel, utána fent is működik.
- A Firefoxban a leveleim megjelenítésekor először minden duplán jelenik meg, aztán kitisztul.

Várom szíves válaszát, köszönettel F.
"
Tegyük hozzá hogy egy 60+-os MLM-vallású emberről van szó...
Na ez mondhatni azért kemény volt reggelre.

Ha megtalálom, majd utánközlöm a választ is, amit írtam vissza neki...

[ Szerkesztve ]

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#10) MarQs válasza ibmfan (#9) üzenetére


MarQs
senior tag

:DDD
Legalább jól indult a napod... plusz, dicséretes, hogy röhögés helyett nem agyérgörcsöt kaptál egyből. :)

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#11) ibmfan válasza MarQs (#10) üzenetére


ibmfan
tag

Volt néhány durvább sztori is, főleg közületeknél...

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#12) speed471 válasza ibmfan (#11) üzenetére


speed471
aktív tag

Teljesen mind1 ki miben rendelkezzik nagy tudással..Lehet te másba vagy b@na...

Viszont a vevőt tisztelni kell.
Vannak szemét emberek.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#13) ibmfan válasza speed471 (#12) üzenetére


ibmfan
tag

De vannak kedves ügyfelek, akik hetente háromszor zaklatnak minket emeletes f**********l. Jó, megkérjük az ellenértékét.Sok minden drága, de az idegeink különösen :))

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#14) qisqaqas válasza ibmfan (#13) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vannak bérletesek is? :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#15) ibmfan válasza qisqaqas (#14) üzenetére


ibmfan
tag

Nem, az kevésbé érné meg :))

De díjazottak igen

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#16) DjEszti


DjEszti
tag

Sziasztok!!

Segítsetek légyszíves.
Olyan gondon van h a szomszéd egy örült és nagyon hangosan nyomja a zenét.
Van valami mód rá h meg ddosoljam a gépét :F

(#17) shteer válasza DjEszti (#16) üzenetére


shteer
titán

miért nem egyből az áramszolgáltatót?

..szerintem jónak tűnik

(#18) DjEszti válasza shteer (#17) üzenetére


DjEszti
tag

:O

(#19) ibmfan válasza DjEszti (#16) üzenetére


ibmfan
tag

Szerintem egy földelt jégcsákánnyal a bejárati ajtaja felett nyiszáld el a fázist... :DD

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#20) qisqaqas válasza DjEszti (#16) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az ellen nem véd.

Komolyra fordítva a szót: Ahhoz hogy a gépe megmukorodjon igen komoly sávszélességgel kell rendelkeznie (tehát a netről annyi packet érkezzen hogy a gép ne tudjon vele mit kezdeni), meg ugye ha nem youtuberol hallgat zenét akkor az veszett fejsze nyele.

Ha apache-ot futtat esetleg megpróbálhatod a slowlorist. :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#21) DjEszti válasza qisqaqas (#20) üzenetére


DjEszti
tag

Youtube party szokott lenni hajnal 1kor :)

(#22) ibmfan válasza DjEszti (#21) üzenetére


ibmfan
tag

Én maradnék a jégcsákánynál. Bár az egyik előző szomszédom is megértette, amikor a nemi szerve csonkítására tettem kedvező ajánlatot egy erővágóval a kezemben (aznap előtte pont egy raktárépületből bontottuk ki a felesleges kábelzetet, hogy legyen helye az újnak :D :D )

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#23) Béééla válasza DjEszti (#21) üzenetére


Béééla
őstag

Vagy ellenbulit csapsz, vagy megkeresed a villanyóráját, és szép lassan lecsapkodod a biztosítékokat amíg leszokik.

Gonoszabb esetben csinálsz EMP puskát, csak ne csodálkozz ha csönget a TEK :DDD

Bélabá

(#24) DarkByte válasza ibmfan (#9) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy sejtem a családban nincsenek informatikával most ismerkedő szülők, nagyszülők. Ők ennél sokkal érdekesebbeket is tudnak kérdezni. Egyébként meg a WiFi megléte egyáltalán nem mindig adott, meg külföldön sem. Nem egyszer voltam már külföldön olyan szálláson ami hirdette magáról az ingyen WiFi-t, végül semmi nem volt és a sűrű bocsánat kerésen kívül nem is történt semmi javulás. De egyik nagy ügyfelünkhöz is mentem már ki úgy fejlesztőként hogy megkérdezték szükség lesz-e internet kapcsolatra. De emiatt viszek inkább mobilnet sticket magammal.

(#25) Hiftu válasza DjEszti (#21) üzenetére


Hiftu
senior tag

Kicsit késői válasz, de hátha segít:

Kell hozzá nálad is megfelelő erejű hangsugárzó és mikrofon.
Amikor indítja a zenét, akkor Te mikrofonnal ezt veszed, majd
1/2-1 sec eltolással nyomod neki vissza.
Hangsugárzók a páciens irányába fordítva.

Az időeltolásra keress rá, fejből nem tudom, hogy mi a legzavaróbb.

Ha páciensünk megfelelő hangerejű választ kap kis időeltolodással két helyről
az nagyon fogja zavarni és várhatóan lekapcsolja a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.