Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Respect a fáradozásért, de mi értelme e két kártyát összeereszteni?
Totál nem egy súlycsoportban mozognak.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#2) kona005 válasza mcwolf79 (#1) üzenetére


kona005
senior tag

+1, azt hittem 290(X)-el lesz tesztelve...

Amúgy grat, jó írás:R

[ Szerkesztve ]

(#3) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

grat a kártyához, de azt hittem 280x cf-el méred össze, ennek így nem sok értelme volt, meg lehet tudni mennyi volt azaz olcsó? :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#4) flash-


flash-
veterán

Intel Xeon X5650 -t en sose vennek,egy uj generacios i7 es jatekban erosebb ..

A masik hogy r9 280x szora sem erdemes.. artifactel tele van a yt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#5) #16939776


#16939776
törölt tag

2x-es ár mellett inkább papírformának mondanám ;]

(#6) Zimmy88


Zimmy88
tag

Egyetértek az előttem szólókkal, ennél a két kártyánál semmi értelme az összehasonlításnak. A 780Ti legalább 2x drágább mint a 280x, az a minimum, hogy a zöldek megoldása 30-50%-kal gyorsabb. Ha hozzáveszed a kártyák beszerzési árát, valamint a fogyasztást, akkor már árnyaltabb lenne a kép, bár hozzáteszem, akkor sincs értelme ezt a két kártyát egy kalap alá venni.

FZR2000 ®

(#7) Enclave


Enclave
aktív tag

Grat a cikkhez, alapos munka de én sem érte a két kártya összehasonlítását... :U

A 280X tudtommal a 7970-re építkezik (Tahiti XT, Sea Islands széria egy "átkeresztelt" változata) ami 2012 januárjában jelent meg, a 780 Ti pedig 2013 novemberben, nem egy idősek, a két kártya között 1,5 év korkülönbség van.
Ha csak a fogyasztást nézzük, ez alapján lehetséges, hogy egy "súlycsoport" lennének, de amióta gpu-kat használunk 3d-s játékokhoz, nem egyszer fordult elő, hogy az aktuális csúcskártyák nem azonos fogyasztással rendelkeztek, ám mégsem az volt az összemérés alapja.

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#8) gbors


gbors
nagyúr

érdemes figyelembe venni egy teszt olvasása során, hogy a logoutos tesztek készítői abból főznek, ami van. a 280X vs 780Ti összehasonlítás egy upgrade tesztnek mindenképpen jó - megmutatja, hogy ha a 280X-ről (vagy a hasonló sebességű 680 / 770-ről) vált felfelé az ember, akkor mivel nyújt többet a 780Ti. szerintem ezt a kérdést a cikk dícséretes alapossággal körbe is járta :K

ajánlom a cikk mellé ezt a tesztet is (amit mintegy véletlenül szintén ricshard444 írt), a kettőből kiesik az a szélesebb kép, amit többen hiányolnak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

"Emberi ár" alatt a min. 140-150ezer Ft-os összeget érted vagy a használtak 120-130ezres árát? :D :C

(#10) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Grat, jó cikk!

Én is a 900-as széria megjelenésének köszönhetem a videókártyámat, bár "csak" a kisebb testvér 780 személyében, de olyan áron sikerült beszerezni egy MSI TF/OC modellt, hogy egyértelmű volt, hogy kell nekem, azt hiszem egy Ivy I5-s mellett Full HD-re azért elég lesz még egy ideig.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#11) kisza25 válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen ezért voltam én is kíváncsi, hogy nála mennyi az emberi ár, nálam max 50eFt egy procira és max 50eFt egy VGA-ra, ez felett nekem már nem emberi az ár:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#12) TTomax


TTomax
nagyúr

Gratulálok a kártyához,használd egészséggel! :) Jó kis teszt lett,én 7990röl váltottam szinte alig fizettem rá és hasonlóan éreztem amit akkoriban meg is írtam,noha kevesebb fpst mutatott a számláló de valahogy mégis sokkal folyamatosabbnak éreztem a Ti-t. Sok munkát,és időt öltél a tesztbe,amiből világosan látszik már FHD-ra sem túlzás egy 780ti,ugye annak idején amikor kijött sokan azzal érveltek hogy egy 7970el is elvannak , maxon fut minden. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#13) Viper26 válasza Cingáriusz (#9) üzenetére


Viper26
nagyúr

LOL :DDD

Pixel 7 | FR955

(#14) ricshard444 válasza gbors (#8) üzenetére


ricshard444
veterán

Ismet leirtad a lenyeget :) :K

Vannak dolgok...

(#15) laposonly11 válasza kisza25 (#11) üzenetére


laposonly11
senior tag

Pontosan, én is röhögtem amikor 100.000Ft os kártyát a cikkíró "népkártyának" nevezett! :Y :C
Már majdnem 10 éve sem volt értelme 50 feletti vga-t, procit venni hiszen ilyen összeg felett ár/teljesítmény arányokat nézve csak bukik az ember, és hamarabb avul el a cucc mint gondolnánk! Nekem gtx660al a Battlefield 4 is ultrán betonstabilan megy fullHD ben és kb. 40000ezrekért dobálják használtan! :DDD Persze az az elvtárs aki a felső 500.000hez tártozik, akinek a vidéket a Westend műfákkal betelepített terasza jelenti, és kell neki a 4K-s felbontás és van hozzá monitora potom 450000 forintért, annak a 100.000es kártya tényleg "nép kártya"! :R

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#16) FoxiestFox válasza laposonly11 (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

4k-hoz ez a kártya is kevés szerintem, hiába a 3 GB VRAM.

(#17) Viper26 válasza laposonly11 (#15) üzenetére


Viper26
nagyúr

"akinek a vidéket a Westend műfákkal betelepített terasza jelenti"

:DD

Pixel 7 | FR955

(#18) TTomax válasza laposonly11 (#15) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hogy mi megy neked ultrán beton stabilan?Ne beszélj már zöldségeket... [link]10éve mennyi is volt 50.000HUF dollárban?Mennyi is most???Mennyi volt 10 éve egy liter benzin,vagy egy kiló kenyér?

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#19) Wuxvurm


Wuxvurm
csendes tag

Nem sok ennél értelmetlenebb írást láttam eddig életemben . Bár respekt a sok munkáért csak , a közösségi haszna kb 0 . 1,5 év különbségű 50-70% árkülönbségű vga kat összeereszteni szinte komolytalannak mondható.
Nekem van valahol egy geforce 285 gtx kártyám érdekes lenne azt is bevetni az "összehasonlításba " , bár én előre is elárulhatom a titkot az lesz a leglassabb.

[ Szerkesztve ]

(#20) TTomax válasza Wuxvurm (#19) üzenetére


TTomax
nagyúr

Szerintem nagyon nem igaz amit írsz,itt nem a verseny volt a cél.Az egész teszt nem arról szólt,persze hogy erősebb a TI ez nem is volt kérdés... no de mennyivel?Szerintem teljesen életszerű hogy valaki most cserélné le a 7970/280X-ét és szeretné tudni mire is érdemes,mennyit is kapna ha meg tudna csípni egy jó áru 780Ti-t,ráadásul a tesztből lehet következtetni a 780ra is,mert az OC-val beéri az alap Ti-t.Ha szerinted ennek zero közösségi haszna van akkor nem tudok mit mondani. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#21) Chosen


Chosen
addikt

Határozott javulást érzek a grafikonok olvashatósága területén. Még lehetne csiszolni, de messze jobb, mint a korábbi cikkekben! :K

Apró észrevétel: A beszúrt képek egy része homályosan jelenik meg, valószínű túl nagy, ezért visszaskálázza a motor. Konkrétan egy példa, a 628x636 még éles (Total War - Mérések II), viszont a 635x645 már homályos (Sleeping Dogs - Mérések II szintén) A "Teljesítmény %-ban megadva" sort érdemes figyelni.

(#22) jedis


jedis
senior tag

Hát ahogy a grafikonokat nézem, kb. 60-70%-os a 780TI előnye a 280X-el szemben, ellenben a használt piaci árakat nézve 150%-al került többe kb. ( 50EFt VS. 125EFt ) ! Arról nem is beszélve, hogy a TI-hez már dukál egy combos I7-es is, hogy véletlenül se essünk CPU limitbe ! Szóval ez a szint már azért a keményvonalas HC gamer-ek szintje, ha még a szint legalja is netán ! Az biztos, hogy a legrosszabb befektetés, ha egy csúcshardver az ember a megjelenés napján vesz meg ! Ezért van nálam is az már jó pár éve, hogy az előző generációs csúcshardvereket veszem használtan garanciával ( még ) ! A PC amúgy is a legrosszabb befektetés, szóval ha lehet minimalizáljuk az amortizációt, és a belefeccolt költségeket, amennyire csak lehet ! :D Arra azért kíváncsi lennék, hogy az első PC-met,( P1 133MHz; 16MB EDO RAM; S3 TRIO 2MB; 1.3 GB HDD; 6X-es Mitsumi CD ROM; Gravis Ultrasound PnP ISA hang; 15"- Rafles CRT ) amit anno 6 havi keresetemből( 240EFt) vettem 97'-be, és az egész környék a csodájára járt, most mennyiért tudnám eladni ????? :D :Y

Amúgy grat. a cikkhez, és a "szörnyhöz" ! Egy ideig biztos elég lesz, tovább mint az én 7970 GHz ed.-öm ! :U ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#23) CsigaGyilkos válasza TTomax (#18) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Az R9 290 fórumtárs teszt fórumában olvastam valakinek az aláírásában: "Magyar játékos fórumokat olvasva egy dologra jöttem rá, minél kisebb a videokártya, annál jobban fut az aktuális csúcsjáték
" Először nem értettem miért, aztán hamar rájöttem. :DDD

Visca el Barcelona!

(#24) ricshard444


ricshard444
veterán

Azért örülök, hogy valakik látják a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#25) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

R9 290 - olcsón beszerezhető, de az alaplapom elég komolyan ellenkezett az előző 290 ellen is és lefixált órajelek nélkül naponta 1-2 alkalommal kaptam a kék halált

Ezt ki tudnád esetleg bővebben fejteni? Mi okozta a hibát?

J.

(#26) ricshard444 válasza joysefke (#25) üzenetére


ricshard444
veterán

Az új Powertune, a neten sok embernél előjött ez a probléma, ami platformváltást követően általában megoldódott. Ha 3D órajelekre kiakasztottam a kártyát, akkor nem volt semmi probléma, de ha hagytam, hogy magát szabályozza, akkor aztán voltak gondok.

Vannak dolgok...

(#27) joysefke válasza ricshard444 (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az új Powertune, a neten sok embernél előjött ez a probléma, ami platformváltást követően általában megoldódott. Ha 3D órajelekre kiakasztottam a kártyát, akkor nem volt semmi probléma, de ha hagytam, hogy magát szabályozza, akkor aztán voltak gondok.

Ez elég szomorú. Ugye "csak" a 290-es széria érintett? BIOS update van hozzá?
A platformváltáson alaplapcserét értesz??

Azért kérdezem, mert a következő kiszemeltem egy 280x esetleg 290/GTX960

üdv
J.

(#28) davidsone


davidsone
addikt

miért 280hoz méred he mi mi mondjad...
...az nem viszonyítási alap áá nem :o
a sok kötekedő mindenit ;]

UP! ösztönző 1 írás ;)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#29) ricshard444 válasza joysefke (#27) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen, a 280 széria még a régi verzióval operált.
Alaplap szintjén lehet hozzá frissítés, az is megoldást adott néhány embernek, de volt, hogy a régebbi verzió bizonyosult 290 barátnak.

Nem akarok annyira általánosítani, de legtöbben X58 és P67 lapokkal írták a problémákat.

Vannak dolgok...

(#30) jedis válasza ricshard444 (#29) üzenetére


jedis
senior tag

Még az is lehet, hogy ez valami rejtett "zöld" vírus volt, hogy "piros" csúcskártyákkal nem menjenek tutijól a nagy "kék" gépek ! :U :U :U
.
.
.
.
.
.
.
:D :D :D :D :D :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#31) KAMELOT


KAMELOT
titán

Ahogy kollégától megszokhattuk! :)

Rendes grafikonokkal ábrázolja az egész tesztet, nem mint a legtöbb oldalon nagy semmit sem ér!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#32) kpal


kpal
veterán

Szép ;)

Bár ahogy nézem az aprót elég nagy ár különbség van 780 és 780Ti között . 780 simán elég. :)

(#33) lafaty80 válasza kpal (#32) üzenetére


lafaty80
őstag

Szép teszt/cikk, gratula!

Megnézném mit produkál a gépemben a kártya a jelenlegi gtx660 helyett :) Nem is vagyok olyan messze, nem lehet örökbe kölcsönkérni? :D

[ Szerkesztve ]

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#34) Hunork válasza laposonly11 (#15) üzenetére


Hunork
veterán

+1! :C
Osztom a véleményt! Dettó i5 + GTX660, és no problem, mai gammák Ultra beállításon. :K
Néha azért mosolygok, hiszen az, hogy 60 vagy 100 fps, most komolyra fordítva: számít? Dob annyit? Nyilván nem mindegy a felbontás, de azért 1080p felett még igen kevesen játszanak. (főleg itthon) Azt természetesen elismerem, hogy a fejlődésért cserébe kellenek a jobb és drágább technológiák, mert ezekből lesznek megfizethető termékek a végén. És ennyi.
Amúgy a cikk nagyon alapos volt!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#35) janiARNOLD


janiARNOLD
csendes tag

Sziasztok,király lett a teszt,egy hete váltotam r9290röl giga780 ti oc -re,tényleg erösebnek tünik, és hüvösebb is a kártya.Ráadásul ez a model egy alap orajeles 980 at is elpáhol, mindekinek ajánlom a behemotot.

(#36) haxiboy


haxiboy
veterán

Mantle valóban jó dolog lenne...ha lenne ami használja. Aki csúcs kártyát vesz valószínüleg izmos processzort vesz alá az a 5-8% miatt nem éri meg, ellentétben az Nvidia gameworksel ami nem fut amd-n. Ezért van az hogy pl a Watch Dogs nvidián stabil.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#37) mcwolf79 válasza haxiboy (#36) üzenetére


mcwolf79
veterán

És az NV Gameworks olyan rettentő sokat ad a játékokhoz,és olyan rengeteg játék ki is használja.
Főleg hogy egy zárt rendszerről beszélünk, mivel az NV nem adja ki a dokumentációját.
Nálam a WD stabilan futott, nem tudom miről beszélsz :F

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#38) tntmax


tntmax
aktív tag

Őszintén szólva szerintem ez egy borzalmas teszt.

150-190 ezer forintos kártyát emberi árnak titulálni önmagában vérlázító, még akkor is ha neki apuci vette.
Utána ezt a horribilis árú kártyát összehasonlítja egy fele-harmadába kerülővel.. köszi, "sejthető volt hogy egy Ferrari gyorsabb lesz mint mondjuk egy Suzuki Swift 1.0".
Aztán már csak hab a tortán hogy a 3 giga ramot még éppen elegendőnek találja FullHD felbontáshoz (lol).

Köszi a fáradozást, de ilyen értelmetlen "teszt"-nek nem sok hasznát látom.

(#39) Lord Myn válasza tntmax (#38) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szeretném egy kicsit megvédeni a cikkírót:

Pro primo: az analogiád nagyon rossz, mivel a 280x nem Suzuki, ha a 780ti Ferrari, jobb lett volna, mondjuk egy Subaru Impreza - Ferrari hasonlattal élni.

Másodszor: pont erről beszélt, hogy a 900-as széria levitte az előző generáció árait, úgyhogy hol 150-190k egy ilyen kártya??? Én pl. a 780-asomat olcsóbban vettem, mint 1-2 hónapja egy használt 770-es lett volna, úgy, hogy tökéletes, újszerű állapotban van a 780-as kártya és még 2,5 év garancia van rá.

Harmadszor, a cikk arról szó IMO, hogy mivel lesz jobb, ha egy 280x kategóriájú kártyáról váltasz egy 780ti kategóriára, nem pedig a 2 kártya versenyéről.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#40) 15115


15115
tag

Jó teszt grat hozzá... egy kisebb szörnyetegen használod túlhajtva...

(#41) joysefke válasza ricshard444 (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A 27-re is válaszolj légyszi!

J.

(#42) Dani_kp


Dani_kp
őstag

Köszönöm a rélszletes tesztet.
Én januárban szándékozom vga-t venni, és pont 270X 4GB - 280X 3GB körüli, illetve ennek megfelelő nvida kártyákon gondolkodom. Keret 50k. lesz, lehet akkor már jobbat is fogok majd kapni.

De ez egy tökéletes kiinduló pont, hogy mire is képes a 280X :R .

https://ingatlan.com/33821564

(#43) joysefke válasza Dani_kp (#42) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szvsz abban a kategóriában akkor fognak lemenni az árak, ha kijön a GTX960. A 960-at én olyan 280X erősségűre várom, talán kicsit erősebb is lesz...

Jelenleg 50-ért 270X-ból használtan bármilyet és jófajta 280X-et talán kis szerencsével lehet kapni. GTX 770 ahogy néztem még bőven 50E-en kívül van...
J.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lord Myn válasza joysefke (#43) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A GTX760 is 50 körül megy, kis szerencsével talán picivel alatta is lehet találni.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#45) Dani_kp válasza joysefke (#43) üzenetére


Dani_kp
őstag

Mivel úgy is januárban lesz a vásárlás, így bőven ráérek még gyüjteni. Illetve szerintem addig (legalábbis remélem) tovább esnek, majd a vga árak.

https://ingatlan.com/33821564

(#46) ricshard444 válasza joysefke (#41) üzenetére


ricshard444
veterán

29 -ben ott a válasz :)

(#39): Örülök, hogy valaki elolvasta a szöveget is.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#47) joysefke válasza ricshard444 (#46) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

totál elkerülte a figyelmemet...

J.

(#48) gbors válasza tntmax (#38) üzenetére


gbors
nagyúr

őszintén szólva, szerintem ez egy borzalmas hsz :U

személyeskedsz ("apuci"), hozzáértés nélkül minősítesz (3GB kérdés), és nem veszed a fáradságot, hogy megértsd, mi volt a teszt célja (upgrade). rendkívül szomorú, hogy számodra nem hasznos a teszt, de attól még nem kell ilyen hsz-eket írni egy sok munkával, igényesen megcsinált teszthez. ha pedig elfojthatatlan szómenésed van, akkor legalább próbálj meg konstruktív lenni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#49) haxiboy válasza mcwolf79 (#37) üzenetére


haxiboy
veterán

Miért a mantle-t kihasználja bármi is? Bármilyen effektel több van az adott játékokban amelyek használják? Nalátod.

Watch dogs stabil? [link]

Most lehet akár szándékos akár nem, de nv-n láthatóan jobban fut.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#50) mcwolf79 válasza haxiboy (#49) üzenetére


mcwolf79
veterán

Ez egy akkora bullshit videó,mint állat.
Érdekes ,nekem 290-em van, de "furcsamód" nem 30 fps-sel fut, és nincs stuttering.
Szóval erről ennyit.
[Itt pl UltraHD-ban hülyére veri a 290X a 780Ti-t]
Ja majd most jön az ,hogy a Guru3D AMD-s oldal.

Persze, jó lehetett hinni, hogy a 780Ti ilyen bivaly (egyébként az), de azért nem kellene benyalni minden xart a netről.

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.