Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Black-et nem sikerült szereznetek?
Vagy később várható róla teszt?

[ Szerkesztve ]

(#2) csaabz


csaabz
őstag

Komoly cucc, persze az ara is. :K

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#3) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Elég durva, hogy lényegében egy komolyabb okostelefon képminőségét nyújtja, miközben az ára is ott van.... okostelefon nélkül. Üzletileg nagy ötlet, és abszolút jogos az igény is rá, de ezen minimum 1000%-os haszon van.

(#4) predakon


predakon
őstag

Az miért van, hogy ezek a demo videók sokkal gagyibb minőségűnek tűnnek mint a vimeon vagy akár a gyártó oldalán szereplő videók?
Mindig arra a minőségre számítok aztán megnéztem most is a demo videókat és hát... nem olyan.

[link]

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#5) ROBOTER válasza predakon (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

A rengeteg vágáson és ide-oda ugráláson kívül nem jobb ennek a minősége semmivel. A linkelt videónál pl. vedd figyelembe, hogy a hó az egyik legnagyobb segítség fény szemponjából fotóhoz/videóhoz, nagy mennyiségű fényt ver vissza és mindennek egy erős, viszonylag homogén megvilágítást ad.

(#6) Drótszamár válasza predakon (#4) üzenetére


Drótszamár
őstag

Mert ezeken nincs utómunka. Nincs a videókon a "marketinges máz".

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#7) peterszky


peterszky
őstag

Tegnap pont egy ilyen volt a fejemen :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#8) siti


siti
senior tag

nekem továbbra is hiányzik ezekről a kijelző. fejen persze mindegy, ha autóban, motoron rögzítem, azért jó lenne látni, hogy mit lát a gép, kb vízszintes legyen, mert engem zavar, ha egyenesen megy a motor, a filmen meg végig be van döntve :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#9) BaLee válasza ROBOTER (#3) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

De nem értem, miért hasonlítod egy okostelefonhoz...

Ennek annyi a lényege, hogy extrém sportoknál simán rögzítheted vele amit csinálsz a toknak köszönhetően nem lesz semmi baja, merülhetsz vele, filmezhetsz víz alatt, földhöz vághatod stb.
Ráadásul ilyen felhasználási kör mellett nem lényeg az éjszakai felvétel minősége, mert sötétben kevesen "extrém sportolnak".
Ehhez viszonyítva szerintem nem olyan vészes az ára, sőt...

Egy alap fényképezőgéphez egy vízálló tök 25-30 ezertől indul...

(#10) ROBOTER válasza BaLee (#9) üzenetére


ROBOTER
addikt

Kizrólag az ára és a gyártó haszna miatt hasonlítottam hozzá, nem más szempontból. Ha már manapság minden drágább terméknél a megjelenés után szétszedik, kiszámolják az alkatrészek árát, és napokig megy a vita, hogy túlzó-e vagy sem, akkor itt is meg lehet tenni ezt. Itt olyan eredményt adna, hogy a pánt és a doboz drágább, mint az elektronika + "optika" együtt.

(#11) BaLee válasza ROBOTER (#10) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Jah így már értem. Egy ilyen tesztre én is kíváncsi lennék.

Bár mikor én megláttam a fényképező árát nekem pont az jött le elsőre, hogy nem is olyan drága.
Ha megnézed a White Edition ára 74700. Az már nem sokkal drágább, mint bármilyen belépőszintű fényképező + vízálló tok.

Na meg a gyártó sem árazhat ész nélkül, elég nagy a konkurencia, és azok sem olcsóbbak...

(#12) ROBOTER válasza BaLee (#11) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak nekem ilyenkor eszembe jut, hogy pl. egy Olympus XZ-1 is 99900Ft. Kb. 6x ekkora a szenzor felülete, 4x-es átfogású nagyon durva fényerejű és minőségű optika, 610k képpontos OLED kijelző, komoly építési minőség stb. Az állókép összahasonlíthatatlan minőségű.

Szóval ilyenkor azért az ember akaratlanui is hasonlítgatni kezd, még akkor is, ha egy akciókameránál nem sokra mennénk a nagyobb szenzorral és komoly optikával, tekintve azt, hogy nincs szükség/nem lehet fókuszálni.

[ Szerkesztve ]

(#13) r-chee válasza ROBOTER (#12) üzenetére


r-chee
őstag

És vajon melyik bírná tovább a kiképzést mondjuk rally vagy DH verseny közben? :U
Olympus tuti félúton széthullana kb.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#14) ROBOTER válasza r-chee (#13) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ennek aztán baromi sok köze van az előállítás nehézségéhez/költségeihez (amit én felvetettem), egy mozgó alkatrész nélküli eszköznél (GoPro) egy mozgó alaktrészeket tartalmazó cuccal (XZ-1) szemben.

[ Szerkesztve ]

(#15) Rocko válasza ROBOTER (#12) üzenetére


Rocko
tag

van hozzá vízálló tok + mindenféle rögzítési cucc, olyan kompakt méretben, hogy az ne akadályozza a mozgást, vagy ne/kevésbé verd oda egy fának?

körtét almához, de most dió kell.

wifivel van élőkép, beállítod mit akarsz látni. gyak. olyan kijelzőt párosítassz hozzá amilyet nem szégyelsz. http://www.youtube.com/watch?v=Nj55JAaGWXQ

előállítási ára kutyát nem érdekli (sőt! már azon is van haszna az alaktrészgyártó cégnek, tehát lehetne azon haszon nélkül is számolni.)... senki se csak a vízért, kenyérért dolgozik.

(#16) schawo válasza ROBOTER (#3) üzenetére


schawo
titán

Egy bármilyen okostelefon nem tud ilyen széles látószöget, és a jello miatt (az említett XZ1-gyel egyetemben) széthullik a képe dinamikus mozgásoknál, nincs vízálló tokja (csak horror áron), és nem bírja a kiképzést.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#17) Márton


Márton
nagyúr

"A modell kapott egy beépített képstabilizátort"

Erről van valami link? Nem hallottam róla. És reménykedtem, hogy továbbra sem stabilizálják.

"Azonban még mindig van hova fejlődni."

Le kell tesztelni a black-et :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#18) glugi


glugi
aktív tag

Szerintem teljesen jók az akciókamerák, főleg ha nem a félprofi/profi fotós oldalról közelíti meg az ember. Kis túlzással tényleg arra való, hogy üsse-vágja az ember. Nekem Contour Roam volt, tervezem a 2. gen. beszerzését. Amit nagyon értékeltem, az a lézeres irányzék.
Az ár persze más kérdés, de aki extrém sportot űz, annak nem hiszem, hogy ez lenne az első nagyobb kiadása.

(#19) bigmasterg válasza siti (#8) üzenetére


bigmasterg
addikt

Van hozzá ios és android app, azzal meg tudod nézni, hogy milyen a kép.

Szerk.: Közben linkelték ugyan ezt a videót. :B

[ Szerkesztve ]

(#20) gabon86


gabon86
tag

A kettő is isten volt, gondolom vagyis remélem hogy ez is az lesz :K
Nem bántuk meg hogy megvettük a kettőt, ha minden jól megy ez is meg lesz intézve.

(#21) ROBOTER válasza Rocko (#15) üzenetére


ROBOTER
addikt

Látom képtelen vagy te is megérteni, hogy az árát vitatom. A másik fényképezőgépet azért hoztam fel, mert abban is hasonló alkatrészek vannak, csak más minőségi kategóriában.

Az elektronika+optika kb. $20 és akkor lehet nagyon túloztam.
Legyen a gyártói ár a kereskedelmi ár fele.

Egy kínában legyártott gumipánt meg pár fröccsöntött biszbasz ne legyen már 50.000Ft, oké?

Amikor az Apple cuccot szétszedik, és kiderül, hogy az $500-os tabletben $250 az alkatrészek költsége, tervezés, szoftverfejelsztés és miden egyéb nélkül, és nekiállnak sírni, hogy mekkora a haszon, akkor azért 1000%-os haszonkulcsnál engedtessék már meg, hogy megszólaljak.

(#22) ROBOTER válasza schawo (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nagyon komoly optikai feladat egy ekkora szenzorhoz egy közel halszem optikát tervezni.

Szerintem kihantolták hozzá Zeisst és Barnack-ot egyszerre, és leszívták az agyukat.

(#23) schawo válasza ROBOTER (#21) üzenetére


schawo
titán

Lehet(ne) utána csinálni. De a többi próbálkozó a közelébe sem tud kerülni képminőségben. Hol van a kutya elásva?

(#22) ROBOTER Én tudom, hogy nem nehéz egy ilyen teljesen fix ilyen optikát megtervezni, egy mérnöknek ujjgyakorlat.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) Integra


Integra
titán

remélem letudjátok tesztelni a black-et is, érdekelt volna a fullhd 60fps felvétele :)
egyébként meg remélem, hogy a konkurencia is fejlődik rohamtempóban, akár lehagyva a gopro-t, hogy még jobb termékeket kapjunk, azért még van hova fejlődni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) ROBOTER válasza schawo (#23) üzenetére


ROBOTER
addikt

Valószínűleg ott, hogy ha mindent megfelezünk, költségeket és árat is, a végeredmény már elfogadhatatlan.

(#26) bigmasterg válasza Integra (#24) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egy összehasonlító Sony hdr-as15 (bal oldalon) vs Hero 3 Black.
Vagy itt van egy másik összehasonlítás.
Nyersen szerintem jobb képe van a sony-nak. (csak a dinamikatartományban marad el)
gopro meg tud kevésbé tömörített raw szerű felvételt csinálni (nem ugrik most be a neve), ami alapból rosszabb, de utómunkával elvileg több kihozható belőle

[ Szerkesztve ]

(#27) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Idén kötelező lesz beszereznem egy ilyet :)

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#28) Integra válasza bigmasterg (#26) üzenetére


Integra
titán

mekkora a színkülönbség...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) bigmasterg válasza Integra (#28) üzenetére


bigmasterg
addikt

A második videó elején viszont túl kék a sony. De élesebb képe van. (vedd fel teljes képernyőre és 1080ra)

[ Szerkesztve ]

(#30) zone


zone
őstag

Más is észrevette, hogy a videók november elején készültek?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31) elefant válasza bigmasterg (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát ezt is csak négy napra kaptuk meg még karácsony előtt, a blackre esély sem volt, remélem majd tavasszal változik a helyzet

(#32) Integra válasza bigmasterg (#29) üzenetére


Integra
titán

nekem a gopro ezek alapján jobban bejön. meg a többi jútúbos video alapján.
viszont megint ott vagyok,hogy jó buta motoron.. :DDD a hosszanti kamerákat talán motorra könnyebb felszerelni

bár a tokozásban a hangja..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#33) Márton válasza bigmasterg (#26) üzenetére


Márton
nagyúr

Óvatosan kezelném az ilyen teszteket.
Mutatok egy másikat ahol a gopro3 élesebb...
A sony-n mintha digitális élesítés lenne...

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34) fri


fri
tag

Használtam HeroHD-t is de nekem Hero2 van. A silverre biztosan nem cserélném le. Én 65-ért vettem bontatlan csomagolásban, bár számla nélkül hozták be.
Nem az ára a durva, hanem az, hogy itthon jóval drágább mint kint !!! Arról nem is szólva, hogy kint kicsit többet is keresnek így nekünk csak azért drágább mert annak érezzük...meg persze ÁFA+VÁM...

Csak mellékesen: a white kb a hero hd szinvonalát hozza, tehát akkor inkább érdemes azt megvenni használtan féláron. A Silver előnye a beépített wifi. Ha a bolti árakat nézem, akkor valóban érdemes ezt venni, mert 80e körül van a Hero2 és a wifi még legalább egy húszas...tehát jobb vétel... Bár ha már ennél olcsóbban veszed...pont nem éri meg a Silver... Viszont a silverhez ugyancsak meg kell venned mindent, metr ahhoz sem adnak sok mindent, viszont Hero2-ből van motorosport edition, amihez nagyon sok kiegészítőt adnak.

De ha a Black editiont veszed...na az már szignifikánsabb különbséget mutat minőség de főleg ár tekintetében ! Bolti ára 130e felett van és nem kapsz hozzá semmilyen rendes felfogatót ! Viszont ezzel az árral már messze van a konkurencia felett.

Használt Hero-t is érdemes venni, mert ha nincsenek külsérelmi nyomok, nem lehet tönkre tenni őket. Egy dologra nagyon figyeljetek: a készülék saját lencséjét nagyon meg kell vizsgálni, mert az a gyenge pontjuk ! A legapróbb, tűhegynyi repedés is becsillanást fog okozni ! Mivel este nem nagyon használod, mert nem látszik rajta semmi, ezért nyilván a napos felvételeken. Ha csak kicsi a sérülés, akkor elhanyagolható a becsillanás, de egyébként... Mivel a lencse ára 80$ kicsit költséges a csere és azáltal, hogy ragasztva van, borzasztóan veszélyes a cseréje. Nem is nagyon vállalják. A lencse már attól is sérül ha pofával az asztalra teszed...szal vigyázat, de ez valszeg ez a későbbi modelleknél is ugyanígy lehet.

(#35) fri


fri
tag

Az árakról csak annyit, hogy a gyári autóstöltő a westenben 10.500,- Ft. !!!! Sima USB-s kivitel 1A kimenettel ! Biztosan be vannak rúgva, főleg, hogy a kinti webshopban ugyanez 25$ ! Ezen érdemes kicsit ellamentálni...

Egy aksi 7.500,- Ft., 5 db ragasztható talp is ennyi. Na ez a húzós !

Amúgy árulnak a neten olyan lapkát aminek nincs háza és majdnem ugyanezt tudja (persze nincs gyors képfelvétel, nagylátószög, timelapse, stb...) és azok is 150$ körül mozognak minden nélkül ! Ma már nem nehéz összehozni egy ilyen cuccot, mert kínából ontják ezeket a szarokat. A kunszt az lehet, hogy ne menjen tönkre egy éven belül és sokáig örömet okozzon.

Nem akarom a gopro-t védeni mert a Black ára sztem horror !!! De a hugom férje évekig ejtőernyőzött vele. Semmi baja...látsz videókat a neten ahogy gyalázzák ezelet a kamerákat és jól bírják. Hogy van hiányosságuk !? Persze, soha nem lesz olyan amire mindeni azt mondja, hogy ez a tökéletes...különben megállna a fejlődés. De ahogy az előzőekben is írtam, akinek nem fér bele az új, nyugodtan nézzen magának használtat, mi is nemrég vettünk egy ismerősömnek 68-ért egy Hero2-t LCD-vel, motorsport editiont, dobozával, stb. Ha ezt veszem, rohadt jó ár érte.

Bocs ha hosszú voltam :)

(#36) blaca83


blaca83
őstag

Már vártam,hogy legyen egy jó kis magyar teszt is róla... Köszi!! ;) :R

Ebben az akciókamera kategóriában bizony komoly kompromisszumokat kell kötnünk az ár és a tényleges képminőség tekintetében.

Véleményem szerint a GoPro-val is kicsit "elszaladt a szekér" az ár tekintetében mivel rengeteg versenyen, extrém-sportos bemutatókon nagyon komoly szinten helytállt és a sok reklámlehetőséget kihasználva le is nyomott mindenkit a piacon.

A legjobbnak tartom az akciókamerák közül, de sajnos az árába bele van építve a sok promo és a piacvezető márkanév is!!! :((( :O

"Ha lenne rá annyi" akkor saját részre mindenképpen a Black Edition-t venném és ha a Magyar pénztárcához viszonyítva nézzük az árakat akkor ennek a típusnak kellene maximum 80 k környékén lennie. :K

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#37) Uncool Ben válasza ROBOTER (#12) üzenetére


Uncool Ben
tag

Nem mondod, hogy az állókép sokkal jobb minőségű egy fényképezőgépen, mint egy videókamerán? Mik nem vannak :D

(#38) ROBOTER válasza fri (#35) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A kunszt az lehet, hogy ne menjen tönkre egy éven belül és sokáig örömet okozzon."

Egy 3x40-es forgácslapcsavar kb. 7Ft, és az se megy tönkre ha kidobod egy repülőből. De ugyanezt megteheted egy beöntött Graetz diódahíddal is.

Pont ez az egész lényege, hogy semmilyen mozgó alkatrész nincs benne, nincs benne nagy felületű érzékeny terület (pl. komolyabb kijelző) és minimalizálva van azok pontok száma, ahol szigetelésre van szükség. Egy komoly kamera tele van rázkódásra érzékeny alkatrésszel, sérülékeny felülettel, rahedli gombbal ami mind szigetelést kíván.

Ezért bír ki mindent, de azért ezt ne állítsuk már be úgy, mint valami tervezési és kivitelezési vívmány. Ez a kategória következménye.

(#39) fri válasza ROBOTER (#38) üzenetére


fri
tag

Értem én :) És igazad is van. Azt sem mondtam, hogy az árakkal egyetértek...

Hozzáteszem brutális marketinget tesznek mögé (ami megintcsak egy valag pénzbe kerül, amit nyilván mi fizetünk ki :C )...és az sem csoda, hogy a honlapon található videók annyira jók, amilyeneket házilag nem nagyon tudunk csinálni, mert valszeg nem a hozzáadott vágószoftvert használják :)

Bár be kell vallani, hogy nem rossz, hogy már az tis adják hozzá, mert elég primitív, így a kezdők is jól tudják használni.

(#40) ROBOTER válasza fri (#39) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez így van.

(#41) bigmasterg válasza fri (#39) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, az utómunka plusz az, hogy ezeket a reklám videókat profi operatőrökkel, sok kamerával és sok-sok órányi felvett anyagból készítik.

(#42) fri válasza bigmasterg (#41) üzenetére


fri
tag

Ámen.

És azt is meg lehet figyelni ezeken a felvételeken, hogy vannak operatőrök, akik profi tükörreflexes kamerákkal is jelen vannak...főleg a szörfös/hullámokkal teli felvételeken látszik, hogy mások is vannak ugyanazt veszik fel, bár nem hinném, hogy megengednék maguknak azt a bakit, hogy nem a saját kamerájukkal készítik el a videót. Lehet a többiek a szörföst veszik, Pl. lehetnek a promi csávó saját emberei :)

Hozzáteszem akkor is profi felvételek és rohadt jó nézni őket, majd' mindet megnéztem és a végére kezdtem elhinni, hogy én is ilyen felvételeket fogok csinálni...sőt így fogok a borosüveg testemmel deszkázni, havon csúszni, repkedni mint a birdman, stb... :DD

(#43) proScout


proScout
tag

Na most egy olyan kérdésem lenne azokhoz a kollegákhoz akik már használtak ilyet hogy én amerikai focihoz szeretnék használni egy ilyet. Szerintem meszemenőleg sokkal nagyobb külső hatásnak lenne kitéve. Lehetséges hogy kibírná ezt és úgy a sisakra tenni hogy ne haljon meg és ne is essen le. Van erre mód vagy ez még nem az a kamera ami kibírná ezt a sportágat . ? :)

(#44) danilla


danilla
őstag

Látom pörög a topic, így ide offolok egy picit.

Hátha van valakinek már tapasztalat. Mit érdemes inkább venni Hero 2 vagy Hero3 WE? (garancia miatt, használtba nem gondolkozom) A kettő között vacilálok, de nem jutok dűlőre.

https://twitch.tv/ddplayzone

(#45) Deviance


Deviance
tag

úúúú pont erre vágytam, köszönöm :R

Blackre én is kiváncsi lennék

(#46) fri válasza danilla (#44) üzenetére


fri
tag

Sztem WE-t NE VEGYÉL ! Rosszabb a képminősége mint a Hero2-nek. Akkor inkább Silver....de ahogy írták is, ahhoz még meg kell venned mindent, ami nem kis pénz lesz.

Nem akarok reklámot csinálni de itt forumban is árulnak ilyen kamerákat:HERO2. Sztem ha 60+postáért odaadja jó vétel lehet. 20-ért veszel hozzá egy wifit és vissza is nézheted a felvételt.

proScout:
sztem nem tudod kézzel összetörni a készüléket ha a tokjában van...a sisakra meg úgy ráragad, hogy azt nagyon durván meg kel ütni, hogy leessen de ha leesik sem lesz semmi baja a tokjában. Ennek ez az előnye. Míg többi ugyan vízálló meg ütésálló de egy kemény taposást egyik sem bír ki. Ez azért többet bír a tokban. Viszont szerezz hozzá mellpántot és akkor nem hagyod el. Ott viszont ha rád vernek...fájni fog :Y

(#47) gekkoXT válasza Integra (#28) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Az elején rossz a fehéregyensúlya a gopronak, azért olyan sárga

(#48) vinibali


vinibali
őstag

amikor elérkeztem a videós oldalra, egyből elkezdtem összehasonlító videókat nézni a Sony Action Cam-mel. bár hogy látom korábban is írta 1-2 ember, szerintem a Sony cucca agyonüti a GoPro-t. szép kis amerikai kezdeményezés meg minden, de egy Exmor R szenzorral szemben semmi esélyük :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#49) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Engem mindig meglepnek ezek a HDHero tesztek itt a prohardveren. A tesztvideók olyan gyalázatosak, mint, ha valami régi mobillal lennének felvéve. Pláne, hogy pont a napos állatkerti videó van csak 480p-ben felrakva, amin látható lehetne, hogy kicsit jobb fényviszonyok között mit tudhat.

Mostanában sütöget a nap. Kérlek csináljatok már napos videót. A kolléga által belinkelt videóban is csak annyi van hogy sétálnak a cuccokkal. És még így is olyan, mintha nem ugyanaz a készülék dolgoznak nálatok és ott. (tudom, ott black edition van, de akkor is)

(#50) gekkoXT válasza vinibali (#48) üzenetére


gekkoXT
senior tag

ÁÁÁ, a Sony-nál full élesítés van már benne alapból. Ez meg olyan becsapós, mint jpg-ben fotózni, és felhúzni rajta a gépben az élességet és színt. Elsőre jobbnak tűnhet, de amikro arról van szó, hogy használni kéne a videót komolyabb anyagnál, akkor rájössz, hogy már minden ki van hozva belőle, ami lehet, míg a GoPro-bóll, meg utómunkával azt csinálsz amit akarsz. Tehát igenis jobb a GoPro képe, csk érteni kell, miért látod azt, amit, amikor letöltöd az alap videót a gépből.

Nézd meg pl ezt a már linkelt videót. LINK

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.