Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) fattyu


fattyu
veterán

Lenne egy szerteágazóbb kérdésem.

Ha rootolok.. vissza tudom tenni a sima stock romot ( nyilván igen ) ámde következő officail ota fog-é működni vagy nem?

A dilemma másik fele nyerek valami értelmeset a roottal? Jelenleg mindössze két dolog jut eszembe BLN és a Titanium backup ( na jó meg a NAND backup... )

Főzött romok nem érdekelnek kicsit sem, ellenben az ota updétekről nem mondanék le. :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#902) DonMedve válasza fattyu (#901) üzenetére


DonMedve
addikt

Ha csak rootolsz,de a rendszerbe nem nyúlsz bele,akkor jönni fog az OTA,csak ugrik a root.Szerintem a custom romot nem használsz,meg nem nagyon kell olyan progi amihez root kell akkor felesleges.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#903) montyx válasza fattyu (#901) üzenetére


montyx
aktív tag

ClockSync

Aláírás

(#904) DonMedve válasza montyx (#903) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez mire jó pontosan?Hiányos az angolom! :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#905) palesz53 válasza DonMedve (#904) üzenetére


palesz53
senior tag

a telefon óráját szinkronizálja egy atomórával; rootolt telóval automatikusan szinkronizál
(és ennek gyakorlatilag semmi értelme, mert ha a telefon óráját automatikusra állítod, vagyis hogy a szolgáltatóéval szinkronizáljon, akkor a pontos időben 3-4 mp eltérés van egy atomórához képest - másrészt ha vkinek ilyen pontosság kell, akkor ne telefont vegyen, hanem egy cosc mínősített karórát :DDD )

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#906) DonMedve válasza palesz53 (#905) üzenetére


DonMedve
addikt

Értem!Hát akkor ennek sok értelme nincs szerintem.Legalábbis nekem ez az észrevételem.Van egy karórám,az állandóan szinkronizálja magát a németországi adóval.
Általában mind az órám,mind a telóm ugyanazt az időt mutatja.Ez az órám.

Mielőtt valaki rákezd nem nagyképűségből linkeltem be az órám,csakhogy méltassam,jó a teló saját szinkronja is,felesleges mégegy appal terhelni az akksit!

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#907) montyx válasza palesz53 (#905) üzenetére


montyx
aktív tag

Én elég geek vagyok hozzá! :P

Aláírás

(#908) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, nagyon tetszik a telefon, gondolkozom a Galaxy 3 leváltásán!
Már csak a jobb vas miatt is, mivel játszani is szeretnék rajta!
Az átlagos használat melett (szóval ami nállam: Napi fél óra wifi, buszon 30-40perc zene hallgatás visszafele is ugyanennyi,telefonálás körülbelül 2óra,buszon zene közben ProHardveren vagyok :D és még itthon is nyomkodom néha) mennyit bír ki az akksi? A G3-am elég sokat bír 1.5 napot ha wifizgetek,játszom,zenélek,net stb
Ha a G3 at szolídan fényerővel levéve,wifi off, ha nem kell a net kikapcsolom az APN-t, task killerrel kinyomom a dolgokat ha nem kell, akár 2.5-3napot is bír
Gondolom azért ez a kijelző és a nagy proci miatt valamennyivel kevesebbet bír, de körülbelül tapasztalatok szerint mennyit?
Amugy mennyi mAh-s az aksi?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#909) dobost válasza Szajo (#908) üzenetére


dobost
senior tag

Szia! 1500as akksija van. Nekem nem árt, ha naponta töltöm, de ez használattól függ... átlagban 1.5 napot kibír úgy, hogy ebben van kb 3-4 óra netezés 3Gvel...

(#910) Szajo válasza dobost (#909) üzenetére


Szajo
őstag

Rendben köszönöm a gyors választ.
Ez egész jó a telóhoz képest. Meggyőztél.

(#911) montyx válasza Szajo (#910) üzenetére


montyx
aktív tag

Használatfüggő, én brutálisan tolom neki, nem is bír ki egy napot se. Reggel le a töltőről, hazaérkezek és már vinnyog.
Amúgy nagyon fontos, hogy ne merítsd le nagyon, mert nyírja az aksit. Szerintem ne engedjétek 40% alá...

Aláírás

(#912) dobost válasza Szajo (#910) üzenetére


dobost
senior tag

Szerintem mindenképpen ajánlott a teló. :DDD
Gyors, stabil, teszi a dolgát...
Egyetlen hibájának a GPS gyengeségét rónám fel, de ez Samsung betegség sajnos, amit a Galaxy S-től örökölt meg, de az újabb romokkal határozott javulást értek el... :O
Néha lassan lockol illetve 10m-es a hiba.

(#913) DonMedve válasza dobost (#912) üzenetére


DonMedve
addikt

Ott valami más gond lesz szerintem.Nálam tökéletes a GPS pikk-pakk megfogja a jelet.Ha szabadba vagy 0méterrel megfog.Az erkélyünkön tapasztaltam egyedül,hogy nem pontosan mér be,de ott takarásban is vagyok.Van,hogy még a lakásban is talál jelet.Mondjuk ez a gyorsaság csak a 2.3.4 óta van az előzővel nem volt ilyen jó.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#914) montyx válasza DonMedve (#913) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem is fasza a GPS, bár az én véleményem nem mérvadó, mert amcsi a telefonom. :B

Aláírás

(#915) Szajo válasza dobost (#912) üzenetére


Szajo
őstag

Nekem Galaxy 3am van és azon is betegeskedik a GPS, de egy Marketről le töltött GPS Booster Lite megoldotta a problémát! :)

(#916) DonMedve


DonMedve
addikt

Nem tudom mi lelte kicsikét ma,de egyszercsak megjelent két zöld csík a kijelzőn,először halványan,azt egyre erősebben.Restart után eltűnt.Nem tudom történhetett. :F

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#917) montyx


montyx
aktív tag

Clockwork recovery felrakása óta sz@r@kodik az USB. Miért? :W

Aláírás

(#918) jackbacsi87 válasza montyx (#917) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

megoldást nem tudok, de alternatívát igen. wifi file explorer.letöltöd telefonra, wifi bekapcs,program elindít, kidob 1 ip címet, azt beírod a pc böngészőjébe, és máris lehet szerkeszteni a telefon fájljait.

(#919) montyx válasza jackbacsi87 (#918) üzenetére


montyx
aktív tag

Ezt most nem igazan ertem...a fonal elgurult, es nem tom merre! :F

Aláírás

(#920) jackbacsi87 válasza montyx (#919) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Így nem kell usb-t dugdosni a gépbe, ha fájlokat akarsz mozgatni pc-nexus között. (Tölteni persze usb-ről kell, azt nem lehet megúszni:)

[ Szerkesztve ]

(#921) montyx válasza jackbacsi87 (#920) üzenetére


montyx
aktív tag

Ja az OK, megoldottam már SwiFTP-vel régen, de akkor is vacak most az USB tárhely...
Azért köff, mert ha nem értenék ennyire hozzá, akkor nagy segítség lett volna! :C

Aláírás

(#922) jackbacsi87 válasza montyx (#921) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

nya, ezt a swiftp-t nem ismerem, próbálom is ki azonnal:)

(#923) montyx válasza jackbacsi87 (#922) üzenetére


montyx
aktív tag

Ittevane
...létrehoz egy eccerű ftp szervert a telódon, majd mondjuk FileZilla-val tudsz rá csatlakozni a gépedről...a total commander valamiért nem szereti nekem, de hát én csodákra vagyok képes! :P

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#924) PrinczA


PrinczA
őstag

Azt szeretném megtudni, hogy az asztali Linuxos gépemet hogyan tudom elérni NexusS alól?
A Telefon WIFI-n a PC kábelen csatlakozik ugyanahhoz a routerhez.
FTP a PC és a Telefon között működik.
Arra kéne, hogy a Linuxos PC-n tárol filmeket a Telefonon tudjam megnézni.

(#925) PrinczA


PrinczA
őstag

Ha valaki aktív asztali tartón gondolkodik ezt ajánlom: Google Nexus S USB Cradle.
A napokban jött meg, és azóta nagyon jól teljesíti a feladatát, és nem utolsó sorban csinos is.
Valahonnan egy nagyon nehéz kis fém lapot kell az aljára szerkesztenem, mert könnyebb mint a telefon és csak két kézzel lehet kivenni (egyik a tartón, másikkal telefon kihúz).

(#926) jackbacsi87 válasza montyx (#923) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

juppííí!!!Nálam total commanderrel is műxik.:):)

(#927) Zada


Zada
tag

Sziasztok!

Tegnap óta én is boldog Nexus S tulaj vagyok. De mivel ez az első gépem pár dolgot megkérdeznék az okosabbaktól.
- Ezt megelőzően egy HTC Kaiserem volt. Na most a benne lévő számokat, ami nem közvetlenül a SIM kártyán van, azt, hogy tudom lementeni és egyben átmenteni a Nexus S-re?
- A másik, hogy olvastam ezt is, azt is a rootolással kapcsolatban, de pár dolog nem világos.
Ha rootolom a gépet, akkor elvész a garancia?
Ha mégis rootolom, akkor ezt visszalehet alakítani, hogy olyan legyen, mint amit nem is rootoltam?
- Ha telepítek progikat és később rootolom a gépet, akkor a progik attól még jól fognak működni és ha visszarootolom, akkor fordítva is igaz?
- Milyen alkalmazás vagy widget, ha egyéb cucc kell ahhoz, hogy százalékosan lássam, hogy hány %-n áll az aksi és mennyi ideig bírja még?

Ha valaki tudna nekem ezekkel kapcsolatban segíteni, akkor azt megköszönném.

(#928) csabibmx válasza Zada (#927) üzenetére


csabibmx
tag

Én se vagyok sokkal okosabb (csak két hete vagyok tulaj).
A számokat én simán bt-n küldtem át (Samu i8510-ről).
Rootolásról nem tudok szólni mert nem is tervezem,ahogy olvastam itt a nálam okosabbakat,nem is ajánlják mert nincs értelme.Vagy nem olyan jelentős mint más androidos telóknál.
A %-os aksira én "Battery Widget" progit használom.Mutatja %-ba az aksit,és klikk után wifi-t,bt-t,gps-t is tudsz kapcsolni illetve aksi használatról,beállításról valamint a képernyőről is.Nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#929) palesz53 válasza Zada (#927) üzenetére


palesz53
senior tag

isten hozott az xs tulajok körében!

névjegyek - legegyszerűbb, hogyha szinkronizálod a kaisert a gmail fiókoddal, így felkerül oda az összes névjegyed, aztán meg az xs-en engedélyezed a szinkront, és máris kész!
(hm! remélem így érthető... ha nem, inkább szólj!)

akksi - ha olyan kell, amin látod is, kb meddig bírja, akkor battery doctor, ha elég a %-os töltöttség, akkor minimalistic text (ez widget - pontos idő, dátum, mindenféle akkuadat és időjárás amit képes kezelni, persze egyenként is szabadon konfigurálhatod hogy melyikből mit akarsz (akksinál töltöttség, feszültség, hőmérséklet, akksiállapot, töltődik-e valahonnan a lehetőségek); vagy mindenféle adattal és statisztikával ellát a telóról az elixir - ez is elég jól konfigurálható...

roothoz nem konyítok, szerintem xs-en felesleges...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#930) jackbacsi87 válasza Zada (#927) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Ha rootolom a gépet, akkor elvész a garancia?
Elvileg igen, gyakorlatban itt a fórumon mesélte valaki, hogy bevitte szervizbe, és simán javították, nem nézték, hogy rootolt-e.
Root:
Vissza lehet állítani a rootot.
Ha roortolod, akkor az összes progitól elbúcsúzhatsz.Újra kell rakni őket.
Akku:
Én is az elixirt használom, sokat tud, és free:)
(Az akku állapotnál soha nem fog 100-ot kiírni, mindig megáll 96%környékén.)

(Ha esetleg valakit érdekelne egy tok. Kettőt kaptam, így az egyik eladó.)

[ Szerkesztve ]

(#931) DonMedve válasza Zada (#927) üzenetére


DonMedve
addikt

Ha ez alapján rootolod akkor nem lesz gond.Elvileg veszik a gari,a gyakorlati tapasztalat az,hogy nem foglalkoznak vele,ha nem függetlenítésre irányul,de a xs gyárilag függetlenként adják a szolgáltatók is.Roortnál arra vigyázz,hogy amikor kirootolod,akkor veszik minden a telóról.Lezárást még nem próbáltam.
A névjegyeket elmondták már.
Akksihoz a Battery Mixet használom,de palesz kolléga által említettek is jók.

jackbacsi87: Engem érdekelne,csak most /pill kicsi anyagi nehézségeim vannak.De jövő hónap elején meg tudnám játszani valszeg.De ha dobsz egy linket,hogy hol vetted,mert hátha ez addigra elmegy,azt is megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#932) Zada válasza palesz53 (#929) üzenetére


Zada
tag

Köszönöm a válaszokat.
Most ott contact listánál vagyok elakadva. A Gmail-s szinkronizáció már tegnap megtörtént így a címlistába olyan nevek vannak ahol csak e-mail cím van. Viszont a Kaiserről sehogy sem tudom a telefonszámokat levarázsolni gépre és onnan a nexus s-re. Valaki tudna ebben segíteni? Illetve utána a 2 címlistát valahogy összeszinkronizálni, hogy kell majd?

(#933) palesz53 válasza Zada (#932) üzenetére


palesz53
senior tag

ha má' mindenki kérdezget, akkor én is! :DDD

szóval vmi jó autós tartó-töltőt tud vki ajánlani? megyek Münchenbe, a teló meg navinak is jó lesz... nem tudom érdemes-e olyat keresnem, ami el is fordul (már hogy a teló vízszintesen)

speedshopban néztem (egyenlőre csak a weblapjukon), van jobb ötlet a beszerzéshez?

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#934) csabibmx


csabibmx
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.
Ha feltöltök képet pl. fb-re akkor a feltöltés megjelenik a felső ikon soron.
De miután feltöltött (vagy elakad a töltésben) akkor is ott marad az ikonja.
Ha ráklikkelek csak megnyitja pl. a fb. oldalon a képet de az értesítés nem tűnik el.
A kérdésem,hogy hol és hogyan tudom eltüntetni ezt az értesítést.
Korábban amikor feltöltött el is tünt de ha megakadt a feltöltés akkor nem,illetve most ugyan feltöltötte de az értesítés mégis ott maradt.
Ha újraindítom a telót akkor eltűnik (eddig eltünt) de jó lenne egy olyan megoldás ami újraindítás nélkül eltünteti az értesítést.
Remélem érthető volt.?
Köszi

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#935) csabibmx


csabibmx
tag

Nekem is lenne egy kérdésem.
Ha feltöltök képet pl. fb-re akkor a feltöltés megjelenik a felső ikon soron.
De miután feltöltött (vagy elakad a töltésben) akkor is ott marad az ikonja.
Ha ráklikkelek csak megnyitja pl. a fb. oldalon a képet de az értesítés nem tűnik el.
A kérdésem,hogy hol és hogyan tudom eltüntetni ezt az értesítést.
Korábban amikor feltöltött el is tünt de ha megakadt a feltöltés akkor nem,illetve most ugyan feltöltötte de az értesítés mégis ott maradt.
Ha újraindítom a telót akkor eltűnik (eddig eltünt) de jó lenne egy olyan megoldás ami újraindítás nélkül eltünteti az értesítést.
Remélem érthető volt.?
Köszi

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#936) bosa


bosa
tag

Hy all!

A Music nevű gyári lejátszóhoz nekem a market hoz frissebb verziót de nem lehet telepíteni, nektek engedte a telepítést?

Palesz53:
Nekem gyári nokia telefontartó van a kocsiban aszem 3500-ért vettem, de amúgy vaterrán keress ott van aktív töltős 10-11 k-ért.

[ Szerkesztve ]

(#937) rerros válasza bosa (#936) üzenetére


rerros
tag

nekem már több hete újab gyári lejátszó van, sokkal jobb mint a régebbi, wavot is lejátszik

(#938) jackbacsi87 válasza bosa (#936) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

nekem se engedte, de nem is használom

(#939) jackbacsi87 válasza DonMedve (#931) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Vaterán sikerült beszerezni.

(#940) fattyu válasza bosa (#936) üzenetére


fattyu
veterán

ugyanez volt nekem is.
https://market.android.com/ innen küldd rá. úgy lejött. Nem mert használom hanem mert idegesített :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#941) palesz53


palesz53
senior tag

ma megvettem a samsung gyári "navigation kit"-jét (tartó + töltő) - talán csak a töltőkábel rövidsége, ami sztem negatívum (mondjuk nálam a szivargyújtó a kézifék mellett van)

meg nyomogattam egy kicsit néhány telót is - az sgs2 piszok gyors, pillekönnyű - nekem nem szimpatikus, ha egy akkora készülék ilyen könnyű; törékenynek, kissé értéktelennek hat...

pláne miután megtapiztam pár htc-t is (sensation sajnos nem volt)... na az minőség érzetét kelti!

wp7 oprendszer - hm... nem tudom miért, de ha nem tudnám hogy ms, akkor is egyértelmű, ki a gyártó, a megoldásokból süt a microsoft gondolkodásmódja! nem mondom, hogy rossz, de én sokszor unom már asztali gépen is a rugalmatlan windows oprendszert, és a telefonos változat is erre emlékeztetett...
érdekes módon úgy érzem, valamiért passzol a nokiákhoz a wp7 szellemisége - talán mégis jó párosítás lesz belőle?

na nem mondom, hogy az ios a szívem csücske, de szó nélkül azt választanám az ms termékeivel szemben! pláne az ipad-et - beleszerelmesedtem... telóban viszont nálam az android - mégha nem is olyan smooth, mint az iphone -, mégis jobban bejön, mint az almás teló...

de most már legalább el tudom fogadni, ha valaki mást választ... de azt most még kevésbé tudom tolerálni, ha valaki leszólja a másik 2 rendszert, mert alapvetően egy gondolatmenetet valósít meg mindhárom, csak kissé más-más dolgokat kihangsúlyozva...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#942) fattyu válasza palesz53 (#941) üzenetére


fattyu
veterán

kinek hogy. Én előbb vennék win7est vagy akár butatelefont mint hogy az ájtúnsznak keresztelt büntetést kelljen használnom... Próbáltam köszönöm, vállalom én vagyok seeghülye hozzá de annyi frusztrációt mint akkor ...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#943) PrinczA válasza palesz53 (#941) üzenetére


PrinczA
őstag

"megvettem a samsung gyári "navigation
kit"-jét" Van egy linked a termekre?

(#944) palesz53 válasza PrinczA (#943) üzenetére


palesz53
senior tag

[link]

máshol nem találtam, csak az amerikai oldalon... de ez az!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#945) kakuru válasza PrinczA (#943) üzenetére


kakuru
csendes tag

Ha esetleg speedshopos link is érdekelne :[link]

(#946) HEro


HEro
tag

Sziasztok!

Olyan kütyüt keresnék hőn szeretett Nexusomhoz amivel tudom tölteni útközben is, szóval ami olyan kütyü ami egy külső 'puffer' aksi lényegében, és mondjuk 4-5 töltésnyi energiát tud tárolni.

Láttam már ilyet, sőt volt olyan amihez napelem is volt, viszont most nem találom és a nevét sem tudom, tippek 5letek?

Közben találtam pár külső aksit, van valami spéci brand amit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

:)

(#947) kerjani válasza HEro (#946) üzenetére


kerjani
aktív tag

Nemrég volt egy nyereményjátékban a nyeremények között egy napelemes töltő :)

[ Szerkesztve ]

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#948) HEro


HEro
tag

Köszi az infót!

Más:

Tudja valaki, hogy a Google Earth miért nem telepíthető Nexus S-re?

"A Google Föld letöltése mobiltelefonra

A Google Föld jelenleg elérhető Nexus One, iPhone és Droid készülékeken is. Az adott telefon típusától függetlenül a telefon webböngészőjében megnyithatja a(z) m.google.hu/earth webhelyet, ahol linket talál a Google Föld letöltésére. Link küldése a telefonra, illetve ."

Megpróbáltam letölteni és azt dobta, hogy a telefon nem támogatott...

Valamiét pedig nekem úgy rémlik, hogy a maps mellett a telefonomon fent volt az earth, de most nem találom.

:)

(#949) kerjani válasza HEro (#948) üzenetére


kerjani
aktív tag

Nekem működik. Leszedtem a Marketről, nem volt fent az alap appok között.
Telepítsd újra, hátha segít

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#950) rerros válasza kerjani (#949) üzenetére


rerros
tag

érdekes, nekem alapból benne van, viszont marketen nem találom.. :F

nahát.. most megnéztem böngészőben marketen. azt írja ki, "this item cannot be installed on your device's country" ??? miafa? pedig nekem be van installálva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.