Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) kakuru válasza palesz53 (#748) üzenetére


kakuru
csendes tag

Ezt az antivírus szoftvert használom [link] , Maketről veszed meg csak 1900 forint [link] . Nem nagyon lehet észrevenni az akksin sem, hogy fent van a telón. Ti milyen antivírus szoftvert használtok?

(#752) daniel909


daniel909
addikt

nemtudjátok mi a különbség az I9020 és az I9023 között? mindkettő nexus s csak az egyik 90ropi a másik meg 133... specifikácio full ugyanaz. help please! :O

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#753) dobost válasza daniel909 (#752) üzenetére


dobost
senior tag

Szia!
A 9023-as LCD kijelzős, a 9020 Super Amoled.

(#754) daniel909 válasza dobost (#753) üzenetére


daniel909
addikt

köszönöm! megéri a + árat a samoled?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#755) DonMedve válasza daniel909 (#754) üzenetére


DonMedve
addikt

Hát ez egyénfüggő.De szerintem nem.Tapasztalatból mondom.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#756) dobost válasza DonMedve (#755) üzenetére


dobost
senior tag

Lehet, hogy szebb színei vannak ill. kevesebbet fogyaszt az SAMOLED, viszont hajlamos a beégésre. Én speciel örülök, hogy LCD. :D

(#757) palesz53


palesz53
senior tag

ezt a 40 ezres árkülönbséget azért elmagyarázhatná vki... még egy tízest el tudnék fogadni, de 40+!!! :Y így majd másfélszer annyiba kerül az angolszász területre kiadott verzió, mint a rest of the world féle - azért az amoled ennyit nagyon nem ér!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#758) DonMedve válasza dobost (#756) üzenetére


DonMedve
addikt

Mégcsak nem is szebbek a színei,legalábbis szerintem,annyi tetszett benne,hogy a fekete tényleg fekete.De ez nem ér 40K-t,meg ugye + a fogyasztás.De légy nyugodt,ha az lenne benne,akkor is simán le lehet merítteni 1nap alatt.A Wave-mbe az volt ismerem.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#759) daniel909


daniel909
addikt

nemtudjátok mikor jön a fizetős market ide? most nézegettem a marketet böngészőn keresztül és forintban irja ki az összeget. ez elég jo jel nem?

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#760) kali válasza daniel909 (#759) üzenetére


kali
legenda

link ; link

[ Szerkesztve ]

(#761) daniel909 válasza kali (#760) üzenetére


daniel909
addikt

wow! kicsit le vagyok maradva:o) köszi:)

kérdés: nem idegesitő hogy csak 1 fizikai gomb van a telon és pl kijelzőfelélesztéshez mindig azt kell nyomni? nem okozott ez már problémát vagy kényelmetlenséget? nekem elég fura lesz a BB után:D

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#762) DonMedve válasza daniel909 (#761) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem nem,de mondjuk ez Wave-n is így volt.Ezen jó szerintem mert oldalán van a gomb,de van olyan ahol a tetején,pl. Defy,azon nekem zavaró.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#763) Colani válasza DonMedve (#762) üzenetére


Colani
tag

mindig a wave-vel jössz...kicsit unalmas már nekem,bocs

(#764) kakuru


kakuru
csendes tag

Azt megtudná valaki mondani miért csinálja a telefon, hogy elkezdem tölteni és 95%-nál megáll a töltés. Ilyenkor kiírja, hogy teljesen feltöltve, de a telefon állapot akkumulátorszinten is 95%-ot ír. A telót mindig majdnem 0-ra merítetettem le, vagy csak akkor kezdtem tölteni, ha kaját kért. Azt tudom, hogy maga a rendszer "regisztrál" adatokat az akksiról. Esetleg ötlet?

(#765) palesz53 válasza kakuru (#764) üzenetére


palesz53
senior tag

így van kalibrálva az akku gyárilag, az akkumulátor védelme miatt
ne foglalkozz vele - átkalibrálni nem tudod, de nem is tenne jót az élettartamának, mint ahogy a teljes lemerítés sem; 15% alatt bátran töltsd fel

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#766) kakuru válasza palesz53 (#765) üzenetére


kakuru
csendes tag

Köszi! Azt nem tudod, hogy ha pixelhibás a kijelző mi alapján cserélik? Utána olvastam, de LCD kilelzőnél nem írnak konkrétumot a Samsung oldalán. Példával mutatva, egy fényképezőgépen magyarázzák, ha rossz el kell vinni szervízbe és ott eldöntik. Nehezemre sem esik elmenni. Csak elötte szeretném tudni, elvileg kéne-e cserélniük a kijelzőt vagy készüléket nem szeretném, ha leráznának (átvernének). Esetleg valakinek szervízes ismerős?

(#767) DonMedve válasza Colani (#763) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor ne olvasd,csak példaként hoztam fel.Sajnos mást nem tudok,mert nem tudom hetente cserélgetni a telefonjaimat.Kövezzenek meg érte.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#768) Colani válasza DonMedve (#767) üzenetére


Colani
tag

Nem ugy ertettem bocs...azert ez 1 kicsit komolyabb telo nyugtass meg,ugye?:-)na bocs megegyszer!!szep napot.neked melyik van 9020???az oszintet megmondva nekem is hianyzik a superamoled a mely fekete...

(#769) fillesy


fillesy
csendes tag

Sziasztok!

Új telefonon (I9023, 2.3.4) a következő hibajelenség van:

Az alkalmazások listájánál ha elforgatom a telefont (és a képernyőelforgatás opció be van kapcsolva a megjelenítésnél) az alkalmazások nem rendeződnek át ahogy kellene nekik hanem úgy tűnik mintha az összes ikon egy helyre zsúfolódott volna (bal felső sarokba). Ha visszaforgatom akkor továbbra is ez a helyzet csak a másik sarokban. :)

Ha az "összecsúszott" ikonos képernyőn görgetni próbálok akkor rendbejön a dolog, de akkor is nagyon zavaró.

Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Előre is köszönöm!

(#770) DonMedve válasza fillesy (#769) üzenetére


DonMedve
addikt

A menüben mondod?Mert ott nekem el sem fordul gyári laucherrel.

Colani:Semmi probléma,még reggel volt,olyankor könnyen sértődöm. :B
Fogalmazzunk úgy,hogy a rendszer komolyabb/kiforrottabb rajta. ;) I9023-as van.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#771) Colani válasza DonMedve (#770) üzenetére


Colani
tag

gyári rommal tolod vagy vmi speckóval??:):)

(#772) DonMedve válasza Colani (#771) üzenetére


DonMedve
addikt

Gyárival megy.Ahogy néztem nem is nagyon van eleresztve,bár ami jó azon nem nagyon van mit javíttani.Mit szednének ki belőle ahhoz,hogy optimalizálják,hisz gyárilag is alig van bennt valami. :DDD

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#773) palesz53


palesz53
senior tag

erről se hallottam még! :Y
[link]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#774) fillesy válasza DonMedve (#770) üzenetére


fillesy
csendes tag

Köszi a tippet Don!

A ludas a LauncherPro külön "Enable Auto-rotation" beállítása volt. Azt kikapcsolva már tökéletes a dolog.

(#775) Jadro válasza palesz53 (#773) üzenetére


Jadro
veterán

Konkrétan akkor a wifi hálót támadhatják be? Gondolom ha ugyanez 3G hálón megy akkor már erre nincs lehetőség.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#776) DonMedve válasza fillesy (#774) üzenetére


DonMedve
addikt

Örülök ha segíthettem. :)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#777) DonMedve


DonMedve
addikt

Na nekem is megvan az első problémám a telóval.Igazából pár hete vettem észre,csak mindíg elfelejtettem.A hátlap nem illeszkedik rendesen.A hangerőszabályzó gomb alatt bárhogy rakom fel nincs jól,kicsit be lehet nyomni,és ugye akkor menne a helyére a kis fülecske,és ropog.Amikor csörög és felkapom,ha kicsit erősebben nyomom meg olyankor is. :( Nem nagy probléma csakhát...! :U Tudnám,hogy egy másik hátlap megoldja a problémát felhajtanék egyet,de nem is nagyon találtam.Bár eddig csak futólag néztem meg.
Na mind1,az a lényeg,semmi nem lehet tökéletes.Belőlem is hiányzik a hiba. ;]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#778) DonMedve


DonMedve
addikt

Na azért akad,közben találtam,de jó drága.5K minimum,és akkor még mindíg nem biztos,hogy jó lesz. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#779) DonMedve


DonMedve
addikt

Asszem kezd formálódni az akku!
Tegnapelőtt vettem le reggel töltőről.Azóta napi 10-15 perc telefonálás 3G-n,ez folyton megy.Wifi szinte állandó,akkor lövöm ki ha elmegyek itthonról.Napi többszöri marketelés,nézem az újdonságokat,updatek stb..Zene kb 30 perc volt a 2napba,mindkét nap gtalk csetelés.Volt egy rövid GPS teszt asszem nagyjából ennyi.Itt tartok:

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#780) dobost válasza DonMedve (#779) üzenetére


dobost
senior tag

:C :R
Nekem 1-1.5 napot bír, igaz ebben van napi 1-2 óra netezés 3G-n...

(#781) DonMedve válasza dobost (#780) üzenetére


DonMedve
addikt

Ja,azt kihagytam,net nekem is volt 1-1,5óra az eddigi két napba,csak nekem wifi-n,amikor foglalt volt a gép. :) :R Ja azt elfelejtettem,hogy ájszaka,olyan 22-07-ig repmód.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#782) DonMedve válasza DonMedve (#781) üzenetére


DonMedve
addikt

Na ez gyönyörű lett. :Y :W

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#783) SamusungXD


SamusungXD
csendes tag

Magyar menü van benne?

(#784) DonMedve válasza SamusungXD (#783) üzenetére


DonMedve
addikt

Igen!A 2.3.4-es frissítésben már benne volt.De akár a képen is láthatod alább.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#785) dobost válasza DonMedve (#779) üzenetére


dobost
senior tag

De jó lenne, ha nekem is ennyit bírna... :D:D
Mivel töltötted fel előtte?
USB kábel vagy hálózati töltő?

(#786) DonMedve válasza dobost (#785) üzenetére


DonMedve
addikt

Hálózati.USB-n ritkán van,max addig amíg a képeket lekapom róla.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#787) dobost válasza DonMedve (#786) üzenetére


dobost
senior tag

Legközelebb én is megpróbálom hálózatival tölteni... Általában melóban rálógatom az USB-re és így töltöm, de van egy érzésem, hogy így kevesebbet bír a teló...
Majd beszámolok a tapasztalataimról.

(#788) HEro


HEro
tag

Sziasztok,

Nekem sajnos sosem bír ki egy egész napot :(

Intenzív telefonálás + net használat, délután 3-4körül már tölthetem :(

Kérdésem is lenne hozzátok, azt tapasztaltam, hogy a 2.3.4 update óta wifiről nehezebben csatlakozik netre, sokszor egyáltalán nem is megy neki pedig mellette laptopról ua. wifiről netezek, és a jel erősség is jó a telón is. (átváltok mobilnetre és pikpakk betölt) Más is tapasztalt ilyet?

Észrevettem, hogy néha a fenti wifi ikon és térerősség zöldből átvált szürkébe, de az indikátor még ugyanúgy erős jelen marad. Ez mit jelent?

:)

(#789) dobost válasza HEro (#788) üzenetére


dobost
senior tag

Szia! Én a wifivel nem tapasztaltam problémát...
Akksival kapcsolatban: próbáld ki Juicedefenderrel vagy csak akkor engedélyezd a 3G-t, amikor tényleg netezel... van egy rakat widget ezekre

(#790) DonMedve válasza HEro (#788) üzenetére


DonMedve
addikt

Nekem is néha elszórja a wifit.De ugyanezt csinálta a wave is,csak az durvábban.Mert ezen nyomok párszor retry-t akkor azért összeszedi magát,de a wavenál ki kellett kapcsolnom a wifit azt vissza.A színváltás az egy feature,azt jelzi ha van kapcsolat,vagy nincs,tehát ha fehér akkor gáz van,ha zöld minden okés.Bár nekem volt,hogy zöld volt és nem volt hajlandó betölteni az oldalakat,fehéren meg simán neteztem.Ezt a feature listát valahol olvastam,ha megtalálom belinkelem.Gondolkoztam,hogy lehet a routeremmel nem komálják egymást.Nem tudom kipróbálni az a baj.
A akksira rátérva,ha komoly intenzív használat van,akkor ne is számíts sokkal többre.Nem tudom mikor vetted a telót,mennyi idős,de ha majd "bejáratódik" az akksi akkor azért kicsit kitolódik ez az idő.Sajnos ezeknek a készülékeknek ez a rákfenéje.

Colani:Ugye nem haragszol!Már megint...! ;] :P

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#791) montyx válasza HEro (#788) üzenetére


montyx
aktív tag

Nekem wifiről a 2.3.4 óta gyorsabb, de az USB-vel lettek gondjaim. Állandóan eldobálja a connection-t. :(

Aláírás

(#792) DonMedve válasza montyx (#791) üzenetére


DonMedve
addikt

Sebességgel nincs gondom,meg előtte sem volt.Csak annyi amit írtam.Az USB-nél esetleg a driver reinstall?Próbát megér.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#793) marlboromen válasza DonMedve (#784) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Ez hivatalos rom? Mert engem eddig az tartott vissza ettől a készüléktől, hogy nincs magyar nyelv, rootolgatni, meg bütykölni meg nem szeretném...

(#794) DonMedve válasza marlboromen (#793) üzenetére


DonMedve
addikt

Természetes!A cikk óta már mindannyian túl is vagyunk az update-n.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#795) rerros


rerros
tag

azt hogy lehetne megoldani, hogy a marketen a review-okat ne csak magyar emberektől rakja be? mert ugye ha átállítom magyar nyelvre, akkor a marketen csak magyar nyelvű véleményezéseket rak be egy appról, amiből kevés van, ha egyáltalán van.

(#796) DonMedve


DonMedve
addikt

Asszem jövőre nem kell Nexus telót vennem.Nem a legolcsóbb lesz!Tegra 3 for Nexus.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#797) tonyi


tonyi
tag

Sziasztok! Próbálta már valaki a főzött romok valamelyikét? Elsősorban a MIUI és CM7 romra gondoltam. Bár sajnos egyik sem magyar, de egész jónak tűnnek. Jó lenne magyarítani valamelyiket. Nekem a MIUI tetszik jobban.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." - Ayrton Senna (Honda Civic EU8 facelift, Honda Civic FK2 facelift, Huawei P20 Pro, Huawei MediaPad M5 Lite 10, Asus K53TA, HP 15-)

(#798) DonMedve válasza tonyi (#797) üzenetére


DonMedve
addikt

Igazság az,hogy minek?Ezeknél a telóknál,a főzött romnak általában az optimalizálás a célja.Kiveszik a sallangokat,a felesleges cuccokat,stb.!De ebből nincs mit kivenni,mert nincs benne semmi gyárilag.Mindent neked kell feltenni.Szinte folyik a rendszer,sehol egy akadás,stb.Akksival is jól bánik,természetesen ez függ a felhasználótól is.Hacsak skin kell akkor meg mehet rá egy launcher,és tele a market skinekkel.Persze ez egyéni vélemény,Én így gondolom. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#799) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok, most gondolkodom ujra egy androidos telon es a Nexus S az egyik eselyes. Olvasok mindenfeleket a telorol, pl hogy bovitheto memoriakartyaval, van benne FM radio - mashol viszont az ellenkezojet olvasom, mi az igazsag?
Mennyire igaz, h a GPS nem hasznalhato es recsegos az osszeszereles?
Eddig HTC androidos teloim voltak, azokkal semmi bajom nem volt a frissitesek hianyan kivul. Itt az ugy latom jol mukodik.
Amire nekem elsosorban kell:
- telefonalas
- PIM funkciok
- net, rss, e-mail
- foto es video ha nincs keznel komolyabb celeszkoz(altalaban nincs)
- zenehallgatas
- neha jatek, de nem 3D csodak...
Ezekre mennyire hasznalhato? Hogy az android mit tud, azt ismerem, a telo hardvere mit tud, arra lennek kivancsi.
Koszonom ha vki segit!

(#800) DonMedve válasza gilfoyle (#799) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor neked ez tökéletes. :) A ház ropogásáról rajtam kívül senki nem írt,nem is válaszoltak,hogy lenne valakinek.A GPS jó és gyors.Főleg a 2.3.4-be nagyon jó optimalizálták.Mondjuk az FM rádiót nem néztem de azt hiszem van benne,nézd meg a mobilarénás tesztet.A többire alkalmas.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.