Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) jackbacsi87 válasza DonMedve (#541) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Az enyém külföldről van, I9020-as, így simán felment rá.

(#552) rerros


rerros
tag

na, rájöttem, miért nem rakta rendes sorrenbe a gtalk üziket, elmondom, hátha más is okkul belőle: rosszul volt beállítva az időzóna -.-. ugyanis +1 GMT-t állíttottam be először, de a +2 GMT a helyes (ugyanis a nyári időszámítás miatt plusz egy órát kell még rászámolni)

más:

miért van az,hogy ha az alkalmazásokon keresztül megyek rá az opera böngészőre, akkor a "Force close" gomb "él", vagyis be tudom zárni az operát, tehát megy az Opera. Viszont a "running" listában az opera nem szerepel, tehát akkor most fut vagy mégsem fut?

(#553) montyx válasza dobost (#542) üzenetére


montyx
aktív tag

Imádlak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C :R :DD :))
Be is rendeltem egyet gyorsan...remélem ők tudnak szerezni, mert a samsung store-ban nincs! :((

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#554) montyx válasza rerros (#552) üzenetére


montyx
aktív tag

Te jó ég, ezt hogy vetted észre? :Y

Aláírás

(#555) montyx válasza bosa (#535) üzenetére


montyx
aktív tag

Örök hála. Vártam az OTA-t, de meguntam. Főleg azért, mert nekem a BN-em GRH78C...erre pedig nem jött ki még a 2.3.4 :O

Aláírás

(#556) montyx


montyx
aktív tag

Valaki tudja szerkeszteni az 1. hozzászólást? Elkezdeném a cumógyűjtést:

[GUIDE] 2.3.4 OTA - Variációk

Root 2.3.4 HOGYAN

Model: i9020T
GRI40, KB1: Kiadva
GRI54, KB3: Nincs Kiadva
GRH78C, JK8: Nincs Kiadva
GRH78, JK8: Nincs Kiadva

Model: i9023
GRI40, KB1: Nincs Kiadva (Egyes tapasztalatok szerint a "GRI40, KB1"-es i9020T update működik)
GRI54, ???: Kiadva
GRI54, KB3: Nincs Kiadva

Model: i9020A
GRI54, KB2: Nincs Kiadva

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#557) Colani


Colani
tag

ma van a szülinapom és meglepem magam egy jó kis nexus s-sel :)) :)) :))

várom már ,hogy a kezemben legyen!!!kiváncsi vagyok nagyon a formájára....

volt galaxy s -em ,de bizom benne hogy ez kicsit szebb lesz az ivelés miatt!!

szép napot mindenkinek

(#558) rerros


rerros
tag

miért van az, hogy a google maps 48%-ot fogyazst az akkuból, pedig nem is használom. bezárni sem tudom, mert újraindul magátóll..

(#559) DonMedve válasza montyx (#556) üzenetére


DonMedve
addikt

i9023
"GRI54, KB3: Nincs Kiadva"-> :( :W

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#560) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

a gps ferge....most figyelj ....teges!!!!! sokkal gyorsabb lett a 2.3.4be!!!!!

(#561) zozo2001hu válasza DonMedve (#559) üzenetére


zozo2001hu
tag

Jó hírem van!!! :D

Kijött a 9023 GRI54 KB3 2.3.4 frissítés! Feltettem minden ok, full magyar lett a cucc! ;)

Fórumbejegyzés:
[http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1061445]

ROM letöltése 99.4MB:
[http://android.clients.google.com/packages/ota/google_crespo/da8206299fe6.signed-soju-ota-121341.da820629.zip]

(#562) DonMedve válasza zozo2001hu (#561) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszi!De miért nem jön OTA-n?
Egyáltalán,hogy tudom felrakni?Nem tudok angolul. :B

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#563) zozo2001hu válasza DonMedve (#562) üzenetére


zozo2001hu
tag

Itt van a frissítésről magyar nyelvű leírás:
[http://androidhungary.com/2011/04/megnyilt-az-android-os-2-3-4-forraskodja-es-elindult-a-nexus-s-keszulekek-frissitese/]

Maga a ROM file pedig az egyel korábbi hozzászólásomban, de a procedúra ugyanaz zip file átnevezése update.zip-re stb. stb.

(#564) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

És hogy nem kamuzok, lássátok feleim szümtükkel :)

[link]

(#565) DonMedve válasza zozo2001hu (#564) üzenetére


DonMedve
addikt

Köszönöm a segítséget.
Mostmár csak az nem tiszta,miért nem jött meg OTA-n.Jó nem volt nehéz így sem,csak nem értem.Mind1 is,megvan,magyar,öröm-boldogság.

És tényleg megjelent a videóhívás a GTalk-ban! :C

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#566) Kobun1980


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Nexus vásárlás előtt volt köztetek olyan aki dilemmázott a Google, és mondjuk a Desire S, vagy Incredible S között??
Első okostel lesz, és gyakorlatilag ez a három modellben gondolkodom, de sem a tesztekkel, sem a topikokkal nem dől a mérleg nyelve egyik irányba sem jelentősen.
Egy kis plussz itt, egy kicsi ott...., de nem tudok egyértelműen választani.
A Nexus mellett az szól, hogy ahogy végigolvastam a topikot, nem nagyon jött le, hogy valaki csalódott volna benne.
Szóval, ha van valaki aki ugyanilyen dilemmában volt, akkor az ossza meg velem az okot, hogy miért döntött a nexus mellett.
Akik "csak" simán a pozitívumait említenék az is jöhet :)

köszi

(#567) DonMedve válasza Kobun1980 (#566) üzenetére


DonMedve
addikt

Én a Desire HD,és ez között vacilláltam,de nem bántam meg,hogy ezt választottam.
Szerintem igazán egyikkel sem jársz rosszul.
Amiért Én a Nexus S-t választottam,az maga az Android rendszer miatt volt.Full alap,semmi gyártói sallang,update elsőként,stb.!
Ha nem fontos a fémház,meg a csicsa,akkor szerintem ezt nyugodtan választhatod.
Mondjuk most a többi,ha jól emlékszem valamivel olcsóbb.Nézd át a specifikációkat,és döntsd el Neked mire van szükséged.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#568) zozo2001hu válasza Kobun1980 (#566) üzenetére


zozo2001hu
tag

Hali!

Egyrészt a design ami megfogott. A legletisztultabb androidos telefonról van szó, képzelj el egyetlen üveglap felületet (gorilla glass), amely kissé homorú a telefon végei felé, semmi fizikai gomb az előlapon, iszonyat jó a fogása és a súlypontja! :)

Másfelől az operációs rendszer, érintetlen Google pure performance. Olyan androidot használhatsz amit nem buherált meg semmilyen gyártó! Azt kapod amit a google eredetileg megálmodott nekünk, semmi csicsa micsa, semmi felesleges barom funkció, semmi parasztvakítás csakis az elemi erő, finom, igényes átgondolt és letisztult diszkrét GUI elemekkel fűszerezve.

Hidd el tudom mit beszélek, ez a második androidos telefonom, egy HTC Desire telefonról váltottam azon több hónapig használtam a HTC Sense felületét. Baromi príma az ablaktörlős esőcseppes felhőkben 3D-ben száguldó időjárás widget kb. 1 hétig, de utána rájössz, hogy zabálja az akkut, belassítja a GUI-t és valójában szín tiszta parasztvakítás. :D

Amint kiokosodtam arra is (HTC Desire) feltoltam egy CyanogenMod7-et.

Na szóval summa summárum, bátran ajánlom a Nexus S telefont, DE sebességben lenyomja a hamarosan piacra kerülő Samsung Galaxy S2 (dual core cpu ugyebár).

Így dönts belátásod szerint. :)

(#569) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

Én szerintem a 2.3.4-es frissítés jót tett az SC-LCD kijelzőnek, állítom finomítottak a színhőmérsékleten, szerintem határozottan még jobbak lettek a színek. Vajon csak én érzem így? :)

Pár óra nyomkodás után nem tapasztaltam semmi problémát, szépen duruzsol a rendszer a motorháztető alatt, nem tapasztaltam lassulást, olajozottan megy minden.

Kicsit OFF:

Szerintetek a jövő héten megrendezésre kerülő Google I/O 2011 konferencián milyen újdonságok lesznek? Nagyon várnék végre egy saját Google Nexus Tab táblagépet optimalizált Android 3.1-el. ;)

(#570) DonMedve válasza zozo2001hu (#569) üzenetére


DonMedve
addikt

Pont azt néztem Én is,hogy valamit mókoltak a képével a telónak.Élesebb,valóban színhőmérséklet finomabb.
A rendszersebességre itt sincs panasz,de arra az előzőbe sem volt.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#571) kakuru válasza zozo2001hu (#568) üzenetére


kakuru
csendes tag

Hali!

Nem okoskodni akarok, de szerintem egyik Nexus S modellen sincs Gorilla Glass. Most tervezem vásárlását sokat olvastam róla. Úgy rémlik még Twitteren osztotta meg a Samsung, hogy kimarad a Nexus S típusnál a Gorilla Glass.

(#572) zozo2001hu válasza kakuru (#571) üzenetére


zozo2001hu
tag

Na igen, ezt lehet hogy benéztem, valamiért arra emlékszem, hogy az SC-LCD képernyővel szerelt modellek rendelkeznek ezzel a képernyő védelemmel (gorilla glass).
[link]

Azért ha nem haragudtok meg, nem kezdem el a kulcsommal meg egy csavarhúzóval bökdösni a kijelzőt. :D

(#573) Brutális eb válasza zozo2001hu (#568) üzenetére


Brutális eb
addikt

"Hidd el tudom mit beszélek, ez a második androidos telefonom, egy HTC Desire telefonról váltottam azon több hónapig használtam a HTC Sense felületét. Baromi príma az ablaktörlős esőcseppes felhőkben 3D-ben száguldó időjárás widget kb. 1 hétig, de utána rájössz, hogy zabálja az akkut, belassítja a GUI-t és valójában szín tiszta parasztvakítás."

Heheh én és szerintem több százezer desire/HD felhasználó ezt másképpen gondolja de lelked a kategorikus buta kijelentéseden.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#574) zozo2001hu válasza Brutális eb (#573) üzenetére


zozo2001hu
tag

Tudod azt nem értem, hogy miért nem lehet ez az én véleményem? Ráadásul egy Nexus S topicban vagyunk ha jól sejtem, szóval peace.

Van akinek bejön a HTC Sense, van akinek meg nem ennyi. Használtam a Desire-t is majdnem egy évig, így van összehasonlítási alapom. És te használtál a Sense romon kívül másik romot? Pl. CyanogenMod7 elég közel áll az eredeti Google stock androidhoz.

Tegyél egy próbát és lehet rájössz miről beszélek. ;)

(#575) kakuru válasza zozo2001hu (#572) üzenetére


kakuru
csendes tag

Végülis ha van a kijelzőn Zagg Invisible Shield miért ne? :DD [link]

(#576) zozo2001hu


zozo2001hu
tag

OFF TOPIC:

Mutatom mire alapoztam azt a kijelentésemet, hogy a HTC Sense felülete szín tiszta parasztvakítás. Lássátok hova mennek a GUI fejlesztések, NOKIA Bubbles lock screen koppintás, 3D home képernyő átmenetek, idióta 3D animált hátterek, gratulálok. Pont erre van szükségem 90 km/h-nál egy autóban ülve vezetés közben, ha éppen fel akarok hívni valakit.

Csekkoljátok:

[http://www.engadget.com/2011/04/12/htc-sensation-first-video-hands-on/]

(#577) palesz53 válasza Kobun1980 (#566) üzenetére


palesz53
senior tag

én desire s és e között filozofáltam (meg megvártam a 2x-et, hátha, de igazából nem használnám ki, így csak kíváncsiságból vártam)

desire s elsősorban a mérete, a fém készülékház és a 2.3 miatt volt elsődleges célpont (incredible s gyakorlatilag uaz, csak nagyobb a kijelző), meg rettentően tetszik (sztem elegáns) - hátránya, hogy semmi jövőbe mutató dolog nincs benne; bementek a raktárba, ezek már régóta készleten voltak, összedobtak belőle egy telót...

4"-est nem is akartam, én zsebben hordom, és anno egy sgs-t nagynak találtam

miért lett mégis xs? egyszerűen feleslegesnek találok mindenféle gyári ui-t, teljesen testreszabható az alap rendszer is (a gyári meg ugye feleslegesen fut a háttérben...), erre tuti lesz frissítés jövő ilyenkor is - nálam ezen dolgok nyertek

végül még a mérettel is kibékültem, sokkal kellemesebb netezni rajta (meglepő, mert csak 0,3" a különbség), kicsit más fogást igényel, de összességében több a pozitívuma, mint a negatívuma (zsebben is pont elfér... nagyobb tényleg nem kéne! :D)

másrészt jópár angol és német nyelvű tesztet és értékelést elolvastam, és többségében nagyon erős vasnak tartják az xs-t (noha messze nem akkora durranás, mint a nexus one)

és nem elfeledve: reálisan felmértem és átgondoltam, hogy nekem mire kell egy teló, így inkább az ész döntött, mint a szív...
jelenleg úgy érzem, nekem ez a perfekt teló... :R

más - xs-en nincs gorilla glass, egyik változaton sem

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#578) palesz53 válasza palesz53 (#577) üzenetére


palesz53
senior tag

bocs, még egyet elfelejtettem - a defy-m estére gyakorlatilag megfeküdt, az xs - a nagyobb kijelzőjével együtt! - azonos használat mellett 25-30%-os töltöttség közt van este... :Y
és ez nálam a nem semmi kategória! :C

szóval ez is + pont nálam

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#579) rerros


rerros
tag

hát én meg csakazért is megvárom az OTáT :(( :((

(#580) Kobun1980 válasza palesz53 (#578) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.
Az tudtam, hogy a három szóban forgó HTC-ben minimális különbség van, talán a méret a legjelentősebb, meg az anyaghasználat.
Egyre inkább hajlok a nexus irányába, azért nyilván kézben is ki kell próbálni.
Amit itt többen említettetek, hogy teljesen szűz a felület, az nekem igazság szerint nem nyom olyan túl sokat a latban, mivel első igazi okostel lesz...
Nem égetően sürgős a vásárlás, szóval még az lenne még a kérdésem, hogy közeljövőben várható olyan készülék, amivel érdemes számolni? SGS II, Sensation stb.?

Köszi

(#581) palesz53


palesz53
senior tag

Ma reggel csomagom jött a levegőből... :DDD
nem tudom ki hogy van vele, de szerintem érezhetően gyorsult a rendszer :C
Pont ez volt az egyik ok, hogy az xs-t választottam - ezt nevezem én frissítésnek, nem ezt a majd vmikor az 5. negyedévben talán frissítünk a fél éve kiadott, kettővel ezelőtti verzióra című bohóckodást... :DD

azt azért ne felejtsd, hogy azok kétmagosak, még nagyobbak, és egy darabig egy 30-assal minimum többe kerülnek majd... a döntés mindig is a Tied lesz :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#582) rerros válasza Kobun1980 (#580) üzenetére


rerros
tag

na sztem a sgsII-vel mindenképpen érdemes lenne számolni...

palesz: neked megjött az OTA? o.O milyen verziód volt előtte? nekem GRI54 és KB3 van

[ Szerkesztve ]

(#583) zozo2001hu válasza palesz53 (#581) üzenetére


zozo2001hu
tag

Palesz:

Amennyiben a 9023-as GRI54-es KB3-as telefonod van/volt, akkor érdekelne, hogy az OTA amit feltettél neked is az a bizonyos 99,4 MB-os update volt amit korábban linkeltem?

Illetve ha még megtennéd, dobnál egy screenshot-ot a gyári android billentyűzetről magyar beállításokkal. Össze szeretném hasonlítani az enyémmel.

[ Szerkesztve ]

(#584) palesz53 válasza zozo2001hu (#583) üzenetére


palesz53
senior tag

40-es volt, 12 mega volt az egész
screenshot - csak kerüljek gépközelbe, mert ez is telóról megy most

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#585) bosa válasza zozo2001hu (#583) üzenetére


bosa
tag

Szerintem a 99Mb az a teljes rom.

(#586) palesz53


palesz53
senior tag

zozo - mail ment képpel

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#587) DonMedve válasza bosa (#585) üzenetére


DonMedve
addikt

Az kizárt dolog,hogy csak 100mega lenne egy teljes rom.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#588) palesz53


palesz53
senior tag

aki hajlandó ota nélkül telepíteni, az nézzen vissza az xda oldalára [link] - a 9020A kivételével minden máson működő full rom letölthető onnan :C

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#589) bosa válasza DonMedve (#587) üzenetére


bosa
tag

a full 2.3.3 usa rom 90 mb ... nézz utánna söt a 2.3.2 nandroid mentés is 90 mb... eddig a legnagyob upsate a 2.3.3 update volt a nexus s-re ami 20 mb!

(#590) DonMedve válasza bosa (#589) üzenetére


DonMedve
addikt

Akkor az nem semmi!Csak abból indultam ki,hogy Bada-ra 2-300MB volt egy teljes ROM.De egy update sem volt 100MB alatt nagyon. :F

rerros: Neked megjött már az update?

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#591) dobost


dobost
senior tag

Sziasztok!
Jött már valakinek OTA KB3-ra?

(#592) rerros válasza DonMedve (#590) üzenetére


rerros
tag

nem -.-'

(#593) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A 2.3.4-el már a Maps is magyar nyelvű?

(#594) DonMedve válasza Grande Ale (#593) üzenetére


DonMedve
addikt

:(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#595) Grande Ale válasza DonMedve (#594) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nem tudom mit szarakodnak vele. Symbianon meg Jáván évek óta az.

(#596) rerros válasza rerros (#592) üzenetére


rerros
tag

megjött :DD na nem a menstruációm, hanem az OTA. pedig már majdnem manuálisan raktam fel, le is töltöttem tegnap este, de még mondom várok egy napot, és mi fogad reggel? :)

amúgy ez az ota az internetes adatcsomagból levonódik? és akinek nincs mobilinternete az nem is kap ota-t?

(#597) rerros válasza rerros (#592) üzenetére


rerros
tag

sry, double post.

[ Szerkesztve ]

(#598) palesz53


palesz53
senior tag

nekem a frissítés óta (nem ota... :DDD ) állandóan fut a latitude, hiába lövöm ki a gmaps-t...
másnál is ez van? :F
haha! ezzel a hsz-szel tag lettem :))

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#599) rerros válasza palesz53 (#598) üzenetére


rerros
tag

a gmapst nem tudod kilőni, az újraindul. a latitudet ki tudod kapcsolni, a gmapsban van olyan h layers, v rétegek, ott kell visszapipálni a latitudeot.

(#600) DonMedve válasza rerros (#596) üzenetére


DonMedve
addikt

Ez nekem is eszembe jutott.
Mert néztem videókat a youtube-on,és minden OTA-nál,csak a mobilinternet ment.Tehát nem Wifi-ről.Akkor lehet csak azon tud jönni ha aktív az adatforgalom?
Mert Én manuálisan kapcsolgatom,nem kell,hogy azt higgyem wifizek azt közben meg peregnek a megabájtok.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.