Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Galahed válasza mrmarkus (#449) üzenetére


Galahed
senior tag

Meg sajnos árban...

Most néztem a Expansys egyik oldalát (belga) itt kerek 150 euro a különbség a két kijelzővel szerelt készülék között... sajna. :( Megkérik a PenTile Matrix kijelző árát....

http://www.expansys.be/mobile-phones/?filter=1|1545|Google

Pentile matrix kijelző:

http://www.geeks.hu/hirek/090327_ujabb_lepes_a_tartos_oled_iranyaba_samsung_pentile_matrix

[ Szerkesztve ]

(#452) Galahed válasza Galahed (#451) üzenetére


Galahed
senior tag

Ennek fényében lehet, hogy a Samsung Galaxy S II. jobb vétel lenne a 549Euros árával, a Super Amoled (PenTile matrix) kijelzővel..

http://www.pdashop.be/product/123781/samsung-galaxy-s-ii.html

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#453) DonMedve


DonMedve
addikt

150€-val biztos,hogy nem ér többet a pentile.Annyit nem ér meg,ráadásul vannak erős negatívumai is,pl olvashatóságban stb.!Nem eszik enyire forrón a kását.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#454) palesz53


palesz53
senior tag

könyörgöm sírva, ha linkeltek, használjátok már a kódok közül a link nevűt, és oda illesszétek be a webcímet, ne így!!! :W

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#455) Galahed válasza palesz53 (#454) üzenetére


Galahed
senior tag

és tényleg... van ilyen is ezen a fórumon... köszi az infót. :R

Bots, nem ezen a fórumon nöttem fel. :D

(#456) palesz53


palesz53
senior tag

na most nagyon berágtam a zagg-ra... :U
meg sem tudják mondani, mikor szállítják a fóliámat... :W
csak hogy vegyem majd fel velük a kapcsolatot, ha megjött a mail a csomag feladásáról, és adnak vissza némi pénzt a csúszásért... baromi nagyot csalódtam bennük! legyen jó bármennyire is a termékük...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#457) Grande Ale


Grande Ale
őstag

A Samfirmvare-en lévő rom-ban vajon van magyar nyelv?

(#458) DonMedve válasza Grande Ale (#457) üzenetére


DonMedve
addikt

:(

A bada-hoz sem volt sose.Mindíg úgy kellett összevadászni a CSC-t hozzá.
De alapvető gond,hogy nem került beépítésre az ígérettel szemben!Én is nagyon hiányolom. :O

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#459) vikkboy


vikkboy
tag

Kedves Nexus S tulajok!

Valaki lenne olyan kedves és felsorolná a nála jelentkező összes negatívumot azt megköszönném,(ezt azért kérem mert napi szinten keresgettem a telefon hibáiról és nem sok mindent találtam) amúgy most rendeltem meg a vodá-tól a nexus s-t, kicsit tartok tőle hogy nem tudok majd eléggé vigyázni rá.

Üdv: Viktor

(#460) DonMedve válasza vikkboy (#459) üzenetére


DonMedve
addikt

"...napi szinten keresgettem a telefon hibáiról és nem sok mindent találtam..."->Ennyi!

Azon kívül,hogy piszkosul gyűjti az újjlenyomatokat,meg a szennyeződést,szerintem nincs gondja.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#461) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Vajon meg mindig fuggetlen modelleket ad a T-Mobile.hu ? Vett valaki ott mostanaban?

(#462) palesz53 válasza vikkboy (#459) üzenetére


palesz53
senior tag

hűha! nehéz feladat... én egyedül a notification ledet hiányolom; meg a 2.3 -ban (a 2.1-hez képest) van néhány logikátlan változás (apróságok csak!), amikre nem áll rá a kezem - példát hirtelen nem tudok, mert tényleg csak apró, ritkán előjövő feladatoknál találkoztam velük...

meg szerintem valami tok, vagy egésztestes fólia azért kell rá... én legalábbis sérülékenyebbnek érzem a defyhez képest

múltkor vki sgs-t akart cserélni xs-re - elgondolkodtam, mire is cserélném, max pár napig egy iphonera próbaképp, csak kíváncsiságból, hosszabb távon milyen az...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#463) DonMedve válasza n0_gAboR (#461) üzenetére


DonMedve
addikt

Április elején még független volt.Szerintem most is az!
Tokot Én is szeretnék de nem tudom milyet.Palesz esetéből okulva,zaggról meg most nem merek!

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#464) palesz53


palesz53
senior tag

én bőrtok kedvelő vagyok, de sajnos a bevált márkám a beyza nagyon beszűkítette a kínálatát (most csak apple és blackberry van)... :(

két szépséget azért találtam: - [link] , a másikon tátva maradt a szám [link] :Y

utóbbiból van fekete is, bár elég brutál ára van :DDD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#465) DonMedve válasza palesz53 (#464) üzenetére


DonMedve
addikt

Az utóbbit nem szeretem.Szilikon tokot néztem,de valami baromi ocsmány lesz töle a telefon,legalábbis amiket találtam.
Az első linkeden ami van,hasonlót találtam itthon is,de ezek sem jönnek be annyira,olyasmi kellene mint a szilikontok,de valami jobb.Lehet mégis marad a zagg féle,csak ne lenne olyan drága a posta.
Valaki nem akar rendelni még?

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#466) rerros


rerros
tag

nah, megjött, most csomagalom ki...
asszem először is pixelhibákra vadászok (élő közvetítés folyt. köv :D)

(#467) palesz53


palesz53
senior tag

azt hiszem rájöttem, miért nem pörög ez a topik... itt nem lehet 2 oldalanként megkérdezni, miért nincs frissítés a telefonra... :DDD

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#468) dobost válasza palesz53 (#467) üzenetére


dobost
senior tag

A tökéletesről nem tudunk rosszat írni... :DD
Én igazából csak a GPS pontatlanságát tudom a telefon rovására írni... 15méteres csak. :(

Van most egy bug a 2.3.3-ban, de ezt a Google szerintem hamarosan orvosolja (és ezért is jó ez a telefon... mások várhatnak hónapokat egy frissítésre, a nexus s pedig elsőként fog megkapni mindent)

Ha nagyon beizzad a kezed telefonálás közben, akkor kicsit csúszós lesz a hátlap. :)

(#469) rerros


rerros
tag

nos, eddig szuper. szuper ujjlenyomatmágnes :D

lenne is kérdésem: mire van a "alkalmazások automatius szinkornizálása" és az "háttérben való alkalmazásszinkornnizálás" ? van egy olyan érzésem, ezeket érdemes lenne kikapcsolni, ha nem akarom túllépni az adatforgalmat :o)

(#470) DonMedve válasza rerros (#469) üzenetére


DonMedve
addikt

Szeritnem pushként működik,feleslegesen szerintem nem keresgél.Ha van frissítés,akkor rátolja telóra az értesítést,hogy van update.Legalábbis Én így vettem észre!
De amúgy ezt a beállítás hol van?

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#471) rerros válasza DonMedve (#470) üzenetére


rerros
tag

beállítások >> fiókok és sync. eredetiben: settings>> accounts & sync

(#472) DonMedve válasza rerros (#471) üzenetére


DonMedve
addikt

Jaja,így megvan már!Köszi!Nekem be van kapcsolva,de nem dolgozott feleselegesen.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#473) palesz53 válasza rerros (#469) üzenetére


palesz53
senior tag

pl használsz vmilyen időjárás widgetet, és ezt mondjuk 1 óránkénti frissítésre állítod - ha a background data-t letiltod, nem fog frissülni...

de szerintem a gmail fiókkal való szinkron is ezt "használja"

szerintem azért óvatosan vele, nekem simán lehúz negyed gigát havonta (2 gmail fiók, időjárás widget, meg még 1-2 dolog)

mail címedre elküldtem az angol nyelvű leírását a 2.3-mal szerelt telóknak

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#474) DonMedve válasza palesz53 (#473) üzenetére


DonMedve
addikt

A gmail push-ként mükszik nem?
Az adatforgalomszámláló nem mér rá ha jön értesítés.Persze,ha leszeded a mailokat az más,ott már van forgalom.
Mondjuk nekem nincs időjárás,csak gmail,meg amit a market updatel,stb.!
Mert ugye amikor értesít,hogy van mail akkor még nem szedi le a mail-t csak küld szerver egy jelzést.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#475) palesz53 válasza DonMedve (#474) üzenetére


palesz53
senior tag

az push (mobil adatot letiltva is jelez, kipróbáltam), de én el is akarom olvasni... :DD
marketet én wifin intézem, mert elég nekem, hogy 100 megával többet lehúz, mint ami a csomagomban van :DDD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#476) dobost válasza palesz53 (#475) üzenetére


dobost
senior tag

Az auto sync az általad beállított fiókok automatikus szinkronizációjára vonatkozik , a másik nélkül viszont marketről való letöltésnél gondjaid lesznek. :DDD

(#477) bosa válasza palesz53 (#475) üzenetére


bosa
tag

djuice 500mb-nél nincs tulforgalmazás.Vmi bibi van ha a gmail és a widget annyit megeszik.Winmon volt egy nagyon jo forgalom mérö ami proginként mutatta a neve spb wireless.Van androidra is de vmiért a "legális" nem indul el.A többi meg rosszul mér.

(#478) DonMedve válasza palesz53 (#475) üzenetére


DonMedve
addikt

Azt Én értem!A marketből a programok letöltését Én is wifin nyomom.De az update-ről ha értesít az ugyanúgy működik mint az email push.Attól még a programot nem updateli automatikusan.Legalábbis nálam nem.A felső sávban megjelenik,hogy van update,ha rányomok akkor nyitja meg a marketet,és szedhetem le a frissítést.Na ezt már Én is csak wifin nyomom.

Ja,és igen mint bosa kolléga mondja,megszűnik a túlforgalmazási díj.A GoNet csomagokban már nincs.

[ Szerkesztve ]

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#479) palesz53 válasza bosa (#477) üzenetére


palesz53
senior tag

dobost - oké, nem írtam le, hogy a background data-ra válaszoltam... :R

azt majd egyszer kifejtem valahol, hogy miért nem váltok...
röviden csak annyi, hogy miért is fizetek én ugyanannyit kevesebb "szolgáltatásért" a mobilkvartett 150-ért, mint amit a red bull ad? és erre értelmes választ nem adott egy telenoros sem... :W mert a váltás 900 pénz, plusz vegyek egy készüléket :U
djuice - van még ez a korhatáros történet? mert én 35 vagyok, ott meg 26 volt a limit... :DD
mellesleg a tré, meg a voda jobb csomagokat kínál, igaz kicsit többért, a telenor csomagjai meg (hosszú sípszó)... :O és android meetingeket rendeznek! sztem nincsenek képben, hogy minimum 500 mega kell egy droidos telóhoz, ha tényleg arra használom, amire kitalálták...

don - de akkor gondolom 32/32-re lassítanak... :U

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#480) dobost


dobost
senior tag

Én a call meter appot használom a hívások és adatforgalom mérésére.
Marketnél van mindegyik apphoz opció, hogy automatikusan update-elje. (default = false)
Ha ez nincs bekapcsolva, akkor nem fogja lezabálni a netedet.

Mindenesetre nekem ebben a hónapban kb 100 megás adatforgalmam volt úgy, hogy böngészés és facebook is volt benne. (igaz nem aggódom nagyon, mert 2Gb-os csomagom van... :D)

palesz53: igazából rerros kollégának akartam válaszolni az üzenetemmel... :R

[ Szerkesztve ]

(#481) rerros


rerros
tag

így már értem, köszi palesz, meg a többieknek is (dobost, DonMedve) :)

[ Szerkesztve ]

(#482) DonMedve válasza palesz53 (#479) üzenetére


DonMedve
addikt

Vagy még lassabbra! :DDD

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#483) palesz53


palesz53
senior tag

mondjuk nekem a céges levelezés is gmail-en van, és az viszi nagyon az adatmennyiséget (a rakat melléklet megnézése, amikbe kénytelen vagyok belenézni telón, ha nem vagyok gépközelben...)

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#484) palesz53 válasza palesz53 (#483) üzenetére


palesz53
senior tag

:)) :DD elindult a zagg fóliám!!! :DD :))

és sajnos legkorábban hétfőn lesz nálam, a hétvége miatt... :O
ahhoz képest, hogy 2 napja nem tudták, mikor küldik... :Y

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#485) Blokkolnam0


Blokkolnam0
aktív tag

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból kérdem: ha valakinek van Eduroam egyetemi wifi accja, az meg tudná nekem mondani, hogy a Nexus S-el megy-e? Nekem most Lg GT540-el 2.3 ROM van fent, de már a 2.2-vel se ment az Eduroam, de közben meg az eredeti gyári 2.1-el szépen működött....
Köszi!

Motorola Moto x

(#486) rerros


rerros
tag

nos, megint valamit nem értek:

ha ki van kapcsolva a GPS de a "use wireless networks" be van kapcsolva, viszont a wifi ki van kapcsolva, 800m a pontosság. ha a wifit bekapcsolom, akkor 70 m. hogy lehetséges ez? hiszen az internetre nem wifin keresztül kapcsolódom, hanem mobilhálózaton keresztül

ha a gps-is bekapcsolom, nem javul a helyzet, csak villog az a kerszt a status bar-ban. olvastam, hogy a gps-adatokat, valahonnan le kéne tölteni v vmi ilyesmi. cold lock, meg hot lock, meg ilyeneket is hallottam már.. nem kéne vmit resetelni? :o)

(#487) palesz53 válasza rerros (#486) üzenetére


palesz53
senior tag

a műholdpozíciókat kell frissítened - én itt nem találtam sehol, hol lehet, de van rá megoldás: a gmaps-en kérd le a pontos helyzetedet (valahol a gmaps menüjében megtalálod), nem elég az, amit alapból ad (wifin vagy adatkapcsolattal; gps ne legyen bekapcsolva)
ha ez - mármint a valóban pontos helyzeted - megvan, akkor a továbbiakban már a jó - értsd Mo feletti aktuális - műholdpozícióval másodpercek alatt fog műholdat találni

blokkolnam0 - ha tudnám mi az az eduoram, még válaszolnék is... :DDD

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#488) Blokkolnam0 válasza palesz53 (#487) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

http://www.niif.hu/szolgaltatasok/middleware/eduroam
[link]

http://www.eduroam.org/
[link]

amúgy 2-3 másodperc belökni a googliba, ha valamit nem ismer az ember... :)

Motorola Moto x

(#489) rerros válasza palesz53 (#487) üzenetére


rerros
tag

nem találtam meg a gmaps menüjében. :/ a wifi is be legyen kapcsolva meg a "use wireless networks " is ?

(#490) palesz53 válasza rerros (#489) üzenetére


palesz53
senior tag

most én sem találom, de van másik megoldás:
wifi be, gmaps > menu> more > cache settings > clear cache
majd vissza térképre, és jobboldalt fent nyomd le a search map soron a legjobboldalibb jelet
ekkor pontos "helyre tesz le" (ha csak mobil data-t használsz, akkor marad a 8-900 m-s pontosság) - ezután bekapcsolt gps mellett jól kell működnie

Blokkolnam0 - :DDD
pár szóban leírhattad volna, mert meg ne haragudj, de nem fogom átrágni magam rajta...

az a 2.2 hivatalos frissítés volt? ez épületen belüli wifi? nem kell ehhez vnc?

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#491) Blokkolnam0 válasza palesz53 (#490) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

PEAP / Mschapv2 protokollt használó wifi hálózat.
A lényege, hogy ha pl. egy magyarországi egyetemen kapsz egy ilyen accountot, akkor USA, Kanada, Európa, Japán, Ausztrália bármely egyetemén ugyanezzel az accal automatikusan kapsz hozzáférést a helyi wifi hálózathoz.

Motorola Moto x

(#492) Blokkolnam0 válasza palesz53 (#490) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

lejárt az időkorlát....

épületen belüli wifi (nem is tudtam hogy van ilyen kategória, szerintem nem ijed meg a wifi jel ha ki kell menni, lehet azt kint is fogni LOL )? hát, attól függ, mennyire szórják meg az adott területet :)

nem kell hozzá vnc
A 2.1 hivatalos frissítés volt, ami most van nem hivatalos 2.3 ...

De mindegy, csak gondoltam hátha van a fórum látogatók között egyetemista hallgató vagy oktató, és meg tudná nekem mondani, hogy a gyári 2.3-al megy-é az eduroam...
sebaj

[ Szerkesztve ]

Motorola Moto x

(#493) palesz53 válasza Blokkolnam0 (#492) üzenetére


palesz53
senior tag

azt írtad 2.2-vel sem ment - az hivatalos volt?
sztem ez vmi szoftveres probléma lesz, nem hiszem, hogy magában az androidban "butították" volna le... főzött romnál meg ki tudja...

esetleg marketről próbálj ki egy wifi managert - [link] - , hátha mégis a gyárival van "probléma" - wifi az wifi, menni kéne neki... :Y

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#494) palesz53


palesz53
senior tag

nézz szét az xda fórumon - 2.2-ben vmi bug miatt nem működik az eduroam elérés, de 2.3.3-as cyanogen rommal állítólag igen; kell hozzá securew2 kliens...

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#495) Oppenheimer válasza palesz53 (#487) üzenetére


Oppenheimer
veterán

GPS Statust leszeded -> menü gomb -> eszközök -> A-GPS kezelés. Innen minden magától értetődik.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#496) palesz53 válasza Oppenheimer (#495) üzenetére


palesz53
senior tag

na ez az, ami gyári 2.3.3-on nincs...

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#497) DonMedve válasza palesz53 (#496) üzenetére


DonMedve
addikt

Market! ;)

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#498) palesz53 válasza DonMedve (#497) üzenetére


palesz53
senior tag

ja... :P

eduoram kérdés utoljára - a 2 progi közül elvileg vmelyikkel meg fogod találni a wifidet - [link], vagy [link]

de rerros szerint okés gyárilag is :R

[ Szerkesztve ]

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#499) rerros válasza palesz53 (#490) üzenetére


rerros
tag

sajnos ez sem segített, a clear cache sztem csak a térképet törli. a gps eddig még nem lockolt úgy, hogy a wifi ne lett volna bekapcsolva... kipróbálom Oppenheimer javaslatát.

Blokkolnam: nekem műxik az eduroam. be kellett írnom a nevem és a jelszót, aztán ment.

(#500) palesz53


palesz53
senior tag

na, zagg becsületére legyen mondva, a késlekedés miatt 20.75 usd-t visszautal... nem semmi!

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.