Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tom_tol


tom_tol
addikt

970V

(#2) haddent


haddent
addikt

A Sony ;]

(#3) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Próbáltam szubjektív maradni, de annyi LG és Samu Tv-t láttam már, hogy szinte ránézésre látom a stílusjegyeket és meg lehet őket különböztetni

Tény hogy akkor is az első számú tetszik, bár valszeg nem nagyon lesz hozzá szerencsém, esetleg 15-20 év múlva :DD

Xbox One: bandymnc

(#4) nismoka


nismoka
addikt

Az egyik rondább mint a másik! ;]

(#5) Sicilian


Sicilian
addikt

Szavazatom leadtam az 1-es versenyzőre.. :)

nothing is true everything is permitted..

(#6) Just_Reboot válasza Sicilian (#5) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Még jó hogy az 1-es!

(#7) gerii


gerii
addikt

A teret kell hajlítani, nem a TV-t :P

(#8) Bodor válasza gerii (#7) üzenetére


Bodor
veterán

Ahhoz egy kicsit több tudás kéne... :)

(#9) Ic3man


Ic3man
tag

Oldalról LG, amúgy Samsung.

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#10) #90933760


#90933760
törölt tag

Egyik se. Miért is nincs ilyen menüpont?

(#11) bandi0000 válasza #90933760 (#10) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Mert a kérdés az, hogy LG vagy samu csúcs tv-je a szebb, nem pedig az, hogy neked tetszik e valamelyik

Xbox One: bandymnc

(#12) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Az első. A kialakítása harmonikusabb, meg tetszik, hogy a talpa is görbített, igazodik a kijelzőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#13) nismoka válasza Mikeee89 (#12) üzenetére


nismoka
addikt

Az első pont nem hajlitott kijelzős. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Penguin95


Penguin95
senior tag

Részemről a második. Hiába nem látom értelmét a hajlított kijelzőnek, az első talpa baromi ronda szvsz. És itt most a dizájn a kérdés.

(#15) C$abi válasza Penguin95 (#14) üzenetére


C$abi
aktív tag

+1, szerintem is rettenetes az elsőnek a talpa, eléggé otromba, emiatt is szavaztam a másodikra. :)

(#16) Duree


Duree
veterán

Nekem az elsö jön be,a második kimondottan ronda.

duree54

(#17) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Elképesztő butaságra vall, hogy nem képminőség, hanem dizájn a döntő egy TV megvételekor....

QD-s LCD mindegyik mellesleg...

(#18) szabonagyur válasza Ren Hoek (#17) üzenetére


szabonagyur
félisten

Van az a szint amikor már kb. mindegy melyiket veszed meg, rosszul egyikkel sem jársz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#19) Ren Hoek válasza szabonagyur (#18) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Kizárt, hogy LCD TV-t vennék mostanában, főleg nem ennyiért. Majdnem 900 ezer Ft... egy LCD-ért, mikor remélhetőleg a következő években kivezeti az LG az LCD-ket, és csak OLED-el spammeli majd a piacot (plusz a licenszelő konkurencia) - főleg ha olcsóbb lesz gyártani...

(#20) szabonagyur válasza Ren Hoek (#19) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nem azt mondtam, hogy megéri, egy szóval sem. De ezen a szinten már tényleg csak a külcsín számít, sőt fele ennyiért is elmondható már ez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#21) 69Raizen69


69Raizen69
tag

Én az 1-re szavazta,aztán rákerestem végül is melyik márka,de ezután sem váltóztatnám meg a szavazatomat sőt megerősíteném ;]

Termel az elbutított rabszolganép!..... Eladod a tested a pénzedért, kifizetik érte az órabért

(#22) Ren Hoek válasza szabonagyur (#20) üzenetére


Ren Hoek
veterán

... Azért mondjuk eléggé nagy különbségek lehetnek. Eleve az LG féle IPS + Edge LED... vs Samsung panel + Multi array LED világítás... (ami persze biztosan nem ér fel egy LG 4K OLED vagy plazma feketéjéhez, dehát ez van most) Árban is jó nagy ugrás.

Szóval ilyen árszinten is döntő különbségek lehetnek képminőség és képminőség között... Persze az "igénytelen" újgazdagoknak jó ez :D Bennem is kettős érzések vannak mindig... viaskodik az az énem, hogy TV , filmek úgy is a tartalom a lényeg egy jó filmnél és nem a fullos fekete... viszont egy 150 ezres TV-nél még oké ez a kompromisszum, de millához közelítve egyre jobban fájnak az LCD gyengeségei...

(#23) Seraph 16 válasza tom_tol (#1) üzenetére


Seraph 16
őstag

Egyszerűen nem találom ezt a spoiler beszúrós gombot. Hol keressem?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#24) Mikeee89 válasza nismoka (#13) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Akkor mellélőttem. A sokadik ránézésre már nekem is kezdett gyanús lenni. De akkor is az tetszik jobban.

(#25) lexter00


lexter00
őstag

2-es,de amúgy ezeken a mai tv-ken már nem nagyon tudnak mit dizájnolni a talpon kívül,adva van egy bazi nagy LCD panel azt rakd egy vékonyka keretbe mert a vastag csúnya, alá meg rakj egy talpat hogy ne boruljon el mint a krumplis zsák.

sz.balazs.95 : Az nekem is jobban bejön,csak akkor van baj ha kissebb tv asztalra akarod rakni akkor nincs mire rakd a tv-t.Amúgy idén a Sony használja ezt a talp megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#26) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

A talpa miatt az 1-es jobban tetszik.

De egyébként más márka, vagy akár a két márka más-más terméke jobban bejön.

Pl. Most egy kétbetűs TV-m van, és az sokkal jobban tetszik, mint a két választható darab.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#27) haddent válasza sz.balazs.95 (#26) üzenetére


haddent
addikt

szebb is. De most tényleg. Ez 2 elég csúnya tv, nem azért.. van szebb ezekből a márkákból... De nekem túl csicsásak. Nem mintha ez számítana a legjobban tv választáskor, de itt ez volt a kérdés :DDD Számomra a sony kdl50w828b sima egyszerű valódi! fém talpa és sima egyszerű fekete aluminium kávája igen vonzó.. kellemes csalódás, hogy lehet még ebből is ízlésest alkotni.

(#28) sz.balazs.95 válasza haddent (#27) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ebbe ami nekem van, főleg az tetszik, hogy kicsit olyan, mintha egy festőállvány lenne. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#29) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Az elsőre szavaztam, de igazából szépnek egyik sem szép, kifejezetten tolakodónak találom őket (talán még az 1 visszafogottabb). Azon túl, hogy ez a keret-nélküliség már-már visszataszító számomra (a festmények is lehetnének keret-nélküliek, mégsem azok, annak nem csak védelmi, de esztétikai funkciója is van!), a fotóstúdión kívűl nem sok lakás berendezésével harmonizálnának. Egy TV ne akarjon designer-darab lenni, de ezt mondhatnám bármely elektronikai cikkre. Ugyan ezen a piacon nem szaladhat el nagyon a ló a gyártókkal, mert már a TV 95%-át egy marha nagy kijelző adja, de tudjuk milyen ízlésficamok születnek, ha valaki formatervvel akar bizonyos vásárlói rétegeknek megfelelni (lásd "gémer" kiegészítők).

(#30) nismoka válasza lexter00 (#25) üzenetére


nismoka
addikt

A sony nem egészen olyan mint az lg talpa és a sony-n beljebb lehet rakni a talpakat hogy elférjen kis asztalon is.

[ Szerkesztve ]

(#31) lexter00 válasza nismoka (#30) üzenetére


lexter00
őstag

Az okos megoldás a Sony-tól mert az LG-n nem lehet beljebb rakni.

(#32) tecsu válasza Ren Hoek (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Isten hozott a való világban. Marketing, első törvény: a legtöbb ember nem a minőségre hajt és még csak nem is érdekli a specifikáció, főleg a fejlett országokban, ami végülis a célterület.
Második törvény: A legtöbb ember könnyedén megvezethető, csak sulykolni kell nekik a hülyeséget, ami pénzbe kerül. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#33) lexter00 válasza tecsu (#32) üzenetére


lexter00
őstag

És ebben a Samsung világelső :U

(#34) nismoka válasza lexter00 (#31) üzenetére


nismoka
addikt

Koreaiak ilyesmivel nem foglalkoznak mert ez nem mutat jól a marketing maszlagban, oda mókus vakító dolgok kellenek.. Annak örülök hogy a sony nem állt be a hajlítgatók közé, van egy két ívelt cuccuk azért hogy legyen az is de ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#35) PSti


PSti
tag

Elsõnek a talpa nem tetszik, olyan túl nagy, vagy nem is tudom. Szóval 2-es a szebb. Azért duzzogva elfogadnám az 1-est is ;)

(#36) Ren Hoek válasza tecsu (#32) üzenetére


Ren Hoek
veterán

...én ezt az ívelt baromságot sem értem...
Szerintem eléggé kevesen mondták eddig, hogy húdejó, vagy inkább érdektelen. Kép szempontjából egyértelműen a lapos a jobb, pl sportadásoknál. Ennek ellenére mégis ezt nyomják orrba szájba... :(

Van egy olyan érzésem, hogy egyáltalán nincs igény ívelt TV-kre, mégis a marketing mesterségesen generálja.

Számomra pl eléggé ijesztő, hogy az első igazi OLED TV is csak ívelt formában jött ki... sőt azóta is az LG OLED TV flottája nagyrészt ívelt... A piaci kép teljesen azt mutatja, hogy az emberek 90%-ának ívelt TV-kre VAN szüksége... Holott...

Kérdés, hogy lehet teljesen kihalnak a lapos TV-k? Az ívelt dizájn "menőbb"... és modernebb.

(#37) nismoka válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


nismoka
addikt

Az első igazi OLED TV a Sony XEL-1 (2007-2008) volt és az nem ívelt. ;)

(#38) myckie2 válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


myckie2
őstag

Használtál már otthon ívelt kijelzőt? Mert én is tudom írni, hogy a VR az szar és hülyeség erőltetni, holott még sose próbáltam ki....

(#39) Jeanne d'Arc válasza lexter00 (#25) üzenetére

A 2-es gyermek.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#40) Trava


Trava
tag

Nekem az első jön be.

(#41) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Szerintem a kettes sokkal letisztultabb, szebb

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#42) Luck Dragon

Philips 84" tvje tetszik :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#43) DrojDtroll válasza C$abi (#15) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Teljes mértékben egyet értek.

(#44) tecsu válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


tecsu
addikt

Abszolút igazad van, de úgy tudom, az ívelt tévéket ki lehet húzni laposra, tehát ez az opció megmarad és talán az ára is mérséklődik. Mármiint na..

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#45) Partz


Partz
senior tag

Nagyon nem tetszik ez a vaskos fémkeret, sokkal szebbnek tartom a monolit üveg megjelenést. Így egyértelmű nálam ki a nyerő. A tavalyi modellek ennél a gyártónál sokkal inkább közelebb állnak hozzám dizájn szempontból.
Nálam még most is a Sony 2011-2012-es csúcs szériái az etalonok megjelenést tekintve, mai szemmel valamivel vékonyabb kávával.

(#46) Apika válasza C$abi (#15) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Engem is az tántorított el elsőre...

(#47) nismoka válasza tecsu (#44) üzenetére


nismoka
addikt

Igen létezik olyan ami gombnyomásra ki egyenesedik, horror áron talán egy tipus....

(#48) PodMAN


PodMAN
senior tag

Szerencsére az idei LG OLEDek között az EF széria már a laposakat jelöli.

(#49) 7time válasza nismoka (#37) üzenetére


7time
senior tag

Az bizony elég silányra sikeredett nem is csoda hogy csak párat gyártottak.

(#50) Kapanyél válasza Ren Hoek (#17) üzenetére


Kapanyél
őstag

Elképesztő proliságra vall leszólni bárkit is, akinek számít, hogy milyen a lakása.
Jelenleg 70"-os TV-t keresek, a méret után a design a másodlagos szempont nálam és hajlandó vagyok 100e-rel többet adni azért a készülékért, ami jobban illik az enteriőrbe, de még azért is megtenném, ha simán csak jobban tetszene.
120eFt-os Auchan-kártyásnál nyilván megnézed, melyik a jobb...

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.