Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 105kacsa


105kacsa
őstag

Nagyon jó leírás, egy dolog hiányzik csak. OTA frissítés ICS-re után a rootolás leírása és utána a custom rom felrakásának folyamata. :C :R

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#2) ghiottone válasza 105kacsa (#1) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Oké. Belerakva. Köszönöm.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#3) 105kacsa válasza ghiottone (#2) üzenetére


105kacsa
őstag

Valamint még egy dolog, Boot menü telepítése ahol a CPU settings is található és a recoverybe is be lehet lépni létezik erről infó?

[ Szerkesztve ]

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#4) ghiottone válasza 105kacsa (#3) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Hát én még ezzel nem találkoztam, de ha találsz róla infót, akkor bele rakom.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#5) binatone


binatone
tag

Nagyon profi mindenre kiterjedő írás Köszönjük !!

(#6) xtevo


xtevo
őstag

Egy részét még nem teljesen értem, de köszi a fáradozásért! :R

(#7) ghiottone válasza xtevo (#6) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nekem is idegen a dual boot-os rész, mert azt még nem használtam, de szerintem nem is fogom. JB leak van fent a telómon 3 hete és eddig gond egy szál sem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#8) xtevo válasza ghiottone (#7) üzenetére


xtevo
őstag

Én még csak most tervezem, hogy veszek ilyen telót. Egyetlen negatív dolog, hogy csak bolti gari van, bár ha belegondolok, ha kínából rendelnék vmit, akkor arra meg semmi se lenne, akkor annál azért több. :)
Még jó, hogy úgy indultam, hogy dual sim-es teló kell, max 40k-ért... :DDD
Ami igazán meggyőző(meggyőzött): dual core 1ghz proci, 1gb ram, durva akku üzemidő (3-4 napot nálam tuti kibír majd), full hd filmek, jó kamera, microhdmi kimenet, esetleges dokkoló csatlakoztatása, szép telefon, áhh, nem kell itt senkit se győzködni, csak magamat. :U

Lévén, hogy ez lesz az első androidos telóm, melyik droidot célszerű felrakni rá, ami tökéletesen megy? ICS? Angol nyelv nem para, magyar nem létszükséglet. Az "eredeti/gyári" frissítés, ha jól olvastam...

[ Szerkesztve ]

(#9) ghiottone válasza xtevo (#8) üzenetére


ghiottone
nagyúr

ICSből az MB és Ciclerom a nyerő kombináció - megfelelően gyors, szépen kipucolt és jó az üzemideje, de ha nem para az angol akkor JB-t rá.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#10) 105kacsa


105kacsa
őstag

Ha felrakom rsd-vel a kiszivárgott JB-t utána visszarakható szintén rsd-vel a gyári ICS?Defy-nél ez alacsonyabb verziószámú android rendszer fleselése nem muködött, csak ezért kérdem

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#11) ghiottone válasza 105kacsa (#10) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, valószínűleg azért mert a kernel verzió ugyanaz, azzal nem igazán vacakoltak. ICS - JB megy oda vissza.

Máshol se nagyon látni ilyen lehetőséget a "downgrade"-re.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) 105kacsa válasza ghiottone (#11) üzenetére


105kacsa
őstag

Ha kipróbálod írd meg JB-ICS

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#13) ghiottone válasza 105kacsa (#12) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ki van csukva, hogy lecseréljem a JB-t :D XDA-n írták és czky is tesztelte a megvalósíthatóságát. Be se raktam volna, ha nem megy.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) amanoba


amanoba
őstag

Laptop dockot használ valaki atrix2-höz?
Olvastam valahol hogy a sima atrix lapdock-dokkolójával is is össze lehet hozni, illetve létezik a lapdock 100-as ami már kifejezetten ehhez (is) készült.
A custom és gyári romokkal is használható marad a lapdock?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#15) ghiottone válasza amanoba (#14) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A CM 10-es romoknál a HDMI nem igazán működik, így azzal nem is menne - kábellel próbáltam, de nem ment TV-n. Én is emlékszem rá, hogy átalakító kábellel talán mehet az Atrix féle sima lapdock-al. Gyári romokkal általában nincs gond, addig, amig a weptop megy. Én egy ilyenbe gondolkodom már egy ideje. Igaz hogy nem lapdock, de otthonra tévével egy komplett irodát lehetne létrehozni és szállítással együtt 87 dollár.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#16) 105kacsa


105kacsa
őstag

Egy kis javítás kellene ide
,,2. Atrix2Bootstrap alkalmazást megnyitod és a reboot recovery-t kiválasztod, majd a 3-as wipe és utána kiválasztod a backup and restore opciót -->backup --> Atrix2_Jellybean_4.2.1_Asia_Version kiválasztása.
3. Elkészülte után telefon újraindít."
nem backup hanem a restore opciót kell választani

ZTE Axon Elite - ligában játszik. Teclast X10 3G a nagyképű jóképű. OUKITEL K4000 Pro a verő erő.

(#17) ghiottone válasza 105kacsa (#16) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Igen, igazad van, mert így épp lementenénk ;). Köszi, javítom.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18) Kenoby


Kenoby
tag

király leírás

(#19) !!!


!!!
csendes tag

Sziasztok.Atrix 2 tulaj lettem.Pazar a telefon ár/érték aránya.Nekem simán felment RSd Litevel a JB-rom,Gyári Ice cream volt a telefonon amit wifin frisitettem 2.3.6-ról.Nem volt semmi,recoveri menü wipeolás stb.Láma vagyok a témához,de akkor miért müködik ilyen egyszerüen?

IV.1. JB Rom felrakása:

1. lépés driverek telepítése
0. lépés a felrakása előtt: Wipe-olni!!!
Gyári recoveryből is lehet, illetve ha rootolt a teló akkor AtrixBootstrap-el is.
Recoveryben Advanced Settings-nél -- wipe cache.
Recovery főmenűjében -- wipe data/factory reset + wipe cache partition.

A később jelentkező esetleges működési hibák elkerülése végett ME ICS-ről kell indulni, erre a legjobb, ha a wipeolás után rsdlite-al felrakod ezt:
fastboot-p3_edison-edison-user-4.0.4-6.7.2_GC-180-EDS-20-31-release-keys-ChinaRetail-CN_chn.tar.gz

1. USB Debugging legyen kipipálva. Teló kikapcs és fastboot módba helyezés (hangerő gombok + bekapcsoló gomb együttes megnyomása majd a hangerő le gombbal eljutni az AP fastboot menüsorig és a hagerő fel gombbal aktiválni )
2.Telefont PC-vel összekötni. RSDLite-ot indítani, JB romot betallózni és rákattintani a "Decompress And Start Flashing"-re.
3. Ha minden OK, akkor indul a flashelés. Folyamat végén telefon bekapcsol kiválasztani az angolt (kivéve, ha perfekt kínai vagy és inkább úgy szeretnéd használni).

[ Szerkesztve ]

(#20) ghiottone válasza !!! (#19) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha ME-ről indultál akkor nem is lesz gondod mivel hasonló az OTA frissítéshez, csak RSDLite-al, de a fórumban sokan használtuk premete romjait, az pedig MB-n alapul, így arról átérni ME JB-re apró zavarokat okoz a rendszerben. A wipeolás pedig általában azért kell hogy tiszta zsüz rendszert kapj.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#21) !!! válasza ghiottone (#20) üzenetére


!!!
csendes tag

Köszönöm.És király a téma. :R

(#22) Godmax válasza amanoba (#14) üzenetére


Godmax
tag

Szia!

Gyári ICS-sel tökéletesen összehozható az eredeti lapdock, kis szerelés után.
Ha budapesti vagy, szívesen segítek illetve ha gondolod kipróbálhatod az enyémet!
Semmi ronda gányolás, semmi kábeltekergetés. A helyére betolod a telót és ha mész csak lehúzod. Szépen, mint a nagykönyvben.
A dokkoló kihajtható része SEM KISEBB mint amekkora a telefon, ez tévhit.
Persze úgy tűnik, de a kis hamis Morotolások becsavaroztak egy konvertert az eredeti foglalat fölé, hogy pont akkora legyen mint az Atrix, azt ha nem teszi vissza az ember ... hopp, pont jó az Atrix 2-höz ;).

(#23) s.bali922


s.bali922
újonc

Sziasztok. Feltelepítettem a 4.1.2-es rendszert és valamiért nem akarja elmenteni az új APN beállításokat amiket én saját kezűleg írok be, nem a szolgáltató(telenor) küldi,egyébként állításuk szerint az android nem is fogadja el az internetbeállításokat, ha ők küldik el nekem.. De a lényeg, hogy nem működik se a mobilinternet se az MMS. :W Valaki tudja mi a megoldás? :)) :F

(#24) ghiottone válasza s.bali922 (#23) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Próbáld ki ezt a megoldási lehetőséget - vgy73-nak így sikerült lementenie. - Nálam 3xor volt újrarakva a JB, ebből 2xer manuálisan 1xer szolgáltatói beállítással mentettem el sikeresen az apn-eket. Wipeok megvoltak?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#25) s.bali922


s.bali922
újonc

Nagy nehezen sikerült beállítani. Először 2/G-re állítottam, utána repülőgépes üzzemódra, utána vissza és csak ezután mentette el az új apn beállításokat a vissza gomb megnyomásával. Nagy köszönet a 4.1.2-es ROM-ért, nagyon jó :DD Akadásmentesen fut, a legjobb választás, csak ez a fránya internetbeállítás lehetett volna akadálymentesebb

(#26) ghiottone válasza s.bali922 (#25) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A magyar JB-be majd megpróbálom belerakni az APn-eket a apns-conf.xml-be, így elvileg csak ki kell választani a szolgáltatódnak megfelelőt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#27) !!!


!!!
csendes tag

Sziasztok.Csak jelzem,nálam csak akku ki-be ,power+hang után érhető el boot opció.Leírásban nem találtam,de olyan amatőröknek mint én fontos lehet.

(#28) ghiottone válasza !!! (#27) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Gyári boot-ra gondolsz? Persze, ehhez ki kell kapcsolni a telefont, mert bekapcsolva nem fog menni. De igazad van, ez kezdőként nem egyértelmű.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#29) !!! válasza ghiottone (#28) üzenetére


!!!
csendes tag

Igen pontosan. :R

(#30) s.bali922


s.bali922
újonc

A magyar Jelly Bean romnál a data.hu-ra feltöltött fájl letöltésénél ezt írja: " Az adott fájl nem létezik. Valószínűleg a tulajdonosa már törölte rendszerünkből,
vagy jogsértés miatt került eltávolításra."

Pedig szívesen letölteném. :)

(#31) ghiottone válasza s.bali922 (#30) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Érdekes ez a data.hu :F Ott a fájl a feltöltésekbe, be is jön, majd amikor letöltené az ember, akkor ugrik fel ez a szöveg - adatbázis-elérés hibát irtak a data.hun. A linket javítottam itt a jó link.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#32) Devil Gelo


Devil Gelo
tag

Szaisztok!

Remélem tudtok segítnei, a leírásban Atrix2_Jellybean_4.2.1_Asia_Version höz tartozó részben a következő szöveg van -> "A beállítások háttere van lecséréve feketéről a képken láthatóra."
namost, ez nekem nem tetszik, sok helyen olvashatatlan a szöveg a jobb felső sarokban... El tudnátok mondani, hogy hogyan is kell ezt a képet kicserélni?

Üdv.: Gelo :R

Samsung S23 Ultra

(#33) ghiottone válasza Devil Gelo (#32) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A hivatalos topicban keresd L@co-t. Ő használja egy ideje, hátha tudja.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#34) Devil Gelo válasza ghiottone (#33) üzenetére


Devil Gelo
tag

Köszönöm a gyors választ, keresem L@co-t :R

Samsung S23 Ultra

(#35) nepali


nepali
csendes tag

Hellooo

Olyan problémám van hogy telepítettem a Mokee -t BMM boot menu -jét használva
be szeretném állítani hogy ez legyen az elsődleges rendszer de ugye az uj szoftveren nincs rajta
a manager (ugy ahogy a rebooter sem)letöltöttem play-ről és mikor telepíteni akartam a managert hibát irt ki
és nem telepítette ebben szeretnék segítséget kérni hogy hogyan telepítsem

(#36) ghiottone válasza nepali (#35) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A hivatalos topicban keresd Lovi24-et, vagy Grobee-t, ők eléggé jól ismerik a BMM -t.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#37) nepali válasza ghiottone (#36) üzenetére


nepali
csendes tag

Köszi a gyors válasz keresem őket :D

(#38) nepali


nepali
csendes tag

Hali

RSD Lite segítségével hogyan hozhatom gyári állapotára a telefont ????? gyárilag ME-s a telefon esetleg valahol van vmi útmutató hogyan kell csinálni mert új vagyok :D jah a motorola jelig bejön a dolog de utánna semmit nem csinál a telo

[ Szerkesztve ]

(#39) nepali


nepali
csendes tag

jah elfelejtettem hogy a motorola logo fölött ez a hibaüzenet van CustomerID error Contat dealer
BOOT to Suspend \ TMCD mode : dead

(#40) ghiottone válasza nepali (#39) üzenetére


ghiottone
nagyúr

elveszett a CID - valahogy be lehet bootolni, de ezt nem tudom, soha nem használtam még BMM-et és itt valamelyik BMM-es rom okozta a hibát.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#41) dodorip


dodorip
csendes tag

nepali!
Nekem is eveszett a cid.
Rsd-vel felrakod bármelyik gyári romot,ha felment bp toolsban indítsd újra a telót.Gyári romnál nekem csak így indul újra a telefon.Ha elindult playről bmm letölt,,beállít,újraindít,és müxik.Bár én 1ből visszatettem a dino mentésemet.Cid hibaüzenet megmarad bootnál,de a teló működik nálam tökéletesen.

(#42) nepali válasza dodorip (#41) üzenetére


nepali
csendes tag

ok köszi a segítséget holnap meg is próbálom :D

(#43) nepali válasza dodorip (#41) üzenetére


nepali
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget jó lett már elindul a telefon csak nem tudom feloldani mikor elindul szerintem rossz gyári romot raktam rá de megnézem másikkal hátha fel tudom oldani de már a remény az megvan még 1x nagyon köszi

[ Szerkesztve ]

(#44) nepali válasza dodorip (#41) üzenetére


nepali
csendes tag

Hali

Még egy kérdésem lenne te hogyan rootoltad a szoftvert mikor ujraraktad rsdvel mivel nekem mikor ujraindul a rootolásnál a telo normal bootban akar indulni és nekem is csak bp toolsban indul egyébként jb -t raktam rá ha ez esetleg probléma
Előre is köszi :D

(#45) dodorip válasza nepali (#44) üzenetére


dodorip
csendes tag

Szeva!
Ha jól emlékszem először me ics-t utána me jb-t raktam fel,és ha jól emlékszem a dino pakkban levő root progival.Sokat kínlódtam én is vele.ÍHa root nem akar lefutni "segíts" neki bp tools starttal mindig amikor újra indul root közben.Remélem összejön.

(#46) dodorip válasza nepali (#44) üzenetére


dodorip
csendes tag

Ha nem fut végig a rootolás próbáld meg másik root progival.1ikkel biztosan lefut végig.

(#47) nepali válasza dodorip (#46) üzenetére


nepali
csendes tag

Sikerült rootoltam de nekem is megmaradt a hibaüzenet a bootnál :(
nem tudod hogyan lehetne kiszedni???
Jah és másik telo cid jét be lehet e tölteni ????

Köszi a segítséget :D

[ Szerkesztve ]

(#48) dodorip válasza nepali (#47) üzenetére


dodorip
csendes tag

Hali!
Én már próbáltam másik teló mentett cid-jét az enyémre de nem müxik.mivel a cid egyedi sztem vhogy imei alapján vissza lehetne szerezni,de ez részemről csak tipp.

(#49) Bolyka90


Bolyka90
újonc

Hello!
Tehát a JB feltudtam rakni rlite, no problem, viszont Rootálás már nem akar sikerül mivel hibát ír ki. Superuser cuccal vannak gondok, valaki segítsen :)

(#50) ghiottone válasza Bolyka90 (#49) üzenetére


ghiottone
nagyúr

pontosan milyen hibát ír ki?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.