Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Tavaszköszöntő helyett, már megint sikerült filozofálgatnom, meg "önvallanom". Úgy tűnik, ez már így lesz.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) Simi87 válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Simi87
senior tag

Innen az ágyból köszöntöm a tavaszt. Kétoldali tüdőgyulladással. :)

(#3) Geri Bátyó válasza Simi87 (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én egy jó kis vírusos tüdőgyulladást már letudtam ősszel. Akkor legalább sz@r idő volt és nem is kívánkoztam ki.
Mielőbbi gyógyulást! :K

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#4) petipetya


petipetya
nagyúr

Hol hevertétek/heveritek ki a tüdőgyulladást?

Gyermekkoromban azzal ijesztgettek, hogy ha elkapom, akkor a kórházban egy lezárt szobában kell kihevernem, ami 1 évig fog tartani, úgyhogy igyekezzek nem elkapni. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#5) Simi87 válasza petipetya (#4) üzenetére


Simi87
senior tag

Itthon az ágyban, egy raklap gyógyszerrel, forró teával

(#6) petipetya válasza Simi87 (#5) üzenetére


petipetya
nagyúr

Gyors gyógyulást kívánok. :R

Erről beszélek. Azért hoztam fel, mert a hasonszőrű nettó hülyeségek miatt fájlalom, hogy gyermekkoromban még nem volt internet.

"nincs rá lezsóidő"

(#7) Geri Bátyó válasza petipetya (#4) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én itthon voltam a lakásban (kb. 2 hétig). Vírusos eredetű volt, amire ugyebár nincs gyógyszer, de a doki felírt antibiotikumot, hogy elkerüljem a másodlagos fertőzést. Ezen kívül gyulladáscsökkentő és lázcsillapító volt, amit szednem kellett.
Javasolta a friss levegőn való sétákat, amit itt, Kispesten a Wekerle telepen tudtam abszolválni (úgy, ahogy).
Nyilván a súlyos tüdőgyuladás volt az egyik oka, hogy utána minden vírust sikerült benyalnom, mert nullán volt az immunrendszerem és fizikálisan is legyengültem. Január közepe óta nagy dózisban szedek C és D3 vitamint. Azóta semmi bajom.

Amúgy tinédzser koromban lábon hordtam ki 2 tüdőgyulladást. Nem lázasodtam be, így szinte fel sem tűnt. Mondjuk azok nem voltak súlyosak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) Chaser válasza petipetya (#6) üzenetére


Chaser
titán

én lábon kihordtam pár éve...utólag derült ki:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Geri Bátyó válasza Chaser (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nálam a mostaninál az volt a gond, hogy az egyik korábbi, lábon kihordott terület kapta. Gyakorlatilag az a rész megszűnt létezni és elbuktam 10-15% tüdőkapacitást.
Egy tüdőgyulladás amúgy is romboló hatású, de adott területen kettő, az már végleges.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#10) petipetya válasza Geri Bátyó (#9) üzenetére


petipetya
nagyúr

Azt a betyár mindenit. :o

"nincs rá lezsóidő"

(#11) Geri Bátyó válasza petipetya (#10) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ez nem zavar. Ezzel simán lehet élni.
Az jobban zavar, hogy ezt sem vetem észre és ezért lett ennyire súlyos. A törött fogam miatti arcüreg-gyulladást sem vettem észre.
Időnként jó, hogy nem igazán érzek fájdalmat, de ezekben az esetekben határozottan negatív.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

"...megint valami lelki blabla..." Ettől lett érdekes :)

(#13) Geri Bátyó válasza potyautas (#12) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Legalább valakinek tetszik! :DDD :R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) aggleány válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


aggleány
addikt

Lásd kivel van dolgod, nekem is tetszik. :C

(#15) Geri Bátyó válasza aggleány (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Legkedvesebb vadmacskám! :) Örülök, hogy tetszik! :R (amúgy rég láttalak magam felé)
Ráadásul még komolyan is gondolom és ebben nem kis szerepe van egy tanítónak, aki rávilágított arra, hogy pozitívan kell látni a világot.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) Chaser válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Chaser
titán

úgy olvastam legnedvesebb, korán van még...
nem szándékosan hordtam ki lábon, volt néha lázam, köhögtem de nem foglalkoztam vele, volt mivel foglalkoznom
pár hónapra voltam nagy kivizsgáláson, akkor mondták szépen elmúlt a tüdőgyulladásom, alig van nyoma
mire én..jah volt?
:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Eastman


Eastman
őstag

Szia!

Több érvem is van a "csontkovácsolás" ellen. Ha szeretnéd pm-ben szívesen elmesélem.

Más;
minden érzésed írd le a Wekerléről! A pesti oldalon az az egy hely ami tetszik. Milyen ott az élet?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#18) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Igazából a tél elvesztése is fáj egy kicsit.

sajnos fog még nagyon is fájni, közhely, hogy egy klímaváltozás közepén ülünk. nagy valószínűséggel már a mi életünkben harcolni kell majd a vízért. nekünk is.

úgy hogy élvezd a jó időt, amíg lehet. :)

A tömegközlekedés egy kínszenvedés. Volt rosszabb is, úgy 10-12 évvel ezelőtt hazafelé tartva összeomlottam a metrón. Ki kellett szállnom és haverok jöttek értem és vittek haza autóval.

been there, astoria M2 metró, a mozgólépcsőn vissza kellett fordulnom, szintén kocsival vittek haza.

Szerencsére ez már a múlt, de manapság leginkább agresszív vagyok. Átmentem szociopatába, vagy valami hasonló. Legtöbb esetben csak magamban átkozódom és próbálok mielőbb kijutni a tömegből, de van, hogy néhány megjegyzés kicsúszik a számon.

ezt hívják úgy, hogy pánikbetegség (lásd fent), érdemes úgy is kezelni. én is évekig szenvedtem tőle, még ma is él a nyoma. a jó hír az, hogy az emberek harmada-fele szenved tőle, csak senki nem beszél róla, így mindenki azt hiszi, hogy ő a hülye egyedül és nem mer segítséget kérni, max. a dilidokitól, aki felír rá valami nyugtatót és kezdődik a körhinta...

(#19) Chaser válasza DeFranco (#18) üzenetére


Chaser
titán

semmilyen klímaváltozás nincs
csak a média hypeolja
évszázados statisztikák vannak
gyerekkori emlékeket csak az idő másítja meg...
/ezeket mondják nekem ha előjön ilyen téma:)/

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Eastman válasza Chaser (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Felénk elhúzódó jégkorszakról beszélnek, amikor a XX. század európai / magyar időjárása a téma.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21) aggleány válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


aggleány
addikt

:R

(#22) moonlight115


moonlight115
tag

Nekem is tetszik, de csak most találtam ide és teljesen véletlenül. (Szólhattál volna! :(( )
Egyetértek potyautassal, a lelki blabla feldobta (bocs ;] ) az egyébként szép, de hétköznapi témát.
Igazad van, olvasni kell, az kizökkent térből és időből, már ha tudsz koncentrálni a kezedben lévő olvasnivalóra.
Szűk helyre összezárva a kísérleti patkányok is egymásnak esnek...Ilyen az emberi természet is. :DDD

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#23) Chaser válasza Eastman (#20) üzenetére


Chaser
titán

én csak azt tudom tél idén sem volt igazán
decemberben és januárban is láttam legyet, böglyöt is, olyan helyen ahol nyáron szoktam max:)
tavasz idén is 2-4 hét lesz jön a nyár utána - eddig úgy néz ki -
lesz megint rovarinvázió bőven, nem volt 4 hét tartós fagy legalább -5 fokon, bár sok féregnek -10 kellene és 1,5 nónap
nincs annyi pénzem hogy egész nyáron tengerpart mellett legyek, ott még elviselem a kánikulát:D sad szmájli'...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Simi87


Simi87
senior tag

Megjött a jó idő a mai nappal, és már alig várom, hogy holnap újra elkezdjek melózni. :)

(#25) Geri Bátyó válasza DeFranco (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Már annyi mindenre rámondják, hogy pánikbetegség, hogy felőlem akár az is lehet.
Igazából mindegy is, mert az volt az egyetlen komolyabb zűröm. Mióta olvasok, sokkal kevésbé zavar.

(#22) moonlight115: Bocsi! Csak hirtelen összedobtam, de igazából egyéb dolgom volt.

Mázlim van az olvasással, mert egész jól ki tudok kapcsolni közben. Igazából figyelnem is kell egy kicsit, mert volt rá példa, hogy túlmentem az úticélomon (Érdre készültem, Tárnok lett belőle! :DDD ).

(#24) Simi87: Ezek szerint meggyógyultál?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) Simi87 válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


Simi87
senior tag

Igen! Már alig vártam, hogy pénteken dolgozzak, este jól szétcsaptam magam, szombaton voltam kirándulni egy light-osat. És még élek. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.