Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Nyitva! :C

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#2) Bird


Bird
addikt

OMG! :DDD :R

Anyósomat elégethetem? :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#3) sketchifun


sketchifun
senior tag

Én elégettem egy SAL hangváltót, az számít? Talán meg van még valahol.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#4) bakter24


bakter24
őstag

2,5" os winyó külső házzal együtt, 12V-os adapterrel. Szerintem nevezhetek vele :D

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#5) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Bármi ami árammal működik, és User errorból történt. :DDD

Bírd: Nyugodan ;]

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#6) #33253120 válasza Ganz-[HUN] (#5) üzenetére


#33253120
törölt tag

Subscribe. :D

(#7) MineFox54


MineFox54
őstag

2gb Geil DDR2 800mhz ram
Asus P5VD2-VM SE
:(
Fordítva tettem be figyelmetlenségből a ramot... :W

(#8) Ganz-[HUN] válasza MineFox54 (#7) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én DDR1-es gépbe tettem bele DDR2-t. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#9) #33253120 válasza Ganz-[HUN] (#8) üzenetére


#33253120
törölt tag

Egyik fórumtársunk (és kollégám) anno (talán 2005-2006 körül? ) egy SD ramom ki akarta próbálni talân DDR-400, vagy DDR2-es lapban. (Valami 775-ös lapja van, nekem meg korai P4 volt az S478 elejéről. )
Dobott egy füstöt, leállt a táp, pici amperszag, de a mai napig használja azt a gépet*, és nekem is megmaradt épen a ramom. :)

*Azóta se rakott abba a slotba semmit sem. Félés van, hogy nem maradt az ott teljesen egészséges.

Most, hogy így szóba került, ha holnap rossz idő lesz, akkor lehet előtúrom azt a lapot. Úgyis itt szemezek egy házzal már egy ideje, hogy mit kezdjek vele... :)

[ Szerkesztve ]

(#10) Ganz-[HUN] válasza #33253120 (#9) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hajrá. Remélem pörögni fog ez az topik :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#11) letepem


letepem
aktív tag

ElectroBOM embörünk hatalmas! Nézem a videóit, amit leművel :D persze érteni is kell valamennyire a szakmához hogy igazán üssön :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#12) Ganz-[HUN] válasza letepem (#11) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Imédom, és szerintetek direkt csinálja, vagy tényleg ilyen bolond?
Szerintem dirtekt :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#13) #33253120 válasza Ganz-[HUN] (#12) üzenetére


#33253120
törölt tag

Direkt. Anno ha jól emlékszem egy hogyan ne csináld jellegű videóval lett híres.

(#14) Ganz-[HUN] válasza #33253120 (#13) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Az elektromosgitár... :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#15) gondoni


gondoni
csendes tag

Kellő korral (és vele járó tapasztalattal) bírók emlékezhetnek a 486, 5x86 processzorok tokozására (Google szerint PGA-168, de Bacsis fúrumtárs biztos egészen pontosan tudja), ami négyzet alakú és teljesen szimmetrikus volt, tehát simán adta magát, hogy a jelölő sarkot figyelmen kívül hagyva, tetszőlegesen eltévesztve kicsalhassuk belőle a füstöt. :)

Már 1x hozzászólásnál járunk, és még senki ne sütötte el a szakállas poént:
A chipek füsttel működnek: ha kijön belőlük, elromlanak! :D

A legfájóbb emlékem nem füstölt: tizenévesként a ZX Spectrumomat elemeztem, természetesen csavarhúzóval és belülről. Felfigyeltem a bővített RAM modulokra, amik foglalatban voltak. Hát, ha már kivehető, ezt ugye meg kell nézni közelebbről is, hol a csavarhúzó? :-)

Nos, a foglalat rugós láb-szorítója kifeszegetés közben tulajdonképpen kilőtte (volna) a chipet, de a legutolsó, sarokban lévő láb még bent maradt a foglalatban, így egy 90 fokos elhajlást mutatott be. A kézi visszahajlítás persze ön-amputációval járt. :O

(#16) Ganz-[HUN] válasza gondoni (#15) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Egy 68000 járt így nálam. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#17) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Robotika versenyen elégettem a robotom motorvezérlőjét. A forró tápkebelre és az amperszagra lettem figyelmes.

(#18) kmisi99 válasza DrojDtroll (#17) üzenetére


kmisi99
addikt

Én is hasonlóan jártam a múlthéten. Arduino által vezérelt távirányítású autót építettem, persze áram bekötve, kábelek mindenfele két kábel találkozott akinek nem kellett volna.

A motorvezérlőn a tantál kondi elpukkant, gyors kiderítettem milyen. Ezután kimértem fórumtársak segítségével, hogy nem zárlatos e majd kapott egy régi egérből egy új kondit.

És hogy végre legyen kép is a bejegyzésben valamiről.
Sajnos csak "utána" kép van, előtte kép nincs, de mindenki látott már leégett cuccot. :D

Más hasonló sztori eddig csak egy van, PC be ledszalagot eszkábáltam, (meglehetősen drága felső kategóriás gép volt anno). Gép bekapcs, amperszag. Volt nagy félelem, de csodák csodájára csak a DVD író égett le.

[ Szerkesztve ]

(#19) DrojDtroll válasza kmisi99 (#18) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Gépes eszkábálásról jut eszembe, hogy 12 voltot terheltem már meg szépen gányolt, később zárlatos lett venti beköttessél. Szerencsére pont az én kezem tette zárlatossá a ventit amikor hozzáértem a vezetékéhez. A venti rögtön megállt a kábel meg rögtön forró lett. Szerencsére semminek nem lett baja.

(#20) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#18) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Arduino túlélte? :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#21) kmisi99 válasza Ganz-[HUN] (#20) üzenetére


kmisi99
addikt

Jaja mázli volt, maga a motorvezérlőnek is kutya baja. Vicces mert az csak egy szűrő kondenzátor volt holott az egész cucc alapból "szűrt" áramot kap. De azért kapott egy másikat biztos ami biztos. Azóta már nagyjából kész is a projekt.

(#22) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#21) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

zsír. Én minap 3db mosfetet égettem el, mire rájöttem hogy rosszul kötöttem be. Relé helyett direkt a motorra kötöttem. :DDD Hogy sikerült összehozni.. ne kérdezd... :U

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#23) kmisi99 válasza Ganz-[HUN] (#22) üzenetére


kmisi99
addikt

Na erről eszembe jutott egy másik sztori, az már kicsit fájdalmasabb volt. Volt egy Western Digital caviar black 1TB HDD-m. Még újdonságszámba ment mikor vettem, szóval drága volt. 5 éven át kiszolgált. 5 év alatt kb 600 napnyi üzemidő gyűlt össze 100/100 hibátlan állapotban. Aztán egyszer átraktam egy másik gépbe, hogy formázzam a C meghajtót mert valami nyűgje volt a windows telepítőnek. Másik gépet bekapcsolom, bootoláskor hallom, hogy nem pörög fel, látom is, hogy a tápkábel nincs benne rendesen. Én hülye áram alatt lévő kábelt bepattintottam, és már jött is a finom füst.

Volt rajta pár fontos és néhány pótolhatatlan dolog. Annyira nem életbevágó de azért nem volt könnyű lenyelni. Ami mázlim volt, hogy valószínű a nyák túloldalán égett el valami, azaz kívülről szemlélve kutya baja nem volt semmi égésnyom. Az 5 éves garanciából 2-3 hónap volt hátra, kaptam is egy zsír új 0km darabot. :D

Ami bosszant, hogy most utólag simán pótolhatnám forrasztással az elégett cuccot rajta, és akkor meglennének az adatok.

[ Szerkesztve ]

(#24) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#23) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Na igen.
Nem kellett volna füstölnie, mert a SATA hotswappolható (AHCI) elméletileg. Én is szoktam hotswappolgatni a HDD-ket a gépben, még eddig nem igen volt belőle baj. ki tudja, lehet eddig csak mákom volt. :DDD

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#25) kmisi99 válasza Ganz-[HUN] (#24) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja ezt nem értem, miért volt baj, hogy helyére nyomtam a kábelt.

(#26) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#25) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

spike, bad psu? :F

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#27) Pr3ciSioN


Pr3ciSioN
aktív tag

Jó múltkorába jártam úgy, hogy a gépet raktam össze ( ágyon mert csak próbáltam, elindítani is lapos csavarhúzóval indítottam), rákötöttem a 3 vinyót ( 1db 160 gigás rendszer meg 2 db 1 terrás ), bekapcsoltam s közben bambultam ki az ablakon. Asszony elkezd bökdösni de nem szólna semmit csak bökdös úgy kb fél perc múlva meguntam, ránéztem és határozottan megkérdeztem tőle hogy : Mi a g*ci van? Erre Ő felháborodva közölte : Jól van b*szki csak azért akartam szólni mert füstöl az a sz*r. A 160-as vinyó Winnetou-val kezdett kommunikálni csak gyorsan kitéptem az elosztót a konnektorból. Sajnos Dugovics Titusz módjára magával rántotta a másik kettőt is :W De azon kívül semminek nem lett baja :U Eltettem őket, a 160-as olyan áram szagot bocsájt ki magából, hogy gondolkoztam már, hogy felkötöm a lámpára szúnyogriasztónak :DDD Most már fel sem pörögnek de igazából csak a képeket sajnálom amik rajta vannak :(

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#28) kmisi99 válasza Ganz-[HUN] (#26) üzenetére


kmisi99
addikt

Igazából molex-->sata átalakítóval volt szerintem. Rendes FSP táp, azóta is az megy a gépben.

(#29) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#28) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

nem igen szereti a gép az IDE hotplugot, leáll a másik HDD egy pillanatra ha molexet hotplugolom.
lehet hogy nem véletlen viselkedik másképp a sata? :F

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#30) kmisi99 válasza Ganz-[HUN] (#29) üzenetére


kmisi99
addikt

Lehet benne valami, ilyen mélyen nem ismerem a tápok világát, de teljesen reális, hogy a molex átalakítás miatt játszott pirítóst a HDD.

(#31) Ganz-[HUN] válasza kmisi99 (#30) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Én sem ismerem, csak azt mondom, amit tapasztaltam. :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.