Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"2012. február 8-án jött ki egy Jelly Bean leak"

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2) Wa2x_ válasza Tutu7030 (#1) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi, javítva! :R

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#3) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

UP :)

(#4) Pixa


Pixa
aktív tag

Odin3 1.87

valamint

Odin 3.07

A népnek ingyenes tárhelyről. A többit keresgélje aki akarja. :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#5) Rozzo


Rozzo
tag

Egyébként ez egy hivatalos frissítés? Bocsi, lehet, hogy benne van a cikkben, de nem volt időm teljesen elolvasni :)

Én idióta.... Első mondat! :W

[ Szerkesztve ]

(#6) real_davidka


real_davidka
tag

Sziasztok!

Valakinek nincs kedve egy ilyen leírást és konkrét fájlokat belinkelni Galaxy Ace 1-hez?
Már próbáltam, rommá hekkeltem, összeomlasztottam az egészet kb 4szer, aztán csak sikerült feltámasztani, most nem mertem már hozzányúlni, mert működik a gyári rendszerrel.

Szeretném a 4.1.2-re frissíteni mert azt remélem tőle, hogy nem lesz lassú. A telefonon nincs semmi alkalmazás a gyárin kívül, mégis dög lassú, telefonkönyv is marha lassan jön be...

Szóval van lehetőség frissítésre?

(#7) Wa2x_ válasza real_davidka (#6) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezt a topicjában érdeklődd meg, de sztem az Ace-re nem jön JB.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8) Pixa válasza real_davidka (#6) üzenetére


Pixa
aktív tag

Olykor sokkal praktikusabb a gyári alap rendszerét újrahúzni. Ha végképp nem akarná az igazságot akkor XDA-n van saját topicja mindenféle okossággal. (Gondolom...)

Vagy megpróbálhatsz egy task manager / killer -t, hátha az (is) segít!

Gyors megjegyzés:
How to upgrade the Galaxy Ace S5830 to Android 4.1.1 Jelly Bean via CyanogenMod 10

:R

[ Szerkesztve ]

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#9) ricsi99


ricsi99
addikt

Szerintetek GT-S7560M re felmegy? Elméletileg ez is ace 2.....

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#10) hajbel


hajbel
addikt

Nagyon jó, hiánypótló cikk minden tekintetben. :R

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#11) Pixa válasza ricsi99 (#9) üzenetére


Pixa
aktív tag

Ha érzéseim nem csalnak a GT-S7560M az dual simes. Elméletileg nagy galibát nem okozhat az update. Viszont az esetleges adatvesztés veszélye lehetséges. Illetve előfordulhat az is, hogy nem megfelelően fogja a SIM-eket kezelni.

Igen erősen ajánlott egy full backupot készíteni és csak azután próbálgatni!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#12) real_davidka válasza Pixa (#8) üzenetére


real_davidka
tag

Köszi.

Hát az összeomlás után én is maradtam a gyári rendszernél... Mást egyszerűen nem tudtam felrakni.
Jártam már az általad ajánlott oldalon, de akárhányszor akartam a CyanogenMod 10-et felrakni, sosem ment, nem indult el utána a telefon. Ráadásul a CyanogenMod oldala azt írja, hogy csak a 7es CyanogenMod megy fel rá elvileg. Szóval homály ez az egész.
Akármilyen oldalon próbáltam letölteni a fájlokat és a leírás alapján megcsinálni a módosításokat, minden verzióban kb ugyanott állt meg a sztori. Sajnos. Pedig nagyon jó lenne.

Task manager meg nem tudom mire lenne jó, mert tényleg nincs már semmilyen program fent a telefonon, egy játék sem, semmilyen program, és mégse akar gyors lenni. Kb 20mp amíg a telefonkönyv bejön. (kb 50 telefonszám. képek nincsenek a kontaktokhoz...)

(#13) Pixa válasza real_davidka (#12) üzenetére


Pixa
aktív tag

Sokan elvetemült ötletnek tartják, de azért leírom, mert szerintem van alapja!
Ugyebár a telefonba is memória van úgy, mint a gépbe. Nos ez ugye, mint tudjuk defragmentálódik, magyarán töredezik. Lehet érdemes lenne tárhelyként csatlakoztatni a telefont és töredezettségmentesíteni.
Persze ez sem garantál semmit, csupán az én gondolatmenetem.
Ha az sem segít érdemes a Samsung Magyarországnak írni. Lehet hibás szériába esett a készüléked.

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#14) Samus


Samus
addikt

Nem akarok beszólni, de az Ace hardvere olyan szinten őskori, hogy nagyon. Úgy tudod gyorsítani, ha lecseréled egy korrekt vassal rendelkező készülékre. Utána jön majd, hogy "hogy tudtam én eddig ezt használni". Komolyan mondom, én is így voltam. Gyenge vassal nem tudsz mit kezdeni, sajnos.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#15) hajbel válasza Samus (#14) üzenetére


hajbel
addikt

Az ne zavarjon, hogy a topik témája az Ace 2

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#16) kmarci25 válasza real_davidka (#12) üzenetére


kmarci25
veterán

Talán ha itt próbálkoznál, több szerencsével járnál. Egyébként jó láttad, hivatalosan csak CM7 van, de okos, ügyes srácok elkészítették a 9-es, sőt a 10-es CM-et is. Be kell indulnia a telefonnak telepítés után, ha mégsem ez történik, akkor Te néztél be valamit. Ezzel együtt fölösleges CM9/10-et használni, mert ahogy írták, kevés hozzá a vas, és csak lassítja. Egy jól belőtt CM7-tel többre mész, a linkelt oldalon meg is találod, keress rá az Xperion kifejezésre. Magyar fejlesztő mókolgatja, nagyon jól, gyors, mindennapi használatra erősen ajánlott rom.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#17) Pixa válasza Samus (#14) üzenetére


Pixa
aktív tag

Nem mindegyik felhasználó teheti meg, hogy újra cseréli a készülékét. Arra nem is gondoltál, hogy mi van akkor, ha ajándékba kapta? De cserélje le...

Amúgy gyengébb telefonoknál nem egyszer volt már rá példa, hogy egy moddolt rommal jobban ment.

Konzekvencia!

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#18) real_davidka


real_davidka
tag

Hát akkor elnézést mindenkitől, akit ZAVART az, hogy nem ideillő kérdést tettem fel. Mondjuk nézőpont kérdése. Aki meg válaszolt és segíteni akart, nagyon köszönöm!!! :R
Tetszett az írás, csak így tovább...

[ Szerkesztve ]

(#19) Ninja Chick.


Ninja Chick.
tag

Nem szeretnék beleszólni, de rootolni nem egyszerűbb és gyorsabb az UnlockRoot-al ?

Nagyjából 15 telefont rootoltam én már vele és teljesen megbízható program.

****Bocsi, most nézem, hogy nincs a listában az ACE 2

[ Szerkesztve ]

(#20) Samus válasza hajbel (#15) üzenetére


Samus
addikt

Az én hibám, válaszként akartam írni.

Többieknek. Volt már rá példa, igen, de csodát semmi sem fog tenni. Amint az ember fiának/lányának megtetszik az Android, keresni fogja a lehetőséget, hogy hogy legyen jobb, szebb, olyan, amilyenné ő képzeli el. És ekkor kezdődnek a problémák a gyenge telefonoknál. Még egyszer leszögezném, ismerem a témát, volt hasonló hardverrel szerelt telefonom, én is próbálgattam a főzött ROMokat, hogy gyorsabb legyen, többet tudjon, de borzalom volt így visszatekintve. Most egy Grand X IN-t használok, és hogy is fogalmazzak, Trabantból Porsche...és még csak nem is egy méregdrága készülékről beszélünk.

Tanulság? Hatalmas kompromisszumkészség kell hozzá. Gyalog is eljutsz A pontból B-be, és autóval is. Előbbivel lassan, kényelmetlenül, de olcsón, utóbbival gyorsan, kényelmesen, de drágábban. Durva hasonlat.

Viszont hogy témánál maradjak. Advancedre és SII-re kijött már a JB? Valamikor olvastam, mikor még telefonokat vadásztam (három hónapja), hogy melyiket érdemes, hogy a két említett készüléknél kimarad az ICS, és rögtön a 4.1 jön.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#21) Wa2x_ válasza Samus (#20) üzenetére


Wa2x_
veterán

Mind a kettőre van már, ha még nem is szolgáltatói, de van.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#22) Bull1 válasza Samus (#14) üzenetére


Bull1
aktív tag

Van pár Jelly Bean ROM a készülékre, hidd el, nem kell lecserélni, mert nem is tudnád mire. :)

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#23) Pixa válasza Samus (#20) üzenetére


Pixa
aktív tag

A képlet egyszerű! Software-es dologról van szó, software-es kérdéssel. Ott a hardware-es dolgokról dumálni lényegtelen!
Ez olyan, hogy bemegyek egy autókereskedésbe és azt mondom, hogy egy sedant szeretnék, de van-e lehetőség pl. erősebb motorral kérni? Nos, ilyen esetbe nekem az eladó ne egy kombit ajánljon helyette, mondván az sokkal frankóbb, mert nagyobb, hanem az adott autóval kapcsolatos kérdésre válaszoljon.

Ennyi! :)

"...de egyszer itt hagyok majd mindent, nem számít majd odafent ami fontos volt itt lent, számot adok arról is, hogy mért volt nagy pofám..."

(#24) Lajkó válasza real_davidka (#6) üzenetére


Lajkó
őstag

Ez engem is érdekelne! :K
Ha sikerül találni egyet, akkor jelezhetnéd nekem is :R

(#25) real_davidka válasza Lajkó (#24) üzenetére


real_davidka
tag

Ha találok használhatót, akkor én is csinálok egy hasonló írást... :K

(#26) kmarci25 válasza real_davidka (#25) üzenetére


kmarci25
veterán

Már írtam Neked, hogy van tematikus fóruma az Ace-nek, de úgy látom nem igazán találtad meg. :U Ott találtok leírást is, nem kell még egyet csinálni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#27) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Ha felteszem ezt a rendszert Samsug Galaxy GT-S5570 Mini telefonra attól lehet valami baja?

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#28) kmarci25 válasza balázs xp4e (#27) üzenetére


kmarci25
veterán

Ne tedd fel! Jó eséllyel tönkrevágod a készüléket.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#29) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

oké, akkor keresek galaxy mini-re portolt változatot.

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#30) HavocS válasza Pixa (#13) üzenetére


HavocS
senior tag

Ha mindenképp töredezettségmentesíteni akarsz egy flash meghajtót, több nagyságrenddel jobban jársz ha mindent átmásolsz egy másik meghajtóra, leformázod a flasht és visszamásolsz rá mindent. A flash meghajtók nem szeretik az írást, az SSD-knek is pont ezért van speciális firmware-e, ami logikailag áthelyezgeti a sokat írt szektorokat, hogy egyenletes legyen az elhasználódás. A töredezettség amúgy a fragmentálódás, a defragmentálás a töredezettség-mentesítés.

(#31) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!
Igazság szerint a leakben annyi bug van ami nem tetszik, hogy csak a rootot csináltam meg.
annyi lenne a kérdésem, hogy tudom unrootolni a kicsikémet?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#32) Wa2x_ válasza tolvaj! (#31) üzenetére


Wa2x_
veterán

Vissza kell tenned a gyári ROM-ot.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#33) tolvaj! válasza Wa2x_ (#32) üzenetére


tolvaj!
őstag

thx

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#34) kromatika


kromatika
veterán

köszi a cikket.nagyon hasznos írás.

(#35) h.teeby


h.teeby
csendes tag

A root nem igazán működik.
Lefuttatom a frissítést XXLD8 rootolt-ról és a JB stock recovery nem lát mást a /sdcard-ban mint a .android_secure/ mappát azon kívül abszolút semmit.
Így nem is tudom futtatni az egész kakit.
Valakinek ötlete?

(#37) tolvaj!


tolvaj!
őstag

A múltkor elfelejtettem megkérdezni, hogy attól, hogy most rootoltam a gingerbreadet a hivatalos zselét fel tudom majd rakni rá ha kiadták?

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#38) Wa2x_ válasza h.teeby (#35) üzenetére


Wa2x_
veterán

Konzultálj ilovedigweed-el neki is ez volt a baja, azt hiszem megoldotta. Nem tudom miért jelentkezik és mi a alapján ez.. :F

(#37) tolvaj!: Igen!

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#39) wayn3


wayn3
csendes tag

Felraktam az ace 2-mre a jelly beant, tökéletesen működik, leszámítva egy dolgot. Számítógépről nem tudom kezelni a telefont. Nem tudok rá másolni, nem tudok róla törölni...Néha engedi, de nagyrészt megöli a számítógépet is!! Próbáltam több számítógépen is. Az sd kártyával, ami benne van ugyanez a helyzet... Az MB2 és az MB4-el se jó. VISZONT GB-vel MŰKÖDIK! Valakinek esetleg nincs valami ötlete? Ilyennel még nem találkoztam...

(#40) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!
Mint már írtam nem raktam fel a teszt romot csak kirootoltam a "treff ászt".
Felraktam CWM et minden stabil, tök jó....
A lényeg: Csináltam biztonsági mentést vissza is raktam próbaképpen, minden működik, de teszem azt most felraknám az MB4- et és nem tetszik akkor sima restorból vissza tudnám rakni a GB- t vagy totál újra kellene raknom, kirootolni ismét és úgy visszarakni a BU- t? Remélem érthető voltam, de bocs ha kicsit zavaros.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#41) Wa2x_ válasza tolvaj! (#40) üzenetére


Wa2x_
veterán

Itt leírtam, hogy kell vissza tenni a GB-t, de sztem úgy is működni fog,a hogy leírtad.

(#39) wayn3: Tedd fel ezt, hátha.. :U

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#42) wayn3 válasza Wa2x_ (#41) üzenetére


wayn3
csendes tag

Köszi a segítséged, de ez már fent van. Próbáltam több gépen, több kábellel, XP-n, win7-el... sehogy nem akarja az igazságot :( Eléggé idegesítő, főleg, hogy sehol nem találok róla semmit, hogy valakinek esetleg ilyen problémája lenne... :U

[ Szerkesztve ]

(#43) h.teeby válasza tolvaj! (#40) üzenetére


h.teeby
csendes tag

Nekem volt hasonló.
Bármit csináltam csak a recovery nem látott semmit.
Aztán formáztam a kártyát egy nokiában.
Most ha a telefonnal töltök le, azt látja a laptop a recovery a telefon.
Amit laptoppal tesztek fel rá azt egyik sem látja.
De ha megismétlem akkor szól hogy felül fogja írni.
Szerintem ez a \mnt\ExtSDcard particionálási hibája.
Hatelefonnal formázom a kártyát akkor csak törli de semmi sem történik

[ Szerkesztve ]

(#44) tolvaj!


tolvaj!
őstag

Sziasztok!
Mint már írtam kirootoltam a telefonomat GB-n a leaket felraktam csak próba módra majd downgrade eltem vissza GB re. és itt jön a csavar:
Vissza kirootltam cwm felrak és az eredeti rom visszaállít, de az elmúlt hetekben egyre hülyébb a telefonom.
egy két példa:
- hívás közben lerakja magát,
- akármilyen lejátszót használok minden tipusú és felbontású film laggol,
- nem indul a kamera program futtatási hiba miatt.
- és még pár apró ámde annál idegesítőb dolog.
Nem tudjátok mit lehetne vele csinálni?
Illetve sammobile ről leszedtem a gyári romot de azt nem tudom hogy kellene feltennem?
Remélem tudtok segíteni, mert már ott tartok, hogy a falba verem a fejem, csak nem büntetem a telefonomat a saját hülyeségem miatt...

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#45) MK VII


MK VII
veterán

Üdv. Tegnap vettem egy ilyen kis készüléket... Már a GB rommal is nagyon tetszett, de mivel előtte Galaxy S-em volt és azon folyamatosan romokat cserélgettem, úgy döntöttem,hogy ez a telefonom sem fogja megúszni.. szóval még frissen le is gyalultam róla a GB-t és feltettem ezt az MB4-es romot. Nem bántam meg.
Minden tökéletesen működik! ;)
Elég f@szán megy... És egyáltalán nem lassan lép be a névjegyzékbe... Talán még gyorsabb is mint GB-n..
Összességében nagyon jó telefon és a Jelly-vel mintha egy teljesen más telefonom lenne :)
Pozitív benyomás minden téren most nekem ez a telefon. Bár S szériánál alább nagyon nem akartam lépni,de mondom mi bajom lehet belőle.. Semmi!
Aki ilyen telefon vásárlásra adja a fejét nyugodtan tegye meg!
Hardveresen a HTC Desire X-et simán veri attól függetlenül,hogy abban kétmagos 1ghz-es proci van!

Szóval köszi a romot. ;)

(#46) Wa2x_ válasza MK VII (#45) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szívesen! :) Van már azóta egy portugál hivatalos ROM is. A fórumban megtalálod, az alábbi linket te is.

(#44) tolvaj!: Gyere itt tedd fel a kérdést! :K

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#47) Wa2x_ válasza Wa2x_ (#46) üzenetére


Wa2x_
veterán

*Jah és van benn magyar nyelv persze! :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#48) tolvaj! válasza Wa2x_ (#46) üzenetére


tolvaj!
őstag

köszi már megoldva figyelmesebben átolvastam kb az egész ace 2 fórumot és kimatekoztam magamnak mindent és sikerült.

teljes unroot minden alkalmazást buktam de elötte a szerverre feltoltam mindent a telómból amit csak lehetett és a visszaállítás után lett egy stock telefonom. mindene működik ahogy kell.

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#49) datyus17


datyus17
csendes tag

Sziasztok Felraktam a Jelly Bean leak romot Ace 2 készülékemre működik is csak a készülékem azóta nem bír ki egy napot töltés nékül.Mi lehet neki az oka a fény erőt is vissza vetem .Net is kivan kapcsolva Gps is szinte minden ami mondjuk letudná ennyire meríteni a készülékemet a gyári romal nem volt ilyen balja.
Lehet hogy én rontottam el valamit létszíves segítsetek nekem mi lehet a hiba oka.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#50) Wa2x_ válasza datyus17 (#49) üzenetére


Wa2x_
veterán

Gyere ide a kérdéseddel.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.