Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gaborbol


gaborbol
őstag

Lehet kommentelni, kerdezni batran, ha tudok valaszol szivesen.
Idom van ra boven :)

(#2) szablya


szablya
tag

Nálunk mikor lesz ilyen? :((( OFF

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) gaborbol válasza szablya (#2) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem kell off-ba irni semmit.

Most kert meg minenkit Sharon( a soforunk) ,hogy mindenkilegyen szives halkitsa le a telefonjat, 20 percnel lehetoleg ne beszeljen senki hosszabban, sokan szeretnenek aludni, tartsuk tiszteleben masok igenyeit. Es Ms. Busdriver-nek senki ne hivja, mert arra meg veletlenul sem hallgat :) ,csak a keresztneven szolitsuk.

(#4) szablya válasza gaborbol (#3) üzenetére


szablya
tag

Jófej emberek :)

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) aero. válasza gaborbol (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De jó lehet. :) Itt meg az ideges beintegető stresszes helyi járatos buszsofőrök.

(#6) morhange


morhange
tag

Festésre olyan ez a busz mintha elektromos meghajtású lenne. :)

(#7) keIdor


keIdor
titán

Pár év múlva megtapasztalom én is. Aranyos csajszi lehet.

Európa után most már nagyon kíváncsi vagyok É-Amerikára is.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Jo kis verda a kepek apaljan. :K Merre jartok most?

(#9) gaborbol válasza Lauda (#8) üzenetére


gaborbol
őstag

Most jottunk ki Baltimore Tunnel-bol, nem tul hosszu alagut, par kilometer lehet.

A bus dizel, de rengeteg a varosi busz ami pl hibrid, vagy esetleg siman gazzal megy.

[ Szerkesztve ]

(#10) Csemike


Csemike
csendes tag

"Kozben a sofor felhivta az uj felszallok figyelmet, hogy golyostoll nelkul senki ne menjen WC-re, mert a retesz eltort bezarja magat es ki mar nem tud jonni, hacsak egy tollal ki nem peckeli.Mindenki hangosan nevet. Persze ki szeretne eltolteni 3,5 orat egy buszban a budiba bezarva?"
Na, akkor ott sem minden játék és mese. :D Ezt én is tapasztaltam tavaly, de ilyen apróságokat leszámítva, én nagyon jól éreztem magam New Yorkban, meg vidéken is. Irigyellek. :) Egyébként a busz olcsóbb, mint a vonat?

(#11) Lauda válasza gaborbol (#9) üzenetére


Lauda
félisten

:R

Gondolom ezek a nagy tavolsagi dogok ott is dizelek. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) aero. válasza Lauda (#11) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hát még a helyi buszok is, meg a kamionok. Azoknál nyilván kizárt a benzin/gáz, fogyasztana vagy 100 litert, mellette meg alig menne.

(#13) gaborbol válasza Csemike (#10) üzenetére


gaborbol
őstag

Vonatot javasoltak paran, de iszonyat brutal ara volt amikor neztem.Mindenestre jobb mint kocsival.Csak par orat leszunk ott, reggel 11-re erunk be es delutan 6-kor indulunk vissza, a kocsi meg megvar a parkoloba. :)

(#14) Lauda válasza aero. (#12) üzenetére


Lauda
félisten

(#15) gaborbol


gaborbol
őstag

Raktam be par linket a karacsonyi kirandulasrol, nezetek meg ,ha gondoljatok, holnap meg majd feltoltem a frisseket.Kivancsi leszek a Central Pakra igy biztos szebb lesz mint telen, kopaszon volt.
Valahol eszmeletlen finom Gyros-t ettunk, remelem oda sikerul visszatalunk.Kezdek ehes lenni pedig meg csak reggel 8:15

(#16) aero. válasza Lauda (#14) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Nyilván metán buszok lehetnek ( attól még dízel ), van pár itthon is, meg ott nagyobb a hybrid őrület. :)

(#17) Lauda válasza gaborbol (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonjuk! :R :K

aero. Tolem lehet, fogalmam sincs mivel kozlekednek ott. :)

[ Szerkesztve ]

(#18) gamek!ller válasza keIdor (#7) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Megyek veled! :DDD Amikor a balesetnézelősdit olvastam, mintha csak németről írtál volna.. :DDD

(#19) gaborbol válasza Lauda (#17) üzenetére


gaborbol
őstag

Szivesen.

Kozben elfogyott a majdnem "Pick" szalamis szendvics, felesegem talat az Aldi-ban(van itt is Aldi, talan a legolcsobb aruhazlanc.) egeszjo volt, neha ki lehet fogni egesz jo termekeket, sajnos nem 100%-ban ugyan azok a termekek van mint Magyarorszagon.
De talatunk mar made in Hungary csokit legutobb :DDD

(#20) Lauda válasza gaborbol (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Vannak ott is magyar boltok elvileg, ahol lehet venni igazi magyar termekeket. Meg nem talaltatok ilyet?

(#21) Magnum_


Magnum_
nagyúr

én téged láttalak már valahol..
mióta vagy kinn?
egyébként hova valósi vagy?

I humbly and respectfully decline™

(#22) gaborbol válasza Lauda (#20) üzenetére


gaborbol
őstag

New Yorkban van bolt, cukraszda es etterem is.

Meg nem voltunk egyben sem, legutobb nem talatuk meg, igaz nemis kerestuk kimondotan. En is ugy tudom, hogy a magyar boltaban kimondottan magyar termekek vannak.

Sajnos pl a kenyer, pl nagyon furcsa naluk.Egyszeruen nem lehet vele mit csinalni, megvajazni nem lehet, mert rogton kiszakad a teljes kozepe,es edes. Szinte nincs olyantermek amibe ne lenne high fructose corn syrup... :(

Mindenbe van, hogy aknyerbe pl minek kell nem ertem,az osszes uditobe ez van, amibe nincs arra nagy betukkel rairjak,hogy WITH REAL SUGAR!
Par honapja volt a pepsinek egy "akcioja" , csinaltak pepsi colat cukorral, vitek mint a fene.
Majd mondtak,hogy ennyi volt sracok,elfogyott tul draga a cukor.

Egy atalag 2 literes coca cola $1.30 korul van, viszont ha akcios(szinte mindig az) akkor egy dollar vagy kicsivel alatta.

Hogy milyen kukoricasziruppal cukor helyett?

Eloszor kicsit erdekes ize van, most mar azt nem tudom,hogy cukorral milyen, valoszinu nem tudnam megkulonboztetni egyiket a masiktol.

Saint_:

Nem veletlenul a Stanford egyetemre jartunk egyutt?

Viccet felreteve en is pecsi vagyok-voltam.Eloszor 2000 ben jottem ki majd ket evre, es tavaly marciusban koltoztunk ide vissza.Lehet esetleg meg uzleteltunk is valamit a ph-n.

[ Szerkesztve ]

(#23) Magnum_ válasza gaborbol (#22) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, így történt...

mivel foglalkoztok kinnt?
megérte dobbantani?

I humbly and respectfully decline™

(#24) Lauda válasza gaborbol (#22) üzenetére


Lauda
félisten

Na akkor jol emlekeztem.

Gondolom azert nyomjak kukorica sziruppal, mert baromi sok kell az edesitoszerbol es azt sokkal olcsobb eloallitani. Az a kenyer eleg durva azert, mi a fenenek abba is? :DDD Cola aran mar nem is csodalkozom, nevetseges az ittenivel osszehasonlitva. :(

(#25) Bubee82 válasza gaborbol (#22) üzenetére


Bubee82
őstag

A vízumról mesélnél kicsit? Az érdekelne h 2000-ben milyen vízummal, hogy voltál kinn és h jelenleg mi a helyzet. Ha jól rémlik - mintha valahol olvastam volna - h jelenleg már zöld kártyával (lottó útján?) vagy/tok kinn.

(#26) gaborbol válasza Magnum_ (#23) üzenetére


gaborbol
őstag

Informatikus vagyok itt is, kicsivel konnyebb az elet a vilag ezen felen, olyan helyekre jutok el csinalok dolgokat , amirol eddig csak almodtam vagy meg csak almodni sem mertem. Atlagfizetesbol eleg jol meg lehet elni, sokkal lazabbak az emberek, melohelyen is, persze a baratok-csalad mind tavol vannak.

"Draga" a jegy "messze" van, ide kijonni latogatoba is 1-2 hetre nincs sok ertelme,szerintem 1 honap, annyira meg szinte senkit nem engednek el.

Vannak itt is baratok, haverok, de az nem olyan mint akkel egyutt nottel fel...

Neha jo lenne csak angliaban lenni, ha ugy alakul 2 ora alatt otthon lenni.Ez van akinek konnyen megy van akinek meg nem.

(#27) gaborbol válasza Bubee82 (#25) üzenetére


gaborbol
őstag

Megirtam mar par helyen ezert most csak beillesztem ide is.

2000-be jottem ki durvan 1,5 evre, akkor foiskolas voltam a KKMF-en. Volt egy lehetoseg J1-es tanulo vizummal, amit egy 'nonprofit' ceg intezett 2 masik "nonprofit" cegen keresztul.

Mindent ok inteztek, talatak ceget, kuldtek ingyen repjegyet,talatak melot, inteztek az osszes papirmunkat, nekem csak a szakmai angol teszteken kellett atmennem, es benne lennem a szerencses 12 fobe a kb 400 jelentkezo kozul, igy kerultem ki.

Aztan lejart a vizum 2002-ben a nonprofit ceg kodde valt, nem tudtam hosszabbitani a vizumot haza kellett jonnom. Szerencsere a ceggel eleg jo viszonyba kerultem addigra, szereztem ugyvedet,durvan $7k volt az ugyintyezes ugy hogy a ceg mellette meg szponzoralt.

Iden marciusba 7 ev elteltevel megkaptuk a zoldkartyat, ez egy olyan mesebe illo tortenet volt, hogy nemhogy blogbejegyzest, de egy egesz estes filmet lehetne belole leforgani akkora copas volt. Nagy boldogan kijottunk ,es majdhogynem pofara is estunk, ugyan is a ceg gyakorlatilag oktoberre a csod kozelbe kerult, onnan leleptem es elkezdtem melozni a mostani cegnel..

Az zoldkatya lottot haromszor probaltuk sajnos egyszer sem nyertunk, hazastars is kulon "jatszhat" az eselly olyan egy az 55-60 hoz, ez nalunk ketto az 55-60 ra nott.
Szerintem ez hatarozottan nem rossz, ami rossz volt ,hogy 7 evig ment az ugyintezes.

Azugyved a masodik evtol kezdve minden evben azt mondta iden decemberben meglesz, de mosttenyleg meglesz, de most tenyleg.
Es igy ment el 7 ev, szinte nem vettunk semmit, mindek vegyunk pl szekrenyeket mikor ugyis elkoltozunk, stb....

[ Szerkesztve ]

(#28) Bubee82 válasza gaborbol (#27) üzenetére


Bubee82
őstag

Köszönöm :R

(#29) gaborbol válasza Lauda (#24) üzenetére


gaborbol
őstag

Ezt a fagyi hirdetest nezd meg, meg alatta kaloria erteket.Ezt ebed utan szoktak meg betolni persze.Nem csoda ,hogy itt van a vilagon a legtobb kover ember.

Az meg a masik oldala, hogy minden sarkon van minimum egy gyorskajalda, de inkabb 3-4. Itt Marylandben a minimalber $ 7.25 orankent, egy Supersize menu meg 6.99 szinte barhol...

(#30) Lauda válasza gaborbol (#29) üzenetére


Lauda
félisten

Hat igen, nem csoda, hogy sok a kover ember, amugy szerintem ennek genetikai okai is vannak. A fizeteshez kepest igen olcso a kaja, valaki irta regebben, hogy ottkint nem azt mondjak, hogy keszitek reggelit/ebedet, hanem leugrok reggelizni/ebedelni. Megteheti, en is megtennem, arrol nem is beszelve, hogy porog a gazdasag mint allat, iszonyat mi kaja elfogyhat az allamokban.

Koszi a leirast es a friss kepeket! Ha van meg toltsd fel azokat is. :R :K

(#31) keIdor


keIdor
titán

Kemények az új képek, főleg a Central Park meg a Ferrari Store!
Előbbi hihetetlen nagy, pedig tudom annyira nem is adja vissza a kép a távolságot.
A Ferrari meg csak... szép az új 458 Italia.
Köszönöm a képeket. :R

Még régebben megnéztem az amerikai McDonald's meg BurgerKing árakat a honlapokon. Iszonyat rácsodálkoztam, hogy milyen olcsó kint ez a féle kaja.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#32) gaborbol válasza keIdor (#31) üzenetére


gaborbol
őstag

Central Park tenyleg hatalmas, eszmeletlen sok ember van a leheto legkulonbozoek:
Mezitlab egy szal rovidgatyaba, vagy kioltozve oltonybe-koktelruhaba, allig beoltozve feketebe egy terdig ero lila bakancsba,ket srac vagy csaj kezenfogva....

Eszmeletlen toleransak, senki senkit meg nem bamul, nincs mutogatas, motyorgas a hatuk mogott.

A kaja meg a boltban is olcso, ugyan olyan arakon kapsz meg barmit mint magyarorszagon vagy inkabb olcsobban.
A hajlektalanok meg komolyan mondom, Burgerking, Mcdondalds, es tarsaikbol etkeznek.

Ha minden jol megy meg a Niagara vizeseshez meg iden elnezunk, aztan ennyi a maszkalabol.

(#33) keIdor válasza gaborbol (#32) üzenetére


keIdor
titán

Kanadai oldalra menjetek, onnan szebb állítólag. :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#34) talmida


talmida
Közösségépítő

Nem tudom, hogy kerülhette el a figyelmemet eddig ez a cikk!

Nagyon szépen köszi! Nagyon jó! :R

Képek is szuperek!! :R

Még sok ilyent!! :K Ha olyan sokat utazol/utaztok, akkor van is rá esély! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#35) HUNPSP


HUNPSP
aktív tag

Kedves gaborbol, őszintén mondom, már olvasni is élmény volt ezt a cikket! Nagyon szépen köszönöm - köszönjük! :R
Az "Irány AC!" -t is mindjárt végigolvasom. A plusz képeknek a cikk végén külön örültem. Nagyon jó lett! Egyszer (remélem) hasonló jókat fogok én is írni kintről, legfőképp ugye pénz kérdése, de ez még megoldható, ha az ember nem akar örökre kint maradni. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=HUNPSP @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=HUNPSP&submit= @@ https://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/keres.php?stext=HUNPSP&submit=

(#36) Domxc válasza HUNPSP (#35) üzenetére


Domxc
senior tag

Napirégész. ;]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.