Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Jó lett :) Tetszik.

(#2) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hosszú távon mindenképp i5, de azért egy fx-et elég szépen meg lehet húzni egy jó lapban, érezhető a javulás

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#3) deakpeti válasza BlackPriest (#2) üzenetére


deakpeti
tag

igen csak olyan huto es lap kell hozza hogy az birja...nekem is volt mind a ketto jelenleg 2500k m van es szerintem sokkal jobb:) :R

Ha mar megtisztellek azzal hogy radirok akkor tisztelj meg azzal hogy viszza irsz!ugyan igy forditva is!koszonom:)

(#4) domos


domos
senior tag

A teszt nagyon jó, de a váltásnak nem biztos hogy volt értelme.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#5) batman777


batman777
aktív tag

I7-2600k procit kellett volna venned, akkor renderelésben is láttál volna előrelépést, kb. 50%-ot, fogyasztásban picit emelt volna rajta csak.

Üdv. :)

(#6) tailor74


tailor74
őstag

Érdekes volt, köszi. :K

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#7) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ha meló és rendelés az elsődleges cél akkor kár volt cserélned.Viszont ha játék akkor egyértelműen előre lépés...lesz majd egyszer ha vga-t váltasz,mert egy 280x-alá teljesen jó az FX.Ha viszont feljebb lép egy szintet és szerválsz egy 290/290x/390/390x/970/980 szintre na ott már köhög az FX (persze nem vállalhatatlan de marad a vga-ban).
Mondjuk lehet én is inkább egy 2600k-t vettem volna,annak megy a meló is.

(#8) anderledani


anderledani
őstag

Én Fx-6100-ról (3,9-re húzva ment) és 970 Pro3-ról váltottam 4690K és MSI Z87-G43-ra. De 65 ezret kellett ráfizetnem :DD

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#9) norbert1998 válasza Milka 78 (#7) üzenetére


norbert1998
veterán

Elsősorban játék acélom. Mint írtam is, a Crysis 3 multi, amit néhány kollégával gyakran játszunk, közel dupla fps-t produkál, ami tisztán az intel érdeme, mert mást nem cseréltem a gépen.

Köszi mindenki :R

(#10) maxxenergie válasza anderledani (#8) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Attól függ mire lesz használva ha munkára akkor 2600K igen(de akkor nézve ezek használtpiaci árát +20K lett volna cca..), de játékra 280X kihajtására bőven elég még alapon is ez, én 2600K-ról váltottam 2500K-ra 7970 mellett játékban semmi különbség nincs a kettő között BF szériák alatt ... még alapon sem és nekem is Macho hűti csak a nagytestvér hr02 :C

Jó cikk, sztem megérte váltani Z77-es lapban van potenciál akár egy 3770K is mehet bele majd később ha már megéri, ám inkább említett 2600K only Sandy :C vagy 2700k :C

Ameddig írtam mág is jött a válasz Játék akkor ez a jobb egyértelmű :C

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#11) tibaimp válasza norbert1998 (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ahogy írták fentebb a többiek is, ha jó árasítva találsz i7-2600k-t, és hajlandó vagy még költeni egy kicsit a gépre, szerintem fontold meg a cserét :K , mindenesetre :R

Jó volt az írás is, kösz. :C

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) batman777 válasza norbert1998 (#9) üzenetére


batman777
aktív tag

Ha vga-t is cserélnél gtx 670 vagy felettire, akkor még gyorsulna játékok alatt és a fogyasztásod tovább csökkenne. Nekem 7970 miatt kellett 550w tápot vennem, aztán cseréltem gtx670re a kártyát, és újra tudtam használni a 360w tápom, proci tuning nélkül. Meg hőtermelés is kevesebb, hűtő hangja is halkabb lett és nem cicereg. Sajnos luxmark 4x szarabb lett, ray tracing lassú.

Üdv. :)

(#13) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az én Z68 lapom (az Intel specifikációinak megfelelően) maximum 1.5V-ot hajlandó adni 2500K-mnak, ami ezen a feszültségen maximum 4700MHz-en stabil (4900-on alig bootol, 4800-on csak a stress teszt fekteti le, amúgy sokáig elszaladgál). 24/7 pedig 1.36V-on és 4400MHz-en használom. Mindeközben ~1.26V-os alapfeszen is tud 4000MHz-et 3300-ról indulva.
Na ilyet nem vártam annak idején :(, mégis máig kitart mellettem 2011 óta, mert sokkal jobb meg nincs (ha az árakat is figyelembe vesszük). :))
Most a Skylake megjelenése után (mert most már a Haswell is "legacy", lassan használtpiaci lesz a használt ára...) gondolkodtam el előbb Ivy, majd inkább Haswell upgrade-en, de csak gondolkozom, nem "viszketek".

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#14) davidsone


davidsone
addikt

Váltottál egy 2 évvel idősebb cpu-ra, ugye nem fizettél rá? ;]
Szerintem i7 3770 körül már előrelépés lett volna

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#15) norbert1998 válasza janos666 (#13) üzenetére


norbert1998
veterán

Elég éhes akkor atied sajnos.

Batman: A 670 nem gyengébb a 280x-nél? Elég tuningszerető típusom van, és szerintem kifejezetten halk, a kategóriájához képest :K Meg álatlában is. 70 fokos csúcsok mellett.

(#16) korion válasza batman777 (#5) üzenetére


korion
senior tag

én is ezt akartam írni..

stabilabb lesz a géped!

és azért 5 ghz tuti nagyon sokat evett volna..,így vmi erős táp is kell!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#17) 4264adam válasza norbert1998 (#15) üzenetére


4264adam
veterán

Érdekes volt, főleg a hsz-nél rájönni, hogy egy régi közös topic lakó ismerős írta :)

280X erősebb. 670 olyan 770 alatti szint kicsivel, GTX960-am erősebb nála de az AMD az enyémtől is. Win 10-en meglódultak az FPS-ek? Más HD7950-es tulaj is érkezett a GTX960 topicba és ott azt mondta meglódult Win10 alatt, FPS droppok is kisebbek lettek. Te próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#18) shteer válasza janos666 (#13) üzenetére


shteer
titán

1.5V? :Y

..szerintem jónak tűnik

(#19) norbert1998 válasza 4264adam (#17) üzenetére


norbert1998
veterán

Egy ideje már win10-en vagyok. :K

Mivel nincs egyénid, nehezebb dolgom beazonsoítani, de 75%-ra tippelem, SP topik? :B

(#20) 4264adam válasza norbert1998 (#19) üzenetére


4264adam
veterán

HD7950/7970 :B De a kérdésre nem válaszoltál ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) Rodi 4.80 válasza Milka 78 (#7) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ezt tanúsítom, kevés az FX az R280-hoz és fölötte, egyébként is Nvidia kell az új játékokhoz...
A gtx 660 2GB vga-m minden mai játékot visz max beállításon fHD (kivéve GTA 5 :DDD )

(#22) norbert1998 válasza 4264adam (#20) üzenetére


norbert1998
veterán

Hpsz :B Arra nem is gondoltam :D

Nem tudom, komolyan :B Bármennyire is fura, nem tudom. Nem figyeltem. A witcher 3 kb. ugyanannyit hoz, szóval... Nem biztos, hogy oly nagy változás.

(#23) janos666 válasza shteer (#18) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tesztképp, vízzel.
Mint írtam, 1.36V-al használom és azt sem érezem kevésnek, csak nem vagyok dédelgetős típus, így nekem belefér, ha már ennyire éhes példány.
Egyébként az Intel specifikációja, hogy maximum 1.5V adható az SB-nek (most nem találom a doksi kódszámát, de megvan nekem kinyomtatva papírra táblázatosan). Bár az Intel-nél 1-1.5 év után minden elavultnak számít, szóval, ja... lehet hogy 1 évet bír úgy. :DDD

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#24) yodamester10 válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


yodamester10
őstag

Hát persze :DDD

(#25) #Morcosmedve válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ahogyan azt Móricka elképzeli :DDD

© asszongya'hogy

(#26) 4264adam válasza #Morcosmedve (#25) üzenetére


4264adam
veterán

Na Urak, higgyünk már a másiknak :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) snecy20 válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


snecy20
veterán

Adjak tanácsot hogyan akaszd ki a kártyád diavetítősre? :D :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#28) Taifa Díaz


Taifa Díaz
őstag

Hagyjuk már a csudába ezt a fogyasztás mizériát. Vajon mennyi idő alatt eszi meg az FX azt a 22 ezer Ft-ot, ami a váltás különbözete volt :F Oh my fucking God :W

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#29) Luck Dragon

Céppp írás lett, köszi és még több ilyent. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#30) Milka 78 válasza janos666 (#23) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kemény.Nekem 1.360v kellet a 4.5ghz-hoz és csodájára jártak,hogy milyen gyenge a 2500k-m...mondjuk sikerült megint egy jót kifognom.3570k 1.320v 4.5ghz és ettől följebb nem mehetek,mert IBT alatt nyaldossa a 90 fokot alulról a legmelegebb mag. :DDD Persze 70 fok fölé nem megy játékok alatt,de ugye tesztelni nem tudom mondjuk a 4.6ghz-t,hasra ütés szerűen meg nem akarom beállítani.

(#31) Kroni1


Kroni1
veterán

Jó kis teszt! Ha nem is lesz mindenhol látható javulás a kiváncsiságnak nem szabad gátat vetni! :) De a fogyasztáson kár rugózni, nem fogod észrevenni, a villanyszámla töredéke a PC fogyija. Ráadásul az FX-ek alapból nagyon nagy feszt kapnak, kis downvolt és megvan simán az intel szint..

(#32) norbert1998 válasza Kroni1 (#31) üzenetére


norbert1998
veterán

Teljesen minimális feszen ment az fx, ha jól emlékszem.

(#33) Joshi


Joshi
titán

Ez inkább előrehajolás volt és nem előrelépés. ;]

(#34) V!ck


V!ck
aktív tag

Először is: jó írás :R
Másodszor: ha a játék a cél (már pedig az), akkor egyértelműen intel
Harmadszor: Azok a cinebench eredmények nagyon ergyák :B köszönhetően a volt lapodnak...
CB R11,5-ben 4GHz-en legalább 6,8-at kellett volna dobnia (4,6GHz-en gurítottam egy 7,92-t.)
CB R15-ben 4GHz-en kb 630 a reális (4,6GHz-en 729 pötty az eredményem)

22k-t szerintem megért a csere, igazából ha csak lapot cserélsz, azzal a pár ezer ft spórral nem váltod meg a világot, szóval ne számoljuk :)
Én mondjuk csak lapot vettem volna, de gondolom téged is hajt a véred és szeretsz próbálgatni, cserélgetni, építgetni :)

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#35) korion válasza V!ck (#34) üzenetére


korion
senior tag

számít a fogyasztás és számít az is,h ne 100% járasd a tápod,mert akkor az se fogja sokáig bírni!

én azt vettem észre,h fontosabb(több pontot ad) ha a BCLK húzom,vagy mintha a szorzót állítanám és azzal érném el ugyan azt az órajelt! (3930K van)

A szerzőnek üzenem,hogy ha lát i7 2600K-3770k cseréld le a procit és úgy még értékállóbb lesz a konfig!

és azzal a vga-val "felesleges" olyan nagy órajelen járatni a procit!(SZERINTEM) full-hd-ra elég 4.5ghz is..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#36) antikomcsi válasza Taifa Díaz (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Az enyém pl. havi 2500Ft.-al többet kajál el, mint egy 4790K.

Ezt lehet jóval felül múlni, és jelentősen csökkenteni is, de én még így használom egy darabig, mert lusta vagyok állítgatni, profilokat váltogatni.

(#37) Kroni1 válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Kroni1
veterán

Te jó isten! Milyen procid van és mit csinálsz a gépeddel? Egész nap videókon dolgozol vele vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#38) norbert1998 válasza korion (#35) üzenetére


norbert1998
veterán

Úgy tudom a bclk veszélyes. Ismerősnek 3 lapot nyírt az ki. Sőt, még vga-t is. Meg bolondítja az egész rendszer működését, és az nem túl egészséges.

(#39) MongolZ válasza antikomcsi (#36) üzenetére


MongolZ
addikt

"Hihető" történet.
2500 Ft/hó = ~83Ft/nap = 2kWh/nap. Ez napi 10 óra használatot feltételezve 200Wh különbség óránként!!! 10 órán keresztül.
Átlagos felhasználás mellett irreális. De extrém esetben is szinte lehetetlen.
Nincs olyan 2 proci, amelyik között ekkora lenne a különbség, még 24 órára vetítve sem.

(#40) korion válasza norbert1998 (#38) üzenetére


korion
senior tag

sőt még ramokat is húzom vele..(2ghz ; cl9 ;quad) ;] ,de szerintem a vga-hoz nem nyúl!vagy igen?

üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#41) Joshi válasza antikomcsi (#36) üzenetére


Joshi
titán

Ne hülyéskedj. :Y :C Legrosszabb esetben is 50Ft=1KWh, itt Wattokról beszélünk ember. :DD
Egy példa: ha mondjuk a procid fogyasztana 300W-ot éjjel-nappal egy hónapon keresztül, akkor nagyjából a legrosszabb esetben 10k-ba fájna. Nem tudom ezt meddig bírná a procid de nem sokáig. Ugye itt nem a különbséget számoltam ki, hanem egy hónapig éjjel-nappal teker a proci.

A procid kb 300W-ot fogyaszt es kb 50 Ft egy kWh (egy kWh az az energiamennyiség, amit egy 1000 wattos valami egy óra alatt fogyaszt), így aztán 0.30 kW * 50 Ft/kWh = 15Ft/h

Mennyibe kerül 1 kw áram – Mennyibe kerül most 1 Kwh áram nappali fogyasztás esetén 2015-ben?

(#42) janos666 válasza korion (#40) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a GPU órajelet emeli meg, hanem a PCI-E vezérlő (ami ezeknél a konfigoknál a CPU-ba van integrálva) hülyül meg, a VGA pedig erre van bekötve. Nem tartom valószínűnek, hogy tönkremegy így egy VGA, de elképzelhető (főleg, ha közben kinyúvad a CPU is, mert ha valami elektromosan érintkezik valamivel, ami "eldurran", az sohasem veszélytelen).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#43) korion válasza janos666 (#42) üzenetére


korion
senior tag

azt én is tudtam,h nem emeli az órajelét,csak van,vagy volt vmi pci balhé amit lehet tuningolni,azt hittem arra gondolsz!

100-ról húzom 125-re,az nem olyan durva..

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#44) meridarider válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


meridarider
tag

Ha ezt tudom nem 970 g1et :D

A teszt jó, egy 4.5 re húzott i5 simán elég a 280x hez nekem is volt ez a kombó.

God hates us all.

(#45) d@minator válasza Rodi 4.80 (#21) üzenetére


d@minator
addikt

Ha ezt tudom nem adom el a 660 és 660Ti-t. :D

(#46) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért azt szeretem, amikor ugyan valakinek gőze nincs, hogy én, hogyan használom a gépem, de jobban tudja, hogy az úgy nem igaz, amit mondok.

Pedig, de! Csak engem hidegen hagy ez a fogyasztás téma.

Az említett FX8350-el szerelt gép, az én beállításaim mellett, ami nem a takarékos üzemre van kihegyezve alapjáraton ~250W-ot kér a fali csatlakozóból. Igen, nem a proci eszik ennyit, hanem a gép, és nyilván ebben közre játszik a táp hatásfoka is. Viszont a villanyszámlán nekem ezt kell befizetni.

A gép nem 10 órát megy egy nap, hanem 24-et, és hetekig nincs kikapcsolva, csak akkor kapcsolom ki, amikor nagy vihar, és villámlás van a közelben.

Az áramot 38Ft-al számolom, mert ennyire jön ki, ha a villanyszámla összegét elosztom az elfogyasztott energiával.

Van viszont egy hasonló hardverű i7-es és i5-ös gép is használatban, ezek alapjáraton úgy 100W-al kevesebbet fogyasztanak, természetesen ez is a konnektorba dugott fogyasztásmérővel mérve.

Így bizony egy napra kijön az fogyasztás különbség, amit mondok.

Tehát felesleges ezen vitázni, mert ez tény. Mint, ahogy az is, hogy én használom így, és nem lehet általánosítani. Én is le tudnám vinni 170W környékére, csak nincs kedvem foglalkozni vele állandóan.

(#47) snecy20 válasza antikomcsi (#46) üzenetére


snecy20
veterán

Ha nem vagy otthon akkor azért átállíthatod nyugodtan energiatakarékos üzemmódra. :D :D :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#48) Gaben01


Gaben01
őstag

Így az a helyzet alakult ki egyelőre véglegesnek, hogy két mag 4,8, két mag pedig 4,7 GHz-en fog menni. Azt meg úgy hogy sikerült? :DDD

http://9gag.com/ A függőség garantált. || Friends are like snow flakes. If You pee on them, they disappear.

(#49) #Morcosmedve válasza Gaben01 (#48) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Belotte egyenkent a magokat, bar tenyleg erdekes.

© asszongya'hogy

(#50) antikomcsi válasza snecy20 (#47) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ebben tökéletesen igazad van, de ez a lustaságom ára. Ahhoz ki kéne kapcsolni, uefi-be belépni ott egy párat kattintani, újra indítani, aztán ha oda ülök és kéne a teljesítmény, akkor meg pont nincs, megint kikapcsolni állítgatni, és közben futnak olyan dolgok, amiket nem illik megszakítani.

Már elég rég tervezem, hogy összerakok egy jóval alacsonyabb fogyasztású gépet az éjjel-nappali üzemre, de még nem jutottam el odáig, hogy a feltételeit megteremtsem. Nem az anyagiakat, vannak más tényezők is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.