Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] FX-8350

Hozzászólások

(#1) AAntii


AAntii
őstag

Köszönjük a tesztet! :R

"A negyedik pedig az, hogyha nem akar valaki bíbelődni tuninggal, akkor vegyen használtan egy Sandy i5-öt (2300, 2400, ...), tolja be egy alsó kategóriás alaplapba és éljen vele boldogan."

Gondolkodtam én is, hogy intelről visszatérek amd-re a Vishera megjelenésekor, de ugyanerre jutottam, mint amit te is írtál, sőt, továbbmegyek. Aki mégis tuningolni szeretne használt i5 2500k+p-s alaplappal szintén olcsón megúszhatja és akkor még az "ingyen" teljesítmény üdítő érzése is meglehet.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#2) MaxxDamage válasza AAntii (#1) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönjük ! :R
Végre kis 8350 kivesézés ! (részletes)

Gondolkodtam kis alulfeszelésen, de semmi gondom nincs alap / auto értékekkel így hagytam is . :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#3) QbHead


QbHead
aktív tag

Köszi a tesztet jó volt olvasni lehet hogy a phenom II 965 cpu-mat lecserélem egy ilyenre :)

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#4) stratova


stratova
veterán

Köszönet a tesztért. :C Szokásosan magas minőséget sikerült megütni. :K
Üdítő volt végre logout cikkben is találkozni az egyéni turbo core-ral, szinte minenhol jól szolgált a pscheck-es beállítás. Ga fórumtárs pscheck mellé AmdMsrTweakert fogta be (természetesen lap, táp, hűtés és CPU fűggő, neki 5 GHz volt a max turbó FX-6300-zal 95 W TDP-vel). Úgy tudom ennek linuxos változata is van (sőt az új fejlesztő már csak Linuxszal foglalkozik).
A konklúzióval egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#5) evo86


evo86
tag

Köszi a tesztért szép munka!
Én is 4.4ig jutottam 6100al viszont akkorát nem dob és mivel játszom régebbi játékokkal pl tiberium...stb
valahogy nem volt elég így a 650mhz-s duron ota amd-ek jó volt 1* p4em is de végül pár hónapja áttértem egy i5 4570re és nem csalódtam viszont drága, engem meggyőzőtt az intel és inkább költök rá többet és tuti hogy jó. Viszont sajnálom h az amd ennyire elhanyagolja a proci részlegét pedig ígéretesnek tünt ez az fx széria hátha fm2+ ba hoznak még valami újat :B

(#6) gerenda110


gerenda110
aktív tag

Nekem egy Fx 8320-am van, Cooler Master V8-al, nemtudom, ha Húzni szeretném akkor a rammal érdemes e bíbelődnöm, (most egy Samsung DDR 3 1333 van és egy hulladék) vagy várjak vele amíg veszek másikat, ill, egy Cooler Master 500-as Tápom van, Az bírja e a húzási feszt?:D am jó teszt lett.

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#7) mickemoto


mickemoto
őstag

Gyakorlatilag a jó ár/érték arányát el is veszíti azzal hogy drága alaplap és processzorhűtő kell mellé.Ugyanannyiból kijön így egy i5 Haswell is, plusz nem kell bíbelődni beállításokkal.

(#8) miresz


miresz
veterán

Köszönjük a tesztet! A szokásos kiváló szintet hozza,alaposan kivesézve a procit.

...hát igen a mATX lapok hiánya,ez a nagy bánatom nekem is.....

Bár mostanában dobtak ki egy újat,(persze 760-as chippel) de Gigabytet nem favorizálom. Viszont van a VRM-en valamicske hűtés,és előlapi USB3 csatlakozó. GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

(#9) bunfi válasza mickemoto (#7) üzenetére


bunfi
őstag

Miért az Intel tuninghoz nem kell egy viszonylag jobb lap és egy komolyabb hűtő?

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#10) mickemoto válasza bunfi (#9) üzenetére


mickemoto
őstag

Nem feltételeztem a tuningot, csak alapon való használatot.Oda elég a gyári hűtő meg egy olcsó lap, 12-13e Ft-os például Intel alá.AMD-nél kell a jobb lap és az alternatív hűtés csak az alapjárathoz is.
Persze az is igaz hogy FX-et kár venni ha nem tuningolunk, így az alapon való összehasonlításnak nem sok értelme van.

[ Szerkesztve ]

(#11) DanielLong


DanielLong
senior tag

Fantasztikus cikk! Gratu!

(#12) gerenda110


gerenda110
aktív tag

az én kérdésemre is tudtok majd válaszolni? plsss. fontos lenne. (jah Asrock 970 Ex3-asom van)

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#13) evo86 válasza gerenda110 (#12) üzenetére


evo86
tag

Lap tökéletes, a táp azon belül h cm pontos típusa + vga?
De így elsőre elég lesz, én cm silent pro 600al hajtottam.

(#14) MaxxDamage válasza gerenda110 (#6) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szerintem bírja az a táp (mértékkel) , de tedd fel a kérdésed az FX topikban is (biztonság kedvéért) :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#15) bozont


bozont
veterán

Nagyon jó kis teszt. Én is azon gondolkozom egyfolytában, hogy FX8320 vagy egy i5. Nagyon kipróbálnék egy Intelt, viszont tényleg elég húzós. Előbbi kb 10eFt ráfordításból meglenne (feltételezve, hogy a lapomat nem kell cserélni). Míg az Intel legalább 30eFT+. Sajnos a használt proci árak is az egekben vannak, szokás szerint. Egy 2500K is bőven jó lenne, de 40e alatt nem láttam még. :(

mod.: Egy 270X kihajtása lenne amúgy a cél, de az FX-et sem járatnám nagyon 4-4,2GHz felett.

[ Szerkesztve ]

(#16) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Azért jó ilyet is olvasni, mert legalább látható objektív teszt is, és tudjuk, hogy aki ért hozzá, az mire számíthat. Ez az írás teljesen hihető és korrekt. Pontosan olyan korlátokba ütközik a rendszer, és olyan előnyökkel jár, mint amiket én is tapasztaltam.

Ipon fórumon olvastam, hogy valaki 4.7GHz-en járatja az FX-8350-et bekapcsolt energia gazdálkodással és APM-el. Valahogy én kételkedem abban. Illetve lehet, hogy úgy járatja, de, hogy nem úgy megy mindig az is biztos, és ez az írás is pont ezt igazolja. Meg azt is, hogy nem megy ám mind simán léggel 5GHz-en, ahogy azt mondják.

Szóval köszi, hogy ezt megosztottad.

(#17) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet, nekem nagyon tanulságos! :R

solfilo

(#18) sutszi


sutszi
veterán

Köszi a tesztet. ESXi-t mire használod? A háló kártya miatti telepítőkészítésről tudsz pár mondatot írni? :R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ez már lenyom egy 4Ghz-es Phenom kettőt? :DDD Első Bulldozer óta nézegetek utódot de nem érte meg eddig :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20) bluyoo válasza Plazmacucci (#19) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Köszi a tesztet! Mint mindig tanúságos írás! Minden szélsőségtől , pártoskodástól mentesen! :C

Bazinga!

(#21) deja vu válasza bozont (#15) üzenetére


deja vu
addikt

Van haswell i5 proci iponban 45-ért+b85 alaplap 15k. 60-ból megvan, és gondolom a te lapod procid biztos többet ér 30 ezernél, bár nem tudom. Van egyébként több z87 alaplap 25 ezerért, ha jó áron elpasszolod a cuccaid lehet alig több mint 30 ezer ráfordítással lenne haswell procid, sandy-t már nem érdemes venni.

Szerk, tehát a sandy helyett javasoltam az újat, de ha megy a 8320 a lapodban lehet megéri csak 10-et elkölteni.

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#22) frescho válasza gerenda110 (#12) üzenetére


frescho
addikt

Abban a lapban szenne nem tudod huzni, kb. 4-4.2GHz viszont siman meglehet benne.

antikomcsi: Minek hazudjak sajat magamnak? Lehet rajongani 1-1 gyartoert, de ertelmetlen.

sutszi: Eleg sokmindenre hasznlok ESXi-t. Itthon elso sorban tanulasra. Mindig van mit tanulni es naponta szembesulok azzal, hogy mennyi mindenhez nem ertek. Az egeszet ESXi customizerrel csinaltam. Egyszeru next-next finish :)

All: Koszonom, de en latok tobb hibat is benne. Sajnso a szabadido es a lehetosegek is korlatozottak.

https://frescho.hu

(#23) Cifu


Cifu
nagyúr

Szép és alapos cikk... :R

De azért tegyük hozzá, hogy megint tuningolt AMD procikat vetsz össze tuningolatlan Intel procikkal.

Viszont én továbbra is a fő problémának azt tartom, hogy az AMD nem mozdul el a felső kategóriás procijai terén az AM3 alapú platformról. Nincs saját USB 3.0, nincs saját PCIe 3.0 támogatás... Azért ez...

Miközben nagyon tetszenek az AMD APU-k, azért az FX-ek terén ez kissé visszás...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) solfilo válasza Cifu (#23) üzenetére


solfilo
veterán

Úgy fest nem bírják a versenyt a felsőházban. Lehet nem is lesz több FX. :(
Ha bejön a heterogén éra nekik (HSA, Mantle), akkor nincs gond, egyébként meg...

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#25) frescho válasza Cifu (#23) üzenetére


frescho
addikt

A 2600-at nagyon tuningolni nem lehet. Nem is kell, mert csak referenciakent szerepel. Ha nem szerepelne, akkor az lenne a baj. Ha egy szenne huzott Haswell lenne, akkor az ar kategoriat kifogasolna valaki. Termeszetesen ha biztositod hozza a hardvert, akkor szivesen tesztelek valami ujabb, tuningolhato procit. A limitalt lehetosegeim nem teszik lehetove, hogy sajat zsebbol finanszirozzak egyet.

Az AMD kimondta, hogy nem celozza a felso kategoriat. Az AM3 is inkabb a kozep tetejet celozza maximum meg. Az uj szeria pedig meg alabb fogja adni.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#26) Cifu válasza solfilo (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ok, de akkor hozza ki az FX-eket (vagy az utódjaikat) az FM platformra...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#27) Cifu válasza frescho (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Félreértés ne essék, de azt hittem "K" procik. Ha nem így van, akkor elnézést kérek. :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) frescho válasza Cifu (#27) üzenetére


frescho
addikt

sima i7-2600 Jo lenne cserelni egy 3770-re, de egyelore ez is megteszi, inkabb memoriara koltok legkozelebb.

https://frescho.hu

(#29) pilu85


pilu85
őstag

a gáz az hogy egy ph2 x6 milyen idős is? érdemes erre váltani? (nem) jöhetnek amdék 8 szállal...nem hozza azt amit kell. nem értik meg hogy kevesebb és erősebb mag bőven jó...tuning? haggyuk már 200wattot eszik csak a proc...szánalom. lehet trol lvagyok de nagyon gatya még ez a 8320 is.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#30) Bubuverke


Bubuverke
tag

Nagyon jó kis teszt lett, ilyet vártam eddig!
Egy kérdésem lenne, nekem van egy FX8350-es proci és giga 990fxaud3 (rev.3.0), és Aida szerint a proci 15 fok alapon (25 fokos szobában), neked nem mért ilyen irreálisan alacsony hőfokot? :F

[ Szerkesztve ]

(#31) antikomcsi válasza Bubuverke (#30) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem 22-t ír ki az a aida, de valójában 40 körül van.

Nem mérnek ezek rendesen, nem kell foglalkozni a 15 fokkal.

(#32) kovsol


kovsol
titán

Én egy Phenom2 X4 vagy X6 -t is megnéznék mit alkot.
A cikk jóra sikerült, grat.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#33) Bubuverke válasza antikomcsi (#31) üzenetére


Bubuverke
tag

Jó csak előd az egy 8150 volt 990x-es chipset-el, és az teljesen hibátlan volt.
azért köszi, így legalább már nem zavar az ,hogy hibásat kaptam :)

(#34) solfilo válasza Cifu (#26) üzenetére


solfilo
veterán

Egyet értünk, támogatom az ötletet. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35) Cifu válasza solfilo (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az AMD-nél sem síkhülyék üllnek. Ez a téma már az FM1 megjelenése után is téma volt fórumokban. Az AMD mégsem indul el oda, hogy az FM socketbe komolyabb procikat rakjon. Pedig a konzolokba pakolt 8 Jaguar magos, IGP-s verzióhoz fogható APU nem készül tudomásom szerint. A Berlin csak négy magos lesz elviekben.

Szóval valami indok biztos van, csak nem tudom, mi az (azon túl, hogy nyílván az FX procikhoz hasonló elektromost teljesítményt nehéz biztosítani egy APU-khoz szánt alaplappal).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#36) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Jó kis írás, gratula!
Viszont:
"Az AMD nem kontrollálta rendesen az alaplapgyártókat, az alsó szegmensben lévők problémásak: throttlingolnak, túlmelegednek.."
Azért ehhez az is hozzátartozik, hogy az AMD az FX-8x20-8x50 procik TDP-jét 125W-ban specifikálta, ami vicc... a 8320-nál még kb. reális is lehet, de egy 8350-es procit tekintve már nem teljesül, főleg ha a turbó órajelet is figyelembe vesszük. (és akkor a tuningról ne is beszéljünk)
Nos, ennek a specifikációnak teljesen megfelelnek a 140W-ra felkészített alaplapok, az más kérdés, hogy az alaplapgyártók is tisztában voltak azzal, hogy kevés lesz az a 140W, nem véletlen, hogy telepakolták mindenféle védelemmel a termékeiket, nehogy elfüstöljenek.

-= Pancsermeste® =-

(#37) solfilo válasza Cifu (#35) üzenetére


solfilo
veterán

AMD szerintem ráfeküdt a platformosodásra a teljesítmény helyett. HSA, Mante, konzol háttérrel nem is annyira veszett ötlet.

CPU erőben eléggé el vannak maradva, igp-ben viszont őrzik a vezető helyet. Gondolom a szűkösebb erőforrásokat arra a területre koncentrálják inkább, ahol jobban állnak. Mert ha bejön és tényleg el tud terjedni a HSA pl, akkor jó pozícióból indulnak. Igen, FM1-nél is volt szó ilyesmiről, de egy ideje már hiányzik az AMD-s slideokról egy 2-nél több modulos proci, úgyhogy inkább úgy készülök, hogy a Vishera az utolsó FX. Aztán remélem majd jól meglepnek valamivel! :))

Warsaw nem tudom hoz e valami újítást, vagy csak ráncfelvarrás. Elvileg az is Piledriver magos.

solfilo

(#38) bozont válasza deja vu (#21) üzenetére


bozont
veterán

Számolgattam én is, bár ha már veszek akkor valami komolyabb lapot, pl az Asrock Z87 Extreme 3 vagy 4. Meg az i5 4570 ami szerintem most a legjobb vétel, intelt nézve. Aztán majd ha úgy érzem akkor lecserélem egy K-s procira, addig meg jó lesz a turbo órajel fixálva. A jelenlegi lapot +procit szerintem max 35k körül tudom elpasszolni, így ja kb +30e lenne ez a manőver. Na meg nem tudom a ramjaim jók-e intelhez, mert ezek nem 1,5v-sak. De most bújom a teszteket ezerrel, vajon megéri-e tényleg ennyit költeni.

Na meg azt kellene akkor még eldöntenem, hogy előbb a 270X és néhány hónapra rá csere intelre, vagy fordítva.

(#39) proci985 válasza Cifu (#23) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

cserébe az AMD lapok olcsók. 40 alatt már ott az msi 990 gd80a, ami kb tényleg mindent tud, amit egy laptól el lehet várni. de a ROG/UD7 is megáll kb 50-55 alatt... socket2011 alá kb a legolcsóbb lapok mozognak ekörül ATX méretben.

plusz haswellnél CF/SLI még mindig csak 2x8sávon elérhető, szóval sávszélben nincs igazán előrelépés AMDhez képest. 2011 más tészta, de ott meg a korrektebbül felszerelt lapok 70 körül kezdődnek.

cikkhez:
ja, 5 fázis fethűtés nélkül, nem igazán meglepő, hogy 140W alatt izzad a lap. normális fethűtéssel már talán elég lenne.

ezek fényében viszont a 9590 nem is rossz... ph teszten egy 1300rpmes MUX120al hűtötték, az meg annyival nem jobb a HR01nél. 9590et nézegettem, csak terhelve kábé 600Wot nyaldosná konnektorból a gép, ott meg lehet már a jelenlegi laza (600-700rpm)re állított házhűtés kevés lenne. a CF miatt meg már így is meleg van.

köszi a szokásos minőségű tesztért :R

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Köszi az cikket.Én is egy ilyen procit használok, de már egy ideje szeretnék i7-es haswell-t.Eddig csak tervezgettem, de így már teljesen meg lettem győzve.

(#41) sutszi válasza frescho (#22) üzenetére


sutszi
veterán

Értem. Köszi. Csak azért kérdeztem, mert itthonra már egy ideje tervezek egy "szerver" gépet, de még nem tudtam elhatározni magam HyperV 2012 vagy ESXi mellett.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#42) gerenda110 válasza frescho (#22) üzenetére


gerenda110
aktív tag

mármint mit nem tudok huzni?:D Nekem elég lenne szimplán egy kis 500mhz + is:D csak nemtudom a Cooler Master V8 elég lenne e neki:D bár szerintem igen.játék alatt 47 fokos a procim..

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#43) gerenda110


gerenda110
aktív tag

UP!
Be állítottam azokat az értékeket amik a képeken voltak,(szerintem a ramjaim nem bírták):D és sípolt a gép:D nem vagyok a tuning mestere:S elég lenne csak a procit felhúzni szerintetek?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#44) frescho válasza gerenda110 (#43) üzenetére


frescho
addikt

Pont ezert irtam: Lepesenkent, egyszerre egy dolgot valtoztatva. 4-4.2 fole nem mennek azzal a lappal. Nekem raadasul szerencsem van, a procim eleg alacson fesszel viszi a 4GHz-et.

Szoval a tippem: APM OFF,TC OFF, memoria 1333, 4GHz (20-as szorzo) es a CPU-nak adj elso korben 1.35V-ot. Igy mennie kellene. Ha jo, akkor lassan fesz csokkentes, amig meg stabil, majd onnan meled 1-2 lepcsot, hogy tuti legyen. A memoriat csak ez utan emeld 1600-ra es adj a DDR3-nak nyugodtan 1.65V-ot.

Cifu: Az IGP is futi az APU-t. Normalis keretbe (max 100-125W) nem fernek bele sokkal tobb modullal. Talan 3 modul meg beleferne, de tobbmar nagyon neccesen, de mar akkor is a jelenlegi 100-rol 125-re kellene emelni a TDP hatart.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#45) deja vu válasza frescho (#44) üzenetére


deja vu
addikt

Akkor ezek szerint majd minden közép és felső kategóriás kártyához intel procit kell venni?, mivel az apu-k elég gyengusok cpu erőben, és ahogy olvastam a Nagy AMD Steamroller, Excavator, Carrizo topicban Fiery hozzászólásait, elég kaki lett a kaveri. Két modullal az i3 szintjén mozognak a csúcs apu-k, az meg nem sok. De kíváncsi vagyok a tesztekre.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#46) gerenda110 válasza frescho (#44) üzenetére


gerenda110
aktív tag

Nah, kipróbáltam amit írtál. Ramokat nem lehet húzni mert hulladékok:D sípol csattog csörög stb. a Procit felhúztam arra amit írtál így jó. Emelni akartam rajta +1,5x-es szorzót de akkor már a windowst be sem töltötte

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#47) Cifu válasza proci985 (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

cserébe az AMD lapok olcsók. 40 alatt már ott az msi 990 gd80a, ami kb tényleg mindent tud, amit egy laptól el lehet várni. de a ROG/UD7 is megáll kb 50-55 alatt... socket2011 alá kb a legolcsóbb lapok mozognak ekörül ATX méretben.

Bocsánat, de az AMD-nek nincs olyan procija, ami a Socket 2011-eshez procikhoz fogható. Még az LGA-1155-ös Sandy/Ivy Bridge procikhoz is csak felnéz alapból. Még az olyan játékokban is, mint a Battlefield 4.

Továbbá 40 alatt kapsz normális 1150/1155-ös deszkát is, én egy határozottan olcsóbb Z77-es MSI deszkában húztam meg egy i5-3570K-t, és egy éve betonstabil...

plusz haswellnél CF/SLI még mindig csak 2x8sávon elérhető, szóval sávszélben nincs igazán előrelépés AMDhez képest. 2011 más tészta, de ott meg a korrektebbül felszerelt lapok 70 körül kezdődnek.

Csakhogy ott 3.0-ás PCI-Express van, tehát a sávszéll még így is megvan (PCIe 2.0 x 16 = 8GB/s, PCIe 3.0 x 8 = 7,875 GB/s).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nagyon igényes, részletes teszt!
Köszönjük! :R

(#49) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Szia!

Fogyasztást mivel mértél?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#50) proci985 válasza Cifu (#47) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

felhasznalasfuggo, jatek egy dolog, jol parhuzamosithato alkalmazasok masik. utobbiban azert egy 8350/9370/9590 azert elegge jol teljesit, intel i7 viszonylatban is. nem mindenki csak jatekra hasznalja a gepet.

oke, de nezd meg mit kapsz mondjuk 35 korul haswell ala es mit kapsz ugyanannyiert AMD ala. van nemi kulonbseg felszereltseg teren.

az utolso arra volt reakcio, hogy amdnel nincs pciE3.0. de ez multigpunal socket1150el osszehasonlitva kb mindegy, kabe egyforma.

nezegetem mire lenne erdemes cserelni a rendszert, de igy elegge felemasok a tapasztalatok. x79 ala akcioban kell kifogni jo lapot olyan 65 alatt, cserebe a 4820 lassabb a 3770nel is (meg a chipset finoman szolva sincs tele featureokkal). 3770 ala olcso a lap jol kifogva, de z77nel kevesebb a nativ sata3 portok szama. 4770 jobban melegedik a 3770nel, de picit gyorsabb is alapbol annyival, viszont a lapok meg dragak, de van sok sata3. meg ott a 9590 amihez relative olcson vannak elfogadhatoan felszerelt lapok, szoval rendszerszinten kb 35ezerrel olcsobban jonne ki. 4930lenne a legjobb, csak ugy meg a proci+lap kombo lenne 200ezer, az meg indokolatlanul sok nekem.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] FX-8350
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.