Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hue2000


hue2000
tag

Hát vennék egyet ebből az A sorozatból . Kösz a cikket :C

Az élet mindig drága

(#2) #79335424


#79335424
törölt tag

Hagyják benne a dual SIM -et, viszont vegyék ki a KNOX -ot és ide vele izibe!

(#3) F34R


F34R
nagyúr

'Orom es bodotta' szallingoznak mint a verebek nemsoka lesz egy par 64bites processzorral ellatott smartphone.

(#4) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Nem vagyok egy nagy Samu fan, de ez az A-sorozat jónak ígérkezik. :K
Az pedig, hogy már a felső-közép kategóriába is jönnek a az FHD kijelzők, elképesztő. :Y a

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#5) Nigér


Nigér
őstag

RAM-ról nincs szó, szóval ha 1GB lesz benne akkor csöcs szóval banánhéjon való elcsúszást vízionálok

(#6) Nite


Nite
őstag

es akkor ez most komolyabb keszulek lesz mint az alpha :F

Paid my dues!

(#7) tjb007 válasza Nigér (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Több lesz benne.

(#8) Paul119 válasza Nite (#6) üzenetére


Paul119
addikt

Nem :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#9) Nigér válasza tjb007 (#7) üzenetére


Nigér
őstag

Mertem remélni hogy a dupláját legalább beleteszik, csak viszonylag részletes speckók voltak a hírben és ez érdekes módon nem szerepelt.

(#10) Zoja™


Zoja™
őstag

Ha jól rémlik, (de javítsatok ki, ha tévedek) a 64 bites processzorok jelenleg csak azért jók nekünk, mert több ramot lehet vele megcímezni.
Csak én vagyok eltévedve, vagy tényleg nincs értelme a 64 bites SOC-nak addig, amíg csak 2-3 giga ramot raknak egy készülékbe?

(#11) Gerday válasza Zoja™ (#10) üzenetére


Gerday
csendes tag

Ne izgulj, majd hamarosan felbüfögik a 4k telót 8 giga rammal, mindezt 5-6 colon :) Akkor már szükségszerű lesz, addig meg bakfitty ...

www.gerday.hu

(#12) szili.tamas1 válasza Zoja™ (#10) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Kb ugyanannyi ertelme van mint a harmincezer ppinek. Lehet vele villogni :)

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#13) lmisi válasza Zoja™ (#10) üzenetére


lmisi
senior tag

Alapvetően v7 utasitáskészlet helyett v8 van 64 biten, ez bővitett és emiatt alapból 20 max 40% al gyorsabb. Na jó a 64bites arm procik joval optimalisabban vannak kialakitva belülről ezért is gyorsabbak. Szóval érdemes várni rájuk.

(#14) LordX válasza Zoja™ (#10) üzenetére


LordX
veterán

Amikor az Athlon64 kijött, ott se mondta senki, hogy semmi értelme nincs, ha nincs 4+ GiB RAMod, az is gyorsabb volt 32 bites üzemmódban is, mint az Athlon XP..

Nem csak a 64 bit az új, hanem a mikroarchitektúra is változott: 32 bites módban is gyorsabb.

(#15) Poison73


Poison73
csendes tag

Legalább majd lenyomja az alpha árát...

" No pain, no gain!

(#16) Zoja™ válasza LordX (#14) üzenetére


Zoja™
őstag

Nem mondtam, hogy nincs értelme, csak rémlett valahonnan, hogy egyelőre okostelefonos fronton nem lesz, ami kihasználja. Nem nagyon jártam utána a dolognak, de közben eszembe jutott, hogy anno az Iphone 5s tesztjében olvastam:

,,A leggyorsabb válaszunk az, hogy a 64 bitnek egyelőre nincs sok értelme egy telefonnál. A 32 bit duplájának a legfontosabb része a memória címzésével kapcsolatos, 64 biten már 4 GB-nál több rendszermemóriát is a meg lehet címezni, a RAM mérete viszont mindössze 1 GB az iPhone 5s-nél. Ráadásul az sem feltétlenül indokolná a 64 bit bevezetését, ha nyolcszor ekkora központi memóriával dolgozna az eszköz, hiszen elvileg 32 biten is megoldható a dolog a különböző PAE kiterjesztésekkel. A másik előny, hogy a 64 bites címzés miatt a regisztereken komoly változások kellenek; nyilván 64 bites regiszter kell a 64 bites memóriacímek tárolásához, és ez magával hozza a szélesebb pointereket is, a 64 bit hozománya tehát az is, hogy a regiszterek szélesebbek, aminek igazából csak 64 bites módban van lényegi szerepe, viszont a számuk megduplázódik. Bár nem taglalták a készülék bemutatóján, de ha egy fejlesztő kihasználja ezt a lehetőséget, akkor az értékelhető teljesítménynövelést hoz, de ez 1-2 évig még szinte biztos, hogy nem fog tömegesen megtörténni, ugyanakkor a fejlesztőknek most könnyebb dolguk van a 64 bitre váltásnál, mint annak idején PC-n volt, hiszen az út már ki van taposva, nem teljesen ismeretlen a terep. Szintén előrelépés egyébként, hogy 64 bites módban már 64 bites egész számokkal való munkára is van lehetőség, de ez egy telefonnál szintén teljesen érdektelen. A jelenlegi ismeretek szerint tehát a 64 bit tartogat lehetőségeket, de jelenleg inkább marketinges értékkel bír és csak a jövőben jelenthet érzékelhető fejlődést; ettől függetlenül a hardver átállítását valakinek meg kellett lépnie, az Apple tette meg elsőként."

(#17) Kékes525


Kékes525
félisten

Árához képest jó telefon, de vajon ez is annyi bloatware programot tartalmaz mint sok más Samsungos telo?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#18) EnterR válasza Kékes525 (#17) üzenetére


EnterR
veterán

Attól tartok, hogy ez is tele lesz. Ezt az A7-et kellene kiadni Google Play Edition-be.

PSN ID: marquuard

(#19) Kékes525 válasza EnterR (#18) üzenetére


Kékes525
félisten

El;g szomorú. Igazán felhagyhatna a bloatware-el és a knox-al.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) LordX válasza Zoja™ (#16) üzenetére


LordX
veterán

Tőled idézve: "tényleg nincs értelme a 64 bites SOC-nak" :)

A 64 bitességet tényleg nem fogja senki kihasználni, ellenben az új chip alapból gyorsabb 32 biten, valamint az ARMv8 "egyéb" változásait is ki fogják használni 5.0-tól kezdve. A háromból kettő miatt nem mondanám azt, hogy nincs értelme az új SoC-nek.

(#21) Zoja™ válasza LordX (#20) üzenetére


Zoja™
őstag

Az egy kérdés volt és nem kijelentés. :)
De köszi az infót, most már nagyjából képben vagyok. :R

(#22) #79335424 válasza Kékes525 (#19) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazából semmi baj sincs a KNOX -szal. A probléma az, hogy Samunál a rootolás garanciavesztő beavatkozás. Ha nem így lenne, akkor sztem senkit sem zavarna a KNOX.

(#23) Rhino666


Rhino666
őstag

Miért tennének bele 720p-s kijelzőt? :F Ennyire még a Samsung se hülye. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#24) Kékes525 válasza #79335424 (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondoltam én is. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) ryori válasza Rhino666 (#23) üzenetére


ryori
senior tag

bőven elég lenne :D

(#26) #79335424 válasza Kékes525 (#24) üzenetére


#79335424
törölt tag

A végeredmény ugyanaz, de azért sztem mégsem mind1, hogy r...adjon meg a Samsung, amiért nem lehet átverni, vagy r...adjon meg a Samsung, amiért át kell verni. :)

(#27) Kékes525 válasza #79335424 (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyen jelzőkre nem gondoltam. Már azért sem, mert szeretem az S2-öt. Ez viszont nem zárja ki, hogy bíráljam. :K
A sok bloatware az rossz (sokaknak felesleges) és a knox-ot hadd döntsem el én magam, hogy akarom e vagy sem. A bloatware programokat is opcionálisra kellene tennie. Ezek vásárló taszító tényezők az anyaghasználat mellett. Habár ez speciel engem nem zavar. Én szilikontokkal védem és így a tok határozza meg a külsőt. A drága telefonoknál érdemes a tok használata a védelem miatt. Ekkor pedig az, hogy műanyag, vagy fém kevésbé számít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) #79335424 válasza Kékes525 (#27) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem sem érdekel a külseje. Az alap user azt se tudja, hogy mi az a bloatware. Mi meg úgyis kipucoljuk. Engem jobban zavarnak a rendszerbe hegesztgetések. Eleinte hasznosnak gondoltam a stock Androidhoz képest a plusz fínomságokat, de aztán szép lassan rájöttem, hogy mindet meg tudnám oldani az automatizálómmal. Így viszont gyakran szaladok bele abba, hogy az automatizált folyamat rendben van, de mégsem működik. Stock Androidon működne, de egy Samu hegesztés keresztbe tesz neki. Legutóbb a mobiladat automatizált kapcsolásával fuccsoltam be. Képernyő bekapcsol -> mobiladat bekapcsol...na. A rolón levő kapcsolówidget szerint aktív és a beállítások menüben is ott a pipa. Csak net nincs. Pipa ki, pipa be és tádááám, van net. "Hát van ilyen, Csupi?"

(#29) kengyel


kengyel
nagyúr

Bizony nem hangzik rosszul a specifikációja !

kengyel

(#30) GeryFlash


GeryFlash
veterán

410 felsőközép kategória jaj... úgy látszik 2015-re is ugyanazt tervezik mint az idei évre, ami 120 ezer alatt lesz az kap egy éppen használható socot, a s610-615 meg marad a raktárakban.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) kdennis


kdennis
aktív tag

Azért jó nekünk a 64 bit mert végre 3 gigánál nagyobb fájlokat is le tudunk játszani. Nem csak a fullHD sample fájljában fogunk tudni csak gyönyörködni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.