Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, szimpatikus darab, viszont a Broadwell helyére mehetett volna Skylake!

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

210-ért remek választás szerintem. Utóbbi időben, ahogy tapogattam mindenféle notikat, az Apple Macbookok robusztussága mellett a consumer szektorban a Fujitsu tudott egyedül valamit mutatni. A többi olyan nyeklő vacak volt mind, hogy borzalom.

(#3) Peet


Peet
senior tag

Nem értem miért mérik ilyen fukarul az SSD-t a laptopokba. Csak a drágábbakba tesznek, pedig 20-25 ezerért már van 256GB-os. Ha máshova nem is egy laptopba mindenképpen ajánlott az SSD!

(#4) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én idén vettem egy lifebookot (a512) 110eFt-ért i3-3110 m-el , raktam bele 15eFt-ért egy ssd-t és hasít a kis masina, hasonlóan masszív én elégedett vagyok vele :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#6) #16939776 válasza twollah1976 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

És még marad +1db 2,5"-os 1TB-s hdd-is a fióknak vagy hurcibászni :) ...+15k

[ Szerkesztve ]

(#7) rudi válasza twollah1976 (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hideg üzleti matek a gyári SSD, pláne a 240-256-os. A legtöbb gyártó max 128-as szerel szériában a gépeibe, ha beteszed a 240-256-ost egy lépéssel a konkurencia előtt vagy. És tudják jól a gyártók, hogy az SSD egy nagyon divatos, sőt (sok más reklámozott fícsörrel ellentétben) valódi előnyöket hordozó kiegészítő, ezért erős felárat lehet kérni érte attól, aki nem tudja 3 perc alatt kicserélni otthon a HDD-t SSD-re. Én egyértelműen az alapmodellt venném, lendületből menne bele az SSD, a HDD-t az ODD helyére tenném, az ODD meg menne külső, USB-s keretbe. A saját grafikus memóriás VGA miatt talán nem is vennék +4 GB RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) HPAA


HPAA
őstag

ips paneles gepet keresek pont magamnak , kerestem alternativakat , ez is bekerult
kicsit eltulzottnak tartom az arat, de minoseginek tunik mindenesetre

************* censored

(#9) fogtunder válasza rudi (#7) üzenetére


fogtunder
nagyúr

"aki nem tudja 3 perc alatt kicserélni otthon a HDD-t SSD-re" - tehát azok az emberek, akinkek nincs csavarhúzója és nem tudnak venni/kölcsön kérni egyet? ;]

jó, tudom, van aki fél belenyúlni a gépbe, de azért durván pofátlanság ennyit elkérni az SSD felárért, még ha leadod egy szervízbe, akkor is kijön kb. a feléből. amúgy természetesen az a legértelmesebb megoldás, amit te is írsz, bár én az ODD-t már évek óta elhagytam a gépeimből, de még hordozható formában sem kell.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) kisza25 válasza fogtunder (#9) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Az emberek 90% azt se tudja hogyan néz ki egy ssd/hdd nem hogy kicserélje, ne belöllünk indulj ki :P

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#11) DEJVID


DEJVID
őstag

Azt a d-sub-ot mikor felejtik már el végre?

(#12) fogtunder válasza kisza25 (#10) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát nemtom, mondjuk egy unibody házas gépnek én se esnék neki, de ilyen műveletekről kismillió youtube videó készült már. anno mikor szerelni kellett az e6320-at, én is felmentem, megnéztem, elővettem a csavarhúzót és megcsináltam, pedig nekem se volt előtte semmi fogalmam arról, hogy néz ki belülről a gép. aki erre nem hajlandó, az meg is érdemli, hogy lehúzzák. plusz azért majd mindenkinek van egy geek az ismeretségi körében, akit meg lehet kérni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13) kisza25 válasza DEJVID (#11) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Amikor már nem az lesz egy csomo projectoron és monitoron
giorgio:mindenkinek van egy geek az ismeretségi körében, akit meg lehet kérni.
Na nálunk ez vagyok én :P
Én szinte az összes laptopomban procit is cseréltem, ezek az ssd/hdd variálások alapok,
De pl. A környezetemben csak annak van laptopja akinek én vettem és olyan amilyet én ajánlottam nekik, maguktól azt sem tudnák, hogyan álljanak neki keresni

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#14) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Jó kis gép,de a proci igp-je,és a radeon teljesítménye közt nincs akkora különbség,talán a későbbi driver támogatás miatt éri meg így.

Wasabi...

(#15) éN79 válasza rudi (#7) üzenetére


éN79
addikt

Annyival egészíteném ki, hogy jó eséllyel meg sem kell cserélni a hdd-t az ssd-vel helyileg, lévén az optikai meghajtó a mai világban, vagy legalábbis jó eséllyel már SATA 3 csatival csücsül az alaplapon, ahogy pl. nálam a Lenovo Z50 70-ben is van, így elég egy optibay <3e Ft-ért, abba becuppantani egy faja ssd-t és máris ott a gyors rendszer + nagy tárkapacitás. És még sokat csavarozni sem kell, ha valaki ettől tart.

QwErTy42 : igen, de még ott van az a plulsz 4 ami az hdd-t tartja a két kis lemezkén. :)

[ Szerkesztve ]

(#16) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Elég jól sikerült példány. Nem sok alternatíva van, ami hasonlóan combos akksival, minőségi házban és billentyűzettel kínálja ezt a teljesítményt. A GPU-t egy kicsit karcsúnak tartom. Egy Geforce 940-nel jobban nézne ki. Ez sajnos még játszogatáshoz is kevés, minden másra meg pont elég az integrált GPU is.

Mindenesetre karácsonyra vagy csak csütörtökre ;] remek választás.

Itt vajon hány évre lehet max bővíteni a gyári garit? Plusz egy évvel 3-ra vagy hárommal 5-re?

(#15) éN79 Sokat itt sem kell. Csak egy csavart. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#17) kisza25 válasza QwErTy42 (#16) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én 10eFt-ért tudtam az alap 2 évet +1évre

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#18) QwErTy42 válasza kisza25 (#17) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez típusonként változó. Szerintem itt is ez az opció érhető el.
Ugye a komolyabb üzleti gépeknél (E, S, U szériák) ott ha jól tudom 5 évre lehet nem is olyan drágán bővíteni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) kisza25 válasza QwErTy42 (#18) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem Fujitsu lifebook A512 van, ez 2-vel korábbi előd, de idén még forgalmazva volt, azért nem az egyel újabb FUJITSU Lifebook A514-et vettem ,mert az szigetes bill és i3 U proci, nekem meg kellett jobban a kraft így i3-3110m el kicsit jobban muzsikál
amúgy a boltban adtak +2 évet, így erre is 5 év van, csak minden évben kellene vinni tisztíttatni

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#20) nahunn válasza Kronos3000 (#14) üzenetére


nahunn
tag

meg majd amikor meghal az ati chip és lehet cserélni...

(#22) Khaal


Khaal
őstag

IPS-ért pirospont, de a diszkrét vga szvsz felesleges, ettől a zsanérkialakítástól meg kiráz a hideg.

(#23) Šolaire válasza rudi (#7) üzenetére


Šolaire
veterán

Van benne ráció amit írsz😊 legalább a hdd mellett már alapnak kellene lennie egy 128-as ssd-nek amin a rendszer elfér. Egy gyengébb vas is szárnyalna vele. Inkább ezzel próbálnák a pc-s piacot fellendíteni. Lehet én vagyok naív de én így gondolkodnék.

[ Szerkesztve ]

“Praise The Sun” \[T]/

(#24) Kékes525


Kékes525
félisten

Kellemes készülék. Persze tehettek volna bele Broadwell helyére Skylake-ot is, de így is nyerő vétel. Én ha vennék, akkor az SSD verziót választanám FreeDOSsal. Aztán mehetne rá a Windows 7.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) rudi válasza Kékes525 (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Néhány héten, hónapon belül lesz olyan is. A legtöbb gyártó még csak most jelentgeti be a Skylake modellek forgalmazásának megkezdését. Érdekes lesz, hogy ki szavaz majd a H-ra végződő, combos verziókra és ki marad a takarékos U-nál, ami Boradwellből ugye az egyetlen alternatíva volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Kékes525 válasza rudi (#25) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, arra én is kíváncsi leszek, mert azért a notebooknál az energiatakarékosság is egy fontos szempont.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) ben11 válasza kisza25 (#19) üzenetére


ben11
őstag

A514-esre beszéltem rá szüleimet, i3-4000M-mel szerelve, nem csak u-s procival van/volt piacon.

Szerk: Most nézem, hogy az A544 volt.

[ Szerkesztve ]

(#28) kurtuzov válasza rudi (#25) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ez esetben lelkesen várom a Fujitsu új gépeit. Főleg az U szériát. De csak akkor, ha lesz két RAM modul. Ezek a legutóbbi alaplapra forrasztott single channel megoldások nem jöttek be.

(#29) kisza25 válasza ben11 (#27) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igen volt 544 is i3-4000-el, de az 130-135eFt körül volt, ez +1 év garival + 120GB SSD-vel i3-3110m-el volt 135eFt-be, így ez nekem jobban megérte.
Az a vicc, hogy a mostani gépek megint megálltak teljesítményben 3-4 éve, mert szinte csak U proci van :W
Párom gépét cserélném kicsit erősebbre (pentium 2,4Ghz) a mostani i3 U procik gyengébbek, i5 U meg horror áron van. Persze a fogyasztás mindenek felett, de az aksi meg annyival kisebb, hogy azzal sincsen előrelépés :W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#30) Egon válasza kurtuzov (#28) üzenetére


Egon
nagyúr

Na igen.
Ez a gép speciel tetszik (főleg a kijelző miatt), de nálam elvérzik pár apróságon:
- proci/akksi kombó (ha már 15W-os gyengus példány, legalább bírná 10+ óráig akksiról - vagy rakjanak bele 35W-os procit, nagyobb akksival, akkor lesz kraft is, nem mellesleg kihagyható a dedikált vga...),
- M2 foglalat hiánya,
- felesleges dedikált vga (inkább valami Maxwell alapú megoldást preferálnék, ha már...).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#31) fojuzer


fojuzer
aktív tag

NNos mellette-ellene? Leginkább az ÁRA zavaró,elég drága,tudásához képest,csak az IPSpanel ami ér valamit.Igaz mindenki ott-s azt veszi meg,amire Pénztárcája,degesz Bank szlája,jövedelme engedi! :R

föolvaso

(#32) Duree


Duree
veterán

Kicsit konzervatív forma,de remek belsö,jó a tudása,megfelelöen erös a hardver is,a kijelzö önmagáért beszél.Viszont az ára lehetne egy picivel vékonyabb és akkor jobb vétel lehetne.

duree54

(#33) kisza25 válasza fojuzer (#31) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért az anyagminőséget is meg kell fizetni, szerintem rendben van az ára, de az a dVGA tényleg teljesen felesleges, mert fullHD-ra játszani kevés, egyéb dolgokra meg elég az integrált

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 29,9eFt, posta van

(#34) dlaj


dlaj
őstag

Nekem tökéletes lenne. Csak két dolgot hiányolok.
1. Billentyűzet világítás
2. Dokkoló

Ha valaki tud ilyet, ne tartsa magában. (A két említett dolog mellett csak az IPS-hez ragaszkodnék.)

(#35) kurtuzov válasza Egon (#30) üzenetére


kurtuzov
senior tag

M.2 az remélem benne lesz az U szériában. A 15W CPU nekem elég, nem használnám ki az erősebbet. RAM viszont kell: ebben a cikkben bemutatott UH552 -ből van kettő 2012 óta. Akkor ment bele 2x8GB RAM, meg 256 GB Samsung 830 SSD. Az ára is rendben volt. Azóta három CPU generáció jött és nem volt igazán jobb gép. Dell XPS-t nem akarok venni.
Lassan azért érik már egy új gép, de lássuk be a mostani is teljesen elég.
M.2, dual (quad?) channel min 16GB RAM ezek alá semmiképp nem megyek.
A kijelző speciel nem érdekel, mert az esetek döntő többségében egy külön monitorra van kötve.
Viszont a DP sem ártana, vagy HDMI 2.0, mert már most 1080 x 2560 felbontásban használom.

(#36) QwErTy42 válasza dlaj (#34) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szorozd meg az árat kettővel.
Azért telhetetlenek ne legyünk! ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#37) dlaj válasza QwErTy42 (#36) üzenetére


dlaj
őstag

Ja, tudom.
A Lenovo T440S fél milla körül van és azt is bántják rendesen.

(#38) QwErTy42 válasza dlaj (#37) üzenetére


QwErTy42
addikt

Amúgy 13,3-14 colosban van a Fujinak egy-két olyan gépe, ami dokkolható, IPS, világít a billentyűzete ... S904, S935, U904.
15 colosban nem láttam még. Ez persze nem zárja ki, hogy nincs.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#39) gergejly


gergejly
aktív tag

Jó ez a szerelhetőség meg a kivehető aksi. Akárcsak mint egy igazi laptop.

(#40) bach66


bach66
tag

Üdv!

A fórumot olvasva lenne kérdésem:
Nekem egy régebbi Fujitsu A530-as van, (CPU: i3 M 380 @ 2.53GHz, 3 GB RAM) masszív, még mindig meg vagyok elégedve vele, de:
Lehetne gyorsítani úgy, hogy a DVD-lejátszó helyébe tenném a vinyót (320 GB - SATA 2), és a vinyó helyére pedig egy SSD-t (elég lenne 128 Gb-os, most 70 gigás a rendszerpartíció).

Mivel SATA 2 csatlakozós a vinyó, a helyére SATA 2 SSD kéne?

Így jelentősen gyorsulna a rendszer? S megéri?

[ Szerkesztve ]

(#41) QwErTy42 válasza bach66 (#40) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen, sokat dobna a gépen. Akkor sincs gond, ha 1-2 év múlva megpusztul a mostani laptopod, mert akkor az SSD-t át tudod menteni az újba.

A winyó helyére szerencsésebb általában rakni az ssd-t. Nem is feltétlenül a sebesség miatt, hanem mert a BIOS-ban a boot sorrend ... vagy valami hasonló miatt rendszer meghajtónak jobb az a csati.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) dlaj válasza QwErTy42 (#38) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen. Ezeket nem ismertem.

(#43) rudi válasza dlaj (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

S904 és U904 volt itt is rövid teszten, nagyon szimpi, de drága gépek. Viszont nemsokára Skylake procikka frissül a Lifebook E család, ott vannak/lesznek nagyon érdekes modellek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Napfénysüti

Meglepően jó gép, magasabb árcédulásra számítottam.

Més que un club!

(#45) dlaj válasza rudi (#43) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ.
Az U904-ről itt csak ezt találtam, ha van írás a rövid tesztről, szívesen olvasnám.

(#46) xmaas


xmaas
őstag

Jo ajanlat ennyi penzert IPS panel stb,a tobbi gyarto az IPS paneles Dvga-s modelleket minimum 250 nel kezdi alap esetben

(#47) bach66 válasza QwErTy42 (#41) üzenetére


bach66
tag

Kösz a választ!

És arra mit mondasz, hogy mivel a vinyó SATA 2-es, a helyébe szintén SATA 2-es SSD kell? Az olcsóbb, mint a SATA 3-as?

A DVD-író helyére "simán" be lehet tenni a mostani vinyót? Hogy milyen csatija van a DVD-írónak, azt nem tudom (AIDA nem írja ki). Vagy kell valami "átalakító" ??

Bocs, ha hülyét kérdezek, hardveres szinten eddig mást nem nagyon csináltam, mint RAM-bővítés a notimban.

(#48) kekesj


kekesj
tag

mindig felmerül a kérdés, vajon ezek a gépek hány óra használatot bírnak _jó eséllyel_ ?

mert ugye van aki csak napi 1-2 órát használja net, szövegszerkesztés, stb. más meg lényegében asztali helyett, napi 8-12 órát böngészgetnek rajta, néha filmet néznek, gépelnek

ha pedig ezen utóbbi használat esetén jó eséllyel gyorsan tönkremegy, akkor olyan nagyon sokat az a gép nem ér, legyen akármilyen szép vagy éppen gyors és kényelmes 6 hónaposan, napi másfél órás használat után...

(#49) QwErTy42 válasza bach66 (#47) üzenetére


QwErTy42
addikt

SSD-ből már nem lehet kapni SATA hármast, viszont simán működik SATA kettőn.
Elvileg SATA csatis a dvd író is. Persze lehetnek kivételek. Szerintem a legegyszerűbb ha megkérdezed a Fujitsu telefonos ügyfélszolgálaton. Tudniuk illene.

(#48) kekesj Ezt a gépet átlagos otthoni koca-irodai felhasználásra találták ki. Magyarul nem arra, hogy napi 8-12 órán át lapátold vele a GDP-t.
Arra inkább az E554-et venném. Jobb billentyűzet, masszívabb kialakítás és most 5 év garival 180 ezer. Mondjuk csak TN a panel de a jobb félék közül való.

Ez a gép ettől függetlenül is jó vétel. Azt el kell fogadnod (ill nem kell de így van), hogy az ellenállóbb és ergonomikusabb kialakítás, a tesztelt kialakítás és hogy 5+ év múlva is lesz hozzá gyári alkatrész feláras történet. Nem csak a Fujinál, hanem a HP-nél is. A fentebb említett E554-nek a HP megfelelője a Probook 650, Dellből Latitude 5450. Azok is magasan 250 rongy fölött indulnak alap felszereltséggel.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#50) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#49) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerk... Csak SATA 3-t lehet kapni, SATA 2-t nem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.