Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tresh


tresh
addikt

Hmm nem rossz elgondolás..kíváncsi vagyok ez hogy befolyásolja majd az árakat :U

(#2) Tikakukac


Tikakukac
titán

1 dolgot jeleznék az illetékeseknek: ne matricázzák fel a szerencsétlen gépet bazinagy, Arial típusú betűvel felvértezett matricával, hogy made in germany. Ez munkagépeknél is elég ciki, egy 250k-s ultrabooknál pedig nevetségesen bazári.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#3) Agostino


Agostino
addikt

a beágyazott videóben nekem nincsen csúszka, hang stb. youtube.com minden oké, csak gondoltam szólok. lehet, hogy user error de sosem tudni.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) macilaci78 válasza Tikakukac (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkagépnél nem a gyári matrica a ciki, hanem a céges leltári szar a képernyő sarkában, vagy a fedlapon. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Tikakukac válasza macilaci78 (#4) üzenetére


Tikakukac
titán

Is többek között. Nem sok vásárlót láttam akinek ez így meghabosította volna száját. Ellenben ha nyomot hagy az marhára felhúz mindenkit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#6) fi:zi'k válasza Tikakukac (#2) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mert hova rakják ezeket a matricákat, hogy ennyire zavaró?

---
Amúgy, hogy-hogy mindenféle kesztyű nélkül szerelik a gépeket és fogják meg az alkatrészeket?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) Tikakukac válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Palmrest jobb oldal. De nem ilyen Intel-NV méretben meg igényesen. Fekete háttér, fehér Arial olyan 30-as betűmérettel, azt vigyed paraszt. Ocsmány egyszerűen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) fi:zi'k válasza Tikakukac (#7) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ez tényleg gáz.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#9) Petro


Petro
tag

Kérdés mennyivel rosszabb az ha valamit kínában legyárt egy kínai, mint Németországban egy Török, Román vagy Magyar vendégmunkás? :-)

(#10) fi:zi'k válasza Petro (#9) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Attól függ mi a megrendelő elvárása.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11) flegga92 válasza macilaci78 (#4) üzenetére


flegga92
senior tag

Ez semmi, nálunk a górék ájfónján a hátlapra van egy papírra nyomtatva és az celluxszal leragasztva, a földi halandók telefonjára pedig kívülről alkoholos filccel... Vissza is adtam a telefont, használok inkább sajátot...

(#12) banhammer válasza flegga92 (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem ez legyen a legnagyobb gondod az eletben.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) banhammer


banhammer
veterán

Ezer eves videok.
Lassan kihaltak a floppy meghajtok, meg a gyarilag osszerakott gepekbol is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) Gyuri27 válasza Petro (#9) üzenetére


Gyuri27
félisten

Lényegtelen. Ha az elvárás és a meó német akkor szerelhetnék a holdon is a marslakók.
Megint más kérdés, hogy mennyire tartósra tervezik (mer ugye nem mindegy mi kerül beépítésre).

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) Tikakukac válasza Gyuri27 (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát az angol Hondák legendásak fosak voltak míg a japánok jók, pedig gyártósor és minőségbiztosítás is elviekben ugyanaz volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) fi:zi'k válasza Tikakukac (#15) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Elviekben. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) Tikakukac válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Honda meg japán bontós erre esküszik a szomszéd városban és ezt nem első embertől hallottam vissza sajnos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Gyuri27 válasza Tikakukac (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amit ott gyártottak az mind az volt. Pedig akkor benszülöttek dolgoztak ott.
Szóval valami ott nem volt kerek.

A japán vagyonőr és a magyar között is ég és föld volt a difi.
Sőt az agila és a magyar vagyonőr között is.

Nézd meg a magyar mercit. Nem kell csak néhány német a megfelelő helyre.

Most ugye a németek tudnak olyat gyártani ami a világ meg egy nap. Kérdés, hogy a fusi akar-e. Mert szerintem nem. Viszont marha jól néz ki, hogy nem csájna, vietnám vagy india.
Aztán lehet, hogy tévedek. Mert kicsit jobb cuccokat akarnak tolni. Mert a hírnevük nem makulátlan.
Ha így van akkor jó döntés a németeket, japánokat választani.

Amd - Radeon - Ryzen

(#19) Tikakukac válasza Gyuri27 (#18) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézem a magyar Mercit egyik mérnök itt punnyad mellettem és hát ööö, hát ő kicsit árnyalta a magyar Mercis dolgokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#20) Gyuri27 válasza Tikakukac (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Írjad csak.
Amúgy nem a felső házat gyártják itthon. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#21) Tikakukac válasza Gyuri27 (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Kérsz kapsz elérhetőséget és megbeszéled vele mi miért nem olyan és miért zörög jobban az itthoni mittomén micsoda, mint a kinti. Ezt sem én mondtam hanem szakújságírók.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#22) Gyuri27 válasza Tikakukac (#21) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amúgy meg jól van ez így. Majd ha az operátor itt is 1500+ a szakmunkás 2000+ orjót keres majd nem zörög.
Inkább dugjon be melózni a gyárba. :DDD :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) Graphics válasza tresh (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Marmint mit?

Ez szerintem nem most letesult :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Pikkolo^^ válasza Gyuri27 (#18) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A Fujitsu hírneve teljesen makulátlan. Egyébként a korábi Fujitsu-Siemens Amilo Pro készülékek is ebben a gyárban készültek.

(#25) Tikakukac válasza Pikkolo^^ (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

Nézd meg hányan nem akarnak hallani sem a Fujitsuról, mert nem értik ez már nem Fu-Si. Bár makulátlan lenne, hát nem az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) NandoXXL válasza Pikkolo^^ (#24) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Makulátlan? Fujitsu Celsius W530 power Workstation, nem kompatibilis az NVIDIA GTX 660-670, AMD 270X-280 stb. kártyákkal (különböző gyártók termékei, teszteltem, átadtam volna bevizsgálásra is). A szabványok ellenére, a Fujitsu hivatalos szupport válasza a több mint 400000Ft-os gépre mi volt? A kompatibilitási listában megjelölt VGA-ra vállalnak garanciát. Baz... meg, egy 15k alaplapnál nincs ennyi kompatibilitási probléma. Az hogy Workstation esetén milyen szinten veszik semmibe a szabványokat, és milyen brutális kompatibilitási problémák vannak más gyártóknál is, arról sokan tudnának mesélni itt a ph-en. Made in Germany…

[ Szerkesztve ]

(#27) Pikkolo^^ válasza NandoXXL (#26) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Egyedi eset?

(#28) #43680768


#43680768
törölt tag

Regota hasznalok Fujitsu szervereket, csak a kisebbeket,illetve uzleti notebook szeria is kerult a kozelembe. Gyakorlati tapasztalat, hogy mukodik gondok nelkul. Nekem a Fujitsu alap marka lett, ha fontos a tartos megbizhatosag. Bar a minta nem nagy, ket tucat szerver 7-8 ev alatt. Egy tucat noti. Kompatibiltasi listat azert talaltak ki, mert azokkal teszteltek. Vegyel olyat ami a listan van. Tudom neja nem megoldhato, akkor viszont magadra vagy utalva mindenhol.
A pc-k sosem nyujtottak 100%-os kompatibilitast, ez nem a gyarto hibaja,hanem az x86-os pc architektura sajatossaga.

(#29) NandoXXL válasza Pikkolo^^ (#27) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nem, pl. Lenovo Thinkstation-el is voltak hasonló problémák (bosszantó hogy tesztelni kell indul e a gép, adott hardverrel). Prohardveres ismerősnél HP gépekkel volt-van gond pl. saját gyártmányú tervezői kártya nem megy (hálozatokat épít). Nem érdekli a gyártókat, nem tudsz mit csinálni.

Nexudes

A szerver más kérdés, ezek munkaállomások. Komolyan gondoltad hogy normális hogy 10db Fire pro és Quadro közül válogathatsz?

[ Szerkesztve ]

(#30) Pikkolo^^ válasza NandoXXL (#29) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor nem csak a Fujitsuvalval van gond, azaz a makulátlanság nem ezen múlik.

(#31) Piftuka válasza tresh (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

"Hmm nem rossz elgondolás..kíváncsi vagyok ez hogy befolyásolja majd az árakat"

Valamint, hogy azzal az árpolitikával (ami feltehetően a konkurencia hasonló - Kínában gyárott - termékeihez képest magasabb árcédulát fog eredményezni) mennyire lesznek versenyképesek hosszú távon!?

Én mindenesetre drukkolok nekik. Nem lenne jó, ha még egy (és lassan utolsó) tradicionális, japán gyártó eltűnne a "süllyesztőben".

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#32) MortalusMax válasza Tikakukac (#15) üzenetére


MortalusMax
csendes tag

És ezt te mégis mire vezetnéd vissza? Ugyanazok a körülmények, ám a minőség mégsem ugyanaz..., hmm?

(#33) MortalusMax válasza NandoXXL (#26) üzenetére


MortalusMax
csendes tag

Gratulálok a remek választáshoz. Az már a saját felelősséged, hogy ha veszel egy brand gépet és egy nem támogatott, ráadásul consumer kategróriás videokártyával próbálkozol. Hogy jön össze a kettő? Milyen programhoz akartad használni?

A másik, hogy miből gondoltad, hogy egy másik gyártó alkatrészére a Fujitsu fogja vállalni a garanciát? Te neked van egy üzleted, behoznak egy másik üzletben vett motyót, amihez semmi közöd, Te adsz rá gart? Gondold már végig, mielőtt hülyeségeket firkálsz. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.