Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norbert9503


Norbert9503
csendes tag

Tuti patent táp ez is. Viszont az Aurum Gold szerintem sokkal meggyőzőbb, jobban tetszik.

[[ Norbert ]]

(#2) CriticalHit


CriticalHit
őstag

TEAPO. Spórolás.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#3) budo82


budo82
tag

rudi: a harmadik oldalon az első táblázatban a Cooler Master V700 maradt bent a Hydro G helyett.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#4) Graphics válasza CriticalHit (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez már manapság nem egészen igaz :)

Főleg, hogy a Teapo kapcsán nem a szilárdelektrolitos kondikkal volt baj évekkel ezelőtt, de még a sima kondikkal se...Kb a hősidőkben voltak gyengék / de ott is inkább a CapXon kondikkal, kb 5-8 éve...

Tedd hozzá a kimeneti oldalon található Nippon Chemi-Con és Rubycon kondikat.. Ha annyira spórolni akartak volna ezeket is kihagyják...

De ha van cikked mi a gond ezekkel a kondikkal ,várom :) Lehet nem a régi állapotokat kéne figyelembe venni, meg két külön gyártástechnológiáról van szó..

Témához: az a gyári matrica oké, a másik kettő ultragáz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5) wolfman


wolfman
veterán

Lehetséges tudni azt, hogy a tápegység gyártók miért mindig az 550W fölötti teljesítményt nyomatják? Ezt veszik is az emberek, vagy ezt is úgy tervezik, hogy megteremtjük a kínálatot, majd az igény elburjánzik magától?
Ennyire sokan vesznek két GPUs VGA-t? Vagy ennyire sok a két VGA-s rendszer? Nem elégedetlenkedés ez részemről, csak nem értem, hogy az utóbbi 20-30 tápegységes hír mind 550W< tápokról szólt. Tudtommal az egy VGA-s rendszereket 450W-al el meg lehet hajtani (minőségi alapanyagokból persze).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#6) rudi válasza wolfman (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Gerjesztett igény, bár mostanában kezd mérséklődni kicsit. A nagy Bitcoin bányász érában ritkán kezdődött 800 watt alatt egy csúcs széria, most azért már minden rendesebb gyártónál akad 500 W körüli komolyabb modell is. Gondolom a Hydro G belét is viszontlátjuk majd valami kisebb néveleges teljesítményű szériában.

Amúgy én szeretem ezeket a nagy tápokat, pontosabban röhögni azokon akik energiuaspórolás indokkal veszik meg. Aztán hajtanak egy 800-1000-es 80 Plus gond vagy akár platina tápot az idejük döntő többségében 80-100 wattos terheléssel (akár i7+GTX 980 Ti is tud ilyet), ahol olyan a hatásfokuk, mint egy 400 wattos bronznak. Szóval nem csak a táp árában, hanem az energiában sincsenek előbbre :P

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#7) Graphics válasza rudi (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Butítva. mint pl az Aurum sima és Aurum S modellek esetében , illetve a Raiderben.

Sajnos 250-350-es szegmensben már alig vannak..

Bezzeg ha belenézek egy HP Prodesk 600-asba, ott virít a 300W-os Platinum Delta táp... Azokat miért nem árulják... :D

Amúgy FSP-nek is volt nagyon jó OEM tápja, pl az FSP250-60EGA ,250W-os Gold táp... De egy ideje már nem kapható

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) Yutani válasza Graphics (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mert senki nem vesz manapság 300W-os "gyenge" tápot...?

Szerk: Simán el tudom hinni, hogy nincs rá igény a végfelhasználói piacon, viszont az OEM-ek tudván a saját konfigjaik igényét, gond nélkül be tudják építeni ezeket az alacsonyabb teljesítményű tápokat. Amelyek mondjuk jobbak, mint a 400-450W-os noname sz@rok, de ezt az egyszeri user úgysem hiszi el.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#9) Graphics válasza Yutani (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Dehogynem, többen mint gondolnád :)

Inkább úgy helyes, hogy az vesz ekkora tápot, aki képben van a gépe fogyasztásával... :)

Nálam 400-as Bronze táp van a gépben... és szerintem 100W-ot ha kihasználok belőle.... pedig van tuningolt proci, meg VGA-m is..

@Yutani: Igen , utóbbi esélyes.

@ZoZ: Hát igen, sajnos hiába magyarázzuk néha a tápos topicban... Van aki nem hiszi el

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Zoz válasza wolfman (#5) üzenetére


Zoz
őstag

Na erre én is kíváncsi lennék. Meg kell nézni a VGA teszteknél a "teljes rendszer fogyasztása" grafikont, még csúcs kártyával is elég a 400W, közepessel meg 300-350.
A legtöbb gépet meg manapság integrált Intel GPU-val veszik, oda még 100-150W is elég lenne.

(#11) #16939776


#16939776
törölt tag

Kicsit káoszos a belvilág, de ettől lehet jó és megbízható. Minden esetre 45-50K-ért nem ezt várnám. :U

Azon a 4 szál sárga/fekete vezetéken megy ki az össz 625W a hátlapra? :F

[ Szerkesztve ]

(#12) NandoXXL válasza Zoz (#10) üzenetére


NandoXXL
senior tag

SLI-Crossfire GTX980TI-R9 390X.

A 290-nek (Xeon 1245V3) is 380W a rendszer fogyasztása max terhelésnél, oc nélkül nálam kimérve (ide minőségi 500W+ táp kell, OC miatti plusz fogyasztásért pedig kérdezz a kártya topikokba).

[ Szerkesztve ]

(#13) rudi válasza NandoXXL (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Jaja, minden második gépben SLI meg Crossfire van, különösen Magyarországon.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#14) Televan74


Televan74
nagyúr

Először elgondolkodtam a cserén,de mikor megláttam a 6500W 40.000 árat,akkor rájöttem hogy nem is annyira fontos a modularitás még egyenlőre.Kb egy árban van a többi 650W gold moduláris táppal.
Egyenlőre marad a Aurum S 600W -os.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#15) Milka 78 válasza NandoXXL (#12) üzenetére


Milka 78
nagyúr

607w-s peak táp felől a mod biosos,agyonfeszelt 290x+hasonló szétfeszelt 3570k,de átlagban 508-566w között ugrált.

(#16) #16939776 válasza Milka 78 (#15) üzenetére


#16939776
törölt tag

+100Mhz CPU, +50Mhz GPU-hoz meg 1KW instant get :U

300-320W@konnektor-ból elvagyok 80+ bronz táppal.

[ Szerkesztve ]

(#17) Milka 78 válasza #16939776 (#16) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Örülök,hogy te elvagy,de szállj le a magas lóról én sem cinikuskodtam :U
Tesztprogram alatt sikerült összehoznom .Csillagvadászatnál ennél több feszt is kapott.A hsz-m további részében ott van a lényeg.

(#18) #16939776 válasza Milka 78 (#17) üzenetére


#16939776
törölt tag

Bocs, azt hittem hogy normál üzem alatt mérted. De legalább látszik hogy bármekkora energiát fel lehet etetni ezekkel a vasakkal stresz-teszt alatt.
De szerintem ebből az esetből nem lehet általánosítani, és nem is támaszthatja alá, hogy 750W-os tápra általánosan szüksége van minden "komolyabb" vasat hajtó usernek.
Ésszerűbb beállításokkal jó 500W alatt lenne a streszt alatt mért fogyasztás, normál használat közben meg bőven alatta, persze nem ez volt a cél, értem én. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Kriza


Kriza
őstag

Érdekes, hogy mekkora alkatrésztemető ez a táp egy Aurumhoz képest...

Aurummal sajnos volt rossz tapasztalat. 5-ből 1-nél rendszeresen kikapcsolt a gép. Nem nagy minta, és becsülettel cserélték zsír új dobozosra.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#20) Taranti


Taranti
senior tag

Mi a baj a matricákkal? Én felragasztottam mindhármat, szupi-teccik. ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#21) rudi válasza Milka 78 (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Igazából de, cinikuskodtál egy kicsit. Egy nagyon spéci esettel indokoltál egy általánosan felhozott problémakört. Ha veszed azt, hogy mennyi felhasználó van, és mennyien hajtanak ebből reálisan 600 watt körüli teljesítményre képes konfigot és ezt összehasonlítod azzal, hogy a tisztességesebb tápokat gyártó márkák milyen teljesítményű tápokat kínálnak, akkor bizony egy erős aránytalanságot fogsz felfedezni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) mThomm


mThomm
csendes tag

Ennyiért már Super Flower tápot is lehet venni :N

(#23) wolfman


wolfman
veterán

Értem én, hogy bizonyos konfigok max fogyasztása meghaladhatja egy 400W-os, esetleg egy 450W-os tápegység képességét, de ezeket egy VGA-s rendszereknél akkor lehet elérni ha a személy kifejezetten stressztesztes programot használ (Aida, Furmark). Ezek kihajtják a hardverek lelkét is, de a játékok és tervező szoftverek nem fogják ennyire kitaposni a belüket.
Nekem volt egy 400W-os FSP ZEN-em 4870-el i7 3770 mellett. Mikor megvettem a mostani 7950 OC-t kicsit azért szisszegtem, mert már eléggé pengeélen táncolt a teljesítményigény és a táp terhelhetősége, de láss csodát olyan játszi könnyedséggel cipelte, hogy a táp még csak nem is melegedett, soha probléma nem volt vele. Elképzelhetőnek tartom, hogy egy 7970-essel már problémák lettek volna (a maga plusz 15-20%-os áramfelvételével), de ezzel semmi. A mostani Seasonic SS460FL Platinum tápom meg már a 7970-eset is röhögve elvinné, sőt egy Radeon R9 390X-et is (bocs, most radeonokkal demonstrálok).
Ha a 7950-emet furmarkkal befűtöm, lehet azt se bírta volna a ZEN, de mivel engem ezek a hülyeségek nem érdekelnek még kíváncsiságból sem, így elégedett voltam a párosítással.
Nem hiszem, hogy a világon olyan iszonyat sok dualVGA rendszer lenne hogy ezek etetése hordja most hátán a tápegységek piacát, hogy 100 új tápból 90 550W fölöttire terveznek.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#24) access_denied


access_denied
senior tag

Igazából nem értem a moduláris megoldás lényegét. 60 centi és hosszabb kábelekről beszélünk, melyeket el kell dugdosni, hogy esztétikus vagy szellős (?) legyen belül a ház. Mindezt azért, hogy plexi oldalú házban láthassuk a rendezettséget?

A moduláris kábelezésnek mi értelme egy 550+ Wattos táp esetében? Ott nem azzal kalkulálunk, hogy van 1-2 videókártya, 1-2-3 HDD, optikai meghajtó, esetleg belső kártyaolvasó és ehhez mérten kell ennyi-annyi fix kábel és kész vagyunk?

Ez az eldugdosom a kábeleket téma a vizuális élmény fokozását szolgálja?

(#25) kenand


kenand
veterán

500W-osnál nagyobb táp nekem egy régi brutális workstation laphoz kellett dual 771+ 3 DB SAS HDD (2 SAs HDD-t elvitt az 50 W-os is) és nem Platinum vagy Gold 500W-os táp volt.... egy sima 80+os Chieftek. (Chiftek táp a 8+4 pines CPU csati miatt volt jó, mivel olyat igényel az alaplap)
Lehet, hogy 500 W-os bronz vagy jobb táppal elment volna a 3 Db SAS is.
(most egy koros 650W-os Seasonic bronz táp van benn, azzal simán megy a 3 db SAS)

Nekem ezek a 40 000Ft-os tápok, akár milyen jók is már legalább 20 000Ft-tal a fájdalom küszöböm felett vannak....

(#26) Graphics válasza access_denied (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hiaba kalkulalsz, ha a felhasznalasi szokasok elteroek .. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#27) bsh válasza kenand (#25) üzenetére


bsh
őstag

attól, hogy jobb egy táp hatásfoka, még nem lesz több a leadott teljesítménye.
hacsaknem attól, hogy a jobb hatásfokú valószínűleg modernebb is, és azokat már úgy tervezik, hogy 12v-on le tudja adni szinte a teljes névleges teljesítményét.

(#28) kenand válasza bsh (#27) üzenetére


kenand
veterán

De egy rossz hatásfokú nem tudja leadni azt ami rá van írva egy minőségi pl gold meg igen, ezért írtam azt, amit írtam.

(#29) access_denied válasza Graphics (#26) üzenetére


access_denied
senior tag

Mindent meg lehet magyarázni, de lehet, hogy a magyarázat értelmetlen lesz. Itt van például az, hogy azért jó, hogy moduláris, mert könnyebben ki lehet szerelni a tápot portalanítás céljából. Számomra ez semmiféle életszerűséget nem jelent, mert ugye ha már portalanítok, akkor azt globálisan, nem pedig a tápra szűkítve teszem, tehát nem fogom a tápot kiszerelni azért, hogy azt portalanítsam, a gépet pedig nem.

Hozzászólásomban őszinte érdeklődést próbáltam mutatni a moduláris kialakítás előnyeinek irányába, viszont válasz híjján még a kielégítetlenség mezsgyéjén kell sínylődnöm. ;)

(#30) kenand


kenand
veterán

Nekem nem kérdés, hogy jobb-e egy moduláris táp (jobb), csak az a kérdés megéri-e a felárat, mint amennyivel többe kerül.
Ha valamit nem használsz azt leveheted róla pl van 4 db VGA tácsati de csak 1 kell, a maradék 3-at leveheted....stb...

(#31) #16939776 válasza kenand (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ugyan azzal a képlettel, és min./max. környezeti hőmérséklet alapján méretezett hűtéssel semmi különbség nem lehet, ugyan olyan körülmények között.
A gold is ugyan-ott-fog-lekapcsolni OTP/OCP miatt, mint ahol a másik.
A gyengébb hatásfokú több hulladék-hőt és zajt bocsájt ki, ennyi a diff.

[ Szerkesztve ]

(#32) rudi válasza access_denied (#29) üzenetére


rudi
nagyúr

Csináltál már igazán komoly, alaplaptálca mögötti kábelezést szorítókkal meg mindennel? Egy ilyet elég sűrített levegővel lefújni és kész a portalanítás, meg eleve olyan részen van, ahol azért annyira nem gyűlik a retek. Ellenben egy táp sokkal gyorsabban koszolódik. Illetve akkor is jó a full moduláris megoldás, ha egyedi kábelharisnyázást akarsz. Nem kell hozzá megbontanod a tápot, sőt akár kész közegeket is vehetsz hozzá, ha nem vagy elég ügyes a megcsinálásához. Nyilván ezek eléggé spéci esetek, de aki ilyenbe fut bele az jól jár vele. Akinek meg ez nem szempont, nem kötelező full moduláris tápot vennie.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) Milka 78 válasza rudi (#21) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Igazából nem,egy deka cinikuskodás sem volt benne.NandoXXL kolléga "OC miatti plusz fogyasztásért pedig kérdezz a kártya topikokba" mondatára szolgáltam teljes körű válasszal.A h.sz-embe benne volt a válasz a teljes piacra amiben a masszív oc-tól a normál használatig terjedt.
Hol itt a probléma?

Duracellm... : Ne hari,front van én is kicsit karcos vagyok :R

[ Szerkesztve ]

(#34) Szilard7


Szilard7
csendes tag

Ezek a matricák...tiszta gagyi hatást keltenek. :((

(#35) DigitXT


DigitXT
félisten

Én a név alapján arra gondoltam, hogy ez legalább vízhűtéses, de...:DDD

(#36) Graphics válasza DigitXT (#35) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem nem , ez a " ez a vizbű' kivonnyaa a zoxigent " :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) ledgeri válasza rudi (#32) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nekem ez az érv tette végre helyre, inkább, mint az, hogy ami nem kell azt leveszem, mert arra ott az "alaplap az mindig van", akkor minek a full modular......

Más:

Nekem az a G nagyon Logitech G első ránézésre a színe miatt... érdekes... (lehetett volna sárga, bár nem tudom, hogy mi az FPS színe...)
+400-as aurummal én is elvagyok: ha maxra van járatva akkor talán 50%-os a terhelés ...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#38) Ste válasza rudi (#21) üzenetére


Ste
addikt

Egyetértek, amióta már nem fontos mi van a gépben, csak youtube és film menjen rajta (Am1 minimál konfig) azóta a Bronz 300W-os Be quiet SFX táp is bőven sok.
Tanakodtam paneltápon, azok viszont irreálisan túlárazottak :( Lehet már nekem is cél hardverre kellene váltanom, de az a fránya win még mindig jól jön néha
Összességében még mindig ott vagyunk hogy a 300w-os (nem ciripelő) Zenek voltak az egyik legjobb megoldások. Igazán lehetne most is max 200W-os passzív Tfx vagy Sfx tápokat készíteni. Bár már valszeg meginrlt bilibe lóg a kezem...

(#39) wolfman


wolfman
veterán

A full modulárisnak (vagy félmodulárisnak) akkor lenne igazán értelme, ha a csatik cserélhetőek lennének. Értem itt, hogy boltba könnyedén beszerezhető lenne hozzájuk sok féle variáns a kábelekhez, hossz, harisnyázás. De sajnos nem nagyon lehet pluszban kapni hozzájuk ilyet, ráadásnak ha jól tudom különböző gyártóknak különböző a csatlakozási felülete a modularizációnak.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#40) Turbolada II


Turbolada II
őstag

A cikkben szerintem rosszul van feltüntetve a hatásfok. Ilyen értékekkel az én tápom is Gold minősítésű lenne.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#41) #65675776 válasza kenand (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért ne tudná leadni? a tápokra a kimeneti teljesítményüket írják rá, nem a bemenetit. Szóval egy 400 W-os Bronze és egy 400 W-os Titanium ugyanúgy éead 400 W-ot. Csak előbbi ehhez többet vesz fel a hálózatból.

(#42) Graphics válasza Turbolada II (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mi van rosszul feltuntetve, fuggolegesen kell nezni , ertelemszeruen.

Ez pedig a Te System Powered hatasfokgorbeje...Bocs , neked lehet nem a 350-es vaL]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Turbolada II válasza Graphics (#42) üzenetére


Turbolada II
őstag

A cikk elején 115V-nál van megadva a mérce. Tudomásom szerint itt nem ilyen hálózati feszültséget használunk. :)

Az enyém nagyobb. ;]

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#44) Graphics válasza Turbolada II (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez a Te tapode.

A minosites meghatarozasakor kulonfele teljesitmenyszinteken nezik a hatasfokot. Ennel a Goldnal alacsonyan is jo hatasfoknak kell lennie, a Silver ez alatt van.

Illetve 115/230-at is nezik.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) Turbolada II válasza Graphics (#44) üzenetére


Turbolada II
őstag

A computerbase.de tesztelési metodikáját itt is át lehetne venni. A Titanium fokozat 10%-os terhelésnél lévő 90%-os hatásfoka ami számomra igazán impresszív.

[ Szerkesztve ]

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#46) jacint78


jacint78
addikt

Jó nagy kupleráj van benne, eléggé átgondolatlannak tűnik ez a táp, pláne az FSP-től. :( A TPU-nál sem szerepelt valami fényesen... :(

type your text here..

(#47) AusWolf


AusWolf
őstag

Tényleg kupis a belseje, de engem ez nem zavar. Az értékei jók, a 12 V-on leadott teljes 750 W érdekes, a teljesen moduláris kivitelezést pedig régóta hiányolom a tápjaimból. Ami viszont nem tetszik, az a széria ára (minőségi 650-est feleennyiért is lehet már kapni), illetve a mellékelt matricákat sem ragasztanám fel soha. Egyrészt a házi ragasztást a sufnituning kategóriába teszem, ami számomra tabu, másrészt ilyen tribal mintás cuccot az NFS Underground 1-ben még tettem néhány autómra, de így 2016-ban szerintem gáz. Még jó hogy ez csak extra. :)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#48) dqdb válasza Turbolada II (#45) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Titanium fokozat 10%-os terhelésnél lévő 90%-os hatásfoka ami számomra igazán impresszív.
Ezt sok platina táp is teljesíti és pár arany is közel van hozzá. A hivatalos 80+ listában az elmúlt 3 évben tesztelt tápoknál szerepel ez az adat is.

wolfman: boltba könnyedén beszerezhető lenne hozzájuk sok féle variáns a kábelekhez, hossz, harisnyázás. De sajnos nem nagyon lehet pluszban kapni hozzájuk ilyet
A Silverstone például a saját tápjaihoz kínál rövidebb moduláris kábelt. Vannak 3rd party megoldások is, de ezek legfeljebb akkor ajánlottak, ha valakinek az a legfőbb vágya, hogy megduplázza a tápegységre költött pénz mennyiségét.

ha jól tudom különböző gyártóknak különböző a csatlakozási felülete a modularizációnak
Pontosan, és ha még fizikailag kompatibilis is két csatlakozó, a lábkiosztása a táp oldalán eltérhet, szóval moduláris tápot csak a saját kábelével szabad használni, különben égett szag és füst lehet könnyen a vége. És saját kábel alatt a táphoz adottat értem, nem azonos gyártó másik tápegységéhez adottat, mert a kiosztás gyártón belül is eltér sokszor.

rudi: a feszültségadatokat szoftveresen mértétek? Mert ha igen, akkor sokat nem érnek, azonban ha multiméterrel, akkor érdemes lenne a 12 voltos ágat az egyik SATA csatlakozón és az alaplapi csatlakozón is mérni, mert sokszor eléggé eltér a két érték.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#49) jacint78 válasza AusWolf (#47) üzenetére


jacint78
addikt

minőségi 650-est feleennyiért is lehet már kapni

Minőségi, vagy azt hiszed, hogy minőségi? :D

type your text here..

(#50) AusWolf válasza jacint78 (#49) üzenetére


AusWolf
őstag

Számomra három kategória van: az olcsó, a minőségi és a prémium. Az utóbbi kettő között az árcédulától és a doboz méretétől eltekintve nem sok különbséget látok. :D

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.