Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babkukta


babkukta
senior tag

És ez elég...? :F Ez így elég gyengének hat az Intel mellett

Üdvözlettel, Tibi

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, szóval BIOS frissítést kap az FM2+ Carrizo helyett. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) Yutani válasza babkukta (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Rögtön az első hozzászólásban kezdődik is... :U

#tarcsad

(#4) Fiery válasza Yutani (#3) üzenetére


Fiery
veterán

En szemely szerint nem csodalom, ha az emberek kiborulnak ezen a mai hircsomagon... :( Mondjuk en mar augusztusban megmondtam, hogy ez lesz, csak senki sem hitte el, mert annyira hihetetlennek tunt :U

(#5) babkukta válasza Yutani (#3) üzenetére


babkukta
senior tag

Miért, dicsérjem meg?? Nekem AMD-s gépem van jelenleg, AMD vga-val. Az éven akarom lecserélni, és egyébként szimpi az AMD. De ez így... elég kevés. Ha lenne értelmes proci, meg értelmes vga az éven, beneveznék rá, de h szoftveresen fejlesztik a dolgokat... kicsit gáz

Üdvözlettel, Tibi

(#6) Televan74 válasza lezso6 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem elég az? :))

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) Jack@l


Jack@l
veterán

Az új biost is pénzért adják, vagy ettől várják hogy majd mindenki apu-t vesz?
Kom0lyan erről szól egy oldalas cikk félrevezető címmel? (kilikkmágnes e vagy?)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#8) lezso6 válasza Televan74 (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem tökmindegy, mert intelem van. :DDD Öcsémnél van kaveri, úgymond tesztplatformnak, ha esetleg valami izgalmas történne, akkor kipróbálhassam. ;]

(#5) babkukta: Pont erről szólt az utóbbi év, hogy jó szoftver nélkül szart se ér a jó hardver. Ez pont az intel IGP-inél látható jól.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) cskamacska válasza Yutani (#3) üzenetére


cskamacska
addikt

Hát nézd, mit lehet tenni, az AMD idén úgy néz ki a Broadwell és Skylake desktop megoldásai ellen egy BIOS frissítést küld harcba.. :DDD Olyan abszurd, hogy leírni fáj. :(

Ha valaki ezt megjósolta volna a P4 kontra A64 időszakban 10 éve, akkor kiröhögtük volna, esetleg a vehemensebbek megpüfölik. Most meg marad a lógó orr, az Intelre fejlesztés, és az örök bizodalom a megváltó Zen-ben. :U :O

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) babkukta válasza Jack@l (#7) üzenetére


babkukta
senior tag

olcsóbb gépekbe nem lesz ez rossz. Pl tényleg vannak igen jó APU-k, amikkel ha nem FHD monitorod van, bőven lehet játszani a friss játékokkal. De komolyabb gép vásárlása esetén nincs értelme. Egyszerűen az i7-nek nem tudnak felállítani egy értelmes konkurenciát, csak az i5-nek. Vártam, h vmit gurít az AMD, de ez ez... ez nem fejlesztés. Sajnálom ha vkit szíven szúrok ezzel, de tényleg sehol nincs az Intelhez képest.

(#8) lezso6: oké, de aki gamer gépet készít, nem az IGP ereje az első számú kritérium... én tényleg bevallom, h abban a 40 ezres kategóriában vannak az AMD-nek jó APU-jai, amiket tényleg lehet játékra használni, de komoly gépet nem érdemes rá alapozni. Még az Intelhez kell egy erős vga, és nyert ügyed van. Igaz drágább, de sokkal jobb is

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel, Tibi

(#11) Yutani válasza Jack@l (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

Téged is bevonzott! :C

Fiery: Szerintem értelmes ember nem is vár sokat az AMD-től a K12/Zen megjelenéséig. :N

cskamacska: Sajnos az AMD-nek ennyire telik most pénzéből és erejéből. Tényleg csak remélni lehet, hogy jövőre nagy durranással állnak elő, és nem csak egy kis pukival. :)

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#12) edari válasza cskamacska (#9) üzenetére


edari
őstag

Komolyan kezdem azt hinni hogy az amd - nel majmok dolgoznak.

Yutani: mar megint kezdodik: majd-majd-majd...

[ Szerkesztve ]

(#13) #85552128 válasza babkukta (#1) üzenetére


#85552128
törölt tag

Kb. 2012 óta ez megy, bár tavaly legalább a gyártástechnológiával és IGP-ben történt némi előrelépés ha már a proci rész maradt évek óta ugyanolyan...
Már az is óriási előrelépés lenne ha kiadnának egy 3-4 modulos 28 nm-es Steamrollert FM2-be IGP nélkül vagy ha már "kötelező" akkor valami gyengébbel, hogy minden elférjen, de minek egyszerűbb ezekkel elvegetálni 1,5-2 évet a következő szokásos messiás architektúráig pedig igény lenne rá.

[ Szerkesztve ]

(#14) Jack@l válasza cskamacska (#9) üzenetére


Jack@l
veterán

Nem akarok vészmadár lenni (de :) ), de ránézésre a zen lesz az apu-k fx-e...
(megint majd a korszakalkotó újítás lesz lobogtatva, nulla gyorsulással)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#15) Televan74 válasza lezso6 (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nálam is Intel van.A szomszéd szobába szerettem volna kaveri aput másodgépnek,de akkor marad az
a10 6700 -s a következő generációig. :)

Nem csodálkozom a fejetlenségen az AMD -nél,állítólag három csúcsfejet lapátra tettek.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) Laja333 válasza Jack@l (#14) üzenetére


Laja333
őstag

Úgy tudom az nem APU lesz. :F

(#17) nubreed válasza Yutani (#3) üzenetére


nubreed
veterán

Ezen nem kell csodálkozni, nem hülyék ez emberek, ha az AMD kiböki a zemberek szemét egy nyamvadt BIOS frissítéssel valódi innováció helyett, akkor még is mit várunk. Még jó, hogy az első hsz-ben kezdődik. Lehet, hogy túlárazott az Intel, mert megteheti de az AMD meg is érdemli a sorsát ezek után. Nagyon csúnya év lesz az AMD-nek, lehet sorban állni a felvásárlásért. Én már előre fogadok, hogy ki lesz a befutó.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#18) Bici válasza Laja333 (#16) üzenetére


Bici
félisten

Maga a Zen egy új x86 mag kódneve, és állítólag csak APU fog rá épülni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Abu85 válasza Laja333 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Inkább APU lesz. Eleve egyre erősebb a pletyka arról, hogy lesz egy új grafikus API-juk. Ez tízszeresére növelné a batch teljesítményt, viszont ezt szoftveresen nem lehet megtenni, így létre kell hozni magának a grafikus API-nak az IGP-vel történő gyorsítását.
Az AMD teljesen elrugaszkodott a normál piaci irányoktól. Arra mennek a fejlesztésekkel, amelyekre a fejlesztők mondják nekik, hogy menjenek, és ezért cserébe exkluzív funkciókat és kiemelt támogatást ígérnek számukra. Most is erről van szó. Az aktuális Kaveri APU-k teljesítményének a 80%-a kihasználhatatlan. A következő lépés, hogy tegyék kihasználhatóvá.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Jack@l válasza Abu85 (#19) üzenetére


Jack@l
veterán

Tehát akkor külön apukra is leszt még egy api, jó lesz ez a piacnak? DX12, mantla + erre fejleszteni egy csóró játékot?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#21) nubreed válasza Abu85 (#19) üzenetére


nubreed
veterán

Lehet te ezt másképp látod Abu, de szerintem ez egy teljesen rossz irány, ebbe bele fog roppanni az AMD. Évek óta ezt játszák, pontosabban hosszú évek óta elindultak ebbe az irányba és mit látunk? Azt hogy egyre jobban zsugorodik a piaci részesedése vagy jobb esetben stagnál. Meddig szopatja még magát tövig az AMD? Nem kéne felébredniük?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22) Laja333 válasza nubreed (#17) üzenetére


Laja333
őstag

A HSA engedélyezése akkor mi? :D A benchmarkok szerint igen csak oda teszi magát Intellel szemben. Milyen új dolog bevezetésére vártatok? Megnövelt órajel? Még a mostani hardverek is alapjáraton kénytelenek üzemelni. Most majd elindulhatnak. Nem értem az emberek reakcióját... :(

(#23) brupe válasza Televan74 (#15) üzenetére


brupe
csendes tag

3 menedzsert rúgtak, nem nagy kár értük...
Ez a John Byrne amúgy sem volt nekem szimpatikus az agyonszoláriumozott fejével:
https://www.youtube.com/watch?v=6Ksc0q7anH4

(#24) #35193216


#35193216
törölt tag

A kérdésem:
1. Ha jól értem ez a már megjelent Kaveri APU-kkal is menni fog?
2. Régebbi alaplapokra fog érkezni ez a BIOS frissítés?
3. Mi a helyzet a Kaveri-s laptopokkal? A már meglévőkkel és a majd megjelenőkkel? A Carrizo laptopokkal?

Szerk.:
Kimaradt a legfontosabb, ha már Java 9, akkor ez a technológia szerver piacon is elérhető lesz?

[ Szerkesztve ]

(#25) Abu85 válasza #85552128 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A normál CPU teljesen szembemegy azokkal a nézetekkel, amelyeket az AMD vall. Ezért nincs új CPU-juk, mert nehéz két külön irányt fenntartani. Van az FX-8350, az egy két éves fejlesztés, míg az A10-7850K csak egy éves. Utóbbi IGP-jét számos dologra be lehet fogni az új BIOS-szal, és ha megveri az FX-8350-et, akkor nem gond. Lehet azt mondani, hogy persze, hogy megveri, mert újabb fejlesztés. De ha kiadnak egy FX-9999-et 8 Steamroller maggal, és azt megveri, akkor az gond, mert becsapva érezné magát a vásárló, hogy megvette az újat, a drágábbat, de mégis APU-n fut jobban a program. Az egyik irányt kell választani, és az APU-ban több teljesítmény rejlik, ezért az AMD ezt választotta.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Jack@l válasza Laja333 (#22) üzenetére


Jack@l
veterán

Azért nem érted, mert egy álomvilágban élsz. A hsa nem csodafegyver, céleszköz. Nem váltja meg a világot, csak egy kis rész-szegmensét. (főleg nem egy apu-val)

@Abu: miben veri meg,1-2 specializált benchmarkban?
dgpu is dolgozhat az fx-ek mellett ilyenkor az összehasonlításokban? (mondjuk ugyanaz a feladat opencl-el meg hsa-val)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#27) brupe válasza nubreed (#21) üzenetére


brupe
csendes tag

Te biztosan okosabb vagy a félvezető piac nagyjainál, nyilván innen Magyarországról meg tudod ítélni, mi a jó irány egy ilyen vállalat számára, akinek a CEO-ja szerint 3 évre előre kell gondolkodni.

(#28) #35193216 válasza nubreed (#21) üzenetére


#35193216
törölt tag

Nyilván az Intel is hülye, hogy rohamtempóval fejleszti az IGP-t...

(#29) sb válasza babkukta (#10) üzenetére


sb
veterán

Koca játékos gépnek sem jó már régóta, mert a 2100+ ram (több is kell, hogy jusson a gpu-nak is) helyett egy kis dvga-val 100x jobban elvagy a budget kategóriában is.
A konkurencia nem létezését meg i5-től kezdeném.

Hw szinten gyakorlatilag már nincs nagyon érv az AMD mellett semmilyen téren. Sw téren pedig az utolsó még élő ilyen érv az Intel IGP driverei. Ezen kívül egyszerűen nincs más.
Hiába gyúrnak sw-re AMD-nél és van jóval több feature, ha nem jön ki belőle.

Persze előbb-utóbb ki fog, mert nem azért tesznek bele 500-1000GFlops-ot, hogy 1-200-at használjanak.
De mire eljutunk oda lassan mindenki elfelejti őket. És persze addigra bőven itt a Skylake is.

(#30) #85552128 válasza Abu85 (#25) üzenetére


#85552128
törölt tag

Napi felhasználásnál az APU-k "előnye" még most 3 évvel később sem jön elő az alkalmazások 95%-ban, de legalább van tartalék ha a dVGA elromlik...
Nem mondom, hogy rossz irány, de nem hinném hogy ennyire jó helyzetben lennének, hogy valós váráslói igények helyett víziókat fejlesztenek és próbálnak eladni már X éve.

Egy 4.3 GHz-en járatott 5600k-val COD:AW, BF4.ben cpu limitem volt egy "szar" 260X-el. Kétlem, hogy egy 7850k-val jobb lenne a helyzet, de egy FX6 vagy FX8-al biztosan...

[ Szerkesztve ]

(#31) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hát mit mondjak szomorú vagyok, kihúzom addig a ZEN-ig a Phenom II-vel, aztán döntök hogy merre tovább.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#32) Bici válasza Abu85 (#25) üzenetére


Bici
félisten

De egy most kiadott FX-9999 életciklusa alatt még tuti nem lenne gyorsabb a Kaveri, mert a HSA progik széleskörű elterjedése úgysem mostanában lesz.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) nubreed válasza brupe (#27) üzenetére


nubreed
veterán

8-6-4-stb X évvel ezelőtt is ez volt, ők mindig rohadt jól tudtak előre gondolkodni, rohadt jó vízióik voltak, amik majd megváltják a világot.Aha... Hány éve volt a "Future is Fusion" szlogen és az e szellemben elkezdett munka? Ja, hogy azóta csak még kissebb lett az AMD? Bocs... Akkor most a piac hülye, hogy nem látja át az AMD csodálatos vízióit és nem harap rájuk vagy az AMD béna vezetése? Komolyan,. rohadjon már meg a világ, hogy nem az AMD-t veszi az Intel cuccaival szemben.... :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#34) martonx válasza Abu85 (#25) üzenetére


martonx
veterán

"Van az FX-8350, az egy két éves fejlesztés, míg az A10-7850K csak egy éves. Utóbbi IGP-jét számos dologra be lehet fogni az új BIOS-szal, és ha megveri az FX-8350-et, akkor nem gond."

Bárcsak megverné bárhol is sebességben. És ne jöjjön senki az openoffice-al példának.

Én kérek elnézést!

(#35) flashpointer


flashpointer
őstag

Nem lenne itt semmi probléma ha oda pozícionálnák ahová való,kicsit lassabb, kicsit többet fogyaszt, kicsit elavultabb, nem probléma de ha nem tudnak versenyezni technológiában akkor árban még simán lehetne, mondjuk kezdetnek -30%már elég motiváló lenne a kompromisszumokra.
És nem úgy reklámozni hogy 200%-al jobb mint a hd graphic2000 mert az elég gáz :D

(#36) #35193216 válasza nubreed (#33) üzenetére


#35193216
törölt tag

Általában be is jöttek azok a dolgok, csak jóval később, és az Intel avatta le a babérokat (lásd pl. amd64). Ha Intel fan vagy, ennek csak örülnöd kéne.

(#37) stratova válasza Fiery (#4) üzenetére


stratova
veterán

csak senki sem hitte el

Ezt visszautasítom :P

(#38) Abu85 válasza Jack@l (#20) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elmondom amit hallottam. Van ugye a Mantle, ami véglegesítésre kerül hamarosan, és ennek a fejlesztése lezárul. Ez az API, vagy verzió, nevezzük most 1.0-nak nem fejlődik majd tovább, és megnyitják a specifikációt. Lesz viszont egy új grafikus API. Ez elképzelhető, hogy a Mantle nevet kapja valami számmal, de nem lesz kompatibilis azzal a Mantle-lel, amit most ismersz. Ez nagyjából a DX9->DX10 váltáshoz hasonlít majd.
Ez valószínű is, mert a fejlesztőpartnerek megkérték az AMD-t, hogy ne törődjön a kompatibilitással, mert az okozta a DX-nél a bajt. Ha előnyösebb a kompatibilitás megszüntetése, akkor legyen úgy, csak mindig reagáljon az API az aktuális problémákra.
Nem valószínű, hogy az APU-kra lesz korlátozva, de szerepet kap benne a HSA. Valószínűleg az APU+dGPU-ra lesz tervezve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#39) Stirlitz válasza -=MrLF=- (#31) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Pontosan így gondolom én is. Nagyon hosszú évekig csak AMD alapú gépem volt. (Meg van is még, Phenom II. azért jó választás volt 2010 tavaszán.) Bár nekem azért az erősebb APU-k vállalhatónak tűnnek, szóval mégis azt mondom, majd meglátjuk. :) De lehet Intel lesz belőle..

[ Szerkesztve ]

(#40) nubreed válasza #35193216 (#36) üzenetére


nubreed
veterán

Nem vagyok Intel fan... Sőt, nagyon hosszú évekig AMD-t használtam, (a videokártyám még mindig AMD, bár kérdéses az is hogy meddig) 2012 végén váltottam Intel Ivy Bridgre (adatlapomon a részletek) és nem bántam meg, amúgy. Csak elegem lett az AMD igéreteiből, amik utólag mindig csalódást keltettek.
Amúgy meg csupán annyit akartam mindezzel mondani, hogy a piacot enyhén szólva hidegen hagyta az AMD, szinte minden területen egyre jobban zsugorodik. Kérdés hol áll meg, meg áll e egyáltalán.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#41) Televan74 válasza Abu85 (#38) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szóval ha jól értelmezem akkor lesz Mantle és Mantle 2.0 és a kettő között nincs átjárás.Tehát aki ma Mantle termékkel rendelkezik az a jövőben veheti az új Mantle 2.0 -s termékeket,ha az új tudás ki szeretné használni. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#42) Jack@l válasza Abu85 (#38) üzenetére


Jack@l
veterán

Ha apu + dgpu-ra lesz tervezve, akkro gyakorlatilag apu-hoz van kötve. Tök jó hogy már doblják a mostani még nem is véglegesített mantle kompatibilitást, így megint megkérdöjelezhető a mostani kártyák kompatibilitása.(az igért 290 alatti nagy megváltás se igazán teljesedett be)
Magyarul vizionálják, hogy te büdös disznó, ha új játékokkal akarsz játszani, vegyél évente új kártyát. Mi nem szarozunk a kompatibilitással visszafele...
Ebbe bele fog dögleni az amd gpu fejlesztő részlege, ami legalább eddig nyereséges volt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#43) Abu85 válasza nubreed (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most azt látjuk, hogy amerre elindultak hosszú évek óta azt kihasználhatóvá teszik a gyakorlatban. Ez a frissítés most pont erről szól. Eddig ezt nem lehetett kihasználni.

(#24) hb1:
1. igen
2. igen
3. Azokra is lesz gondolom. Szerintem a Carrizo már eleve úgy érkezik, hogy elérhetők a képességek.

Szerverben is elérhető lesz. Ott már most is az az Aparapival.

(#41) Televan: Igen ez a pletyi most. Nem biztos, hogy kell új termék. Valószínűleg a base funkciók elérhetők lesznek az aktuális termékekkel is, egy új driverrel.

(#42) Jack@l: Szerintem működni fog APU nélkül is csak lassabb lesz.
Ezek nagyrészt szoftverek, tehát a user ebből sokat nem érez majd. Új drivereket kell telepítenie. A fejlesztőknek kell új leképzőket írniuk.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#44) nubreed válasza Jack@l (#42) üzenetére


nubreed
veterán

Ha tehát dVGA-val akarod a Mantle 2.0 előnyeit akkor az csak és kizárólag AMD Apuval együtt fog működni? Így értsük? Ha igen, akkor hubazmeg... :(((

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) martonx válasza Abu85 (#43) üzenetére


martonx
veterán

Hehe, amennyi java 9-es program az elkövetkező 2 évben meg fog jelenni, nyugodt szívvel elmondhatjuk, hogy semmi gyorsulást nem fogunk észrevenni, sehol.

Én kérek elnézést!

(#46) Jack@l válasza nubreed (#44) üzenetére


Jack@l
veterán

Abu mondta, bár személy szerint ezt annyira nem hiszem hogy meg merik lépni. Az gyakorlatilag ön- és játékipar tökönlövés lenne.
illetve b verzió, a dx12 mellett ez is csak állatkertben mutagatásra lesz jó, a gyakorlatban a kutya nem fogja használni évekig.(de lehet utána se mert akkor már összeraknak egy értelmesebb megoldást is az apu-knál)

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#47) Bici válasza Abu85 (#43) üzenetére


Bici
félisten

Mi az oka, hogy csak most tették elérhetővé ezt a frissítést?
Illetve te mit saccolsz (reálisan), mikor lesz széles körűen használva a HSA mondjuk játékokban, vagy egyéb teljesítmény igényes progikban: videó kódolás, render, stb?
Bár a legtöbb render progi nagyon nVidia párti irányt vett az Autodesk / Mental Ray / CUDA miatt, szóval ez erősen kétséges, de a többire hátha van remény.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) nubreed válasza Jack@l (#46) üzenetére


nubreed
veterán

Hát ez igen nagy öngól lenne az AMD-nek, gyakorlatilag egy újabb szög a koporsójukba.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#49) #35193216 válasza nubreed (#40) üzenetére


#35193216
törölt tag

Az AMD-nek két lehetősége volt, vagy csodát tesz a CPU piacon, durván lemaradva, sokkal kisebb fejlesztési költségvetéssel, vagy inkább elindul az APU fejlesztés felé. Utóbbit választotta. Az előbbire meg kétlem, hogy képesek lettek volna. Szóval rohadtul nem az iránnyal van a gond.

(#50) #85552128 válasza martonx (#45) üzenetére


#85552128
törölt tag

A systemrequirementslab.com-on lehetőség van Java-val futtatni a tesztet.
Ezentúl majd 5 helyett 4 másodperc alatt tudod meg, hogy CPU-ban kevés a géped a játékhoz :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.