Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nojbee


Nojbee
tag

Azta, ez ígéretes. Nem hallottam még róla

(#2) hitvanyalak válasza Nojbee (#1) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Lopakodós ez vagy, hogy?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#3) Mister_X válasza hitvanyalak (#2) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ha a Life is Strange megvan/ismered, az jó kiindulási alapot fog adni.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#4) hitvanyalak válasza Mister_X (#3) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Nem ismerem, az egy különleges kalandjáték annyit tudok, pedig a remember me-t ismertem :)

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#5) Wlac válasza Mister_X (#3) üzenetére


Wlac
Ármester

Nem feltétlen, mivel az kalandjáték volt, a Remember Me TPS, ezt pedig RPG-ként emlegetik.

Egyébként a játékot várom, de azért vannak fenntartásaim a csapattal szemben. Valóban jól tudnak borongós, melankolikus atmoszférát teremteni, ami elvitte a hátán a Life is Strange-et is, de az inkább egy interaktív film volt. A Remember Me TPS-nek nem volt a legjobb, és inkább érdekes volt, mint valóban jó, így az, hogy egy önmagában jó RPG-t mennyire képesek összehozni, számomra kérdéses. Várom, de azért kissé szkeptikus vagyok.

“The wha-"

(#6) Mister_X válasza Wlac (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

LiS is RPG a maga módján: szerepjáték az is, de ugye kalandjáték. A szerepjáték fogalmát mára nagyon eltolják egy bizonyos irányba (lépj szintet, teljesíts küldetéseket, győzd le a főellenséget), de példának ott a Witcher: belebújsz Geralt bőrébe, megérkezel egy hangulatos kis faluban, elrendezed a dolgaid, szóba elegyedsz a helyiekkel és teljesíted a side missiönöket. A Vampyr esetén azt remélem, hogy merítenek a Life is Strange rendszeréből: sok beszéd, profi szinkronnal, rengeteg szociális kapcsolat és többféle végigjátszási lehetőség - a tempó visszafogott, egy vámpír nem siet, mert az idő az oldalán van. Rengeteg felfedezés, lassú tempóban építeni a lore-t és LiS-hez hasonló rendszer, amit megszakítanak a szintén visszafogott harcok: a főhős laza, mint a vaj hetven fokon, hideg vérrel irtja az összezavart halandókat. Sok kihívás nem kell, nem a harcokon kell legyen majd a hangsúly, hanem az ok-okozaton: kit szívok szárazra, kivel szövetkezek, stb.

Ha ezeknek megfelel a Vampyr, első napos vétel lesz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#7) hitvanyalak válasza Mister_X (#6) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Így már értem, és köszi.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#8) ldave


ldave
félisten

A csapat erőforrásait ismerve azért nem kell szerintem túl nagy játékot várni, mármint méretre. Valószínűleg egy kisebb történet fog feldolgozni a csapat egy nem túl nagy helyszínen.

A Slime draws near! Command?

(#9) Luck Dragon

Már azt hittem hogy egy BlodeRaynehez hasonló játékot kapunk. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10) dementor


dementor
senior tag

Jónak tűnik, kedvelem a témát :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#11) Mister_X válasza Luck Dragon (#9) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Isten ments...

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#12) Wlac válasza Mister_X (#6) üzenetére


Wlac
Ármester

Azért a Life is Strange nagyon messze áll az RPG-től, esetleg Point & Click szerű játékként lehetne rá hivatkozni, de amúgy interaktív film. Az egyszerű játékmechanika miatt a történet került a központba, és ez jó volt, de láthattuk a Remember Me esetében, hogy az összetettebb játékmenet készítése már nem feltétlenül megy annyira jól a csapatnak. Ahogyan ldave is írta, lehet, hogy nagy falat lesz az RPG műfaja a csapatnak.

“The wha-"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.