Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

"Egyelőre nem robbant be a techpiacra a Google Glass, sőt: úgy tűnik, hogy a kiterjesztett valóság (AR) helyett a virtuális fog széles körben elterjedni (VR), köszönhetően az Oculus, a Samsung és a többi szereplő megoldásainak (Cardboard néven a keresőóriásnak erre is van saját projectje)."

Figyelembe véve, hogy a GG már használatban van vagy most kerül olyan helyeken, mint Amazon, VW, ezt nem érzem egészen igaznak. A VR meg hogy elterjed-e, még nagyon a jövő zenéje.

(#2) helixP válasza #06658560 (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Azért, mert nagyon jól bevált bizonyos, jól körbehatárolt felhasználási területen, még valóban nem robbant be a techpiacra :)
De egyértelműen a wearable dolgoké a jövő.

(#3) Norb€€€


Norb€€€
aktív tag


Bocs :))

[ Szerkesztve ]

(#4) TTTotya válasza helixP (#2) üzenetére


TTTotya
senior tag

Szerintem az AR-nek és a VR-nek is különböző a főbb felhasználási/felhasználhatósági területe, így nem nagyon akadályozzák egymást a terjedésben amelynek üteme így is- úgy is elég lassú még.

(#5) helixP válasza TTTotya (#4) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek, ha jól értem akkor az előzőekben csak a "nem robbant be a techpiacra" szófordulatot elemezzük :)
Legalább is én.

(#6) Obyboy


Obyboy
addikt

Lassan eljutunk az Iron Man vagy a DragonBall Glass-ig

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#7) Kasya válasza Norb€€€ (#3) üzenetére


Kasya
nagyúr

+1. Nekem is ez jutott eszembe :D

(#8) TTTotya válasza Obyboy (#6) üzenetére


TTTotya
senior tag

A Dragonball Glass sokkal menőbb, bár lehet, hogy csak azért, mert csillagharcosok viselik :DD :DD

#5 helixP:Igaz :R

[ Szerkesztve ]

(#9) #56573440


#56573440
törölt tag

pedig terjedhetne, nekem nagyon jól tudna jönni... pl szerelésnél ha valami gixer előjön gyártóval dumálva két szabad kéz + kamera kép nekik live, tized idő lenne bármit debugolni amihez már ők is kellenek...

(#10) ablack


ablack
senior tag

Nekem jobban tetszene ha valami hagyományos szemüveg / napszemüveg szerű alakja lenne.

(#11) edward2


edward2
addikt

Ott kezdődik az egész probléma, hogy a Google glass nem AR.

A gg egy minikijelző amihez a szemedet felfelé kell meresztened... Ha AR lenne akkor a látómeződbe adna információt.

(#12) Wesder válasza edward2 (#11) üzenetére


Wesder
félisten

AR sokkal jobb am is mint a VR :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#13) Tsebacsi válasza #56573440 (#9) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jó szar lesz a gyártóknak, hogy minimum 50 fős plusz VR szerelőcsapatot tartsanak fent helpdesk-ként. Nemhiszem, hogy egy valamirevaló autószerelő/akármiszerelő elvállalná :P Az ötlet jó, csak az emberi tényező megint hibát generál majd benne. Én egy VR oktatóvideót jobban el tudnék képzelni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14) #06658560 válasza Tsebacsi (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miért kéne plusz helpdesk? A jelenlegi helpdesk kapja meg a képet, sokkal hamarabb megérti melyik alkatrész, mivel, hol nem passzol, mint telefonon keresztül aktivitizve.

(#15) #56573440 válasza Tsebacsi (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

jelenleg ez úgy néz ki, hogy lefényképezem, elküldöm hogy mit csináltam, mik a tippek, a supportos gyerek ül rajta kicsit, kérdez még hogy más ledek mit mutatnak, akkor arról videót csinálok, megnézi és elkezdünk ezt vagy azt csinálni.

ha ugyanaz az ember pl ahogy ha a pc oldalon gond van simán bejön teamviewerrel vagy akármivel, úgy pl ezen is tudnék nyitni egy session-t neki, bejön, látja amit én látok, nem kéne csatolgatni, feltölteni, videózni, szól hogy ok erre mérj rá. hmm azok a ledek? ok. akkor itt a hiba.

azon túl meg sok esetben pl kínaiakkal a nyelv maga is akadály, egy 3 soros levélhez általában 20 fényképet csatolok... sokkal egyszerűbb lenne ha nem kéne.

hidd el már dumáltunk az egyik gyártónál erről, a supportosokkal is söröztünk egy továbbképzésen, hatátozottan támogatták az ötletet, nekik is könnyebb lenne.

(#16) Fejvadi válasza Norb€€€ (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

:D

(#17) Tsebacsi válasza #56573440 (#15) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jogos, de én azt vizionálom, hogy ezek után boldog-boldogtalan a helpdesk-et fogja zaklatni minden apró cseprő helységgel mert rögtön látni fogják és nem küldik el mailben 3 óra után hogy balra tekerd te hülye :)

Ne legyen igazam de én is szervizes részlegen dolgozom és tudom mikkel tudják az embert zaklatni még a "hozzáértők" is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18) zdanee


zdanee
őstag

A hátul lévő kunkor közvetlenül az agyadba sugározza ezentúl a hirdetéseket, amikor elmész egy üzlet előtt, olyan érzésed lesz, mintha pont oda indultál volna 250g-os Nutellát venni, csak ma kettő-az-egyben akciósan $19.99-ért! Vegye meg most!

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#19) Grodd


Grodd
tag

"úgy tűnik, hogy a kiterjesztett valóság (AR) helyett a virtuális fog széles körben elterjedni (VR)"

A kettőnek kb annyi a köze egymáshoz, mint pl a bukósisaknak a baseballsapkához. Igaz, mindkettőt a fejünkön hordjunk, de teljesen más céllal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.