Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DeFranco


DeFranco
nagyúr

:R Testvérem az Úrban! :R

Végre még egy ilyen elmeháborodott rajtam kívül, akinek megvan hat évre visszamenőleg a villanyfogyasztása, és képes belőle grafikont is csinálni.

(#2) luw2win


luw2win
őstag

Aki okos elteszi tobb evre viszmenoleg... barmikor elkezdhetnek szivozni hogy nincs ra bizonyitek h enniy volt ekkor meg ekkora az oraallas, oszt odanyomom neki h igen ekkor ez volt es rajon h nicns igaza..... esszeru eltenni

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) toldy


toldy
őstag

Ohh, grat, ezzel most bogarat ültettél a fülembe, már mindent megmértem, de ez a táblázat nem rossz.

DeFranco: nekünk is megvan több évre visszamenőleg, felmegyek az elmű oldalára is megnézem. :))
Bár lehet én is megcsinálom táblázatba, mert azt vettük észre hogy csak nőt a fogyasztásunk ( 5 vagyunk kertes házban nagy átlag 300 kw havonta :Y ) most elkeztem lefeleszorítani, el kéne érni a 200at. Egy ilyen diagrammeg jól jön majd amikor megmutatom szüleimnek.

luw2win A számlák nekünk is megvannak, de elmű oldalán nekem kényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#4) DeFranco válasza luw2win (#2) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A környezetemben az is a bürokrácia netovábbjának számít, ha valaki a csekkszelvényt elteszi, nem hogy még a számlát is akkurátusan lefűzze időrendben, és még fel is vezesse az óraállásokat, számlaadatokat excelbe.

Btw. ahogy látom, az átlag fogyasztás a szerzőnél is 110 kwh körül van, ahogy nálunk is (2 fő, 50 m2)

[ Szerkesztve ]

(#5) vince válasza DeFranco (#4) üzenetére


vince
őstag

Egyéni vállalkozónak kell lenni (akár főállás mellett) otthoni telephellyel és egy csapásra megoldódik a közüzemi és egyéb számlák archiválása :D

[ Szerkesztve ]

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#6) lapa


lapa
veterán

naja, a táblát nekem is meg kéne csinálnom. én még ráteszek egy lapáttal, az összes blokkot is gyűjtjük. sőt, anno több évig olyan szintű excel lett belőle, hogy a teszkós blokkot szétszedtük kaja, tisztálkodás, állateledel stb. tételekre. sok mindent lehet belőle tervezni, ha van egy jó tábla hozzá.

58w standby durva. nekem nem fogyaszt ennyit a 3 számítógép meg a net összesen. esetleg ha felkapcsolom a konyhai lámpeszt vagy a szellőzést. feltételezem billenőkapcsolóval van megoldva, egyébként az összfogyasztásod fele erre menne el.

amit egyébként nagyon szép érték, nekem tavalyig a sokéves átlag 200kwh volt. persze sokat locsolunk, meg a ledek előtt nem voltam hajlandó a halogéneket se kompaktra cserélni. ja, meg egy szerver is vitt először 60kwh-t, aztán egy takarékosabb 30kwh-t havonta. a mostani elvan 8kwh-val, ami nem olyan rossz.

most ott vagyunk, hogy a korábbi kettő + egy további fővel és folyamatos otthonléttel is "csak" 160kwh (mosogatógép), de 100 alá le kéne még tudni menni.

nagyon érdekes egyébként, hogy nem látni szezonalitást az adatsorokban. élből azt mondtam volna, hogy télen sokkal több a fogyasztás. kazán szivattyú, sok sötét --> villany, nehezen mozdul ki az ember --> híradástech.

[ Szerkesztve ]

(#7) mephi666


mephi666
nagyúr

esküszöm, pár napja gondolkoztam, hogy kellene szerezni egy fogyasztásmérőt :B 33m2-es panelban átlag 140-160kw szokott lenni a havi fogyasztás (1hűtő és 1fagyasztó megy nonstop... a gép mellett): kicsit sokallom... "asszony" rászokott, hogy egymás után 3-4 adag ruhákat mos és nincs is megpakolva rendesen a gép... képes néha 1db ruhát beletenni... (azért, mert mondjuk fehér és mással nem akarja együtt mosni... még másik fehérrel sem) le kellene már mérnem, hogy 1órás (esetleg félórás) program alatt mennyit eszik ilyenkor a gép... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#8) jerry311 válasza DeFranco (#4) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na akkor azt hiszem ideje lesz bevizsgáltatni a villanyórát...
400 kWh/hó, 2 fő, 67 m2.

(#9) DeFranco válasza jerry311 (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Atyaég, az rengeteg. Mondjuk ez a fogyaszó gépek számától is függ...

(#10) jerry311 válasza DeFranco (#9) üzenetére


jerry311
nagyúr

Van egy fogyasztásmérőm. Azzal olyan 180-200 kWh/hó-ra számoltam, amit mérni lehet. Ehhez kell még hozzáadni a villanytűzhely fogyasztását. Kétlem, hogy további 200-at megenne. Ez azt jelentené, hogy a legnagyobb 2000 W-os fűtőszála havi 100 órát megy, ami több mint napi 3 óra. Ennyit nem főzünk.

(#11) mephi666 válasza jerry311 (#10) üzenetére


mephi666
nagyúr

a villanytűzhely oda tud verni rendesen... kolléganőm mondta, hogy ők is azt vettek és jól megugrott a fogyasztás... (átalánydíjat kalkulált a szolgáltató és évvégi elszámolás után bőven rá kellett fizetniük) ...én maradok a hagyományos tűzhelynél: 3havonta küldenek egy kb 3500-as számlát és bármennyit főzhetünk/süthetünk :K nálunk a mosógép eszik szerintem legtöbbet: hűtőknek folyamatosan menni kell, izzóból meg mindenhol energiatakarékos van, ahol napi szinten sokat ég... konyhában+fürdőben pedig fénycső

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#12) DemonDani


DemonDani
addikt

Grat ez nagyon jó cucc lett! elvoltál...

Látom 2004 októberében nyaralni voltál 2004 karácsonyára Plazma-tv-t vettetek? gondolom elromlott 2006 augusztusában :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) jerry311 válasza mephi666 (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

Értem én, hogy megdobja a villanytűzhely, de nálunk nincs más. Na meg mint írtam, 200 KWh az azt jelenti, hogy több mint napi 3 órát megy a villanytűzhely egy nap. Olyan, hogy egy nap 3 órát megy, legfeljebb hétvégén fordul elő, nem minden nap!

(#14) ftc válasza jerry311 (#13) üzenetére


ftc
nagyúr

hülyeség anynit nem dob...

jah s számold, hogy 3 orabol jo ha megy 2-t..

(#15) brazso


brazso
tag

Nemrég álltam át havi elszámolásra az évesről, mivel a tavalyi elszámolás elég brutális volt. Az elmúlt 6 évben így határozta meg az áramszolgáltató az előző évi fogyasztásunk alapján a következő évi 1 hónapra bontott átalányt: 200, 138 (előző évi külföldi tartózkodás miatt alacsonyabb ez az érték), 186, 221, 185, 324 kWh. Az utolsó a jövő évi havi átalány lett volna, emiatt átálltam idén havi elszámolásra, és persze befizettem még egyszer majdnem a tavalyi teljes éves díjat (324-185)x11, amennyivel kevesebb átalányt fizettem előtte. Ezután én is végigmértem mindent a lakásban hasonló mérővel, ellenőriztem a villanyórát is, valamint naponta többször is feljegyeztem a villanyóra állását. Nem találtam semmit, ami a megnövekedett fogyasztást indokolta volna, a napi fogyasztás 6-7 kWh volt. (Egy érdekességet azért találtam, a mosógépünknek is van standby fogyasztása.) Idén az első leadott havi óraállás szerint 184 kWh-t fogyasztottunk. Úgyhogy most már én is havonta kukkolom az órát :)

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#17) Fr3eWar válasza DemonDani (#12) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ezen szakadok már vagy 5perce. Könnyesre röhögtem magam.

(#18) HXY


HXY
addikt

Ha a WiFi routeremnek leveszem a Transmit Power értékét 18dBm-ről 5-re, akkor kb. mennyivel fog kevesebbet fogyasztani?

[ Szerkesztve ]

(#19) mephi666 válasza HXY (#18) üzenetére


mephi666
nagyúr

kb annyival, mintha a hűtőből kiszerelnéd az izzót és ha kell: gyertyával néznél körbe benne ;] (de még ennyivel se)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) lapa


lapa
veterán

egyébként a mosó- és mosogatógépek használatijában benne kell legyen a fogyasztás. én azóta szeretnék napkollektort, mióta tudom, hogy egy harmaddal azok is kevesebbet fogyasztanának meleg vízről hajtva. meg a hűtőt is szeretném megbarkácsolni, hogy télen ne fogyasszony annyit.

(#21) atesss válasza lapa (#6) üzenetére


atesss
addikt

nagyon érdekes egyébként, hogy nem látni szezonalitást az adatsorokban. élből azt mondtam volna, hogy télen sokkal több a fogyasztás. kazán szivattyú, sok sötét --> villany, nehezen mozdul ki az ember --> híradástech.
Igen, ezt én is nagyon furcsállom.
Milyen fűtése van a cikkírónak ?
Illetve milyen világítása ?
Nálunk mondjuk a fürdőszobában kell elektromos fűtés is.

Szerintem az is számíthat azért pl., hogy ha este sokáig fent vagy.
Pl. ha +1 órával később fekszel és kelsz, az a plusz világítás elég sok kWh tud lenni - legalábbis hagyományos / halogén izzókkal - (azt az 1-2 hónapot leszámolva, amikor reggel ha korábban felkelsz, még nincs elég elégtermészetes fény)

#20
Ugyan benne van a használatiban (illetve a legtöbbször a készülékre is ráragasztott EU-s energiacimkén is), de annak nem sok értelme van, ki mos manapság 90 vagy 60 fokban? :F
De fogymérővel le lehet mérni, már csak nagyjából rémlik, hogy egy kb. 2,5-3kg-os szines mosás egy kb. 3 éves Bosch WAA24260BY-al 0,4-0,5 kWh körüli.
És a vízhőmérséklet miatt évszaktól is függ ám ez is ! (a 0,4-0,5 kWh-nak szerintem vagy a 80%-a a melegítésre megy.)
De megmérhetem megint ha kell.

Mosogépnél amúgy a teljes összes használati költségben az álltalában gondoltnál sokkal nagyobb arányban benne van a mosogép ára, és a mosóporköltség.
Na meg egy ruhatár sem egy olcsó dolog, úgyhogy egy a ruhákat esetleg jobban kímélő mosógép (ha létezik ebben egyáltalán szignifikáns különbség) felára is hamar megtérülhet.

[ Szerkesztve ]

(#22) atesss válasza DeFranco (#1) üzenetére


atesss
addikt

DeFranco és toldy, meg akinek még megvannak a havi fogyasztási adatai:
Érdekelne a tietek is, főleg amiatt hogy nálatok mekkora a szezonalitás.

(#23) DeFranco válasza atesss (#22) üzenetére


DeFranco
nagyúr

2009 októberétől van meg így hirtelen, előtte másik lakásban laktunk, tehát korlátozottan összehasonlítható:

101
128
114
114
82
116
86
91
129
101
116
122
105
132
77
119
88
98

(#24) atesss válasza DeFranco (#23) üzenetére


atesss
addikt

Köszi. :R
Egymással ugyan nem összehasonlítható a két lakás, de a másik lakásban is meg lehetne nézni a szezonalitást.
Nem tudom milyen gyorsan költöztetek át, de ha nem "azonnalian", a költözés előtti és utáni 1 (esetleg 2) hónapot lehet inkább jobb kihagyni.

(#25) macilaci78 válasza brazso (#15) üzenetére


macilaci78
nagyúr

(Egy érdekességet azért találtam, a mosógépünknek is van standby fogyasztása.)

Nálam a mosógép áramtalanítva, a vízbeömlő csap szintén elzárva pihen. Ha elmegyek itthonról mondjuk hétvégére, az esetleges veszélyforrásokat is elhárítom: tűzhelyet elzárom a gáztól, villanytól, teafőző, mikró, PC+sallangok áramtalanítása, vizet elzárom, miegymás. Anyám így nevelt, ennyi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#26) lapa válasza atesss (#21) üzenetére


lapa
veterán

szerintem a mosógépetek maga a csoda. ez a 0,4-0,5kwh legfeljebb hideg vízben, valami minimálmosásnál lehet. egyébként természetesen a 40 fokos értékeket is rá kell írniuk (bocs, úgyértem a manuálba bele). én is onnan néztem le, hogy a fűtés csak 1/3-a az összfogyasztásnak (40 fok 1,05kwh egy mosás, ez majdnem "A" kategória).

ja, látom 2-3 kg ruha. tele kell rakni 5 kilóval és úgy mérni.

jaigen, 3w standby, legalábbis mosás után míg ki nincs kapcsolva.

más: statisztika

31. oldalon alul vannak az éves átlagok. aki lusta, annak leírom, hogy nagyjából 190kwh / hó / háztartás.

[ Szerkesztve ]

(#27) ftc válasza lapa (#20) üzenetére


ftc
nagyúr

Ja csak ah vesszük am elegvíz árát inkább fűtse fel :U

(#28) DeFranco válasza atesss (#24) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon régi addósságom már magammal szemben, hogy az egyes táblázatokat összefésüljem. Lehet nekiállok, de nem merem már megígérni. :)

(#29) lapa válasza ftc (#27) üzenetére


lapa
veterán

azért ennek nézz utána, még a gáz is sokkal olcsóbb lehet, a megújuló meg pláne.

[ Szerkesztve ]

(#30) ftc válasza lapa (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

Mondom felénk a helyzetet:

0,0631 Euro/ 1 kW

1m3 viz mindennel : 1,8590 €

a meleg meg 3 euro felett van... idén még nem kaptunk szétírást :U

(#31) sutszi válasza lapa (#6) üzenetére


sutszi
veterán

Üdv a klubban! Mi is gyűjtük a blokkokat, plusz az összes fogyasztás megy excel táblába...szintén. :)
Érdekes látni a statisztikákat, a havi kiadásokról...saját vásárlási szokásokról. Szerintem hasznos.

Igyekszünk odafigyelni a fogyasztásra ketten, 40m3-en
90Kwh körül van az átlag +- 5kwh (most lusta vagyok összesíteni. :B )

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#33) ftc válasza Kalandor (#32) üzenetére


ftc
nagyúr

áfa nélkül:

[link]

s még hozá az óradíj

(#35) toldy válasza atesss (#22) üzenetére


toldy
őstag

Nekem 2006.08-tól van meg. Kb 100nm2-en vagyunk kertesházban 5en ( régebben gyakran volt/voltak vendégek is, ma már nem jellemző).

2006
400
400
400
400
400

2007
400
400
400
400
375
375
323
323
323
323
323
996

2008
371
378
258
399
291
320
359
337
335
263
286
309

2009
372
296
305
236
325
343
382
346
342
310
299
264

2010
342
268
241
242
246
372
413
309
363
301
357
324

2011
391
281
249
215

Hát, Most ahogy össze szedtem elég érdekesek, van hogy rengeteget fogyasztunk, van amikor egész jók vagyunk, van olyan hogy 1 hónapban 2x is bevan diktálva ( régebben) és van hogy 2 hónap egyben, de én most ezeket rendberaktam.

És akkor most 2011 elkeztem figyelni és probálom/próbáljuk megint leszorítani a dolgokat, kíváncsi vagyik hogy sikerül majd.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#36) rainmen


rainmen
aktív tag

Havonta 133 kWh nappali, 115kWh kapcsolt (melegvíz). A számítógép eszik sokat, beszereztünk mellé egy laptopot, csökkenést várunk. :))

(#37) ftc válasza Kalandor (#34) üzenetére


ftc
nagyúr

legalább ez olcsobb...de ebe ne menjunk bele :U

(#38) lapa válasza ftc (#30) üzenetére


lapa
veterán

nem pontosan értem mi köze a víz árának a témához.

ha 1,2 eur (3-1,8)-ba kerül 1m3 60 fokos víz, akkor annak a 20-ad része (mondjuk 50 liter egy mosás) és annak a fele (fél egységnyi 10 fokos meg fél egység 60 fokos lesz 40 fok körül) az 0.03 eur. ez nagyjából egál, ha az 1kwh fele-harmada a melegítés.

nem azt mondom, hogy nálatok megéri, de nálatok irreális a melegvíz és az áram árának aránya. a villany itthon triplája, a gázkazánnal melegítés meg a villany fele.

(#39) BiP


BiP
nagyúr

Érdekes kis téma.
Nekünk az új albérlet óta van konkrétan feljegyezve, (2009.aug), havonta kb. ennyi nekünk is, (80-100-120kwh, hónapfüggő, gondolom a világítás miatt) 2 fő, 58nm. Előtte egyedül egy viszonylag sötét albiban is ugyanennyit fogyasztottam nagyságrendileg.

Majd otthon elolvasom a hsz-eket is, elég sok van.

Jarod1: Pc + monitor standby nincs feljegyezve. Áramtalanítod mindig vagy az kimaradt? Pedig fogyaszt az is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#40) atesss válasza toldy (#35) üzenetére


atesss
addikt

Hát igen, ez eléggé hullámzó.
Ahogy DeFranco-é is. :F
Ebből aztán szezonalitást nem igazán lehet kihozni...
Talán annyit, hogy 2009-2010-ben a tavasz végi, nyár eleji fogyasztás alapvetően alacsonyabb.

(#41) atesss válasza rainmen (#36) üzenetére


atesss
addikt

Azért a nappalira 6300/hó nem olyan sok.
A számítógép meg attól függ mennyit használod.

Meg amúgy az 1-2 évnél nem újabb felső/felső-közép kategóriás VGA-k fogyasztanak sokat egy gépben. (Hacsak nem Netburst-ös procid van még, vagy nagy feszemeléssel húzol.)

[ Szerkesztve ]

(#42) toldy válasza atesss (#40) üzenetére


toldy
őstag

Hát igen, meg azért azt is hozzá fűzném hogy 2009ig 3 régi gépünk volt meg 3 régi hűtő meg volt egy akvárium és egy terrárium is. Azóta már 1 nagy hűtő, új mosógép, 2laptop és egy itx (adatlapom, de ezt is laptopra akarom váltani) és nincs se aki, se terkó. Ha lesz laptop, akkor meg a szobámba akarom lecserélni az izzókat ledre ( tudom milyen, nekem jó lesz).

Az élet nem habostorta.

(#43) Kantorpe


Kantorpe
tag

Megnyugodtam, azthittem az a beteg, hogy hetenkent ranezek a merore, es nyaron neha megnezem naponta a klima miatt.

52m2 es napi 4.5 - 5.5 kWh fogyasztas, ami osszejon, ugy, hogy huto nincs, es ilyenkor a klima sem megy, nyaron 8-11 kinti homerotol fuggoen, eves atlagban 180-220 korul van havonta. Miota rajottem, hogy a huto folosleges luxuscikk, azota inkabb nyaron nem izzadok. Elozo idoszakba, amikor 12-16 orakat voltam tavol, es nem otthon dolgoztam akkor a napi fogyasztas 1 - 1.5 re jott ki hetvegek miatt.

Mosogepnel en a viz es csatornadijat tartom fo osszetevonek, hosszu programon az "A" katos mosogep elpancsol majd 100L vizet. Mosogatogep program fuggoen 8-12L es 0.75 - 1.05 kWh, uj TV 285W gyari adat szerint.

Mast nem mertem meg ki, annyira nem unatkoztam meg. ;]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#44) lapa válasza toldy (#42) üzenetére


lapa
veterán

ledből is lehet normális smd alapúakat kapni, kis barkáccsal még a 300w halogén állólámpát is ki lehet váltani leddel.

(#45) toldy válasza lapa (#44) üzenetére


toldy
őstag

Tudom, már körbejártam a témát, már csak $kedv€ kell hozzá. :))
Én is azt számolgattam hogy szobámba 50w ( fogyasztás) alá tudom vinni az összes villágítást. Az azért nem rossz ( és van szpot az asztal felett, meg van olvasólámpám, és hát hangulatvilágításra is szükség van időnként :D )

Az élet nem habostorta.

(#46) ftc válasza lapa (#38) üzenetére


ftc
nagyúr

Mi köze a víz árának? mivel fentebb a mosógépről volt szó, hogy menynivel gazdaságosabb ha melegvizet kötsz rá... ez nem minden esetben álja meg a helyét...

Amúgy a foygasztást érdemes minden oldalról nézni, mert leeht amit megspórolsz az elektromos energián elhasználod máshol...

(#47) Jarod1 válasza BiP (#39) üzenetére


Jarod1
addikt

igazából szünetmentesre van kötve a pc és a monitor(hp1902)

más: ha valakinek kell
a táblázat ami víz, gáz, villanyfogyasztás adatait számolja
az priviben írjon és felrakom /elküldöm.

(#48) Met


Met
nagyúr

Nekünk is megvannak excelben a villany és gáz fogyasztások, igaz csak 2008-tól :B
Óraállással együtt :)

Elmü oldalán hol és mit lehet megnézni?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#49) lapa válasza Kantorpe (#43) üzenetére


lapa
veterán

a 100l és az "A" az elég szép. meg lehet tudni milyen márka? nekem normál programon a 16 éves gép nyom 50 litért.

egyébként a vizen a legegyszerűbb spórolni, feltéve, hogy nem zuhanytálcád van és a wc egy helységben van. én vettem ikeában 130 literes műanyag ládát 3990-ért, és dugóval zuhanyzunk. 50 liter / fő, zuhanyzás után kerek (ez fontos) mosóporos vödörrel átmeregetem a bödönbe a melegvizet, és onnan van öblítve a wc.

elég falusinak hangzik, de a bödön vízszintje 3 fővel dinamikusan mozog 0 és 130 liter között, hetente talán egyszer nyomjuk a wc-t. mindemellett a melegvíz a hőt a fürdőben adja le, nem a csatornában. ez utóbbi "bevett" passzívházas fűtési módszer. akinek kicsivel több pénze van, annak van hővisszanyerős zuhanytálca (átmegy rajta a bemenő hidegvíz), 300e forint. nem elírás.

@ftc: a gép vízfogyasztása ugyanaz lesz attól függetlenül, hogy meleg vagy hideg a víz.

[ Szerkesztve ]

(#50) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem mióta barátnőmmel együtt lakom megugrott az addigi 130-140 kWh-ról olyan 250-280-ra a fogyasztásunk. Mondjuk azóta van egy havi 14 kWh-át fogyasztó home serverem, ill. kb. ennyit fogyaszthat a noti is amit barátnőm használ. Ill. ugye így 2-szer annyit megy a mosógép és mivel a meleg vizet villanyboiler szolgáltatja így az is minimum kétszer annyit megy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.