Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Bazd, hatalmas grat! :) :R :R

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Biztos a Tied? ;] :DDD

Grat a kolokhoz! ;)

szerk: :C

[ Szerkesztve ]

(#3) művésznő4


művésznő4
csendes tag

Jaajj, de jóó!!!! ^^ :C
Imádnivalóak az ilyen sztorik!Alig várom, hogy olvashassam a fejleményeket a picivel kapcsolatban! ^^
Akkor is nagyon izgultam, mikor az öcsikémet vártuk. A mai napig megvan az ultrahangos fényképe..:B

Mesélj minél hamarabb nekünk! :R

(#4) föccer válasza Lauda (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Asszony azt mondta, hogy ő tudja, hogy ki az apja. Én csak reménykedem, hogy tudom, hogy ki az apja :DDD

Gamekiller: mint az ábra is mutatja, én már bazztam :DDD :R:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#5) rt06


rt06
veterán

gratulalok
most megyek es megiszok az egeszsegetekre (legalabb) egy sort

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#6) föccer válasza rt06 (#5) üzenetére


föccer
nagyúr

:R egészségedre.

Művésznő: igyekszem. Amíg ráérek :B

üdv,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#7) madstunt


madstunt
addikt

Gratula! Én is hasonlóan járok el mint az előttem szóló :)

(#8) rt06 válasza föccer (#6) üzenetére


rt06
veterán

nem, nem, a Ti egeszesegetekre

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#9) EczkE válasza föccer (#6) üzenetére


EczkE
addikt

Gratulálok! :D

Első gyerkőc lesz? Hány évesek vagytok? Bocs ezek valamiért most nagyon érdekelnek, remélem nem vagyok indiszkrét. :B

Asszem mindenféleképpen!

(#10) föccer válasza EczkE (#9) üzenetére


föccer
nagyúr

Köccke.

Igen, első. Én 28.-at töltöm, asszonyság 25 múlt. Egyébként ha valakinek kérdése van akár a vizsgálatokkal, akár a gyerek fejlődésével, az ne tartsa magában amenyire tudok válaszokok, illetve lesznek itt nálam rutinosobbak is, akik szerijntem szintén szivesen segítenek.

üdv, föccer

mod: közben az ultrahangot nézegetve kalóz is lehetne a képen :D Egy kicsit olyan, mint a felhő: mindeki azt képzel oda, amit akar. Csak a doki látott belőle magzatot :D. Na jó, a szivecskéjének a dobogását én is láttam. Nem mondom de fantasztikus látvány volt, még ezen a kis felbontásu videóképen is látni :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11) sith7


sith7
nagyúr

Gratulálok, nőljön nagyra, legyen egészéges szülei örömére :K :C

(#12) föccer válasza sith7 (#11) üzenetére


föccer
nagyúr

:R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#13) maláj


maláj
őstag

grt.
bár nekem a képről semmi nem derül ki :DDD

(#14) föccer válasza maláj (#13) üzenetére


föccer
nagyúr

A hüvelyi ultrahangnak az a lényege, hogy a hüvelyen keresztűl történik a vizsgálat.

3: a hüvely belső fala
2: magzat képe
1: anyaméh

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) maláj válasza föccer (#14) üzenetére


maláj
őstag

2 kérdésem akadna :)

× milyen időközönként kell ultrahangot csináltatni ?
× kb. mennyi idő múlva lesz olyan ultrahang kép amelyiken már látszódik a "babaforma" ?

[ Szerkesztve ]

(#16) föccer válasza maláj (#15) üzenetére


föccer
nagyúr

Az "elején" havi 1x megyünk doki bácsihoz. Ha minden rendben van, akkor az utolsó előtti hónapban 2x, az utolsóban pedig hetente van felülvizsgálat. Ezeken mindegyiken érdemes ultrahangot csináltatni.

Elvileg már most is "babaforma" a baba, csak még túl kicsi ahhoz, hogy az ultrahang pontosabb képet rajzoljon ki róla. Még 2 hét, és már jól elkülöníthetőek a lábak, és kezek. Sőt, addigra az újjak is kialakulnak. Elvileg már megvan a szemkezdeménye, és a fülkagylója. Persze mindez még nicsen "készen". Az egészet úgy kell elképzelni, hogy a terhesség első felében (kb 56. nap a megtermékenyítéstől szmítva) minden elkészül a babán. Kicsiben. Ekor a megzat még csak megközelítőleg 3 cm-es. És már teljesen baba formája van :) Persze a tüdeje, és néhány belső szerve még nem működik, de már a többségük kifejlődött.

Még régebben vettem asszoynságnak egy nagyon jó képeskönyvet erről az időszakról, amibe szinte napról napra végig van követve, hogy hogyan fejlődik a baba. :K Onnan tudom ezt az okosságot :D

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#17) moha21


moha21
addikt

gratulálok én is! .>

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#18) LadyLorien


LadyLorien
tag

Gratulálok nektek! ^^,

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#19) hengerPHanda


hengerPHanda
csendes tag

Gartula :C Ez a legszebb előkarácsonyi ajándék :B Szerintem pedig Apeh logo, vagy Pacman formája van :DDD

Szia, Kata vagyok. Kérsz egy lángost?

(#20) venember83 válasza gamek!ller (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem is hatalmas, csak másfél centi. :U

föccer: Egészséget a kicsinek és a kicsihez! :)

(#21) Dany007


Dany007
veterán

Az szép!
Gratulálok! "Mi" is most vagyunk 7 hetesek!
A hétfői vizsgálatkor még csak 6,5mm-es volt a picike! :) Az volt a 6 hét 4. nap. +-2 nap.
Nálunk is a védőnő és hasonló vizsgálatok következnek! :))
Asszem követni fogom a blogot!
Grat mégegyszer!

u.i.: igaz milyen jó érzés hallani / olvasni, hogy a "terhesség bizonyított" ? :) Kicsit szakszöveg hangzása van, de nekem épp azért tetszett :)

(#22) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

gratula :)

PH!-s keresztapa van már? ;]

mellesleg lesz iszogatás...D1Rect kicsijének is tartozunk egy pohárral, most már a te kicsidnek is :) ki tart velem? :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) parandroid válasza föccer (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ezúton szeretném megragadni az alkalmat és egész kis családom nevében gratulálni az eseményhez. Nem kell betojni, meg túlcsinálni az egészet, lehet, hogy ti paráztok, de a kiccsávó/csaj hiába csak másfél centis, ő már pontosan tudja, hogy mi a dolga.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) Lenry


Lenry
félisten

húhúúú.
nagy grat :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25) venember83 válasza Mr.Csizmás (#22) üzenetére


venember83
nagyúr

(#26) Csemike


Csemike
csendes tag

Gratulálok, sok boldogságot! :) Bocsánat, de nekem ilyenkor mindig sírnom kell. :O Fantasztikus az ötleted is, szerintem a várandósságról kispapa még nem írt naplót, biztos olvasgatni fogjuk páran! :R
Dany007-nek is gratulálok, jöjjenek a kispapááááááááák! :DDD

(#27) Dany007 válasza Csemike (#26) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! :)
Még egyenlőre nekem is nagyon furcsa ez az egész. Tehát teljesen át tudom érezni Föccer helyzetét.
Én személy szerint egy kicsit félek is az egésztől. Főleg most, hogy ennyi rossz dolgot hallani szüléssel kapcsolatban a tévében... :S Szóval egy kicsit bennem van a para... Amolyan jó lenne már túllesni az egészen és a kezünkben tartani a kicsit :)
Amúgy az én párom is ma megy a védőnőhöz. Kíváncsi leszek mit mond, mi a további menet stb...
De azért annak az ultrahangnak megvan a feelingje :) Lehetett látni, ahogy a 6,5mm-es "babának" ver a szíve! :) Nemsemmi.

(#28) Csemike válasza Dany007 (#27) üzenetére


Csemike
csendes tag

Persze, hogy furcsa, még nem voltál ilyen helyzetben. :) És hipp-hopp elszáll az a 9 hónap, majd meglátod. [link] :D Túllesztek rajta, bár, nagyon sok kismama, akit ismerek/ismertem azt állította, mennyire élvezetes dolog a várandósság, és minden percét ki kell élvezni.
Meglátod, mekkora öröm lesz, amikor először megmozdul, vagy amikor a párod hasára teszed a kezed, és érzed, ahogy a kezed alatt helyezkedik, forgolódik. :) Lesznek majd nagy jelenetek esténként, hullámzó has ésatöbbi, mókás lesz. :D Úgyhogy fel a fejjel, nagyszerű 7 hónapnak néztek elébe, az utána következőkről nem is beszélve. :C

DeFranco: PH!ólyások :K

[ Szerkesztve ]

(#29) DeFranco válasza Dany007 (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nocsak, a tejtestvérek után lesznek PH!testvérek is?

Parcival kellene tárgyalni egy gyermekbarát PH!óvoda portál indításáról.

(#30) Dany007 válasza DeFranco (#29) üzenetére


Dany007
veterán

Na igen, ha fiú lesz biztosan szükséges lenne egy PH!óvoda :D
Bár manapság sokan jó ideig távol tartják a gyereket a sz.gépektől. Nyilván okkal.
Majd ha megszületik csinálunk neki egy reget ; ) Aztán mire odáig jut, hogy képes legyen hsz-t is írni simán meglesz a jómunkásember rangja, legalábbis a szükséges napok száma :D

@Csemike:

Köszönöm! Én is remélem, hogy így lesz : ) Már majdhogynem úgy beszélsz a dologról mintha már te is lettél volna terhes! :) Vagy csak tényleg sok infód van. (mert asszem te lány vagy ugye? : P )
Amúgy a nap nagyrészében engem is elönt a hűdeheppi vagyok érzés :)) És nagymosoly meg minden.
Viszont, amikor pl egymás után két esti híradóban is azt hallani hogy meghalt a kismama a szülés közben... na akkor elönt az ideg... =/

Ja, és még Föccer-nek ajánlok egy oldalt: [link] Apákról apáknak :) Vannak érdekes, hasznos írások, bár lehet, hogy már te is átböngészted a fél netet ilyen témával kapcsolatban :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Csemike válasza Dany007 (#30) üzenetére


Csemike
csendes tag

Ne idegeld magad, mi baj történhetne? Egészségesek vagytok, vigyáztok a babátokra, szeretitek, nem lesz semmi baj. Inkább legyél hűdehepi, az a párodnak is nagyobb segítség, mint egy ideges, folytonaggódós apuka. :K

Föccer, Dany007: apás szülés lesz? :)

Szocmunkásként krízishelyzetbe került várandós nőkkel (is) foglalkozom. Sok az infóm. :D

(#32) Dany007 válasza Csemike (#31) üzenetére


Dany007
veterán

Oh, jó tudni, hogy van ilyen is itt a PH!-n. :) Mármint : "Szocmunkásként krízishelyzetbe került várandós nőkkel (is) foglalkozom."

Amúgy igen, legtöbbször hűdeheppi vagyok. Nem akarom neki mutatni a félelmeimet.
Egészségesek vagyunk, igaz neki elég rossz a szeme, lencsét hord stb... Így v.színűleg császár lesz. Ennek persze megvan a jó és rossz oldala is. Na de majd ezt a doki eldönti.
Szóval nagyon boldogok vagyunk. Néha csak úgy rám jön az ugrálhatnék örömömben =)

Apás szülés? Hát izé. :) Nem hinném. Sajnos túl nagy az empatikus képességem - mégha ez sok hsz-ben pont ellentétesen jön le - így nem bírnám nézni azokat a fájdalmakat, meg az egész szenvedést a végig. Egyszerűen nem bírom ki ha szenved vagy fáj valamije. Mindig azon vagyok hogy múljon el, jöjjön rendbe minél előbb. Akár egy egyszerű fejfájásnál is. Vagy akár fogorvosnál is. Én jobban izgultam miközben kint a váróban vártam amíg ő bent volt. :U
Szóval nem valószínű. Másrészt ha tényleg császár lesz, akkor elvileg nem is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#33) föccer


föccer
nagyúr

Azta mennyi hozzászólás :)

Mindenkinek köszönjük a gratulációt. Lehet a Mamóca is fogja ezután a ph-t olvasni?! :))

No, akkor emlékezetből megpróbálok válaszolni mindenkinek:

Dany: nagy grat nektek is. Azt meg szabad kérdezni, hogy merre laktok kicsi országunkban? Még a végén közös szülés lesz :D Azért mutatja a növeketés tempóját, hogy a vizsgálati koruknál kb 1 héttel idősebbek vagyunk, és dupla olyan hosszúak :) Olvastam, hogy ha ezt a növekedési tempót tartan a baba, akkor a születésekor nagyobb lenne a nap-nál :Y Exponencia powa. Persze a vigyort nekem sem lehet levakarni az arcomról. Amióta megnéztük a pozitív tesztet szinte nem is dolgoztam, bár sokat voltam bent a munkahelyemen :DDD

Egybként meg ne nézz tv-t Max sport, vagy discovery, national geography. A kereskedelmi adók csak szeretet adnak. Többet árt, mint használ. Arról nem is beszélve, hogy ha 1.000.000 születésból 1-ban történik valami baj, akkor azt annyira felfújják, hogy mindenki attól kezd el parázni :(( A média egyszerűen kihazsnálja az emberek hiszékenyégét, butaságát, szűklátóságát. Nem szabad odafigyellni rájuk!

Macsek: Szervezzünk gyorsan egy decemberi PH!-s talit. Akár itt a BVSC-ben. Egyébként is rég volt már ilyen. Lehet neki is kezdek megszervezni, bár attól félek, hogy nem fogunk sehová helyet kapni ígyy, karácsony elején,de meglátjuk. Benne lennétek egy budapesti ph taliba? PApás szülés? Azt majd a mamóca eldönti. :)

Péterke: Parázni? ;]

Mégegyszer köszi a gratulációkat. Nem gondoltam volna, hogy lesz aki érdeklődéssel fogadja a bejegyzést. De örülök, hogy így van :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#34) venember83 válasza föccer (#33) üzenetére


venember83
nagyúr

Nincs még PH!-s nickje és nem hithű prohardveres? :U

(#35) DeFranco válasza venember83 (#34) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Be kell küldeni pár laptop alkatrészt, és ha összerakja, majd regisztrál, akkor lesz neki. :))

(#36) Dany007 válasza föccer (#33) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm én is! :)
Mi amúgy júli 25-29.-ét számoltunk. Még a végén tényleg egyszerre fogunk szülni! :) Mármint nem mi... :U
Igen, próbálom kerülni az ilyen negatív dolgokat és csak örülni mindennek! Bár elég parás vagyok, így egyből felekrestem a KSH oldalát és statisztikák után kutattam : )) Az évi átlag 90-97 ezer szülésből (ez ~ napi 250 szülés) nagyjából 5 végződik tragédiával. Azok java része is veszélyeztetett terhes volt. Vagy túl korai, vagy túl idős (35-40+).
Szóval marad az öröm :)
Szüleitek tudják már?
Mi nem akartuk elmondani a 3. hónap előtt, mert azért mégiscsak az a legkritikusabb időszak, bármi történhet. De már nem bírjuk, így 7végén lesz egy naagy nagy családi látogatás egy "kis" meglepetéssel! :)
Ja, és amúgy veszprémiek vagyunk.

(#37) föccer válasza DeFranco (#35) üzenetére


föccer
nagyúr

7 hónap alatt mekkora adatforgalmat tolna a mobil neten...

Hülye kocka :DDD

Ez kb olyan volt, mint a vicben, amikor két informatikus beszélget. Az egyik meséli az esti kalandját, hogy hazavitt egy bombázó nőt, felfektette az asztalra az új laptom mellé. Új laptopot vettél? azt amiről múltkor bezséltünk? :DDD

üdv, föccer

mod:
RE: dany #36: Anyámat tavaj temettük, apámmal azóta sem találkoztam. :( Anyós-após nemrég "szerzett róla tudomást" :D Egyébként meg természetes, hogy elmondja az ember. Egyébként is látja a szülő a gyerekén, hogy valami "történt" :K

Az ilyen korai terhességnél egyébként még leginkább az utolsó menses első napjából számítják a szülés várható idejét. Úgymond statisztikai adatból :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38) DeFranco válasza föccer (#37) üzenetére


DeFranco
nagyúr

... hát gondolom a párod az UTP kábeles megoldást nem támogatná. :))

Minden esetre szívből gratulálok, és kívánok nektek minden jót. A bejegyzés megy a kedvencekbe, követni fogom. :)

(#39) föccer válasza DeFranco (#38) üzenetére


föccer
nagyúr

Érdekesen nézne ki az biztos :DDD

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40) szumoo


szumoo
senior tag

Grat :C és sok boldogságot, türelmet és persze egészséget kívánok!
Pelenkát mikor már 7 hónaposak lesztek kezdjétek gyűjtögetni, hidd el kelleni fog. :K
1 gyereknél még annyira nem vészes a dolog, szóval no para. ;)
Nővéremnek ikrei vannak és folyamatában láttam a dolgokat, na az már feladat a javából! :)

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#41) föccer válasza szumoo (#40) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi!

Volt már szerencsém kisbaba mellett élni egy ideig. Nővéremék nálunk láktak egy ideig, így van némi sejtésem a dologról :)

Ha már pelenka: tapasztalatból ki, milyen márkát/fajtát ajánlana?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#42) venember83 válasza föccer (#37) üzenetére


venember83
nagyúr

Mamócára gondoltam. A kicsi még ráér regisztrálni, neki most van fontosabb dolga is. :)

(#43) Mamóca


Mamóca
újonc

Na, végre beregisztráltam én is, meglesz az első hozzászólásom :) Köszönöm szépen én is a gratulációkat, reméljük, hogy minden a legnagyobb rendben lesz. A PH-tesó gondolata nagyon tetszik :D

(#44) Csemike válasza Mamóca (#43) üzenetére


Csemike
csendes tag

Üdv kismama! :))

Ha már föccer kérdezte... Majd kitapasztaljátok melyik pelenka a legjobb a bébinek. Ismerek gyereket, akinek a Pamperstől pattogzik ki a popója, a másiknak a Huggies-tól és csak a Tesco gazdaságostól nem. A titka szerintem a gondos pelenkacserékben rejlik (ne ázzon órákig a pisiben, stb.). De ha súghatok egy jó tanácsot: a színes-szagos törlőkendők helyett a melegvizes, fürdetőkrémes lemosás javallott, utána sima popsikenőcs és a pelenka...
A kórházban majd kaptok egy csudaszép ajándékcsomagot, benne Johnson&Johnson habos-szagos babafürdetővel. Na, az mehet a kukába. :D A baba finom bőre nagyon érzékeny, a gyógyszertári illat- és színezékmentes mosdókenőcs a legolcsóbb és legjobb megoldás.

Najó, befogtam!!! :U :D Itt még nem is tartotok, egyelőre a várandósságra kell koncentrálni. :R

(#45) Mr.Csizmás válasza föccer (#33) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bármikor ráérek Bp. és környékén :D bárhol jó nekem :)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) föccer


föccer
nagyúr

Egy kis plusz infóval egészítettem ki a bejegyzést.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#47) Dany007 válasza föccer (#46) üzenetére


Dany007
veterán

Olvastam a modot :)
Asszem nekünk is ezt ajánlotta a védőnő. Bár még nem vettük meg. Majd ma. Viszont nekünk mondta, hogy folsavat is kell szedni a vitamin mellett. Nektek nem? Állítólag ez általános.

Hányingert amúgy hogy bírja a párod? Nekem már volt, hogy rohannom kellett gyógyszertárba :)) De csak B6-ot lehet szedni. Dedalont és hasonló komolyabb gyógyszereket nem. Bár a B6-is elég bőven. Régen nagy ivászatok után otthon, ha forgott a szoba én mindig azt vettem be és gyorsan segített :)
Amúgy furcsa ez, mert az én párom egyik nap teljesen étvágytalan émelygés, hányinger, másik nap meg semmi és full étvágy :)

(#48) baluka26


baluka26
veterán

Gratulálok :)
Akörül fog születni a pici, mint én

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#49) Dany007 válasza baluka26 (#48) üzenetére


Dany007
veterán

Mért, te is júliusban fogsz megszületni? ;]

(#50) föccer válasza Dany007 (#47) üzenetére


föccer
nagyúr

Mi még nem jutottunk el a védőnőhőz. Egy kicsit sűrű volt a hét második fele. Hétfőn megyünk háziorvoshoz, aki megadja a védőnő elérhetőségét. A dokibácsi nem mondott egyebet.

Mamócának étvágytalanság az szokott lenni. Bár most már az sem annyira veszélye, mint 1-2 hete. Hányingerről, rosszullétekről nem panaszkodik.

Alig bírom kivárni a következő ultrahangot :B

üdv, föccer

mod:

RE: baluka26:

:R Elsőre én meg azt gondoltam, hogy még a végén egyszerre lesz a kölökkel a szülinapom. 06.24. Apámmal úgyis egy napon van a szülinapunk, szép lett volna, ha az én lurkómnak is akkor van :) De az istenért se kívánom, hogy egy hónapos koraszülött legyen :D Bár én nagyon korán születtem (~ 7,5 hónap :Y ) aminek meg is lett a kovetkezménye, de ezt nem szeretném eljátszani a kölökkel...

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.