Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [fLeSs:] Izé...

Hozzászólások

(#1) morhange


morhange
tag

Látom nem csak én vagyok olyan őrült hogy ilyenbe vágjak bele :B , pár hónap és belépek a piacra, remélem nem vesztem el az összes pénzem :DDD

(#2) fLeSs válasza morhange (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

előtte azért tájékozódj.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#3) morhange válasza fLeSs (#2) üzenetére


morhange
tag

Természetesen :) már egy ideje tanulom.

(#4) phaet0n válasza fLeSs (#2) üzenetére


phaet0n
tag

Üdv!

Én Elliott alapján nézem, és látok még egy lefelé kört, (az 1220-as csúcs és az 1040-es legutóbbi alj 1.618-as fiboja, tehát cirka 930, amivel teljesítené a 2009 márciusa óta tartó bika időszak 0.5-ös fiboig tartó korrekcióját - 940, jó közelítéssel ráhúzható) ez lenne a 2. hullám, és aztán 2011 folyamán (esetleg 2012 elejére) 1500 fölé mehetne - 3. hullám. Kb. így látom jelenleg a helyzetet, ha az S&P-t nézzük. - ez hosszabb táv.

Rövid távon S&P 1110 vagy 1140 a céláram, onnan esés a leírtak szerint.

[ Szerkesztve ]

(#5) fLeSs válasza phaet0n (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Én nem látok semmit, én csak tippelek. ;)
Az Elliottozás egy ideig engem is foglalkoztatott, de rájöttem, hogy semmi értelme.
Utólag mindig mindenre rá lehet húzni az 5 hullámot meg az ABC korrekciót, de menet közben semmi haszna nincs, még annyi sem mint az indikátoroknak.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#6) phaet0n válasza fLeSs (#5) üzenetére


phaet0n
tag

:)

Mindenkinek kell, hogy legyen, amiben hihet. Nekem ez jutott. És ez fogja a kezemben tartatni a mostani papírjaimat, ha tényleg esés lesz - hiába kárognak még most is újabb mélypontot - és ezért fogok pénzt tolni még bele, ha tényleg fordulni fog onnan. :) Ha meg nem lesz esés, az csak jó.

(#7) fLeSs válasza phaet0n (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

speciel én is úgy vagyok vele, hogy ha innen emelkedés jön, akkor jó, de ha esés, akkor még veszek. csak időközben már kicsit elbizonytalanodtam, mert ha tovább esik az SP500, akkor a 200SMA elkezd lefelé konyulni, miközben az 50 és a 100SMA már most elindult lefelé. a három együttesen nálam már a medvét jelzi.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) phaet0n válasza fLeSs (#7) üzenetére


phaet0n
tag

Amúgy nem tudom miért ragaszkodok ehhez, mert ahogy írod, tényleg, ha esés jön az hosszabb távra is gázt jelent. Főleg, hogy MACD már hetesen is megint eladáson van.

De .. mindegy. Megfogadtam magamnak, hogy nem idegeskedek ezen.

Jó szelet!

[ Szerkesztve ]

(#9) Netmaster


Netmaster
tag

Gratula az eredményekhez. Nekem tetszik az ötlet, habár mintha még lenne egy-két elvarratlan szál előtte az indexekben, devizákban (pl. EURUSD-t igazán ellökhetnék 1,2 alá egy komolyabb forduló előtt). No, de én nem sietek sehova, ráér az később is.
Milyen érdekesebb részvényeket találtál? Egy kis AMD esetleg? ;)

Netmaster

(#10) Netmaster válasza Netmaster (#9) üzenetére


Netmaster
tag

Hozzáteszem, én még a short oldalt erősítem. Hogy meddig, az hamarosan kiderül. :)

Netmaster

(#11) fLeSs válasza Netmaster (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt nekem írtad? ha igen, akkor mihez gratulálsz? :D
részvények terén most kísérletezgetek a "relative strength" alapján.
az egyik csoportban olyanok vannak akik erősebbek volt a piacnál, a másik csoportban meg olyanok, amik gyengébbek és emiatt nagyon túladottá váltak.
1. CREE, RBCN, VECO (ezeket lehet, hogy hosszabb távon fogom tartani)
2. DRYS, VISN, CSIQ

+RSX

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) Netmaster válasza fLeSs (#11) üzenetére


Netmaster
tag

Persze, hogy neked, te vagy itt a góré. :DDD
Nem kerestél egy valag zsét azon, hogy jókor vettél és adtál el? :))
Érzéseim továbbra is ellentmondásosak. Délután nem semmi rallit nyomtak le az amcsik, azt hittem meg sem állunk a csillagos égig, de idő előtt elfáradtak. Eléggé rángatnak ebben az oldalazásban, de a széleket egész jól meg lehet játszani. Igaz, mondom ezt úgy, hogy rossz irányban voltam DAX-ban. :)

Netmaster

(#13) fLeSs válasza Netmaster (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

febr és ápr között jól kerestem.
akkoriban ezeket tartottam, mindet jan. 27-29 között vettem:
FXI, EWZ, EWG, EWJ, AIXG, RBCN, PBR
először csak az alulteljesítőket akartam eladni, amik gyengébben teljesítettek az SP500-nál, ilyen volt az EWZ, EWG, FXI, PBR.

de aztán úgy láttam, hogy már minden túlvett, szal végül eladtam mindet.
helyettük ápr. 14-én vettem SDS-t, ez akkor emelkedik ha az SP500 esik. ezt máj. 7-én adtam el.
aztán most máj. 21-25 között újra bevásároltam.

részben azért hagytam abba a blogolást, mert túl sok mindent akartam írni. :D ehelyett arra gondoltam, hogy videókat készítek a részvényezésemről, mert úgy sokkal rövidebb idő alatt tudok többmindenről beszélni (persze úgy, hogy közben mutatom a grafikonokat). de időközben más dolgaim akadtak, szal nem lett belőle semmi, de még lehet.
viszont ebben az esetben lehet, hogy átmegyek egy olyan blogos oldalra ahova be lehet ágyazni videókat is, mert itt a ph-n erre nincs lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#14) stangli válasza fLeSs (#13) üzenetére


stangli
senior tag

mint házigazda valamit kitalálhatnál a beágyazásra :U

(#15) fLeSs válasza stangli (#14) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ezt a dolgot már elég régen jeleztem a motor írója felé, és asszonta, hogy nem lesz ilyen lehetőség a blogban. ha jól emléxem. szal nem rajtam múlik.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) phaet0n válasza fLeSs (#15) üzenetére


phaet0n
tag

Ezt "ők" is "elkúrták"...
Legalábbis Mao.-n biztosan. Remélem, csak addig fog tartani az esés, amennyit számoltam... :)

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [fLeSs:] Izé...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.