Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Jó hely lehet. :)

Az utolsó képpel mi a gond? cipőbűztelenítő, én láttam már itthon is ilyesmit.

(#2) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Az utolsó kép elég ROLF:DDD.!
Lábszagtalanító:DDD.

(#3) albert8


albert8
addikt

Jó lehet ott kint

De azok a kaják :Y áhh :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#4) Smells


Smells
tag

Hali!

Arról tudsz valamit, hogy miért nem lehet mákot kapni?
Csak egy boltban nem sikerült venni, vagy több helyen is kerestétek és sehol nem volt kapható?

kösz

(#5) tildy válasza Smells (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudomásom szerint nem engedélyezett az EU-ban Magyarországon és Lengyelországon kívül a mák nagy mennyiségben történő bolti forgalmazása. ( Bár ebben azok után vannak kétségeim, hogy ahogyan Smells is említi, a csehek a legnagyobb máktermelők közt vannak), Nekem mindenesetre ezt itt Angliában említették, mikor mi is akartunk nagyobb mennyiségben (fél kiló) mákot venni.

Az alter-es vagy milyenek tabla kicsit hasonlít a német Eltern azaz szülő szóhoz, nem?

[ Módosította: #65675776 ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) Flashback válasza aero. (#1) üzenetére


Flashback
addikt

Véleményen szerint inkább cipőszárító féleség lehet. De nem tudom, majd legközelebb keresek rajta valami angol feliratot.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#7) Smells válasza tildy (#5) üzenetére


Smells
tag

Ezt alá tudod esetleg támasztani valamilyen hiteles forrással?

Csehország a legnagyobb máktermelő a világon, nyílván jelentős részben importra termel, de nem tudom elképzelni, hogy eközben az országban tiltva lenne a mákfogyasztás, vásárlás.

Franciaország, Németország szintén jelentős termelői, pont mint Magyarország, náluk is tiltva van?

Léteznek szlovák mákos sütemények, ott egyáltalán nem ismeretlen ez a termék, tiltva lenne?

(#8) CséZé


CséZé
őstag

az a dobozos Heineken itthon nem 5.0%-os?

más: nálad is meg tamildánál is láttam, hogy beraktok egy csomó képet, és egyszerűen nem méretezitek akkora méretre, hogy kiférjen teljes szélességében. már csak az a kérdés h miért nem?

(#9) kraftxld válasza Smells (#4) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha lattok indiai boltot, nezzetek meg naluk, mi toluk szoktuk venni, ott van ipari mennyisegben nem csak az ilyen 50g-os kiszerelesben. Raadasul nagysagrendekkel olcsobb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) brekkhun


brekkhun
tag

Koreában külön tévécsatornája van csak az esportoknak :)

( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#11) Thome válasza brekkhun (#10) üzenetére


Thome
addikt

Astra műholdon még fogható is, én pl néztem is egy-két Starcraft meccset... :DDD

(#12) tildy válasza Smells (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem itt mondták , hogy nem kapható nagy kiszerelésben, eu-s szabályozás miatt. Mikor be akartunk szerezni, akkor említették, hogy csak a magyaroknál meg a lengyeleknél lehet EU-n belül simán a boltban vásárolni, nagy kiszerelésben is , más EU-s országban nem, csak boltok használhatják fel nagy mennyiségben, péksüteményre ( a gyógyszertéma más) .

De igazad lehet, valóban első helyen áll termelésben Csehország .
Javíttatom a hozzászólásom moderátorokkal .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) Smells válasza tildy (#12) üzenetére


Smells
tag

Igazából én csak tippelgetek, mert sajnos pont nem tudom biztos forrásból, hogy mennyire van korlátozva ez
Féltem is tőle, hogy azt fogod mondani, hogy külön nem lehet kapni és csak péksütiben használható fel, erre nem is tudok mit mondani, csak hogy szomorú. :)

Viszont akkor nem tudom hova megy az a rengeteg tonna mák, amit termelnek EU-s országok.

Szánalmasan eltúlzott ez a szabályozás egyébként. A drogoknak nem is maga a mákszem a forrása, ez simán lehetne szabadon forgalmazható és beszerezhető bárki által, bármilyen mennyiségben, ezzel nem szorítják vissza a drogokat az tuti.

(#14) Lenry válasza Smells (#13) üzenetére


Lenry
félisten

USA-béli angoltanárom mesélte, hogy náluk is totál idegen dolog a mák, nem azért, mert drogot lehet belőle csinálni, hanem mert a drogtesztek ópiumként kimutatják, és mivel feléjük teljesen bevett dolog a random drogteszt a munkahelyeken, és senki sem szeretne magyarázkodni egy mákos tészta után, így inkább egyáltalán nem esznek mákot.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#15) tildy válasza Smells (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Gyógyszer-alapanyag?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#16) proci985 válasza Smells (#4) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

gyógyszertárban tudomásom szerint lehet kapni Svédországban.

egyébként tényleg nincs hagyománya a mákos kajáknak.

más: Heineken lehet 3.5ös, ha nem a systembolagetben vették. sima boltban max 3.5öset árulnak. van 3.5ös Guiness is:).

egyébként borok között is van pár magyar. pickszalámiból meg láttam rudat is, tetejében olcsóbban, mint Budapesten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) #53246592


#53246592
törölt tag

az Återsamlingsplats az valamifele gyulekezö hely, peldaul tuzriado eseten
az utolso kep pedig cipö/csizma/bakancs szarito

makot altalanossagban itt sem lehet venni csak par grammos zacskoban, de van egy webshop ahol eleg regota kaphato fel kilos kiszerelesben.

(#18) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

picasan a pózolj közúti bójával kép odab*sz :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Svédországba akarok költözni... :D

(#20) dabadab válasza tildy (#5) üzenetére


dabadab
titán

Ez eleg valoszinutlen, mert az osztrakoknal is pont ugyanolyan nepszeruek a makos sutik, mint nalunk, ennek megfeleloen a boltban is lehet makot kapni (meg a nemeteknel is).
Mashol meg valoszinuleg azert nincs mak, mert nem resze a konyhajuknak, ahogy pl. nalunk sem lehet honapokig rohasztott halat kapni :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) Flashback válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


Flashback
addikt

Na az kimaradt a blogból, egyik tagnak sikerült részegen hazahoznia :)
Bár a Francis feje azon a képen megér egy misét, mint a fekete pákó...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) Flashback válasza dabadab (#20) üzenetére


Flashback
addikt

Osztrákoknál voltunk tavaly télen sítáborba az egyetemmel, és ott elég sok mákos gőzgombócot ettünk. Aminek a belseje mákos lekváros cucc volt, a külsejét pedig beborította a mákos porcukor... :U

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#23) olbaidhun válasza Flashback (#22) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nem gyenge mutatvány a cipő szagtalanító felszerelés! Pár kollégámnak megvásárolnám karácsonyra! Egyébként jól vagy Flash, minden rendben veled odakint? Ha majd onlány leszel, dobj rám pü-t 1hétig szabad vagyok! :U

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#24) Jhonny06


Jhonny06
veterán

"Február 2.-án este szilveszter volt itt nálunk"

Kis időeltolódás.. :DDD

(#25) caizzz


caizzz
aktív tag

ott svedorszagba is ennyit szinak mint itt?

marakujás kőbányai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.