Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Májkrééém! Elindítok egy nagyobb szállítmányt az ensz-en keresztül, "segélyszállítmány" jogcímen az irányodba.. Lehet, hogy más konzerves "ételeket" is küldök, de ez létfontosságú a túléléshez. Igaz Tibuval 6évig voltam egy koliban (kb a felét egy szobában töltöttük) de a konzerv és a majonéz az mindig kéznél volt.

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#2) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Időközben beszéltem Évivel és estére ígért egy nagyobb lélegzetű receptleírást, szóval kifújhatod magad, a legnagyobb segítség amit adhatunk, hamarosan érkezik!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#3) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Jó cikk mint mindig :)

(#4) Flashback válasza olbaidhun (#2) üzenetére


Flashback
addikt

Várjuk, és köszönjük Évinek előre is!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#5) Flashback válasza gamek!ller (#3) üzenetére


Flashback
addikt

:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#6) Avicularia


Avicularia
veterán

Tökre hasonlít a tengerpart,mint nálunk.Majd rakok be képeket,csak meg kell keresni.

(#7) robogár válasza Flashback (#4) üzenetére


robogár
csendes tag

Nem semmi a hely... huhh... na persze hogy nem egyedül irigykedek :D
... majd benézek időnként elolvasni a fejleményeket....

de először egy kis segítség:

Számolgattam. Van ami olcsóbb, van ami drágább, van ami forma-forma árban van, mint itthon. Jó lenne tudni, mit nyújt a konyha, pl.: milyen a tűzhely? sütő? edények? hűtő?
Vehetem úgy, mintha minden adott lenne a sütés-főzéshez?

Ez most azért lenne fontos, mert ha pl. van hűtőtök, akkor érdemes mindig fagyasztott zöldséget tartanotok. Egy jó kis zöldségleves 20 perc alatt elkészíthető és az előbb-utóbb fontos lesz, mert az emésztőrendszert tönkre lehet vágni a gyors kajákkal.
Megpróbálom úgy leírni, mintha még nem főztetek volna.

Gyors zöldségleves:
Hv.: kb. 4 marék felkockázott répa és zöldség (lehet fagyasztott is); 2 kanál olaj; max. 1 liter víz; 1 evőkanál delikát; ízlés szerint só és bors; 3 marék csigatészta, v. eperlevél (vagy amit szerettek)
Elkész.: az olajat beleöntitek egy edénybe, hozzáteszitek a zöldséget és kevergetés mellett 1-2 perc alatt pároljátok, de nem kell teljesen puhára, épp hogy átvegye az olaj a répa színét :P . Utána felöntitek vízzel, ha nem tudjátok saccolni mennyi vizet kellene hozzátenni 5 ivópohárral töltsetek rá, tegyétek bele a fűszereket, s ha már puhára főtt a zöldség, jöhet a tészta és attól függően milyen tésztát tesztek bele, max. 10 perc alatt kész is.

Láttam, hogy néztétek az olajban süthető félkész hús termékeket is.
Mindig nem süthettek mellé krumplit és az olaj is drága.
Készítsetek mellé egy kis tésztasalátát, az elég kiadós akár magában is, és másnap is ehető.

Tésztasaláta:
Hv.: lehet csőtésztából, vagy akár makaróni tésztából is elkészíteni
kb. félcsomagból; kb. 4 dl tejföl és ugyanennyi majonéz; egy kis fej vöröshagyma;
kiadósabb, ha egy kis sonkát vagy parizel félét kockáztok bele, kb. 15 dkg-ot.
Elkész.:Kifőzitek a tésztát (sós fővő vízbe 8-9 perc alatt), míg fő a tészta addig egy edénybe beleteszitek a majonézt és tejfölt, ebbe belereszeltek max. egy körömnyi vöröshagymát, beleteszitek a felvágottat, összekeveritek és a megfőtt, leszűrt tésztát ráöntitek erre a tejfölös cuccra. Összekevritek, hűlni hagyjátok és bedobjátok a hűtőbe. Kiadós kaja.

Érdemes a főzéshez ezt-azt megvenni, pl. főszerek, olaj stb. ezek elállnak és mindig csak egy kicsi kell. De ezek nélkül nem fogtok boldogulni.

Ha a főzés ennyire nem megoldható, szóljatok és írok még egyszerűbbeket.
Gondolom a tojásos ételeket kimerítitek, mert azok egyszerűek. :)
A félkész fagyasztott termékektől sokszor olcsóbb, ha frissen megveszitek a húspultból a dolgokat és úgy készítitek el.
A bacon-be tekert máj nem tudom ott mennyiből jönne ki, mert nem tudom a kinti árakat, én itthon 6-700 Ft-ból kihozom. Hárman jól lehet belőle lakni.
Fél kiló májat megmostok egy kis sültcsirke fűszersóval, meg kb. 4 kanál olajba bekeveritek, kb. 1 órát hagyjátok benne állni. Utána a baconszeletekbe egy-egy májat beletesztek, feltekeritek, egymás mellé teszitek egy tepsibe a tekercsket és 45 perc alatt készre sütitek.

Ha megírjátok mizu a konyhával, és hogy mi az amit megenged a boltból a pénztárca többet tudok segíteni. Hosszútávon kell a főtt kaja. :K

"Embernek lenni annyi, mint választani."

(#8) Flashback válasza robogár (#7) üzenetére


Flashback
addikt

Huh ezek jól hangoztak.
Konyhába van hűtőnk, sütni főzni tudunk. Olajat már vettünk a fűszer pedig nem akadály. Van serpenyő, fazék minden :) Csak rohadt fakanál nincs.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9) kraftxld válasza Flashback (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azert lehetoleg a fakanal hianyat ne emlegesd hangosan magyarul olyan kornyezetben ahol a nepek nem tudnak magyarul de 99%-uk vagja az angolt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR

amire számíts: félév közben nagyon gyorsan beindulnak a dolgok. második héten számonkérés rendszeres (nálunk is ma van első két deadline). szóval tényleg hamar indulnak, mindenkinek érdeke a gyors haladás.

vizsgaidőszak egy-egy hét, elvileg félév két felé lesz bontva. előny, hogy gyorsan túlvan rajta az ember, nálunk meg félévente két - két tárgy van, szóval max 2 vizsga esik egy hétre, ami nem vészes. viszont előtte a 2-3 hetes időszak itt sem egyszerű, a sok darabból álló kurzusok miatt megeshet több leadás egymásracsúszása. viszont van séma, szóval érdemes tervezni az első héttől kezdve, úgy kevésbé lehetnek meglepetések. általában a kurzusok jól vannak dokumentálva, a pontszám pedig elég jól korrelál a befeketetendő munkával. vizsgákat három hétig javítják, ami jó, mert tanároknak van ideje rendesen átnézni. minden kérdést megválaszolva általában olyan 4-14 oldal közöltt mozognak részletesség/tárgy függvényében. számítsatok 3-5 órás monstre vizsgákra (csoki/étel, innivaló legyen, magyar-svéd biztosan és talán magyar-angol szótár használható... ha van vigyetek, kellemetlen, ha egy szó nem teljesen tiszta, és emiatt buknátok pontot), cserébe van idő kidolgozni és szépen tisztázni.

tanároknak van fogadóórája/drop in timeja. mailt általában rendszeresen nézik. sokat tudnak segíteni. ha valamit nem értetek, vagy bármi egyéb van, nyugodtan kérdezzetek/mondjátok, azért vannak ott. eléggé gyakorlatiasak általában. szóval a súlypontok lehet máshova esnek.

ja igen: ha azt mondják, hogy a séma szerinti időpontok a feladat abszolválására nem elegek, akkor készüljetek fel, hogy nem lesz gond a mit csináljunk hétvégén/esténként kérdés. félév vége felé kb többet voltam a debian laborban, mintt itthon.

más, kutyák: mindenki felszedi a kutyapiszkot:). és ez egy nagyon jó dolog. (nekünk is van kutyánk, mi is természetesen szedjük)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) robogár válasza Flashback (#8) üzenetére


robogár
csendes tag

Van már fakanál? :) Egyébként, a bacon-be tekert májnál csirkemájra gondoltam....
Este még jövök egy-két újabb recepttel. Kíváncsian várom a fejleményeket, történéseket. :DD

"Embernek lenni annyi, mint választani."

(#12) olbaidhun válasza robogár (#11) üzenetére


olbaidhun
őstag

Most már kíváncsi vagyok, sikerül-e, lesz-e túlélő, összejön-e a fakanál?

Kicsit több komolysággal és fájdalommal elújságolnám , hogy délelőtt fogorvosnál jártam.. nos nem valami őszinte a mosolyom..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#13) robogár válasza Flashback (#4) üzenetére


robogár
csendes tag

Szóval egy újabb recept: például, ha a tésztánál maradunk, akkor nagyon egyszerű a

Rakott makaróni vagy a hasonló Sajtos sonkás makaróni:
Nem tudom, milyen áron veszitek a darált húst, de olyan 30 dkg elég fél csomag makarónihoz. Tegyétek oda főni a makarónit, s közben egy kisebb fej hagymát vágjatok apróra és 2-3 kanál olajban dinsztoljátok meg (onnan tudjátok, hogy jó, hogy kicsit összébb megy a hagyma és kicsit "üveges" - fontos, hogy nagyon kis lángon tegyétek ezt és lassan, különben odaég a hagyma) utána szórjatok a hagymára piros paprikát (kb. egy teáskanálnyit), és gyorsan öntsétek fel 2 dl vízzel. Ezt követően tegyétek bele a darált husit. Kicsit furi állaga lesz, de mire elfővi a vizet (félig lefedve az edényt fedővel; én fakanállal támasztom meg a fedőt :C ööö van már :DDD ?) és "zsírjára sül", jól fog kinézni.
Kiolajozott tepsibe tegyétek a makarónit.
A kifőtt tésztával keverjétek össze a husit, vagy egyszerűen csak a tészta tetején egyengessétek el. Egy-két pohár (kis pohár) tejföllel borítsátok be tetejére reszelt sajt, sütőben rápirítjátok a sajtot és kész. Na jó, ez lehet hogy húzós pénzben.... Legközelebb ügyesebb leszek.

A sajtos sonkás makaróni abban más, hogy ott csak a sonkát felkockázva hozzáteszitek a makarónihoz és még egy nagy pohár tejföllel ezt így összekeveritek, majd kiolajozott tepsibe teszitek, reszelt sajt a tetején, sütőben rápirítjátok és kéééééééééééész. :K

"Embernek lenni annyi, mint választani."

(#14) olbaidhun válasza robogár (#13) üzenetére


olbaidhun
őstag

Remélem nekem is készítesz valami finomságot holnap, Flash lassan elhízik odakint! ;]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.