Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Mégis leírhatnád, hogy milyen eredménye van ennek. Az édeskevés, hogy azt írod, neked ez működik. Az a minimum, hogy leírod, hogy milyen volt és milyen lett. :U

***

(#2) lesaux válasza ollie (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Szerintem lassú volt, gyors lett. ;]

(#3) Tomate válasza lesaux (#2) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! Akartam írni :D

(#4) [Vazz]


[Vazz]
tag

No, beirogattam. Különösebb változást nem tapasztaltam. Igaz maxsávszéllel töltök felfele. Ha kikapcsolom az uTorrentet az jelentősen gyorsítja a firefoxomat, nekem ez bejön. ;)

(#5) munky


munky
őstag

Gyors ez alapból nem kell buherni. :P

(#6) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

asszem megvárom még ennek a hátterét, miért is meg minek és kinek hogy...

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#7) twollah


twollah
nagyúr

nglayout.initialpaint.delay

Possible values and their effects
The number of milliseconds to wait before first displaying the page. (Default: 250)

Recommended settings
Lower values will make a page initially display more quickly, but will make the page take longer to finish rendering. Higher values will have the opposite effect.

(#8) MobilosFeca


MobilosFeca
tag

Tényleg működik! Kattintok és már be is töltött, hihetetlen milyen gyors! :C :C :C

(#9) Neil Watts válasza raskolnikoff (#6) üzenetére


Neil Watts
veterán

nekem megy! 10x gyorsabb! :)

(#10) dni


dni
őstag

:R

(#11) #06658560 válasza twollah (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

akkor eme gyorsitas egyes komplikaltabb oldalak eseteben meg lassithatja is a teljes megjelenitest?

(#12) slayer006


slayer006
addikt

ha valaki egyszerűbben szeretné

FireTune 1.2.0 Freeware
(alul)

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#13) geprombolo válasza ollie (#1) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez az egész hasonló módon működik, mint a letöltésgyorsító progik. Alapból csak minimális mennyiségű kapcsolatra van beállítva a firefox, míg így buherálva 8 kapcsolat per szerver. A firefox alapból betárcsázósra van beállítva, ami ugye lassú, míg a legtöbb felhasználónak gyors a hálózata, tehát egy kis tuning nem árt. Én még a régi netemen állítottam be így, az 128/256-os volt, azon is érzékelhető volt a gyorsulás, magyarul kihasználta a sávszélességet 100%-ig. :C Nem mindegy, hogy egymás után tölti le a dolgokat egy szálon, vagy párhuzamosan sok szálon. Bocsi, ha nem tömtem tele a hsz-t szakszavakkal. Több most nem jut eszembe :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#14) Lenry


Lenry
félisten

network.http.pipelining" "true"
network.http.proxy.pipelining" "true"

ez kétszer is benne van :U

hééé tényleg gyorsabb :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#16) geprombolo válasza Kalandor (#15) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem placebo, nyugodt lehetsz. Mérhető a különbség.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#17) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Hmm. Tényleg gyorsabb lett! Köszi! :C

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#18) sztyui2


sztyui2
őstag

Az én kérdésem az lenne, hogy 2.0.0.16-on, amikor rákattintok a firefox ikonjára, akkor mielőtt bejönne a firefox, mindig ez jön be:

Mindig le kell okézni, és csak azután jön be a firefox.Mit lehet ezzel csinálni? Volt valakinek ilyen gondja?

(#19) geprombolo válasza sztyui2 (#18) üzenetére


geprombolo
senior tag

Próbálj meg szétnézni alaposan a beállítások között, bár nem tartom kizártnak valami kártékony "lény" jelenlétét sem

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#20) ricsy888


ricsy888
senior tag

Köszi a tippet! Tényleg sokkal gyorsabb lett. Csak egy katt és már be is töltött. :D
Amúgy mintha ezt már olvastam volna valamelyik tavalyi Chip magazinba csak kicsit bonyolultabban írták le aztán gondoltam hagyom..

(#21) DarkByte


DarkByte
addikt

Tényleg gyorsabbnak tűnik. Köszönöm! :R

(#22) copin


copin
őstag

A végén az ff felhasználók megtanulnak programozi és csinálnak maguknak saját böngészőt. Gondolom a Songbirdnél is működik, de nem azon szoktam megnézni a maileim, inkább nem berhelem (magát frissíti egy idő után, mert a lassúsága miatt önszántamból már nem lennék képes rá).

[L:http://firefox.hu/][link][/L]

(#23) Winner_hun válasza sztyui2 (#18) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szedd le a Megaupload Toolbar-t, majd indítsd újra a böngészőt, aztán tedd fel újra azt a kiterjesztést.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Űgytűnik műxik! Köszönöm! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#25) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Én Slayer006 kolléga ajánlását vittem véghez, és rendben működik! Tényleg gyorsabb :DD

when the sun shines, we'll shine together

(#26) sztyui2 válasza Winner_hun (#23) üzenetére


sztyui2
őstag

Köszi, leszedtem a megaupload toolbart, és mostmár nem jön be ez a szar. Vissza se teszem a megaupload-ot. Minek az egyáltalán? Asse tudtam, hogy rajta van.

(#27) killipoly


killipoly
aktív tag

Úgy látom sok embernek bevált,úgyhogy én is rátesztelek!:)
Köszi! :R

(#28) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Én a Slayer féle FireTune-t használtam először majd a cikkben lévő beállításokat is benyomtam a biztonság kedvéért :D
Az eredmények ctrl+F5-ös frissítéssel, tomshardware.com:
Állítgatás nélkül : 25 sec
FireTune: 12 sec
FireTune+cikkes állítgatás 11 sec :DD
:R

(#29) nike_


nike_
addikt

A pipeline-t miért kell 2-szer változtatni? Először 30-ra aztán 100-ra.

A 100 legyen a végleges érték?

(#30) nike_


nike_
addikt

Ja, nem ADSL-em van, akkor bocsi nyomom 30-ra! :R

[ Szerkesztve ]

(#31) nike_


nike_
addikt

Mik voltak az alap értékek ezeknél?

max persistent connections per server

max connections per server

max connections

[ Szerkesztve ]

(#32) DarkByte válasza nike_ (#31) üzenetére


DarkByte
addikt

Jobb klikkelsz rá és visszaállítás :U

(#33) nike_ válasza DarkByte (#32) üzenetére


nike_
addikt

Ja, köszi, a lámaság..

(#34) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Kábelnél milyen értékeket érdemes beállítani?
Nálam elég gyorsan betölti főleg a hazai oldalakat, viszont nagyon sokat vár mielőtt megkezdődne a betöltés, amikor megindul akkor viszont gyorsan benn van az oldal :F

[ Szerkesztve ]

(#35) DarkByte válasza nike_ (#33) üzenetére


DarkByte
addikt

Nyugi, én is szoktam hülyeségeket kérdezni néha.. ;)

(#36) nike_ válasza DarkByte (#35) üzenetére


nike_
addikt

:B

Minimálisan egyébként nekem is gyorsabb lett.. :)

(#37) Napfénysüti

Ejha,nem kicsit gyorsabban hoz be egyes oldalakat :DD

Köszi a leírást :R

Més que un club!

(#38) Alukard


Alukard
senior tag

A cache megnövelésére nincs vmi hasznos módosítás?

[ Szerkesztve ]

https://blackfyre.ninja

(#39) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Hm, úgy tűnik gyorsabb. remélem a későbbiekben nem válik a káromra semmise.

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#40) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Én is firetunet használtam, és jobb lett. Köszi a tippet.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#41) biker


biker
nagyúr

http://logout.hu/iras/firefox_tuning.html
http://logout.hu/iras/rejtett_firefox_beallitasok.html

illetve volt egy 3 részes firefox sorozat, az is ajánlott olvasmány

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#42) Zzenit


Zzenit
tag

Ezeket már én is olvastam régebben vhol, de inkább a cFosSped-et használom, ill. a TuneUp-pal is optimalizáltam az internetbeállításokat. Régebben a gigabites hálónál se volt baj, ugyan mi lehetett volna :)) ?! Most a másik véglet 256/96 kbit/s-nél sincs semmi. Így maximálisan sávszélen megy mindig a letöltés a különböző kliensekkel, a media streaming és a böngészés is.

[ Szerkesztve ]

Ha unod a MÁV-ot, egy alternatíva: www.oszkar.com

(#43) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Érezhetően gyorsabb lett tőle a lapok betöltése, direkt töröltem még a cachet is, hogy a teszte "hiteles" legyen :)
Köszi szépen :)

(#44) jerry311


jerry311
nagyúr

vótmá! Lerágott csont.

(#45) Tomate válasza jerry311 (#44) üzenetére


Tomate
veterán

Lehet, hogy volt már valamikor egy éve és? Szerintem elég sok ember netezik most gyorsabban miattam, ezért kár volt ideírnod :((

(#46) azbest


azbest
félisten

akinek olyan netkapcsolata van ahol korlátozzák az egyszerre nyitható kapcsolatok számát, azok csak óvatosan növeljék...
(pl itt az egyetemi hálózatban automatikusan letiltják azt az ip-t, ami 100+ szálon tölt -> ennek az az oka, hogy a sok okos torrentes miatt hálózati gondok voltak. Volt, hogy 16ezer szálon töltöttek és nem maradt szabad szál az átjárón a böngészőknek... de még 65000-re emelve a limitet is megakasztották :W )

(#47) jerry311 válasza Tomate (#45) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aki emiatt netezik gyorsabban, annak eddig is teljesen mindegy volt a sebesség.
Aki pont a PH!-n keresett Firefox gyorsító beállításokat, az megtalálta az előző 3 cikket.

(#48) blwolf_89 válasza jerry311 (#47) üzenetére


blwolf_89
csendes tag

Most nem mindegy, hogyha van még egy ilyen cikk? Ne vedd figyelembe ha ennyire zavar és kész...

Software is like sex; it's better when it's free. Linux user #431260

(#49) jerry311 válasza blwolf_89 (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem mindegy. Leírni ezredszerre is ugyanazt, egyben azt is jelenti, hogy nem érdekli az írót, elolvassák-e a cikkét. Csak az a lényeg, hogy írhasson valamit. Ha meg csak ez számít, akkor inkább ne írjon, mert semmi jó nem születik belőle. Szerintem ennyi önkritika bárkiben kellene legyen.

Ha nem tetszik a véleményem, ne válaszolj a hozzászólásaimra.

(#50) Tomate válasza jerry311 (#49) üzenetére


Tomate
veterán

Valóban... :((( Csak meg kell nézni ez a 678. értelmetlen felesleges Logout írásom, majd máskor megpróbálok szelektálni ha megengeded :R és lemerem fogadni, hogy te is megcsináltad ami le van írva. Ha meg már le volt írva egyszer elvileg "mindenki" látta és csinálta már, akkor viszont nem értem miért nyitották meg már 2500-an, biztos véletlenül :U
Nem mindenki kockul itt már öt és fél éve, akadnak új Userek is... Mutass már egy írást magadtól amiből más profitált... :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.