Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] FIFA 15 teszt

Hozzászólások

(#1) minimumgame


minimumgame
tag

(#2) Legendd válasza minimumgame (#1) üzenetére


Legendd
senior tag

Csináltam én is...52 GB lett a meccs, kirendereltem 720p-ben, úgy lett 800 MB, de olyan rossz minőségű lett, hogy hagytam. Aztán felvettem még egyet, ott meg véletlenül a Frapsnél pipáltam be a fele felbontást :D szóval majd még lehet utólag pótlom, ha nagyon megjön a kedvem :D

Alea iacta est!

(#3) kameraman77


kameraman77
aktív tag

Ahogy nézem a közönségről készült képeket, úgy látom, hogy valami ikertalálkozó helyszínén lehet a meccs, nagyon sok a 2-es, 3-as, 4-es ikerpár :C :DD

amúgy szép a játék.. de én kb lemaradtam anno a sensible soccernél még Amigán :D A vicc az, hogy többet ez sem tud, de el lehet adni a grafikával...

[ Szerkesztve ]

(#4) minimumgame válasza Legendd (#2) üzenetére


minimumgame
tag

Hát ez ilyen :DDD
Amúgy jó lett ez a FIFA, meg fog jönni az a kedv felvenni is :)

[ Szerkesztve ]

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Alien:Isolation tesztnek jobban örültem volna :(((
Tudom, senkit sem érdekel ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

szeretem a sorozatot, bár 2008-2011 között masszívan PESeztem inkább (azóta vissza a FIFA-hoz), nekem még mindig túl kötött az egész és kinézetre lehet h közelítünk a tv minőséghez, gameplay ügyileg viszont még mindig fényévekre vannak pl a 2K megoldásaitól..vhogy olyan lelketlenek a csapatok, nincsenek meg a csapatokra jellemző jellegzetes taktikai vagy hozzáállásbeli dolgok stb..ettől nekem továbbra is az az érzésem, h skinekkel játszok, akik be vannak skálázva egyéni tulajdonságok képességekkel, aztán ennyi.

(#7) Drizzt


Drizzt
nagyúr

PC-s mar megkapta az Ignite-ot? Akkor PS4, XO, PC ugyanugy nez ki?

I am having fun staying poor.

(#8) DMG


DMG
senior tag

Hát így a videot elnézve, én többet vártam, az előzetes videokhoz képest egy bábkáték, nagyon szúrja a szemem, hogy a gólszerzés után eltelik úgy 5 mp mire a játékosnak leesik, hogy gólt rúgott. Az már csak vicces, hogy ilyenkor az ellenfél játékosai úgy teszik csípőre az öklüket (???) (vagy csak a felbontás miatt tűnik ilyennek) hogy van egy jól látható rést a csípőjük és az öklük között. A videóbol nekem úgy tűnik, hogy a labdakezelés is pilótavizsgás, amit nem igazán értek, miért jó. Én vártam volna valami igazán áttörőt, ami ad is a játékélményhez, a látványhoz, és nem csak jól kinéző marketing. Azt már megsem említem, hogy a kapus elugrik a labda elől, jó valahogy be kell lőni a nehézséget, de így? :D

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#9) oriic válasza .LnB (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Álieneket nem szereti senki. ;]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#10) .LnB válasza oriic (#9) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Na igen. Látom a hobbitokat többen szeretik, mert az szerepel a Fifa borítóján. ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#11) ViharVadász válasza Drizzt (#7) üzenetére


ViharVadász
őstag

Ebben már az Ignite dolgozik. :K

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#12) vegitossj7


vegitossj7
addikt

Szép teszt. :R

De az a 90 szerintem sok, elég neki max. 40.

Senki nem hitte volna, hogy a 14-nél is rosszabb fifát csinálnak, de mégis sikerült nekik. :K

Online játszhatatlan lag-fest, sőt, néha mikor nyersz, akkor is kidob vesztes üzivel, mert nem bírják a szerverek.

Nem is azért szaggat, mert rossz az ellenfél kapcsolata, hanem mert szépen mennek a háttérben a Trade-botok, ezzel az UT árak 20x annyiba kerülnek, Ibra 1 misi.

Ha megnyered az 1. osztályt, akkor kapsz 18k-t.Lehet számolni.

Az egyenes futást meg nem lehet kivédeni értelmesen, a tempó megint OP lett, a kapusok vagy Superman-ek vagy retardáltak, a hendi erősebb mint valaha.

Ja és ha van Ignite PC-re, akkor miért nincs Madden, NBA, NHL, MMA PC-re? :U

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#13) Dexar007


Dexar007
veterán

Egyszeruen irrealis a gepigeny.
A 14 hiba nelkul futott a laptopomon legmagasabb reszletesseg mellett 1366-as felbontasban (nativ).
Ez pedig eppenhogy elindulni hajlando csak.Az ea sports logonal 5 fps-em van legalacsonyabb reszletesseg, es valami 720-as felbontas mellett. :(((

Give me your cum,bull!

(#14) gianni85 válasza Dexar007 (#13) üzenetére


gianni85
veterán

Itt a válasz a gépigényre.
Bár az furcsa ha már az ea logo-nál is akad...

[ Szerkesztve ]

(#15) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Nincs benne Online Match Lobbies, meg Practice meccs. Egyszerűen, ha tudom, hogy nincs ez a két mód a játékban akkor meg sem veszem. Eddig minden évben bent voltak... Egyébként meg tele van a játék bugokkal, meg hasznavehetetlen elemekkel.

Pl.:

1,Ha befutsz a 16-oson belül az alapvonal felé és onnan középre passzolod a labdát 90 %, hogy gól lesz. A kapus képtelen kijönni az 5-ösre.

2, Hosszú lapos indítások: Egyszerűen sima passzal át lehet indítani a fél pályát. Nagy kiugratások a valóságban is vannak, de olyan, hogy egy meccsen 5-6 ilyenre legyen példa nem nagyon. Ellenben a sima kis passzok egyszerűen hulladékok: Egy átlagos meccsen 6 passzra jut egy eladott labda.

3, A távoli lövések a 14-hez képest el vannak rontva... Nem tudom szándékosan-e...

4, A bíró még mindig szar. Itt van ez a videó. Ez mi???

5, Átugorhatatlan, felesleges animációk...

6, Sokszor középkezdés után (online) akármit is csinál az ellenfél egyszerűen át lehet gyalogolni az egéz félpáéyán... És ez vica verza működik. Volt olyan meccsem, ahol a 2. percben már 1:1 volt... Olyan, mintha ez is szándékos lenne...

És akkor még sorolhatnám.

Javulni 2 dologban javult a 14-hez képest: Grafikában és a bedobások jobbak lettek. Ennyi. Felesleges 10k volt az életemből.

[ Szerkesztve ]

(#16) Dexar007 válasza gianni85 (#14) üzenetére


Dexar007
veterán

Olvastam,akkor is egy vicc.
Miert nincs fifa 14 grafikai mod? Az,hogy egyik evrol a masikra fix 60fps-rol atkerulunk 0-ra ugy,hogy a jatek alig lett valamivel szebb,az finoman szolva szanalmas.

Give me your cum,bull!

(#17) letepem


letepem
aktív tag

Én is játszom vele ps3-on de a légy profit egyszerűen elcseszték! Ezt a játékmódot szeretem és a játékosom nem igazán fejlődik?! Miért? Ha eddig pl a 14ben működött akkor itt miért nem fejlődik a játékosom :D

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#18) RECSKA válasza Dexar007 (#16) üzenetére


RECSKA
veterán

Nem kell fejlodni, minek... a pc-s fifa14 az fifa11...
Ez a nextgen fifa, akkor ne regi gepeken akarjunk mar jatszani. Nalam jelen pillanatban am1, 4x2.1ghz, 4gb ram es egy hd7870. Fullhd 60fps...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#19) letepem válasza RECSKA (#18) üzenetére


letepem
aktív tag

Egy kabini kihajt egy 7870et :DDD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#20) RECSKA válasza letepem (#19) üzenetére


RECSKA
veterán

nem, nem hajt. De ez volt itthon... És bizza 7770-el fullHD-ban szaggatott ;] ;] ;] :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#21) Legendd válasza Zyelor (#15) üzenetére


Legendd
senior tag

1. ügyesen kell becsúszni, védekezni, presszionálni
3. Meg kell szokni, az elején én is az égbe lőttem a labdát, aztán ok
5. Néha van, igen, de csak egyet-egyet nem lehet átugrani, bár ezt írtam is
6. erre van ellenszer, csak nem kell kapkodni.

Összességében nehezebb lett az irányítás, de nem rosszabb. Min játszol, PC? 14-ben melyik divízióban voltál?

Alea iacta est!

(#22) Dexar007 válasza RECSKA (#18) üzenetére


Dexar007
veterán

A pc-s fifa 14 olyan mint a konzolos 13.
Nem a fejlodesrol van szo,hanem a trehany optimalizalasrol.: Ha a 14 elment kimaxolva nativ felbontasban fix 60fps-sel,akkor a 15tol legalabb elvarnam,hogy 720-as felbontasban minimumon fusson elvezheto sebesseggel. De itt arrol van szo,hogy gyakorlatilag el sem indul.

Give me your cum,bull!

(#23) velizare válasza Dexar007 (#22) üzenetére


velizare
nagyúr

technológiai váltás volt a motort illetően. irreleváns, mi volt előtte.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#24) adamssss válasza Dexar007 (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Nem a grafika miatt fogja a geped. Csomo olyan szimulacio van ami konzolon a gpu-n fut pc-n viszont csak a procin tud. Ha jo lattam laptopod van amikben igen ritka a combos proci. Van egy olyan erzesem h ha monitorozod a cpu kihasznaltsagot akkor stabilan 90% felett leszel.

Eros cpu es egy kozep-alacsony vga kell neki.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#25) Zyelor válasza Legendd (#21) üzenetére


Zyelor
aktív tag

1. A 16-oson belül ezt a fajta bepasszolást biztos, hogy nem védekezed ki :D

3. Nem a közeli lövésekről beszélek, hanem a bombákról 20-30 méterről, pl. CR-rel, vagy társaival. Itt sokkal ritkábban lehet nagy gólt lőni. Engem ez zavar, mert szerettem... Persze nem azt állítom, hogy nem lehet messziről gólt lőni, csak el lett rontva az egész a 14-hez képest.

6. Van, ha becsúszol... De sokszor olyan, mintha a rendszer rásegítene a futó játékosra direkt.

PC-n játszom, 360 kontrollerrel, 14-ben Div 1-ben voltam, 12,13-ban kivétel nélkül nyertem is őket, tavaly idő szűkében nem jött össze, idén egy szezont játszottam végig, ott veretlenül lehoztam a szezont, de kellett volna még 6 pont :/

(#26) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Jó kis teszt volt! Gratula! :DD

A Hideo Kojima Game

(#27) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Szerintem egész jó lett a játék, bár a rendszerigényt én is irreálisnak érzem. Oké, fejlődik a játék folyamatosan, de a 14 simán ment egy 2 magos procin is, ehhez pedig már kellett fejleszteni a vasat. Mondjuk nem ez a játék volt a mérvadó, de akkor is... :DDD

Sic Parvis Magna

(#28) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Mi a különbség az ultimate edisön és a sima fifa 15 játék között?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#29) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát azért ez a grafika kritikán aluli. Komolyan egy közepes grafikát is nehéz összehozni 2014-ben?
Méghogy realisztikus...maximum az előző még gagyibb kinézethez képest. :(

(#30) Nazara


Nazara
őstag

Részlet a tesztből (első oldal alja):

"A játékmód egyre kedveltebbé válik, ám amíg konzolon külön szoftverként kell drágábban megvenni, addig PC-n már az alapváltozat is tartalmazza az Ultimate Teamet."

Konzolon sem kell külön megvenni, már az alapjáték is magában foglalja az Ultimate Team játékmódot. Az Ultimate Team Edition mindössze negyven héten keresztül tartalmaz egy ajándék arany pakkot, Messit kölcsönjátékosnak 5 meccsre, meg egyéb apró-cseprő bónuszokat. Ugyanez a kiadás PC-re dobozos formában nem, de Originen keresztül elérhető.

A teszt egyébként megszokott minőség, viszont a játék a rengeteg szervergond és gameplay-bug miatt szvsz nem érdemel 90 pontot.

:R

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#31) |AP|


|AP|
veterán

megnéztem a gameplay videót...
"vicces", hogy a realitás érdekében olyanokra gyúrnak, hogy ki, mikor, milyen arckifejezést vág, olyan "apróságokkal" meg nem törődnek, hogy mennyire science fiction az, hogy egy Barcelona szögletből Messi kapura fejel :) Inkább ezeken kellene dolgozni.

(arról már nem is beszélve, hogy Fabregas sem kezdene chelsea-s társait a hátára véve látványos gólörömbe a Camp Nouban... de ez már tényleg részletkérdés :)

(#32) blaca83


blaca83
őstag

Köszi a bemutatót! ;)
Régóta nem Fifáztam, de idén kedvet kaptam hozzá.Lehet, hogy megveszem. :P

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#33) pr1mzejEE válasza |AP| (#31) üzenetére


pr1mzejEE
addikt

Na jah. De ne legyünk telhetetlenek szerintem. Örülök, hogy rájöttek, hogy ezzel rengeteget tudnak hozni a játékélményen.

Football More Than Just a Game .. Calisthenic is way for life..

(#34) 30z.Samu válasza pr1mzejEE (#33) üzenetére


30z.Samu
félisten

A bejátszásokra még gyúrni kell, mert az nem lett annyira részletgazdag. Némelyiknél tiszta pixel például az ember feje körül minden, vagy az ember körvonala érdekes. Először azt hittem a gépemben van a hiba, de láttam a videókból/képekből, hogy ez nem egyedi eset. Az ötlet nagyon jó, csak még dolgozni kell rajta, bár szinte biztos, hogy az picit újra dobna megint a rendszerigényen.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#35) palipi


palipi
csendes tag

sziasztok! Én 2012-től játszom ps3-an! szerintem ez a legjobb Fifa eddig. Az igaz, hogy a távoli lövések nem nagyon mennek be még a legjobb játékosoknál sem :((( az előre távoli passz is zavaró, hogy nagyon elmegy a csatár a védő mellet.Segítették a támadást. Pl.A 14 esben szinte soha nem sikerült lefordulni a védőről. vannak hibák, melyik játékban nincsenek, de ezeket majd a 16.-nál javítják. De meg kell szokni s Élvezhető.

(#36) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Öregember nem szarral gurított ma a Westendben, tolja már nyitáskor a Fifa 15-öt a PS4-en ezerrel Great Britain pólóban:

[ Szerkesztve ]

(#37) 30z.Samu válasza palipi (#35) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pc-n volt távoli lövés, ami bement. Az is tök véletlenül és valami 59-es játékossal.

Sic Parvis Magna

(#38) palipi válasza 30z.Samu (#37) üzenetére


palipi
csendes tag

Inkább az a gond, hogy ritka ami bemegy, s egy 57 es távolról kb úgy rúg mint CR. Ezt elcseszték :(( .

(#39) 30z.Samu válasza palipi (#38) üzenetére


30z.Samu
félisten

Igazat megvallva Ultimate-eztem, tornán voltam egy kínai csapat ellen, ha mondjuk egy Cech vagy egy Casillas van a kapuban, az tuti megfogja. Azóta sem sikerült úgy eltalálni a labdát. :D

Sic Parvis Magna

(#40) blaca83 válasza Fitzgerald (#36) üzenetére


blaca83
őstag

Jópofa az "öreg"! :P :C

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#41) Mezi1982


Mezi1982
tag

Van ebben mondjuk olyan lehetőség természetesen online, hogy én otthonról 2-3 barátom társaságában persze egy csapaton belül, tudnánk játszani egy másik baráti társaság ellen?

(#42) Duree


Duree
veterán

Mit tudnak még újítani?Legfeljebb a grafikát.Még a legelsö fifával is szoktam játszani,hatalmas a fejlödés 20 év alatt,de azért a régi si szórakoztató.

duree54

(#43) Piftuka válasza Duree (#42) üzenetére


Piftuka
veterán

Bennem éppen az merült fel, hogy a grafikát leszámítva miben különbözik ez a "régi idők FIFA-ájától"!?

Én legutóbb rendszeresen az EURO 2000-el játszottam, futólag pedig talán a 2002-eshez, vagy 2004-eshez volt szerencsém... Nagyon nem tetszett. Úgy vélem, hogy a "plusz dolgokkal", az élethűségre való törekvéssel (a játékmenetben) éppen a lényeg veszett el: a játék.

Meg vagyok győződve, hogy rossz irányba fejlesztették a játékot. Részemről a grafika huszonhatodrangú dolog, az viszont szinte biztos, hogy a FIFA97 teremfociját, a Road to World Cup kieséses rendszerének izgalmait, és a World Cup '98 (amit a legjobb FIFA játéknak tartok) színvonalát nem éri el egyetlen új rész sem.

"Aquila non captat muscas."

(#44) 30z.Samu válasza Piftuka (#43) üzenetére


30z.Samu
félisten

A Fifa 98WC nálam is vitte a pálmát nagyon sokáig. :K Nagyon jó játék lett.

Sic Parvis Magna

(#45) wednesday válasza Piftuka (#43) üzenetére


wednesday
őstag

A maga idejében nagyon jó volt a FIFA98 és társai. Sőt akkor nagyobbat szóltak, mint a mostani FIFA-k. Én is imádtam őket.

De...

Azért az mai szemmel már elég halovány lenne és nem a grafikára gondolok. Egyrészt rugós foci volt inkább sok góllal. 4-5 perces félidővel már 12 gólt lehetett termelni, a 2 perces félidő bőven elég volt. Középpálya nem létezett, védekezés nem létezett, 3 passz és egy kapura lövésből állt a játékmenet. A labda ragadt a játékosokhoz. Az AI nehezítés csak abból állt, hogy egyszerűen nem lehetett tőle elvenni a labdát. A mostani AI is tud csalni, de nem ilyen mértékben.

Én nem hiszem, hogy rossz irányba menne a játék, sőt remélem javítják a mezőnyjáték élményt. A góllövés önmagában egy idő után unalmas, ha csak ilyen flipper jellege van.

(#46) velizare válasza 30z.Samu (#44) üzenetére


velizare
nagyúr

jó hangulata volt, de tele volt irreális mozdulatokkal. a kapusnak akár félpályáról is lehetett pattogós labdával gólt rúgni, mert idiótán hátrafelé vetődött, át a gólvonalon.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#47) 30z.Samu válasza velizare (#46) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó, mégiscsak 16 éves játékról beszélgetünk. :)) Voltak benne hibák, de akkoriban szerintem nem törtünk pálcát a fejlesztők felett ezek miatt, mert akkor a szórakozás volt a szempont. Jó, most is, de most már mindenki azt keresi a játékokban, hogy mennyire élethű és nem azt nézi, hogy bakker, ez mégiscsak egy JÁTÉK!

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#48) velizare válasza 30z.Samu (#47) üzenetére


velizare
nagyúr

csak tisztázásképpen írtam, még mielőtt nagyon elterjedne, hogy ez csak egy textúra és effect pack egy 15+ éves játékhoz képest.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#49) Schmidi válasza Piftuka (#43) üzenetére


Schmidi
tag

Abban igazad van, hogy régieknek valahogy jobb volt a hangulata. Szerintem a Fifa 2002 és 2003 volt a legjobb. Elő is vettem őket pár éve, de annyival jobb az újaknak a játékmenete, hogy nem volt jó azokkal játszani. :( Évek óta egy Fifa 2002 hangulatú, modern grafikával és játékmenettel rendelkező fifáról álmodom... :)

(#50) 30z.Samu válasza Schmidi (#49) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na meg egy új motorral rendelkező GTA SA, NFS U2... :DDD

Sic Parvis Magna

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  [Re:] FIFA 15 teszt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.